Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha elbocsátanak mennyi időn belül kötelesek a fizetésem kiutalni? (Részletek lent) fórum

Ha elbocsátanak mennyi időn belül kötelesek a fizetésem kiutalni? (Részletek lent) (tudásbázis kérdés)

21. Csirivirir (válaszként erre: 19. - Edó21)
2012. febr. 24. 15:33
És a vicc, multiról beszélünk.
20. Csirivirir (válaszként erre: 19. - Edó21)
2012. febr. 24. 15:33

Persze, de nem is az bánt annyira, hogy elküldtek, hanme hogy a szemembe röhögött a nő előtt nap, mondván nincs baj, menjek dolgozni. Aljas dögök. Másnap meg dolgozzam le a napomat és ezzel ugye a hetet, és taccs. De akkor legalább kapnám meg a bérem.


Hétfőn lesz a nap, hogy fogom és ha reggel 8-ig nem utalják, megyek és jelentem be őket. Tudod mit, aljas leszek én is, nem is szólok nekik a tervemről, csak megcselekszem.

19. Edó21 (válaszként erre: 16. - Csirivirir)
2012. febr. 24. 14:51
Látod milyen rohadt dögök. Még normálisan, emberségesen sem tudnak viselkedni, ha már elküldenek. Lenézik a dolgozót. Mikor engem a második helyról küldtek el próba idő alatt, már topon voltam munkaügy terén, még a felmondásomat is visszatoltam, hogy nem jó, nagyot lestek, megmondtam nekik, hogy nem írom alá, mert mi a hiba benne. Elismerték kijavították. Jól esett már csak az is, hogy nem tudtak hülyének nézni, ha már próbaidő alatt bármikor elküldhetnek.
18. Csirivirir (válaszként erre: 15. - Petra025)
2012. febr. 24. 14:24

Ennek tudatában nem kérdés, hogy megszegték a jogszabályt, ugyanis pénteken dolgoztam utoljára, csak aznap értesítettek és azonnali hatállyal.


Rég letelt a 3 munkanap. Holnap felhívom őket és közlöm!

17. Csirivirir (válaszként erre: 15. - Petra025)
2012. febr. 24. 14:22
Na ezt kerestem, köszi szépen!
16. Csirivirir (válaszként erre: 12. - Skorpi1)
2012. febr. 24. 14:21

Pont ezért kérdezem, a törvényi hivatkozást kerestem, csak nem találom a neten.


Ha megszegték, nem kérdés, hogy feljelentést teszek.


Úgy küldtek el, hogy előtte nap behívtak, azt mondák beszélnünk kell. Bementem, a nő röhögve közölte, miután váratott 20 percet kint, hogy félreértés, menjek dolgozni.

Mentem is, másnap úgyszintén, majd mikor végeztem behív,most beszélnünk kell. Sajnálják, jól dolgoztam, de úgy döntöttek el kell válnunk.


Megkaptam 10 percen belül az irodában az iratokat és ott azt mondták, postázzák az étkezésimet és hétfőn utalják a béremet, ehhez képest ma már péntek van.

2012. febr. 24. 14:18

97. § (1)228 A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az erre előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakör-átadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles megfelelően biztosítani.


(2)229 A munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat. Ha a munkaviszony


a) a próbaidő alatt azonnali hatállyal,


b) rendkívüli felmondással,


c) azonnali hatályú közös megegyezéssel,


d)230 a 94. §-ban foglalt lehetőség alkalmazásával


e)231 a 101. § (1)–(2) bekezdése szerint vagy


f)232 a 10. § (1) bekezdésében foglaltak alapján


szűnik meg, a munkáltató legkésőbb a jognyilatkozat közlésétől, illetve a megállapodás megkötésétől számított harmadik munkanapon, egyébként legkésőbb az utolsó munkában töltött napon köteles a kifizetésről és az igazolások kiadásáról gondoskodni.

14. Csirivirir (válaszként erre: 8. - JudyTim)
2012. febr. 24. 14:18

Az iratokat aznap megkaptam.


A bérem viszont sehol..

13. Csirivirir (válaszként erre: 4. - Evamaria0803)
2012. febr. 24. 14:17
Én meg 3 munkanapról tudtam, na most melyik?
2012. febr. 24. 14:10
Aznap különben büntetést kapnak!
11. Edó21 (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. febr. 24. 13:54
Az utolsó munkában töltött munkanapon mindent el kell nekik rendezni. Ha még csak 1 napot csúsznának az oké, de 1 hét?! Ők azt nagyon jól tudták, hogy el fognak küldeni, miért nem adminisztrálták úgy az elszámolási dolgaidat!?
10. Edó21 (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. febr. 24. 13:52
Feljelenteném, ahol kell. Neked be kellett tartanod min den előírást, a munkáltatók azt hiszik ők az atya úristen, nekik mindent lehet. Ő miért nem tartja be a rendeleteket?!!!
2012. febr. 24. 13:32
aznap!
8. JudyTim (válaszként erre: 4. - Evamaria0803)
2012. febr. 24. 13:28
Az már régen volt így, most mivel a hipermarketeknek logisztikai központjuk van tovább tart az eljárás. De két héten belül mindenképpen megjön a pénz és a maradék íratok.
2012. febr. 24. 13:28
Az utolsó munkában töltött napon kell kiutalniuk a béredet.
6. VTünde (válaszként erre: 4. - Evamaria0803)
2012. febr. 24. 13:19
Én is így tudom! Én azonnal felhívnám őket!
5. 63d6abf1d7 (válaszként erre: 4. - Evamaria0803)
2012. febr. 24. 13:18
Én is így tudom.
2012. febr. 24. 13:15
én viszont úgy tudom, hogy az utolsó munkábban töltött napon el kell számoljanak!
2012. febr. 24. 13:12
ugy tudom h 10napon belül
2. korteforma (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. febr. 24. 13:11
Hívd fel őket és kérdezz rá. Ez a legegyszerűbb módja....
2012. febr. 24. 13:10

Ma egy hete, hogy minden probléma nélkül elbocsátottak, megtehették, mivel 2 nappal később járt volna le a próbaidőm.


Azt mondták, hogy hétfőn, azaz ezen a héten hétfőn utalják a fizetésemet. Ma már péntek van, 1 hete , hogy elküdtek, a fizetésem még sehol.


Azt mondtam hétfőig várok, és felhívom őket. Felháborító és egy igen tehetős hipermarketről van szó.


Ti mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook