Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nem engednek el szabadságra, kiírassam magam tp-re? fórum

Ha nem engednek el szabadságra, kiírassam magam tp-re? (beszélgetős fórum)


2022. jún. 22. 11:37
Milyen tanfolyam ez? A munkaköröddel összefügg?
15. globus (válaszként erre: 14. - Syria)
2022. jún. 22. 11:34

Mondjuk én is zabos lennék, ha lefoglalt szállásom van, kértem és kaptam szabadságot, aztán valaki közli, hogy neki aznap órára kell mennie, te mit tennél? Lemondanád a szabit?

Megjegyzem, utazott el a családom Horvátországba nélkülem, mert tanulmányi szabin otthon feküdt a kolléganő. De nem fújtam rá, tudomásul vettem és itthon maradtam.

Szabadságos terv tökéletesen működne, ha nem lennének olyanok, akik tojnak bele. Nekik nincs semmi programjuk, de ha adódik, akkor mindenkié boruljon. Pl. augusztus 20 utáni hetet már januárban lefoglalom, erre közli valaki júliusban, hogy PONT akkor vendégei jönnek...

Nem mellesleg pár hete szabin voltam, háromszor hívtak be, a helyettest helyettesíteni. No comment.

14. syria (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. jún. 22. 11:23

Olvasatomban itt minden problémás, amit a főnök művel.

1: a nyaralónak kedvez, nem a tanfolyamon résztvevő munkatársnak

2: jobb helyeken év elején készítenek szabadságtervet, abban lehet egyeztetni az előre látható fix távolléteket, és időben lehet intézkedni

3: nem képes kompromisszumra. Lehet, hogy félti a pozícióját egy képzettebb munkaerőtől? Vagy ...?

13. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 21. 18:02

Becsületesen magyar módra alá van kalkulálva a munkaerő-keret.

A tanfolyamot ha elkezdted,fejezd is be,még a munkáltató sem akadályozhat ebben,hiszen tudta régóta.Egy percig se sajnáld ezt a fos munkahelyet,lesz jobb,ahol nem ilyen alattomos a főnököd...És soha ne állj össze vele vitázni,a döntést Ő hozta meg,az az Ő kompetenciája,te meg megoldod a gondod vagy velük,vagy nélkülük,ez az idióta döntésének a következménye.

12. globus (válaszként erre: 11. - Syria)
2022. jún. 21. 17:45
Olvasatomban nem a munkaidő problémás, hanem kollégák távolléte.
11. syria (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 21. 17:33

A tanfolyamod időpontja is régóta fix. A nyaralás fontosabb, mint a tanulás?

Én azt tenném, hogy tanfolyami napokon bemennék korábban és eljönnék előbb, vagy más napokon pótolnám a munkaidőkiesést. Elég hülye főnök az, aki nem partner ebben.

2022. jún. 20. 12:11
Milyen patkány főnök ez! 😒
2022. jún. 20. 12:05

Igen, megpróbálom elôre ledolgozni, ez jó ötlet! :)

Remélem azt engeik..

Köszönöm

8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 11:29
És ha előre ledolgozod azokat az órákat, amivel majd a suli miatt hamarabb elmégy??? Milyen munkakörben dolgozol most? Megoldható?
2022. jún. 20. 11:26
Ha meló után mész az oktatásra, sokat késel? Ugyan nem tudom, milyen tanfolyam, de esetleg nem tudod valahogyan pótolni az ott elhangzottakat? Biztosan ott is meg lehet beszélni, hogy nem tudsz beérni időre, de szeretnéd valami módon pótolni.
2022. jún. 20. 11:02
A doki valószínűleg ki fog írni, de a főni tudja, hogy átvered, ki fognak rúgni. Vagy úgy megkeseríti az életedet, hogy úgyis felmondasz. Keress másik munkát. Sajnálom.
2022. jún. 20. 10:39
Az nem opció, hogy előbb elmész a munkahelyedről?
2022. jún. 20. 10:35

Cserélni nem tudok, akivel tudnék màr fixen nyaralásra van befizetve..

Az a vicc az egészben, hogy a főnökeim lesznek bent a legkevesebbet, hiszen saját beosztásuk van... (azaz nem is kell bejönniük)

Én szóltam, kértem szépen a főnit, megoldást kerestem, de nem láttam törekvést a segítségre.

Ha ezek után kirúgnak, sajnálom, nem hiszem el, hogy ennyire nem lehet együttműködni! Nagyon bánt a dolog.. :(

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 10:16

Szerintem ez már elég problémás, mivel a főnököd már tudja, hogy el akarsz menni, és nem engedett el. Így eléggé tiszta lesz neki, hogy kamu a táppénzed.

Persze a mai világban bármire kiír az orvos, csak kérdés, hogy a főnököd erre mennyire fogja felszívni magát, mert kvázi hiába mondja, hogy nem enged el.

Miért nem beszéled meg vele a korábbi elmenetelt, és mikor összegyűlik egy nap, azt kiíratod szabira, vagy akár másfélszeresét iratod ki, azzal meg ő jár jól...

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 20. 10:13

Az orvosnál bármit mondhatsz, akár igazat is.

De munkahelyen tudni fogják, hogy szándékos a távollét.

Cserélni nem tudnál valakivel?

2022. jún. 20. 10:05

Kérlek adjatok tanácsot!

Kétségbe vagyok esve!

Van egy tanfolyam amit be kellene fejeznem júliusban, úgy volr, hogy 15 óráig dolgozunk majd, mert a munkahelyemen át állunk nyári menetrendre és így is szokott lenni, de módosítottak és nem érek oda az oktatás időpontjára…

Hiába mondtam a főnöknek, nem érdekelte, mondván van egy kisgyermekes anyuka és Őket kell nézni, nekik az a munkarend jó…

Muszáj lesz megpróbálnom kiírattarni magam tp, de mit mondjak? Az igazat? Vagy azt, hogy nem engednek el szabadságra…mivel nincs ki helyettesítsen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook