Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyűlölöm a munkám fórum

Gyűlölöm a munkám (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. Idhikai (válaszként erre: 70. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 3. 08:27
A magyar embernél szokás a panaszkodás... méghozzá rossz szokás, pedig az, hogy jól érezzük magunkat, és szeretjük amit csinálunk, urambocsá megszeretjük, az csupán egy döntés.... de akkor mi lenne a panaszkodással, a szánalomébresztéssel? :)
70. cirmoscicajaj (válaszként erre: 69. - Idhikai)
2012. aug. 3. 08:24

Én nem igazán szeretem,ha valaki panaszkodik a melójára.Az egyik ismerősöm is állandóan ezt hajtogatja,h mennyire utálja.utál bejárni stb.

Erre mondom neki,h ku.va unalmas mindig ezt hallgatni tőle,akkor mondjon fel,legyen munkanélküli!!!

Mert más meg örülne,h legalább munkája van,még ha xar is.Ne panaszkodjon!

69. Idhikai (válaszként erre: 68. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 3. 08:19

... én nem ismerem, nem is olvasom vissza.

Sokan panaszkodnak, hogy nem szeretik a munkájukat, és szenvednek, ha be kell menni dolgozni. ... sajnálom őket, hogy nem jöttek még rá, hogy a munka nem okvetlenül szenvedés, és energia leszívó, hanem élvezetes és kellemes is lehet, de ezért tenni kell. :)

68. cirmoscicajaj (válaszként erre: 67. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 2. 17:41
én legalábbis ilyennek tartom,azokat amiket olvastam.
67. cirmoscicajaj (válaszként erre: 65. - Idhikai)
2012. aug. 2. 17:38

Kedves!Ne vitázz vele,én egyszer egy másik témában belementem a játékába,de szóltak,h ne törődjek vele,mert neki ez a szórakozása.

Ő csak ehhez ért,tudod,amiről halvány lila fogalma nincs,azt szapulja,minthogy elismerné,h fogalma sincs az egészről.

Sajna még annyi esze sincs,h rájöjjön,h bizony minden szakmának megvan a maga szépsége és hátránya.mindegyiknek,kivétel nélkül.

Na látod mi meg nem tudunk semmit arról,h hogyan kell gyereket nevelni,ebben ő a szakértő,pl.inkább nem is akarok példát mondani,mert perverz,és pedofil.

66. cirmoscicajaj (válaszként erre: 63. - 8e9170fe09)
2012. aug. 2. 17:33

Igenis sokat kell tanulni azért,h valaki jó pincér legyen.Igen vannak olyan pincérek is akikcsak:kivisznek egy tál ételt a vendégnek.De azok olyan helyen is dolgoznak,olyan fizetésért :((( ha csak ennyi fognak fel,h kiviszem neki a kaját,akkor ennyit is érnek.

Úgy látszik te sem lehetsz a szakmádban valami sikeres ha így nyilatkozol más szakmákról.Lehet,h neked elég volt ilyen szintet teljesíteni,h végezd a munkád,de tudod sokan nem érik be az aljával.

65. Idhikai (válaszként erre: 64. - Idhikai)
2012. aug. 2. 15:24
... amúgy minél többet tud valaki a szakmájáról, a munkájáról, annál jobban szeretheti... hiszen ha valamiben igazán jók vagyunk, azt élvezzük, és jól érezzük benn magunkat... hm... ezzel visszatértünk a fórumcímhez.
64. Idhikai (válaszként erre: 63. - 8e9170fe09)
2012. aug. 2. 15:14

Az, hogy mennyit akarsz tudni a választott szakmádról, az rajtad múlik senki máson. A fiam azt tanulta, hogy mindegy, hogy milyen szakmát választ, de arra kell törekedni, hogy abban a legjobb legyen.

A tanulmányi eredményétől mehetett volna gimnáziumba simán.. de nem akart lébecolni.

63. 8e9170fe09 (válaszként erre: 60. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 2. 15:12
Még a végén kiderül, hogy valamiféle magas kvalifikációt igényel, hogy valaki kivigyen a vendégnek egy tál ételt. Röhejes...
62. Idhikai (válaszként erre: 59. - 8e9170fe09)
2012. aug. 2. 14:58
Valószínű nem olyan helyen szeretne dolgozni, ahova Te "zabálni" jársz! :)
61. cirmoscicajaj (válaszként erre: 58. - Idhikai)
2012. aug. 2. 13:14
köszi,h igazat adsz nekem,te legalább érted miről beszélek.
60. cirmoscicajaj (válaszként erre: 59. - 8e9170fe09)
2012. aug. 2. 13:13

Te miről beszélsz?????

A fiáról írt,nem a "zabálásról" amit kultúrált emberek étkezésnek vagy evésnek hívnak.

Én se mondom,h a gépészmérnöknek olyan könnyű a dolga,mert nem vagyok benne (pedig gondolom nem egyszerű)

59. 8e9170fe09 (válaszként erre: 58. - Idhikai)
2012. aug. 2. 10:54
Mit kell ilyen nagy ügyet csináni egy zabálásból...?
58. Idhikai (válaszként erre: 52. - 8e9170fe09)
2012. aug. 2. 07:50

Badarság! :)

A fiam pincérnek tanul. Ami alap, rendkívül jól kommunikál, nagyon kedves, és jól néz ki... ez lenne az alap. Most idén végezte a második osztályt szakközépben, jövőre nyelvvizsgázik németből és kezdi az olaszt (ott szeretne majd éttermet vezetni kb.10 év múlva). Közben kezdi a barista tanfolyamot a középiskola mellett, és ugye dolgozik is (egyébként most is egész nyáron a Balatonon), mivel amit tanul, be is kell gyakorolni... aztán még vannak a mixer tanfolyamok különböző fokozatai... érettségi... pár év pincérkedés külföldön és az egyetem...

Nos az igaz, hogy a célja nem az, hogy élete végéig pincér legyen, de egy 8-10 évig az lesz, és nem kis munkát tesz bele! :) (Egyébként most is keres annyit a Balatonon, ami sok felnőtt férfinek is becsületére válna, és azért mert JÓ!... ezt pedig nem adják ingyen, tanulni kell... tanulni és tanulni!)

57. 74f8c12b8e (válaszként erre: 56. - 8e9170fe09)
2012. aug. 1. 22:09
cseszd meg...legyél.
2012. aug. 1. 22:08

Én úgy lennék már egyszer munkanélküli! :)

Még sose voltam...

2012. aug. 1. 22:05
ha nem lenne azt még jobban gyűlölnéd
54. 8e9170fe09 (válaszként erre: 53. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 1. 17:04
Gépészmérnök vagyok. :)
53. cirmoscicajaj (válaszként erre: 52. - 8e9170fe09)
2012. aug. 1. 16:47

szerintem ahhoz,h valaki jó pincér legyen sokat kell tanúlni,és még többet gyakorolni.+kell egy nagy adag elhivatottság is!

persze kell hozzá érzék is!

pincérből lehet százezer,de nem minden pincér jó pincér.

Te mivel foglalkozol?hogy ennyire tudod,milyen pincérnek lenni?

52. 8e9170fe09 (válaszként erre: 50. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 1. 16:34

Én meg azt, hogy jó pincér minden bokorban terem. :)

Ha valaki még ezt az egyszerű dolgot sem képes jól csinálni...rég rossz!

51. cirmoscicajaj (válaszként erre: 48. - 74f8c12b8e)
2012. aug. 1. 16:30
Ez így igaz,az én lábaim is már visszeresek,tul vannak terhelve.állandóan fájnak,néha annyira,h menni se birok. és még 30 sem vagyok
50. cirmoscicajaj (válaszként erre: 49. - 8e9170fe09)
2012. aug. 1. 16:29
Akkor legyél benne.Azt szoktam mondani,h minden szép és jó addíg amíg ki nem nyitod az ajtót.
49. 8e9170fe09 (válaszként erre: 47. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 1. 16:13
Ez még így sem tűnik túl soknak.
48. 74f8c12b8e (válaszként erre: 47. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 1. 15:55

Volt 1 pincér ismerős,egy kis forgalmú étteremben,12órázott.Halálra unta magát,ez egy dolog,ezen még lehet segíteni,ha tud az ember fejben sakkozni.De végig állnia kellett.

Szó sem lehetett leülésről,vagy olvasásról.A nap végére,hiába alig csinált valamit,teljesen kész volt a lába meg a háta.teljesen értelmetlenül.

47. cirmoscicajaj (válaszként erre: 44. - 8e9170fe09)
2012. aug. 1. 13:26

Ha ilyeneket írsz akkor te biztosan egy percet sem dolgoztál pincérként :)))

Igenis vannak olyan ételek amit a pincérnek kell elkészítenie.pl az asztalnál szoktak salátákat készíteni,vagy flambirozni.És mindenképpen tudnia kell,az ételek készítési módját és,h mi van benne.(pl ha valaki allergiás valamire)egyszerűen nincs mese,meg kell tanulni az étlap legalább egy részét.Ez azért kell,h ha a vendég megkérdezi,h mi az a puszta pöcse pörkölt (ez csak egy példa volt )akkor te el tudd neki mondani.Vagy ha megkérdezi,h valamelyik étel,hogyan készül.Milyen szégyen lenne neked ha olyan ételeket árusítanál amiről azt sem tudod micsoda,és fél percenként meg kellene kérdezned a szakácsot,h mi van benne.


A "pincérnek lenni a legegyszerűbb dolog a világon"mondatodtól kész vagyok.

Nem csak annyiból áll,h mit kérsz,tessék,500 ft.

tudnod kell pl.asztalnál kiszolgálni (az is 3 féle van,angol,francia,svájci)+még egy csomo árat is fejedben kell tartani+egyszerre van pl 5 asztal vendéged,tudnod kell ki,hol tart.fizetésnél,számla,kártyás,ticket,stb. hogy üsd be a gépbe.stb. millió dologra kell figyelni!!!

46. Idhikai (válaszként erre: 44. - 8e9170fe09)
2012. aug. 1. 11:38
De JÓ PINCÉRNEK születni kell, és tanulni... nem keveset... mondjuk alapból két idegen nyelv... :))
45. yousei
2012. aug. 1. 11:38
Csatlakozom, én is gyűlölöm a munkámat. Napi több 100 emberrel foglalkozom, akik 80%-a közönyös, bunkó, mindenki mindig siet embertelen körülmények között. Páran írták, hogy változtatni kell. Mintha olyan egyszerű lenne. 1. pályakezdőként szinte sehova nem kellek. 2. szakma nélkül nagyon nehéz elhelyezkedni. 3. még ismertségi köröm sincsen. De ez az ország ilyen.... Csak az a baj, hogy ennyi a megkeseredett ember én is ilyen lettem...
44. 8e9170fe09 (válaszként erre: 39. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 1. 11:07
Tévedsz. A pincér dolga hogy felszolgálja az ételt, nem az hogy elkészítse. Meg még annyi hogy közvetítsen az ételt elkészítő, és a fogyasztó között, ha szükséges. Pincérnek lenni a legegyszerűbb dolog a világon.
43. Idhikai (válaszként erre: 36. - 8e9170fe09)
2012. aug. 1. 10:39
... így van. Ilyenkor szoktam mondani óvatosan, hogy "irány a csavargyár". Ha emberekkel dolgozunk felelősség van rajtunk, nem kicsi, és ehhez nem kell orvosnak lenni.
2012. aug. 1. 10:36
na halihó!jó lett ez a topik,esküszöm!:-)))Szabadgondolkodónak ez az élete:szívja mások vérét:-)),de oktatólag cinikus!/szerintem/ha tévedtem,akkor kapja be!:-))))igen fura,de tény,hogy több a segély,mint a fizum volt.de ez csak 76 napig kapom.viszont nagyon jó tippeket kaptam az elkövetkezendő időre,mert én is sajnos hirtelen kimondok dolgokat,ami nekem fel sem tűnik,de másnak bántó lehet.a pályválasztással kapcsolatban:én egyetlen embert ismerek,aki ovis korában megmondta,hogy ő mi szeretne lenni,az pedig a kisebbik fiam,és az is lett.nagyon sokat tanult,dolgozott érte,de meg van az eredménye.amúgy sikerült a próbanapom ezek szerint,mert engem hívtak vissza,sok fiatallal ellentétben.baromi nehéz munka szerintem,de van ennél rosszabb is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook