Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha nem értek csak az "emberekhez", mint ápoló sosem leszek anyagilag stabil? fórum

Ha nem értek csak az "emberekhez", mint ápoló sosem leszek anyagilag stabil? (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Channa*)
2019. ápr. 25. 19:22
Anyám nem volt párttag, viszont elvált. Mi is 3-an voltunk, évente nyaraltunk vállalatiban, sőt egyenesen a Balatonon.
22. Channa* (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 18:29

Lehet, hogy te nyaraltál a vállalati nyaralóba, de mi pl. nem, pedig 3-an voltunk gyerekek és az apám párttag is volt.

Én meg az egy gyerekemmel végképp nem részesültem semmibe, hiszen egy gyerek nem gyerek. Ja, de! Nekem kellett mindig lemondanom sok dologról (két ünnep között szabi, előbb hazamenni, stb.), mert nekem csak egy gyerekem volt nem kettő, három vagy több. Persze, egy gyerekkel foglalkozni sem kell...

2019. ápr. 25. 18:26

A témához sajnos nem tudok hozzászólni. Köztudott, hogy vannak szférák, ahol bármit és bárhogy tesz az ember, akkor sem fog többet keresni.


Kevés az a pénz, de abból is meg lehet élni, ahogy ezt bizonyítja sok-sok ember, aki az eü-ben dolgozik.


Nem ajánlgatok semmit, mert mindennek van árnyoldala, így nem tudhatom, hogy neked a több pénz jelent e annyit, hogy ne találkozz pl. a családoddal és barátaiddal akkor, amikor akarsz. Nekem nem.


A pénz nem minden! Nekem pl. elég sok minden többet jelent a pénznél. Mindig van valahogy, olyan nincs, hogy kevés a pénz és nincs semmi...

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Channa*)
2019. ápr. 25. 18:23
A munkahelyek is biztosabbak voltak. Nyaraltunk a vállalati beutalóval, ha kaptunk.
19. Channa* (válaszként erre: 12. - Pelapela)
2019. ápr. 25. 18:20

30 éve sem volt könnyebb lakáshoz jutni. Akkor is együtt kellett élni a szülőkkel évekig vagy albérletet kellett fizetni. Akkor sem voltak magasabb fizetések, csak nem akartunk rögtön kacsalábon forgó kastélyt, lapos TV-t, autót, telefont, nem rakattunk műhajat, műkörmöt, nem fizettünk ki több tízezret fitness bérletre, nem éreztünk kényszert arra, hogy wellness szállóba menjünk, meg külföldön nyaraljunk, stb., hanem szerényebbek voltunk.

Éveken át szerény albérletben vagy a szülőknél éltünk és gyűjtögettünk a jövőnkre.

Sokan akik akkor vagy előtte házasodtak még sosem voltak a Balatonnál sem, nemhogy külföldön.


Remélem érzed a különbséget az akkori és mostani igények/életszínvonal között...


Ja, és a tanulás: abban az időben a szülők heppje nem az volt, hogy ezerféle különórára járjon a gyerek és akkor is egyetemre menjen, ha pont agya van, hanem a cél az volt, hogy szakmája legyen a gyereknek, amiből meg tud élni, ezért volt az, hogy sokan estin szerezték meg munka és család mellett az érettségit, majd a diplomát. És mennyivel több tudás volt a mögött, mint sok most szerzett diploma mögött...

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - 4477403e12)
2019. ápr. 25. 18:12

Nem tudom, a csoporttársam mennyit keresett, de többféle szakmai képesítéssel, a szerződésben rögzített állapotú beteg mellé szerződött, szabályozott munkaórával és szabadidővel.

A takarítás nem tartozott a munkakörébe. Ennyi.


Hogy a jelenlétében lekicsinylően beszéltek róla, mert valahogy nem hitték el, hogy érti, az is rosszul érintette.


De nagyon németül nézed!

17. 4477403e12 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 17:34
Még a nettó 110 ezerrel 🤣🤣☀️
16. 4477403e12 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 17:33

A főbérlőnknek egy lengyel csaj a házi ápolója.

Ő is csinál mindent.

Cserébe hazavisz vagy 3000 eurót.

Én nem húzgálnám a szám,ha ennyi pénzért néha ki kéne takarítani.

2019. ápr. 25. 17:30
Nem írtad, hogy milyen végzettséged van? Sima szoc. gondozóival nagyon kevés az alapfizu.
2019. ápr. 25. 17:25

Alapvetően az én álláspontom az, hogy a kérdező mindenképp tanuljon, fejlessze magát a szakmájában.


Nem kell mindjárt kivándorlásra buzdítani. Tudás nélkül kint sem lesz boldogabb.

A megfelelő tudással és elkötetezettséggel pedig itthon is boldog lesz.

13. Bless the child (válaszként erre: 7. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 25. 17:23
Az utolsó 2 mondatoddal azért elvitatkoznék
12. pelapela (válaszként erre: 8. - Bless the child)
2019. ápr. 25. 17:23

Persze, így is lehet, de azért 20-25 év munka után nehogy már kb. 150 ezer Ft-ból kelljen megélni, a nyugdíjról meg ne is beszéljünk... az egészségügyben a fizetés nem elég semmire. Nem kell szerénykedni, ami jár, az jár, és itt nem fényűzésről beszélek. Nem szabad belenyugodni, ki kell mondani, nem hagyni!

A mai világban, ha most lennél pályakezdő 30 év múlva nem írnád ezt, hogy mindenem megvan, stb., mert már éhen haltál volna. A fiatal pályakezdőknek ma sokkal nehezebb bármilyen szakmában, mint 30 éve. Gondolj bele, ennyi pénzből élni, lakást venni, család alapítani, semmi extra, csak simán megélni. Azért 30 éve mások voltak az arányok.

11. Guruljka (válaszként erre: 7. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 25. 17:22
Nagyon siettél véleményt mondani, nem derül ki egyértelműen az álláspontod.
10. Guruljka (válaszként erre: 7. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 25. 17:21

Svájcot milyen tapasztalat vagy ismeret alapján írtad?


Komoly szakképesítés és nyelvtudás nélkül, ápolóként Ausztriába sem érdemes menni.

9. Guruljka (válaszként erre: 6. - 4477403e12)
2019. ápr. 25. 17:18

Félreértettél, nem a főnök volt gyökér, hanem sok család, akikhez kiközvetítették.


Könnyen megkapja az ember a németeknél.

8. Bless the child (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. ápr. 25. 17:10
30 éve ápolok. Nem értek máshoz, soha nem akartam mást csinálni. 6000 forinttal kezdtem, munka mellett tanultam. Soha nem panaszkodtam, nem éltem soha nagylábon, de mindenem megvolt-megvan, amire szükségem van. Ha újra kezdeném, akkor is az eü-n belül dolgoznék.
2019. ápr. 25. 17:00
Szép dolog amit csinálsz, de valóban ha maradsz ahol vagy, úgy is mondanám "betokosodsz". Elavultá válhat, hogy azonos idős emberek, azonos monoton munka. Mi van ha a párod szeretné, ha vele lennél. Az össze-vissza időbeosztás, a betegek kiszolgálása, esetleg emelése, és felőrlődik az életed, most nem veszed észre, de hulla fáradt leszel mondjuk 40-50 éves korodra. Igazuk van a többieknek, szeretheted az időseket, de a munkád sok helyen aranyat ér. Még itthon újsághirdetésben is vannak magánszemélyek, akik a hozzátartozóikhoz keresnek ápolót. Németország, Ausztria, Svájc tárt karokkal vár és nem robotolni hívnak, hanem tisztességes keresetért. Saját otthon, család, utazás, szép lakás, pihenés, szabadság, és a szeretett munkád.
6. 4477403e12 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 16:57

Biztos olyan is előfordul,de fölösleges elrettenteni ezzel bárkit is.

Én a vendéglátásban dolgozom,itt is valakit megbecsülnek,valakit még utolsó kapcarongykent kezelnek,függetlenül a származásától,nyelvtudasatol.


Magyarországon is van gyökér főnök,meg a világon mindenütt

5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. ápr. 25. 16:48

Én a helyedben igyekeznék felsőfokú szakképesítést szerezni és nyelvet tanulni.

Tiszteletre méltó a törekvésed.

Az az igazi, ha valaki azt csinálja, amit szeret.

A nyelvtanulás mindenképp fontos lenne. Nem kell feltétlenül kitelepülnöd, de előfordulhat, hogy ápolóként külföldit kell ellátnod. Akár gyógyszállóban is.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - 4477403e12)
2019. ápr. 25. 16:45

Csoporttársam, aki már akkor is elég jól tudott németül, szakképzett nővérként vállalt ápolási munkát Németországban. Nem települt ki, de heteken át kint volt, majd 1-2 hétre hazajött. Ügynökségen keresztül dolgozott, otthoni ápolásra szoruló időseket, betegeket ápolt.

Anyagilag nem járt rosszul, de megbecsülésben éppen nem volt része. Cselédként kezelték sok helyen, takarítást is vártak volna tőle.

3. 4477403e12 (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. ápr. 25. 16:35

Itt nálunk/Nemetország/elég nagy hiány van ápolókból,és tisztességesen megfizetik és megbecsülik őket.

Ha hajlandó vagy más országba költözni,akkor lehet szép életed,anyagilag stabil jövőd ápolóként.

Ez otthon kb lehetetlen.

2. pelapela (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2019. ápr. 25. 16:24

Nem tudom, hogy hol élsz, hány éves vagy, de azért vannak lehetőségek. Sok ember szorul házi ápolásra és vannak családok, akik meg tudják fizetni, vannak magán nyugdíjas otthonok, ahol jobb a fizetés, külföldön nagyon jól kereshetsz ezzel, illetve tanulhatsz még hozzá mondjuk gyógytornát (OKJ képzés), amivel magánúton nagyon jól tudnál keresni.

Ne félj kérdezősködni, tanulni, továbblépni, ajánlani magad, pénzt keresni olyan szolgáltatásért, amit a rendes bejelentett munkádon kívül csinálsz (itt nem a hálapénzre gondolok).

Sok sikert! Ne légy kishitű! Keress sok pénzt!!

2019. ápr. 25. 16:00
Szerintetek ha valaki olyan munkát választ ahol a fizetés nem sok, az egész életére el kell fogadja, hogy nehezen fog belőle megélni? Ha nem értek máshoz, nem tudok értékesíteni, marketingelni, nem akarok influencer lenni, nem akarok vállalkozó lenni vagy műszempilla építő, stb akkor fogadjam el, hogy nehezebb lesz a megélhetésem de legalább azt csinálom amit szeretek vagy azért van olyan aki ebből is esetleg tud fejlődni, másodállásban foglalkozni még valamivel? (habár én nem tudok olyan hobbimról amiből megélhetnék?) Én tényleg csak a legfőképp idős emberek mellett érzem jól magam, könnyebbé tenné az életüket. Idősek otthonában dolgozom, nem kórházban. Nem értem miért de mérhetetlen szeretetet, tiszteletet érzek irántuk. Nagyon érdekel a demencia, mint betegség. Esetleg azzal kapcsolatban elvégeznék valamilyen felsőfokú képesítést, vagy tanítanék ilyen témákban stb.. Mit gondoltok? Ti mit dolgoztok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook