Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha egyszerre több család is jön hozzád vendégségbe, megkérdezed, mi legyen a menü? fórum

Ha egyszerre több család is jön hozzád vendégségbe, megkérdezed, mi legyen a menü? (beszélgetős fórum)

2021. jan. 21. 12:13

Akkor én bunkó vagyok,sosem kérdezem meg.

Viszont még senki sem ment el éhesen,korgó hassal.

21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2021. jan. 21. 10:52

Íî bakker! :D

Azt elhiszem!

20. michelle.r (válaszként erre: 19. - Epresturmix)
2021. jan. 20. 13:35
Életem egyik legkínosabb napja volt, amikor azzal fogadott valaki, hogy a tiszteletemre pekingi kacsát sütött. Az egyik étel, amit életem árán sem ennék meg. Szerencsére mindenki más szerette, így nem maradt meg.
19. Epresturmix (válaszként erre: 18. - Idhikai)
2021. jan. 20. 09:38
Én múltkor mellényúltam az ananászos csirkémmel, de normális vendég volt. Leszedte róla és megette úgy. :)
2021. jan. 20. 09:35

Uhh, Isten őrizz! Azt főzök, amit tudok! :P Még előállnának valami általam nem megvalósítható ötlettel!

Amúgy csak családtagokat engedek be az életembe, és a lakásomba. A lányom vegán, a párja és a menyem vegetariánus, a fiam eszik minimális húst, de jól kijön a zöldségekkel is. :)

Tehát változatosan.... zöldséges tészta, vagy zöldséges rízs! (Nah, jó kis túlzással.)

2021. jan. 20. 09:00
Mivel ismerem őket így tudom ki mit szeret, nem szeret. Próbálok olyan kajákat főzni amiket mindenki eszik nagy általánosságban. Családban 1 ember vegân, ő egyszer jött hozzánk napokra, egyszerű tésztás-zöldséges kajákat készítettem. Mimdenki más imadja a húsokat, úgy meg nem nehéz. :)
16. NomNom
2021. jan. 20. 04:08

Én kérdezzem meg tőlük? Nem...

Csak azt szoktam, hogy van-e valakinek valami spec. diétája vagy allergiája vagy olyan amit nagyon nem eszik meg és akkor igyekszem azokat a dolgokat kihagyni.

2021. jan. 19. 23:28

Én nem szoktam túlzásokba esni ilyenekkel.


Akárhány család jön hozzám, az tuti, hogy a rántotthúst mindenki szereti. Max. köretet csinálok 2-3 félét;)


Esetleg még annyit, hogy bedobok a sütőbe húst, mert jellemzően a sülteket is szeretik.


És nem szeretek tálalni sem. Úgy szoktam csinálni, hogy mindent kiteszek egy asztalra (mintha svédasztal lenne) és mindenki szed magának, amennyit akar.

14. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 19. 17:26
Ha csak egy embert hívok csak, akkor is megkérdezem, hogy van-e valami, amit nem szeret, vagy nem ehet.
13. Babi11
2021. jan. 19. 17:11
Nem
2021. jan. 19. 16:47
Nem kérdezem meg. Mindig több félét főzök, elég jól művelem. Aki nálam éhes marad, úgy járt
2021. jan. 19. 16:30

Én is csak annyit kérdeznék (ha még nem tudom és nem ismerem az igényeiket annyira) hogy van-e valakinek allergiája, vagy spéci igénye (vegetáriánus vagy hasonló). Egyébként meg olyasmiket főzök, amiben gyakorlott vagyok, és nem kell idegeskedni hogy hogyan sikerül. (Nekem sokfős vendégségre főzni egyébként is stressz,pedig nem vagyok gyakorlatlan a főzésben). Rizikós, megosztó ételeket nem főznék, pl. tengeri herkentyűt. Önző módon olyasmit sem főzök, amit én magam nem szeretek vagy én vagyok allergiás rá, így nálam gyümölcslevest, gyümölcsszószt vagy gombát nem fog enni senki.

Klasszikusan egyféle leves (mondjuk raguleves), kétféle hús (pl. fasírt-csevap meg valami tepsiben sült karaj vagy comb), krumpli és/vagy rizsköret meg 1-2 féle saláta szokott lenni, ezekkel általában senkinek nincs gondja, és én is rutinos vagyok már bennük.

10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Bichi)
2021. jan. 19. 15:46
Attól még lehet olyat is főzni, ha a meghívottak között van egyetlen személy, aki nem szereti. Attól még a többi szeretheti. :)
2021. jan. 19. 15:40
Nem kérdezem soha, eleve többfélét főzöm, valami csak megfelel. Ha nem így járt. Én sem várom el, hogy megkérdezzenek. Persze ha tudom, hogy valaki valamit nem eszik, vagy nem szeret, akkor nem főzök olyat...
2021. jan. 19. 15:33
Nem, de többfélét készítek.
2021. jan. 19. 15:24
Nem, csak azt, hogy ételallergiás, vagy vegetáriánus van-e a családban.
2021. jan. 19. 15:17

Nem hiszem, hogy célszerű lenne rákérdezni a menüre, különösen, ha nem csak két család, hanem esetleg még annál is több helyről...

A húsmentes lehetőségekre odafigyelnék, ill. az ilyen-olyan allergiásokra, arra viszont konkrétan rákérdeznék. A többi legyen meglepi. Vendégségben nem szoktak (nem illik) válogatni, max. valamiből nem eszik. Ha többféle van, úgysem marad éhen.

5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 19. 15:07
Többféle,és ha nem ismerem az igényeket húsmentes is van benne.Kerülöm a rizikós kajákat pl pacal,kagyló,stb ha csak nem kifejezetten tudom hogy bejön:))
4. elbb
2021. jan. 19. 15:06
Többfélét készítek, és ahogy az előző, figyelembe veszem a speckó igényeket. Éhesen tőlem még senki nem ment haza :)
2021. jan. 19. 15:05
Ha egy család jön, akkor is többféle ételt készítek.
2021. jan. 19. 15:04
Nem. Soha nem kérdezem meg. Azt viszont mindig, hogy van-e bárkinek valami allergiája, érzékenyége, vagy egyszerűen csak valami, amit nem szeretne enni, inni.
2021. jan. 19. 14:52
Esetleg többfélét készítesz és lehet válogatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook