Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a nőnek jobb az anyagi helyzete. Mit gondoltok erről, illetve mi a tapasztalatotok? fórum

Ha a nőnek jobb az anyagi helyzete. Mit gondoltok erről, illetve mi a tapasztalatotok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. cinderella25 (válaszként erre: 15. - Gabbbicica)
2018. júl. 29. 11:15
Nincs neki betegsége tudomásom szerint. Szerintem nem tartotta fontosnak. De még nem kérdeztem miért nincs.
32. cinderella25 (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2018. júl. 29. 11:13

Van de múltkor mesélte, hogy 1,5 óra míg beér a munkahelyére.

2 busszal+ metró.

2018. júl. 29. 11:07

Irtad, hogy te örököltél. Ha nem igy lenne, akkor pl kapasbol 50-100 000 elmenne lakhatasra.


Ha 150-et keres, a maradek 50bol nem nagyon lehet ugralni, kocsit venni, tankolni

30. gabbbicica (válaszként erre: 24. - Sziszi0528)
2018. júl. 29. 11:05

En meg amilyen rosszul vezetek, inkabb veszek egy vonatjegyet, vagy telekocsival megyek.


Tudjuk amugy, h kb mennyit keres es mire mehet el a keresete?

29. gabbbicica (válaszként erre: 24. - Sziszi0528)
2018. júl. 29. 11:02
Hat akkor erre az a megoldas, hogy keresel olyat, akinek van autoja, vagy legalabb jogsija es vesztek egyutt egy autot.
28. sziszi0528 (válaszként erre: 27. - Bözsi néni)
2018. júl. 29. 11:00

Erre írtam, hogy nyilván nem mindig tükrözi a pillanatnyi anyagi helyzet az ember milyenségét. De azt is le lehet csekkolni hamar, hogy mennyire akar dolgozni, mennyire akar előrehaladni az életben (mindenki a saját mércéje szerint), mert a szegény ember is lehet szorgos-dolgos és abban semmi kivetnivaló nincs, ha neki nehezebben jön össze, de ha látszik rajta, hogy akar és tud, akkor az mindenképpen becsülendő. De annak is van látszatja nyilván.


Az egyetem általában 5 év, tehát 23 de legkésőbb 25 éves korára az ember jó esetben elvégzi, utána azért van 5-7 év, amit munkával tölt, vagy ha nem sikerül ilyen "hamar" befejezni a sulit, akkor szerintem meg az a gáz, ha nem dolgozik, de azért az egyetem padjait is faragja még 30 évesen is és semmije nincs, bejárogat órákra, munka semmi vagy ha van, akkor elherdálja a fizuját (mert ugye itt az alaptézis, hogy nincs semmije az illetőnek). Én is viszonylag későn fejeztem be az első diplomámat (27 évesen), utána még csináltam kettőt egymás után, de nem bírtam volna magammal szemben sem elviselni, hogy csak beülök 1-2 órára és ebből áll az életem még 27 évesen is, mellette dolgoztam. Aki pedig támogatja a szüleit, mert adott esetben szegényebb családból jött és azért nincs semmije, az számomra példaértékű és becsülendő, az egy teljesen más tészta, olyantól soha nem zárkóztam volna el. De ha semmit nem csinál "csak" dolgozik, emellett otthon lakik, elmúlt 30, nem támogatja a szüleit és ennek ellenére semmije sincs szerintem igenis gáz. Mert akkor tényleg hova folyik el a pénz...

27. Bözsi néni (válaszként erre: 24. - Sziszi0528)
2018. júl. 29. 10:41

Ha valaki szegény családból jön, vagy egyedülálló szülő gyereke, nem biztos, hogy 30 éves korára tud kocsit vagy lakást venni, főleg, ha hazaad pénzt. Ha egyetemet is végzett, akkor alig pár éve dolgozik és a kezdő fizetés nem olyan egetverő.


Szóval nem kell rögtön ítélkezni, csak azért, mert nem örökölt, mint a fórumindító, vagy nem gazdag, anyagilag támogató családból indult.


Ha tele van adósságokkal az más az tényleg gáz.

26. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Sziszi0528)
2018. júl. 29. 10:24
Én a magyar vonatozásban semmi romantikát nem találtam 25 évesen sem, most sem. (bocs, nem a témához szóltam)
2018. júl. 29. 10:08
Jav. semmije
2018. júl. 29. 10:06
Nem csak azt írtam, hogy csak a kocsi a fontos. És a fórum most az anyagi oldaláról közelít meg egy kapcsolatot. Természetesen a belső tulajdonságok a legfontosabbak, hogy igazi társam legyen, mert lehet jól keres meg van ez meg az, ha egy alpári tuskó a pasi, akkor cseszhetem a kocsit meg miegyéb mást is... De itt ugye a "háttérről" szól a történet. És igen, elég beszédes, ha SE jogsi, SE kocsi, SE megtakarítás, se semmi nincs 30 évesen, mert ugye 20 évesen oké bulizzon az ember, nem kell, hogy már legyen 3 lakáskasszája meg 2 autója, de hogy 30 évesen semmi... És mondjuk igen, nekem fontos az autó, évekig ingáztam busszal munkahelyre és suliba is, de voltak olyan helyzetek, hogy bizony nagyon kellett az autó. Konkrétan mikor a második babámnál elment a vizem, akkor azzal mentem be, mert mire beértem volna busszal vagy mentővel... Persze van egy romantikája a vonatozásnak is, huszonévesen rengeteget utaztam vele, szép emlékek, de 2 gyerekkel, családdal nem mennék le vonattal a Balcsira ez tény. És mégegyszer hozzáteszem, a belső a legfontosabb, de amit elért az ember eddigi életében, az nagyon sokszor (nyilván nem mindig) tükrözi azt, hogy milyen is valójában (nyilván nem egy gazdag családba született emberre gondolok), soha nem volt gazdag pasim, de olyan sem, aki csak úgy lebegett az éterben... Aki agilis, életrevaló, tervezhető vele a jövő, annak 30 éves korára van valamije, aki viszont lusta, semmirekellő, vagy adott esetben adóssághalmozó (mint a sógorom is), az pontosan semmit nem tud felmutatni még ennyi idős korára sem, mert már egy ideje feltételezhetően dolgozik (még akkor is, ha diplomázott) és mégsincs semmulye, szerintem az egy figyelmeztető jel.
23. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Cinderella25)
2018. júl. 29. 09:54

És előtted ki járt érte?

Nem lehet, hogy elboldogul egyedül, a busszal is?

22. gabbbicica (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2018. júl. 29. 08:53

Na ettol amugy ki vagyok akadva. Volt egy ilyen ismerosom (lany) aki semmit nem tudott felmutatni, de a pasitol elvarta, hogy legyrn kocsi, mert o nem fog wellneselni menni vonattal...


Kerdeztem, hogy 35 evesen ot mi tartja vissza, hogy vegyen kocsit? Arra mar nem tudott valaszolni...

21. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Cinderella25)
2018. júl. 29. 08:34

Miért fura, nem egyenjogúság van?

Vagy az egyenjogúság csak akkor fontos, ha a nőnek úgy kényelmes?

20. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - Sziszi0528)
2018. júl. 29. 08:31

"Nálam az érett férfi ott kezdődik, hogy van kocsi..."


Pedig vannak olyan férfiak, akiket hidegen hagy az autó. Az már nem is érett férfi?


Sok csajnak sincs, de a férfitől meg elvárják.

2018. júl. 29. 07:12
Ha egy kapcsolatban előfordul, hogy a nő keres jobban, azzal semmi gond nincs, nálunk is előfordult ilyesmi. Megbeszéltük, hogy ez egyikünket sem zavarja, hiszen minden közös, ugyanazt a kenyeret esszük. De! Ha most kezdtél bele ebbe a kapcsolatba, azért légy elővigyázatos. Férjem nagyobbik öccse pontosan ugyanez: idén töltötte a harmincat, ápolóként dolgozik (jól keres, jó helye van), de se jogsi, se kocsi, se valamennyi félretett pénz, szüleivel él... És pontosan tudom, hogy miért: minden pénzt elszórta, semmi életcélja, csak a buli, haverok, póker, Tippmix, fizukor étteremben eszek, mindenki a vendégem, ja és amivel nem kérkedik a barátnőinek, hogy tele van adóssággal (személyi kölcsönök, haveroktól kölcsön, anyósoméknak tartozik már hét számjegyű összeggel). Szóval csak azt akartam mondani, hogy aki ilyen idős korára nem tud semmit, de tényleg semmit felmutatni annak ellenére, hogy mamahotelben lakhatott ingyen és bérmentve évekig, és állítólag jól keres, akkor ott valami gond van, mert akkor ténylegesen hova tűnik az a sok pénz, amit megkeres, ha még egy villanyszámlát sem kell befizetni vagy egyszer sem kell a kúton tankolnia... Ez elgondolkodtató és elővigyázatosságra inti a józan embert. Másrészről ha komolyra fordulna a dolog, mit várjunk egy ilyen embertől, mikor kap észbe? Manapság mindenért nagyon keményen meg kell dolgozni, nem könnyű még egy kocsi árát sem összerakni, majd 40 évesen kezd el gondolkozni, hogy ja valahol lakni is kellene... Mindenesetre nálam az érett férfi ott kezdődik, hogy van kocsi (nem kell a luxusautó, még mielőtt valaki félreértene), van jövedelem és látom rajta, hogy agilis, mert csak egy ilyen emberrel lehet családot alapítani és jövőt tervezni, hogy ne csak én húzzam azt szekeret, hanem közösen, együtt!
18. Chrissy77 (válaszként erre: 1. - Cinderella25)
2018. júl. 29. 06:53

Szia.


Nálunk a "gyerekek" hozzák a pénzt.

A férjem teljesen adó és járulékmentes. Jelenleg 460ezer a fizuja, ha elhagynám akkor csak 180ezer lenne. Nekem akkor is 250ezer lenne. Tehát én keresek jobban. De együtt sokkal jobban...

2018. júl. 29. 06:42

Biztos nem a tetőt sajnálja a pasi feje felől.

Mondjuk féltenie nem kell semmit mert az övé minden a pasinak semmi köze hozzá.

Jogsit meg tegye le. És itt valaki írta, hogy azt úgy is észre fogja venni ha lusta, eltartatná magát és nem szorgalmas. Na akkor nem foglalkoznék vele egy percet sem. Ott lenne vége a dalnak.

16. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Cinderella25)
2018. júl. 29. 05:04
A jogsi és autó kérdés változhat. Bármikor beiratkozhat egy tanfolyamra. Kérdés a hajlandóság.
15. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Cinderella25)
2018. júl. 28. 23:23

Es miert nincs autoja?


Nekem van olyan ismerosom, aki nem kaphat jogsit egy betegsege miatt. Ettol fuggetlenul remek ember, jol keres, jo a szakmajaban, jo apa stb. Es igen, tomegkozlekedik, vagy a felesege vezet, sot, erte is megy.

14. Smirnoff (válaszként erre: 11. - Cinderella25)
2018. júl. 28. 23:18
Ha kisbolti eladóként dolgozol, könnyen fordulhat a kocka, ki az több pénzt a kapcsolatba. Amúgy meg mivel használna ki? sajnálnád a tetőt az ő feje felől, ha együtt élnétek? Vagy fájlalnád az autó kopását, ha érte mész valahova, és együtt utaztok?
13. Amaunet (válaszként erre: 11. - Cinderella25)
2018. júl. 28. 23:03
Miért éppen a kocsi? Ha van tömeg közlekedés egy takarékos ember azt használja.
12. levarosbukta (válaszként erre: 11. - Cinderella25)
2018. júl. 28. 22:57
Ezt nem értem, derogálna érte menni vagy mi a szösz?
11. cinderella25 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2018. júl. 28. 22:44

30 éves. Az fiatalnak számít? :D

Engem az autó kérdés zavar leginkább, hogy őszinte legyek.

2018. júl. 28. 22:38

Ez sok mindentől függ. Azt úgy is észre veszed ha egy here, de ha csak azért nincs semmije, mert fiatal még, vagy olyan a hivatása, hogy nem tud többet keresni, akkor nem probléma.


Mi a férjemmel az első időben egyformán kerestünk, de 4-5 év múlva már én kerestem többet. és ez így van 25 éve legalább. Engem nem zavar, hogy harmad annyit keres, őt igen, de ez nem hat ki a kapcsolatunkra.


Egy tanár pl. sosem fog annyit keresni, mint egy bankár.

De ezt tudjuk.

Ha a bankár nem keres pl. jól, az gyanús, mert akkor ott nem arról van szó, hogy nem tudna...



Ha dolgozik, akkor nincs gond.:)

9. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Cinderella25)
2018. júl. 28. 22:15
Légy óvatos az sose árt...
2018. júl. 28. 21:56
A pontos fizetését nem tudom, hogy mennyit keres, de szerintem többet mint én.
2018. júl. 28. 21:47
Attól függ. Ha teszetosza a férfi, nem törekvő, sőt másokat kihasználó, akkor baj.
2018. júl. 28. 21:36

Szerencséd volt, nincs ezzel baj.

Sok boldogságot.

2018. júl. 28. 21:34
Nagyszüleim után örököltem azt amim van, nem saját magam teremtettem. Ezt nem írtam le. Meghaltak,és enyém lett a lakásuk, abban élek. Szépen felújítottam.
2018. júl. 28. 21:29

Hát, nem tudom.

Nekem is fura.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook