Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha az egyik közeli ismerősödről kiderülne hogy AIDS-es te mit tennél? Ugyanúgy viselkednél vele, vagy tartanád a 3 lépés távolságot? fórum

Ha az egyik közeli ismerősödről kiderülne hogy AIDS-es te mit tennél? Ugyanúgy viselkednél vele, vagy tartanád a 3 lépés távolságot? (beszélgetős fórum)

2014. febr. 20. 02:20
Összefeküdnék vele,hogy megmutassam mennyire szeretem:)
2014. febr. 12. 19:53
Én is sajnálnám,és megzakkannék.
2014. febr. 1. 22:16
nem viselkednék vele ugyanúgy, mivel sajnálnám. de nem kerülném őt. miért?
22. boygay (válaszként erre: 21. - Dollyka12)
2014. febr. 1. 22:11
Ekkora baromságot gondolni de hogy még ki is írni grat.
21. Dollyka12 (válaszként erre: 15. - 40163fd81d)
2012. nov. 10. 20:09
Ezt a betegséget egyszerűen el lehet kapni ha csak véletlnül iszol a poharából vagy a kólájából csak ennyi.
20. d2a7a49e28 (válaszként erre: 12. - 8e8c2f0ee9)
2009. szept. 17. 14:00
bocsi de nemtudom miért támadsz...ezt nem salyát példaként hoztam föl h ez velem történik vagy én fordulok el valamelyik barátomtól..hanem kiváncsi vagyok kinek mi erről a véleménye...ennyi történt semmi több..
19. Beathryche (válaszként erre: 18. - Kata75)
2009. szept. 17. 09:54

Örülök hogy egyetértünk :)

Írtad a kapcsolat mélységét, milyenségét. Ha ez például egy munkakapcsolat, vagy távoli ismerős, szomszéd stb., akkor úgy vagyok vele, hogy pláne nem érdekel, közöm sincs hozzá. Mivel eddig is felüleltes volt a kapcsolatunk semmi nem fog változni, hiszen nagy valószínűséggel szóba sem kerül közöttünk. Én legalábbis nem a szomszéd Manci nénivel szoktam megvitatni az egészségügyi problémáimat :)

18. Kata75 (válaszként erre: 16. - Beathryche)
2009. szept. 17. 09:44

Szóval, szívemből szóltál:))


Még annyit, hogy minden nagyban függ a kapcsolat milyenségétől/mélységétől, de ezért semmiképp nem ítélnék el senkit.

17. Kata75
2009. szept. 17. 09:41

Szívemből szóltál:))

Ha megvan a kölcsönös tisztelet/szeretet, akkor úgyis tudjátok milyen "óvintézkedések" szükségesek ilyenkor. Már ha egyáltalán kell.....

2009. szept. 17. 09:37

3 lépés távolság? Inkább 4 lépés plussz közelség. Éreztetném vele, hogy semmi sem változott a kapcsolatunkban, mint ahogy ő sem változott ezzel. Ugyanúgy maradnának a találkozáskori ölelések, puszik stb. Ha egy ismerősödről az derül ki, hogy pl. rákos, tartod a három lépés távolságot?


Erről egyébként az a történet jut eszembe, amikor egy nagyon jó ismerősöm kb. 5 év ismerettség után coming out-olt a társaságba és bevallotta, hogy leszbikus. Valahol egyértelmű volt, senki sem lepődött meg rajta. Ő pedig később elmondta, hogy mennyire hálás, amiért semmi sem változott emiatt a kapcsolatunkban, mert sokan voltak akik ezután például kínosan kerülték a legapróbb testi kontaktust, vagy egyszerűen megszakították vele a kapcsolatot. Sosem értettem, hogy ha van valaki, akit millió dologért szeretsz, akkor hogy tudsz tőle elfordulni ilyesmi miatt? Ő ugyanaz az ember akit megismertél és megszerettél.

2009. szept. 17. 09:24

Miért kellene tartani emiatt akárhány lépés távolságot??

Az aids -et nem lehet csak úgy elkapni ,mint egy náthát!

Akármilyen jó ismerősöd ,gondolom nem bújsz vele ágyba ,vagy használod a fogkeféjét?!

2009. szept. 17. 09:17
Nem ítélném el és ugyanúgy a barátja vagy ismerőse maradnék.
2009. szept. 17. 09:11
Ugyanúgy viselkednék, mint addig tettem!
2009. szept. 17. 08:03
jesszus, ilyen felmerülhet egy barátságban, hogy el kell gondolkodni, és fórumot nyitni róla? Jó, hogy nem szavazásra viszed a dolgot. Ha igazi barát vagy, olvass utána a betegségnek, tudj meg róla minél többet, és támogasd a barátodat anélkül, hogy az agyára mennél. Én ezt tenném.
2009. szept. 17. 05:28
Maradnék jó ismerős, de mi9ndent megtennék a fertőzés elkerülésére.
10. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - D2a7a49e28)
2009. szept. 16. 22:31

Ez nehéz kérdés.

Persze, megpróbálnék ugyanúgy viselkedni vele,de szerintem,úgyanúgy kezelni Őt mint előtte már nem lehet.Nem magától a betegségtől félnék,csak feszélyezettebbé vállna a kommunikáció,zavartabban viselkednék.Ha partner benne és azt mondja,üljünk le és beszélgessünk róla,lehet hipp-hppra elmúlna a zavartság,de nem mindenki partner ebben.Lehet csak magábafordul és sajnálkozik,ami érthető is ,csak így az Őt körülvevő emberek már nem tudják 100%-ig úgy kezelni,mint amikor még egészséges volt.Olyan az mint amikor valakinek az ismerőse kerekesszékbe kerül(persze elméleti síkon)hiába próbálnánk fesztelenül beszélgetni vele nem menne úgy mint régen...

2009. szept. 16. 22:08
Mi az, hogy közeli ismerős? Családtag, házastárs, rokon, vagy utcabeli lakó? Ha nem szexpartner,valószínűleg minden maradna a régiben. Amúgy sem élünk intenzív társaséletet, ezért nem történne nagy változás.
8. Roni24 (válaszként erre: 7. - D2a7a49e28)
2009. szept. 16. 21:04

Hát igen!

Általában a bajban derül ki, hogy ki az igazi barát és ki nem! :(

2009. szept. 16. 20:58
én hallottam olyan esetről hogy az illetőnek a legjobb barátnőjéről derült ki h az és utána a csaj úgy kerülte szegényt h még egy légtérbe sem ment vele sehova..
2009. szept. 16. 20:58
erre nem lehet így válaszolni. azt mindig az adott helyzet dönti el. nem tudom mit tennék.
2009. szept. 16. 20:56
fogalmam sincs mit tennék..
2009. szept. 16. 20:54
ez a téma még mindig sok embert leblokkol,ill.sokkol...
3. Roni24 (válaszként erre: 1. - D2a7a49e28)
2009. szept. 16. 20:54

Ha kedvelem esetleg nagyon közeli barát természetesen ugyanúgy viselkednék vele, és mellette állnék a bajban!

Ha nem kedvelt ismerősöm lenne, ez nem változtatna a viszonyunkon, legfeljebb sajnálnám és annyi!

2009. szept. 16. 20:49

én valószínűleg ugyanúgy, csak sokat kérdezgetnék tőle a betegségről:S

Nem szoktam senkit elítélni.

2009. szept. 16. 20:47
,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook