Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha allergiás vagyok a penicillinek csoportjába tartozó antibiotikumokra, akkor ezek helyettesíthetők valami egyébbel? fórum

Ha allergiás vagyok a penicillinek csoportjába tartozó antibiotikumokra, akkor ezek helyettesíthetők valami egyébbel? (tudásbázis kérdés)


8. ea9bff1b44 (válaszként erre: 7. - Benvik)
2009. márc. 9. 16:54
Ez nem is buta gondolat. Te magad írtad, vagy az orvos adta?
2009. márc. 9. 14:13
Én is allergiás vagyok rá, és még egy csomó más gyógyszerre is. Bár szoktam fejtörést okozni az orvosoknak, de mindig megoldják:-) Nekem még a taj kártyám mellett is van róla egy papír, ha esetleg valami baleset lenne, és nem tudom elmondni. Illetve a család is tudja, hogy ott van a papír, azt kell mutatni az orvosnak.
2009. márc. 9. 14:10
Én pontosan ebben a cipőben járok, vagyis allergiás vagyok a penicillinre és származékaira. Mellette még asztmám is van, ami fogékonyabbá tesz a léguti betegségekre, így elég gyakran meg kell oldani a gyógyszerezésemet, de szerencsére mindíg talált megfelelő szert az orvosom. Egy a lényeg, hogy mindíg szólj az érzékenységedről minden vizsgálaton, beavatkozásnál!
5. Serry (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2009. márc. 9. 13:52
Ugyan miért? Az orvosodnak egyrészt tudnia kell,hogy penicillin allergiás vagy, ha nem tudná mikor beteg vagy és mész hozzá ezt közölnöd kell vele. S tudni fogja milyen más készítményt adjon.
2009. márc. 9. 13:51
köszönöm,már nagyon ideges lettem
2009. márc. 9. 13:47
Persze, hogy igen.
2009. márc. 9. 13:46
már vannak más hatóanyaggal rendelkezők, azt szoktak adni helyette
2009. márc. 9. 13:44
Ha allergiás vagyok a penicillinek csoportjába tartozó antibiotikumokra, akkor ezek helyetesíthetők valami egyébbel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook