Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha a nőnek jobb az anyagi helyzete. Mit gondoltok erről, illetve mi a tapasztalatotok? fórum

Ha a nőnek jobb az anyagi helyzete. Mit gondoltok erről, illetve mi a tapasztalatotok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2019. jan. 17. 17:05
Én is ismerek olyat aki hitelre hitelt vesz fel és hülyeségekre.
92. 2caf8744b6 (válaszként erre: 80. - Globus)
2019. jan. 17. 17:00

Én azt szoktam mondani az emberkéknek nincs felelősség tudatuk.

De ezek az emberek sipákolnak a leg jobban, hogy a bank át verte őket. Lehet én egy gonosz vagyok de nem sajnálom őket.

2018. aug. 4. 13:11
Ismerkedj meg vele, aztán meglátod. Hátha pont a te hatásodra fog takarékoskodni vagy kiderül nem is illetek össze. Ha jól alakul, létezik házassági szerződés, probléma megoldva. Sok szerencsét!
90. fehérke111 (válaszként erre: 88. - Ariana)
2018. aug. 3. 08:22
Így lehet, ez is hozzájárul a rábeszéléshez :-) aztán csoda, hogy ki nem keverednek a hitelekből?!
89. fehérke111 (válaszként erre: 87. - Michelle.r)
2018. aug. 3. 08:19
Nyilván megéri nekik :-)
88. ariana (válaszként erre: 82. - Fehérke111)
2018. aug. 3. 08:14
Gondolom, mert akkor kapcsolatba kerülsz a bankkal, adatokat felveszik, vagy vmi kártyát is csinálnak, és akkor tudnak ajánlgatni hogy most ezt vegyél azt vegyél...nem tudom, én sosem vettem hitelre semmit.
87. michelle.r (válaszként erre: 82. - Fehérke111)
2018. aug. 2. 16:13
Nem jó pont, jutalékot kapnak a kihelyezett hibelből.
86. PöttyösPanka (válaszként erre: 85. - Fehérke111)
2018. aug. 2. 11:16
Bizony. De látod, hogy megéri nekik, tehát sokan belemennek.
85. fehérke111 (válaszként erre: 83. - PöttyösPanka)
2018. aug. 2. 11:00
Gondolom, ez lett volna az üzletnek a buli: szereztek egy hitelre vásárlót, aki aztán egy hónap múlva mégis úgy fizet, ahogy neki megfelelőbb. Kecske-káposzta :-)))
84. Bözsi néni (válaszként erre: 80. - Globus)
2018. aug. 2. 08:45
Ma márvannak 0 THM-es áruvásárlási hitelek, ilyenre kell vásárolni. Akkor tök olyam, mintha csak spórolnál:-)
83. PöttyösPanka (válaszként erre: 82. - Fehérke111)
2018. aug. 2. 07:38
Milyen előnyös üzlet csak jövő hónapban egyszerre kifizetni :D
82. fehérke111 (válaszként erre: 81. - PöttyösPanka)
2018. aug. 2. 07:36
Igen, és az üzletben is rábeszélik! Nehezen sikerült megértetni az eladóval, hogy nem akarunk hitelt - a világ füléért nem értette, hogy miért jó az nekünk, ha egyszerre fizetjük ki a vételárat, amikor van hitel is :-))) Feltételeztük, hogy nekik az jópont lenne valamiért, mert még azt is megajánlotta, hogy most vegyük meg hitelre, aztán a jövő hónapban egyszerre kifizetjük a többit. Hát...
81. PöttyösPanka (válaszként erre: 80. - Globus)
2018. aug. 2. 06:37
A lényeg ugyanaz, hogy az ember havonta kisebb összeget félretesz, és így gyűjti össze a rávalót. Csak aki nem elég fegyelmezett, hogy ezt előre, önként tegye meg, azzal megfizettetik a "büntit" érte :)
80. globus
2018. aug. 1. 20:39

Nem egy felnőttet, ötvenes embereket ismerek, akik egész életükben hitelre vásároltak. Autót, tv-t, hűtőt, háztartási dolgokat, lakásfelújítást. Részletre a bútorboltban, miközben utána nem számolnak, hogy az X havi részlet összege jóval több, mint annak hitel nélküli vételára. Ezt nem tanítják iskolában. Minél inkább nincs pénze, annál drágábban tud vásárolni? Érthető, ha valami sürgősen kell, pl. elromlik a hűtőszekrény, de többnyire lehetne kicsit várni az igények kielégítésére, amíg összejön rá a kamat, kezelési költségek nélküli vételár.

Lényeg, hogy a jövedelmet el lehet költeni, de meg is lehet fogni, ha van rá szándék. Picit másképpen üljön a lovon :)

79. fincsi5 (válaszként erre: 77. - Kircsi.)
2018. aug. 1. 20:31

Mit akarsz, ez azt jelenti, hogy 50 000-et félretesz. /ha 20 ezer a lakástakarék/.

Tök jó 24 évesen.:)))

78. PöttyösPanka (válaszként erre: 77. - Kircsi.)
2018. júl. 31. 10:29
Ő még fiatal, ráér. De ismerek olyanokat, akiknek 30 évesen nőtt be a feje lágya, és hirtelen akartak szintet lépni az életben, mert megirigyelték más 30 évesektől a saját házat. Ekkor viszont csak elkeseredni tudtak, mivel egy kis számolgatás után arra kellett rájönniük, hogy ha most nyitnak lakáskasszát, és elkezdenek gyűjtögetni, akkor bizony nem két év lesz, mire nekik is meglesz az áhított ház. Ugyanis a spórolás olyan, hogy nem elég akkor elkezdeni, amikor már az ember fel akarja használni a félretett összeget.
2018. júl. 31. 09:52
Nekem is itthon lakik a fiam.Ősszel akar albérletbe menni az ismerőseivel.24 éves és különösebben nem tud felmutatni semmit,mégse gondolom,hogy ő ezért rosszabb.Van jó fizetése és nincs jogosítványa!!Nem tarja fontosnak.Minden hónapba hazaad 30000 ft-ot a rezsire ami bőven fedezi.Minden mást saját maga fizet.Kaját amit elhord bulik szórakozás.Persze a hűtőt akkor nyitja ki amikor csak szeretné.A pénze mindig elfogy de megvesz magának mindent amit csak akar(gitár,szinti,drón,.....)Magyarul éli az életét.Ha néha megjegyzem,hogy kezdhetne magával valamit csak annyit mond ráérek ha lesz kivel terveznem.Igaza van!!Egyedül a lakástakarékot rakja.Jelen körülmények között rá is mondhatná a topikindító,hogy egy léha alak pedig ő csak arra vár,hogy mindezt együtt hozza össze majd a párjával.
76. 2caf8744b6 (válaszként erre: 75. - Sziszi0528)
2018. júl. 31. 07:31

Nálad a pont!!

Nem csak a fiatalok, Nagyon sok középkorú, vagy nyugodtan írhatom 40-80 éves korig embereket, (Nyugdíjasokat) is akiknek semmijük nincsen, és keresik a másik felüket akiknek meg van mindenük, hogy az ő pazarló laza életvitelüket biztosítsa.

Persze fiatalon össze került két fiatal,és együtt mennek a gyarapodás útján. Ott talán nem számít kinek van vagyona.

Sajnos a baj az, hogy sok a léha, lusta, nem törődöm ember, akik azt hiszik nekik minden jár. (Én nem vagyok fiatal) Kemény munkás évek vannak mögöttem. Persze ez vonatkozik a nőkre is nem csak a férfiakra. És higgyétek el nekem a mai gyorsuló fejlődő világban fontos, hogy ki mivel indul neki a nagy betűs életnek. Persze van közben egy bizonyos érzelem amit szerelemnek hívunk. Azt hiszem az a döntő minden formában, a józan ítélő képesség meg semmisül vele szemben. (Majd később veszi át a szerepét) Ami a valóság lesz na az lesz gáz. Addig nem számít ki kiért megy ki kit hoz vagy visz az autójával.

75. sziszi0528 (válaszként erre: 74. - Ariana)
2018. júl. 31. 06:34
Pontosan én is ezt mondom. Ha nincs különösebb kiadása, aminek értelme vagy célja lenne (beleadni a háztartásba/segíteni a szülőket/fizetni a tandíjat/eltartani magát), akkor igenis gáz, ha semmije sincs, mert akkor hova tűnik el a megkeresett pénze, ha nincs gondja semmire. És ha el kell költöznie és egyszer magát kell fenntartania, az hogy fog menni, mikor most sincs pénze, amikor semmit nem kell fizetnie? És a szülőnek is van ebben felelőssége, hiszen az életre kell megtanítani a gyermeket, hogyan kell takarékoskodni, előrelátóan gondolkodni. Az ilyen felnőttekből lesznek a full-hiteles emberek, akiknek mindenük arra van. Persze manapság nem könnyű, sőt szinte lehetetlen összerakni egy lakás vagy ház árát, de nem mindegy, hogy az egész hitelre van, vagy csak egy része, mert volt önerő. Ugyanígy a kocsinál, műszaki cikkeknél, stb... Ismerek jópár embert, akinek mindene arra van, szív is rendesen hó végén. Nekünk is van hitelünk a lakáson és a következőn is lesz, de van hozzá önerő, plusz az ilyeneket, mint egy autócsere meg tudtunk oldani hitel nélkül, mert terveztük, tudatosan félretettünk erre. És nem volt egyszerű, mert két picivel vagyok itthon gyesen, mert akkor le kell mondani bizonyos dolgokról (nem a gyerekek részéről természetesen). Pont az autó olyan, hogy mire visszafizeted évek múltán benne van mondjuk 2 millióba, de mire tied nem ér már csak százezret... Kicsit hosszú lettem, a végső meglátásom az, hogy a mai fiatalok nagyrésze úgy él, hogy esik ahogy puffan és majd lesz valahogy, dolce vita van...
74. ariana (válaszként erre: 68. - Böce)
2018. júl. 30. 18:23
Amikor a mamahotelban van, és akkor sincs megtakarítása, na az már baj.
73. Piroska52 (válaszként erre: 72. - Sanyinak)
2018. júl. 29. 19:40

4-szobánk van,és az emeleten csak ők vannak,külön fürdőszobával,

a többiek már külön laknak,

72. sanyinak (válaszként erre: 71. - Piroska52)
2018. júl. 29. 19:37
És mennyire tudnak nálatok kettesben lenni? Mekkora a lakás?
71. Piroska52 (válaszként erre: 70. - Fincsi5)
2018. júl. 29. 19:17

nálunk még csajozni se kell elmenni,

minden hétvégén nálunk van a barátnője,

én meg örülök hogy jó helyen vannak,

ha akarnak majd összeköltöznek,

2018. júl. 29. 19:04

Nem értem, mi a baj, ha otthon lakik a független srác.

Én biztos nem szavaztam volna meg az albérletet, csak ezért, hogy ott csajozhasson.

69. Channa* (válaszként erre: 68. - Böce)
2018. júl. 29. 18:54

Ami meg még elgondolkodtató, amit a fórumindító is említett, hogy inkább az szokott lenni, hogy a pasik állnak jobban és a nők az ilyenekhez vonzódnak.


Na de ilyenkor mi van az egyenjogúsággal?

Miért elvárás, hogy a pasi jobban álljon? És a pasi álljon össze egy olyan nővel, akinek semmije sincs? Az normális? De fordítva már nem?


Mint írtam én mindig többet kerestem a férjemnél és nem kevéssel, a házasságba egyformán vittünk, és sosem volt gond, hogy én vagyok a család fenntartó:) Őt zavarja egy kicsit időnként, engem meg az zavarna egy kicsit, ha én keresnék rosszabbul:DDDD

Nem, egyébként nem zavarna:D

68. Böce (válaszként erre: 65. - Channa*)
2018. júl. 29. 18:34

Ezt én sem értem A mai csajoknak srmmi sem jó, ha otthon lakik azért fitymálják mert milyen férfi az, aki mamahotelbenél (miközben persze ők is, de az más, ugye).


Ha meg albérletbe megy, ami jó drága, főleg Budapesten, akkor meg miért nincs megtakarítása?

67. Channa* (válaszként erre: 66. - Piroska52)
2018. júl. 29. 18:30

Az én fiam is itthon van. Szerintem ez teljesen normális.

Felesleges pénz kidobás az albérletezés.

Majd ha úgy érzi, akkor elköltözik.

Én és a férjem is otthon laktunk, amíg nem házasodtunk össze, sőt! az esküvőnk után még hónapokig mindenki hazament:), aztán elkezdtük, hogy együtt alszunk hol nálunk, hol náluk. Amikor a gyerekünk megszületett, akkor költöztünk, azaz előtte 1 hónappal hozzájuk, mert az én anyukám közben meghalt. És amikor a gyerekünk 1 éves lett, akkor költöztünk be a saját lakásunkba:D

Vehettünk volna előbb is lakást, de nem tettük, mert a szülők így tudtak segíteni nekünk legjobban.

66. Piroska52 (válaszként erre: 65. - Channa*)
2018. júl. 29. 18:14

Az enyém is itthon van még,

Majd elmegy ha úgy gondolják a barátnőjével hogy összeköltöznek, addig meg elfér.

A lányom 5-éve Pestre költözött,6-lòval se lehetett volna visszatartani,az egyik ilyen a másik olyan,

Azért mert valaki örökölt házat, autót,még nem lesz külömb mint a másik.

2018. júl. 29. 18:05

A fórumindító és a barátja egy szinten vannak. Egy kisbolt fizetés, valljuk be nem túl sok.

Ezért roppant kíváncsi lennék arra, hogy ebből a fizetésből mikorra lett volna meg akár csak egy jogsi? Ami ugye 200 eFt-ba kerül kb. És az autó? A lakást már nem is említem.

A tippem a soha.


Miért kellene egy 30 évesnek albérletbe mennie, ha vannak szülei és elférnek? Minek dobjon ki az ablakon 100 eFt-ot?



Nem mindenki akar jogsit. Nem mindenki akar 17 évesen sem. Van aki csak később érzi azt, hogy szükséges. És persze egy családba nem kell mindenkinek külön autó, ha csak nem szükséges.

Én pesti vagyok, de sosem megyek melóba autóval. Mert minek? A BKV gyorsabb, olcsóbb.

A gyerekem legtöbbször autóval jár, mert hajnalba végez és csak éjszakaival tudna hazajárni, autóval gyorsabb. Amíg nem volt jogsija, mert nem akart, addig éjszakaival járt. Kibírta:D Sokszor a kollégáit is szállítja, ahogy őt is szállították, amikor még nem volt jogsija.


Miért lenne kihasználás, ha időnként el kellene vinni?

Ha esetleg a fórumindítóhoz költözne, akkor sem lenne köze a lakáshoz, mert örökség...

64. Piroska52 (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2018. júl. 29. 16:17

az enyémek is utaznak,

ha reggel 6-ra megy fél 5-kor indul,

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook