Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha kijön a banyapúpom, akkor azt milyen mozgással lehet helyre tenni? fórum

Ha kijön a banyapúpom, akkor azt milyen mozgással lehet helyre tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. hexxe (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2014. máj. 11. 12:23
Na jó, gondolom, hogy ez a megoldás, de konkrétabban nem tudnál segíteni? Melyek azok a gyakorlatok?
38. emagdi
2014. máj. 7. 14:51
gerinctorna, jóga, pilates, és hasonlók
37. hexxe
2014. máj. 6. 19:02
Van valakinek megoldása erre?
36. babyyy
2012. okt. 8. 20:14
Tudtok jó csontkovácsot ajánlani, aki nektek is helyrerakta???
35. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - Gomboooc)
2009. jan. 26. 17:20
Csontkovácsnál legalább 3 kezelés kell ahhoz, hogy az ízület a helyén maradjon. Ha te nem edzed az izmokat akkor hiába teszik helyre, egy idő után visszamegy.A testtartásodat kell bizony megváltoztatni. Türelem kell hozzá + akarat. Jó sok torna. :))
2009. jan. 26. 16:25

én 25 éves vagyok és már egy éve van ilyen púpom :(( nagyon szörnyű, csúnya mint a fene.. én lógatom a fejem és felhúzva és előredöntve tartom a vállaim..mostmár probálok minden pillanatban odafigyleni rá,de elég nehéz..én most a súlyfürdőt szeretném kipróbálni, állítólag az ilyen nyaki - és gerincproblémákra az a legjobb..majd meglátjuk,h hat-e..csontkováccsal próbálkoztam,de nem igazán jött be, bár ennek szerintem maga a csontk. volt az oka. remélem,h tudok még rajta segíteni, mert megőrít,h ilyen csúnya és nem hordhatok kivágott hátú felsőket :s

na meg úszni kell...az tuti használ

33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 28. - Krisztinke)
2009. jan. 11. 16:37

Ha beütöd a gugliba biztosan találsz!

Etka anyó találmánya. A jógának nem az összes gyakorlatát végezzük és az idősebbek is végig tudják csinálni. Én is a másfél órát. Nagyon szeretem.

De sok helyen van pl. gerinctorna és még sok más. Mindenki megtalálhatja a neki szimpatikus mozgást.

Ez az én banya tornám. A mozgás nagyon fontos az egészség megőrzéséhez!

32. szemmelver (válaszként erre: 31. - 9e19dcb0b4)
2009. jan. 11. 09:44
köszi:)
31. 9e19dcb0b4 (válaszként erre: 30. - Szemmelver)
2009. jan. 11. 09:43

A nyakigerinc részen alakul ki egy púp, a rossz tartástól.

Mifelénk úgy hívják: lúdnyak!

2009. jan. 11. 09:40
mi az a banyapúp?
29. 9e19dcb0b4 (válaszként erre: 21. - Monic6)
2009. jan. 11. 08:54
Hol lehet beszerezni ilyen mágneses nyakláncot, és mennyibe kerül?
2009. jan. 11. 08:26
Hol lehet kipróbálni az Etka jógát, és mi az?
2008. dec. 27. 22:11
mi az a banyapúp?
2008. dec. 25. 11:32
Még mindig boldog karácsonyt mindenkinek!Ha a hát izmai gyengék, elhúzzák a csigolyákat.Mehetsz csontkovácshoz, masszőrhöz, de ha ezeket tornával nem erősíted meg, mindig vissza fog jönni. Én rajztáblánál és számítógépnél dolgoztam hosszú évekig és mindig tornáztam, mert különben fájt a hátam. Most már Etka jógára is járok és az összes mozgásszervi gondom nagymértékben megszünt. Az izmok karbantartása a legfontosabb.Én étrendkiegészítőket is szedek és eddig csak javamra váltak.Fürge vagyok, sokan el sem hiszik hogy már 50-en túl...
2008. dec. 24. 07:01
Hallottatok a CERAGEM ágyról.Több helyen van Budapesten is,ingyenesen lehet kipróbálni.Nekem attól tűnt el.Illetve előtte jártam hátmasszírozásra,attól is már kisebb lett.
2008. dec. 23. 21:24

[link]

nekem is van, de én úgy tudtam, "bölénypúpnak" nevezik.

23. Pettyeske (válaszként erre: 21. - Monic6)
2008. dec. 23. 21:18
Hol lehet ilyen nyakláncot kapni?
22. babyyy
2008. nov. 4. 15:41

Sziasztoook!


Végre találtam valamit a témáról!!

Nekem is van egy kisebb púpom a nyakam tövében és sosem tudtam h mi lehet, de mostmár végre kezd körvonalazódni! Nagyon örülök, h van lehetőség az eltűntetésére, csakhogy van egy kis képzavar a fejemben...Van aki zsírpúpnak nevezi, ami állítólag a túlsúlytól jön elő és van aki banyapúpnak, ami pedig a rossz tartásra vezethető vissza. Most akkor kihez forduljak, masszőr, csonkovács..? Vagy ki? Kérlek segítsetek!!!

21. Monic6
2008. okt. 8. 05:25
Nekem is volt banya púpom:( Mára eltűnt, cca 3 hónap kellett hozzá. Mágneses nyakláncot hordok, hátul van a láncon két darab picike föld mágnes (Neodymium), ez rezegteti le a púpban lévő meszesedést, nekem valószínű meszesedéstől volt, mert már nincs.:-)
20. Krisztinke (válaszként erre: 18. - 2104cc91e8)
2008. okt. 7. 12:25
Nem én neveztem el így, hanem a csontkovács.:) Egyébként mindennap tornáztatom, kínosan vigyázok, tutira jól át legyen dolgozva, és mégis egy idő után kijön. :(
19. 8da8a563b7 (válaszként erre: 16. - Edb6c38cef)
2008. okt. 7. 10:33
én is most megyek csontkovihoz.
18. 2104cc91e8 (válaszként erre: 11. - Krisztinke)
2008. okt. 7. 10:03

Nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon elég komoly problémával küzdesz, ezt mindenképpen kezeltetni kell, mert idősebb korodban majd jön a menopauza, csontritkulás stb. és ez egyre nagyobb fájdalommal jár!

Az nem nagyon tetszett, hogy "banya"-zol, mert akinek ilyen púpja van ezekszerint nem is banya, hanem aki hajlamos rá, fiatal is lehet! Engem szerencsére elkerült, remélem már nem ér utól ilyen baj (meg más sem :-) )

Jobbulást kívánok Neked és minden szenvedőnek!!!

Üdv: Fiti

2008. okt. 7. 09:45
Nekem a Pilates-től szépen visszament. Most viszont, hogy fél éve nem járok megint előjött. Nálam biztosan az ülőmunka okozza :-(
2008. okt. 7. 08:54

Barátnőmnek, kapaszkodjatok meg, már 32 évesen volt. Akkor már 2-3 éve nem láttam őt, és nagyon megdöbbentem. Azt hittem, az elhízás miatt van neki, de rájöttem aztán, hogy nem attól:(

Amúgy csontkovács szépen helyre tudja tenni pár kezeléssel, hugomnak olyan szép tartása lett, hogy csoda. Most készülök én is menni, nekem 40 éves koromtól jött elő, és nem túl épületes látvány. Priviben meg tudom adni a csontkovácsot, több ismerősnek segített, nekem ez bizonyíték.

2008. okt. 7. 08:50
meszesedésből is adódhat. mivel azt a részt nem nagyon tornáztatjuk. ezért kell a lejebb írtat.
2008. okt. 7. 08:48
Nyak, fej kar tornával. Minden reggel és este meg kell csinálni. 1-2 perc az egész.
2008. okt. 7. 08:46
Ez nem lehet a csontritkulás tünete? Egyébként szerintem a hátizmot kell erősíteni. pld. nyakadhoz hátul odateszel egy rudat és avval jobbra balra forogsz. Vagy könyvel a fejeden mászkálsz, az úszás is erősíti a hátizmot!
12. Shally
2008. okt. 7. 08:35
Az ülőmunkától, a fej lógatásától nekem is van egy pupim... erre én is kiváncsi lennék milyen tornával lehetne helyre tenni. Kérem, ha van itt gyógytornász írjon!
2008. okt. 7. 08:33
Nem is csúszkál. Általában a sok üléstől mozdulnak el. Ezt egy csontkovács, vagy egy masszőr is simán helyrepakolja, de én nem szeretnék állandóan csontkovácshoz járni.
10. d88030a7e1 (válaszként erre: 8. - Krisztinke)
2008. okt. 7. 08:28

Hát én mint sokat tapasztalt gerincbeteg azt mondom, hogy ha a csigolyák valahol elcsúsznak az mindenképpen idegsebészeti kezelést igényel.

És mi az, hogy időnként?

A csigolyák nem szoktak oda-vissza csúszkálni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook