Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha már volt egy veszélyeztetett terhesség, számítani lehet rá a következőnél is? fórum

Ha már volt egy veszélyeztetett terhesség, számítani lehet rá a következőnél is? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. Elviracska (válaszként erre: 13. - Win)
2007. máj. 2. 13:20

Attól ö fopkozott figyelmességet nyújthat,én csak azt mondtam nem kell mindjárt a kismamába a frászt beleverni,mert a pozitiv gondolkodás ugyanugy a kismamánál is előnyös minden szempontból.


Igy van neki kell felelnie ,és természetes ,hogy ha csak a gondok jönnek irja ki a kismamát táppénzre,ez mind teljesen igaz ,én csak azt mondtam ,hogy nem föltétlen kell a második is veszélyeztetett legyen,hisz erről szól a topic vagy nem???

13. win (válaszként erre: 12. - Elviracska)
2007. máj. 2. 13:04

Ez náluk nem a pozitív hozzáállás kérdése, hanem a felelősségé. Abból indulnak ki, hogy előző alkalommal gond volt, azért most fokozott figyelmet és gondoskodást igényel az újabb terhesség. Nem az a feltételezés, hogy megint gond lesz, hanem pont annak megelőzése nagyobb odafigyeléssel.

Attól még bíztathatja, nyugtathatja a kismamát, de neki kell felelnie azért, ha esetlegesen nem írja ki pl. táppénzre, és a munkahelyén megindul a vetélés.

12. Elviracska (válaszként erre: 11. - Win)
2007. máj. 2. 11:08

Szerintem egy doki pozitivan kellene hozzááljon az ujabban bekövetkezett terhességgel kapcsolatosan ,és nem egyből a rosszra figyelmeztetni a kismamát.Egy lelkes jó doki,mindig csak biztatnia kell a kismamát,hogy ha volt valaha gond de most nem 100%-os ,hogy ugyanugy gond lesz a jelenlegi terhességével is.

Eleve frászt visz a kismamába ,ha már mindjárt az elején ugykezeli,hogy veszélyeztetett lehet ,mert az volt az elsővel is.

11. win
2007. máj. 2. 07:34
Úgy van, ahogy Trixx írja, ha az első veszélyeztetett volt, akkor a dokik a következőnél, már veszélyeztetett terhesnek veszik az anyukát óvatosságból. Ettől a terhessége még lehet teljesen egészséges és problémamentes.
10. Elviracska (válaszként erre: 7. - H.editke)
2007. máj. 1. 19:24

Hát ez a véletlen müve ,mert én az elsővel nem voltam a másodikkal viszont igen.

Most akkor mire számithatok ha jön a harmadik,hisz mindkettöből volt részem.


Szerintem épp ezért nincsen összefüggés ,mindenkinek másként fogadja el a terhességet a szervezete,és másként reagál ,ahány terhesség bekövetkezik annyira.

9. mongi (válaszként erre: 4. - Elviracska)
2007. máj. 1. 19:07
Teljesen egyetértek azzal,hogy más az,ha szülés közben adódnak gondok,meg más a veszélyeztetett terhesség.
8. mongi (válaszként erre: 7. - H.editke)
2007. máj. 1. 19:05

Szia!

Te miért voltál veszélyeztetett és meddig?

Én csak az első 3 hónapban,mert bevérzésem lett,s feküdnöm kellett,de amint felszívódott a vérömleny,onnantól kezdve már nem számítottam veszélyeztetett terhesnek.A doki nem mondta,hogy számíthatok ilyesmire a következőkben is.

7. h.editke (válaszként erre: 2. - Mongi)
2007. máj. 1. 18:54

Szia!

Szerintem van összeföggés a tehességek között, hiszen mindegyiknél a te méhed és szervezeted a főszereplő. Ebből kifolyólag valószínű hogy ha az elsővel veszélyeztetett vagy, a következővel is az leszel. Én is így voltam.

6. Icus
2007. máj. 1. 18:44

Én az első babámmal elvetéltem, 8hetesen, pedig azt hittem minden oké lesz, mert Pestre jártunk az optimális családtervezés nevű programra. Mivel a vetélés előtt 8 órán belül ettem,és ittam ezért altatás nékül "kapartak" ki. Megsérült a méhszájam.


A következő terhességemnél, már 8 hetesen véreztem, így irányí a korház, 11hetesen az ikerterhességem egyik"babája" elment. 18 hetesen összevarrták a méhszájamat, mert már nyílt ki. Innentől kezdve végig fekvés.

36 hétre szültem, úgy hogy a méhszájam még össze volt varrva, és egyből tóló fájásaim voltak. Szakadtam, repdtem, az orvos 3 órát dolgozott rajtam. Onnantól kezdve az egyik méhszájam tátongott.

A következő terhességemnél, már a mensim kimaradása után 10 nappal, feküdnöm kellett, 18 hetesen összevarrtak és fekvés végig. Itt csak egyszer véreztem be, úgy igazán, 30-32 hetesen, ugyanis a faros fiam úgy döntött, hogy megfordúl és bizony keményen beletaposott a méhszájamba.

40. héten egy villámgyors szülés, már varratok nélkül! És ismét egy klassz fiú, akiért ismét végigfeküdném azt a kilenc hónapot!

2007. máj. 1. 18:39
Úgy tudom, hogy ha az első terhesség veszélyeztetett volt, akkor a következő terhességeket az orvos automatikusan veszélyeztetettnek tekinti. De nem törvényszerű, hogy tényleg így is lesz, csak az orvosok elővigyázatosak. Nekem egyébként mind a 3 terhességem az volt.
2007. máj. 1. 18:27

Hát ez olyan dolog,hogy minden terhesség ,más ,és más ,van akinél az első veszélyeztetett terhesség ,de a következöknél nincsen gond.Ezt nem lehet szerintem ,igy kijelenteni,mert ugyanugy forditva is lehet ,az elsövel simán megy minden aztán ,másodiknál jönnek a bajok.

És az ,hogy a szülés pillanatánál adódnak gondok,az nem ugyanaz a veszélyeztetett terhességgel,mehet simán egy terhesség és a szülöasztalon jönnek a gondok.

Nekem is a második terhességem elég veszélyeztetett volt ,mert véreztem ,görcsöltem nagyon ,folyton azt mondta a doki,hogy koraszülés lesz ,de hála Istennek korház fekvésekkel pihenésekkel kitudtam hordani.

2007. máj. 1. 18:17

Amikor én születtem, anyu veszélyeztetett terhes volt. Császárral vettek ki ugy, h nyakamon a köldökzsinór és meg sem voltam fordulva... nem volt egy egyszerű.

2 évre rá lett volna egy kistesóm, de ő elment 4 hónaposan.

4 évre rá jött az öcsém. Ugy volt, h minden rendben van és meg is fordult. Anyu rengedegett vajúdott, öcsém mindig elindult, aztán "visszamászott". Anyut újra megcsászározták...

Ezzel a lendülettel el is kötötték, h ne eshessen többet teherbe, nehogy megint baj legyen belőle.

2007. máj. 1. 18:13
Azt tudom,hogy elvileg nincs összefüggés,minden terhesség más,de kíváncsi lennék a tapasztalatokra!
2007. máj. 1. 18:12
Ha már volt egy veszélyeztetett terhesség, számítani lehet rá a következőnél is?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook