Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két héten belül két macskámat gázolták el. Gyűlölöm az... fórum

Két héten belül két macskámat gázolták el. Gyűlölöm az... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
81. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 14. 20:23

Biztos vagyok benne, hogy nem direkt gázolták el és nem ugyan az a gépkocsi.


Egyébként hány macskád van még?

Ha hetente gázolják el őket, akkor miért nem gondoskodsz róluk? Semmi keresnivalója a macskának az úttesten.

80. Soufflet (válaszként erre: 79. - Soufflet)
2022. jún. 14. 02:48
Beg magamben se biznek, ha baszogatnak a macskam, aki idore nem jott haza.
79. Soufflet (válaszként erre: 78. - Soufflet)
2022. jún. 14. 02:46
En egy belvarosban sem engednem le a macskam, mert insultalnak.
78. Soufflet (válaszként erre: 44. - Sirga)
2022. jún. 14. 02:44

En idegen macskak ivartalanittatasat csinaltattam meg a megmaradt penzbol (es kolcsondol foztem bolognait spagettivel).


Amig nem egtem le, 50-40 ezres szamlakat hagytam az allatorvosnal. Minden leteso kezelest kappott Minden macskam, amig nem volt lehetetlen. Meg a kor macskak. Egyreasuk kipofozva lett, azota is boldogan elnek masnal. Masikat elaltattam.


Nem vagy rossz. Szerintem meg az sem rossz, ahol elsz. De fel kell fogni, hogyha egy forgalmas ut mellett elsz, a macskajat gyakran kivasaljak.

77. Soufflet (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 14. 02:28

Az autopalyan 120-130 km/h a megengedett. Ott fikikai keptelenseg esszeruen lelassitani, ha meglatsz egy allatot. Es gondolni kell magadra, a melletted ulokre, es azokra, akik kovettek, szembe jonnek.


Nalam ritka nagyobb macska bzit talalni, de a vezetes szempontjabol... En vagyok, aki gyorsan dont, nem a macska. Neki nincs igazi, eletre szolo csaladja, karrierrje, semmine. A macska nem tanukt fizikat. Ha keptelenseg megallni, at kell rajta hajtani.

Osszetorik a szivem, de nem a komplett auto velem, a utasaimmal, es ki tudja meg hanyan egy felborult auto miatt.

76. LionQueen🦁 (válaszként erre: 71. - Shanalyl)
2022. jún. 13. 15:39
Én olyat is tapasztaltam, hogy átment az úton, majd visszafordult.
75. LionQueen🦁 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 15:37
Van, amikor nem lehet. Nem direkt csinálják. Ismerek olyat, aki a saját cicusát ütötte el, mert a kocsi mögé ugrott, amikor beparkolt a garázsba.
74. Napsugár8 (válaszként erre: 73. - Banános Zselé)
2022. jún. 13. 14:29

De ha még gyorsan is megy, hidd el, minden vezető kerül minden ütközést, legyen az akár csak egy macska is, hiszen fennáll a veszély, hogy a kocsiban is komoly sérülések lesznek. Ezt egyetlen vezető sem kockáztatja meg, még akkor sem, ha egyébként valóban "rühelli a macskákat!"

Az autót nem fogja kockáztatni csak azért, mert lát az utcán egy macskát! Bármilyen állat, vagy fagally, egy kő, bármi az autó alá kerül, az alvázban, kerékben, gumiban olyan sérülések következhetnek be, amelynek javítása több százezer is lehet. Gondoljátok már végig, mielőtt a vezetőket ennyire macska-ellenesnek állítjátok be.

Nekem nem autóm, "csak" Trabantom volt, de ha bármilyen kóbor jószágot láttam akár csak az út szélén is, rögtön visszább vettem a sebességből, pedig a Trabant nem igazán tud szárnyalni. :))

73. Banános Zselé (válaszként erre: 69. - Napsugár8)
2022. jún. 13. 12:29
azért nem mindenki szereti a macskákat, meg sok autós nagyon gyorsan megy
72. Banános Zselé (válaszként erre: 70. - Napsugár8)
2022. jún. 13. 12:27
akkor nagyok okos macska
2022. jún. 13. 10:54

Én már nem egy macskára dudáltam rá, h húzzon az útról, mert nem akartam elütni, vagy lassítottam le, de csak mert nem jött senki mögöttem. Nem fogom veszélyeztetni a gyerekem, magam, ha másképp nem megy. És a macskáknak van egy ilyen hülye szokása, h bevárják az autót és beszaladnak alá, kaptam már infarktust és álltam meg keresni, mert éreztem, h koccoltam, de nem volt ott, akkorát mégsem kapott. Ezt hogy véded ki? Sehogy. Vagy egy teherautó, kisbusz, aminek nem is két pillanat fékezni, mert viszi a tehetetlensége...


Aki kinti macskát tart, annak tisztában kell ezzel lennie. Hogy csúnyán szólva, de a kinti macska, főleg, ha forgalmas út mellett kinti, "fogyó eszköz". Ha ivaros, akkor meg triplán.


Ahogy egyszer egy könyvben olvastam, a macska az állatok gengsztere, semmilyen törvény nem gátolja meg, de nincs is törvény, mi védené.


Macskabiztos kerítés, kijárós hely (van ismerősöm, aki megcsinálta a kertben egy klassz kis szoba volt, fákkal, fekvőhelyekkel, fűvel stb, a macska kis ajtón tudott kimenni a házból, ha akart), benti tartás-póráz vagy pedig el kell fogadni, h ez van.

2022. jún. 13. 07:43

Egyébként a mi kis városkánkban van egy macsek: megfigyeltem már többször is, csak akkor megy át a zebrán!!!, amikor az emberek is megindulnak. Addig ott áll a járda szélén, és vár! :))

Lehet, hogy betanított?

2022. jún. 13. 06:45

A macskával nem lehet mit kezdeni, öntörvényű. Ahol a feje átfér, ott átjut a teste is, és ha menni akar, akkor megy.

Az is biztos, hogy egyetlen gk. vezetőtől sem lehet elvárni, hogy egy macska miatt hirtelen fékezéssel akár közúti balesetet is okozzon és veszélyeztesse bárkinek is az életét. Az esetleges anyagi károkat most nem említem.

Az is biztos, hogy egyetlen vezető sem üt el szándékosan semmilyen állatot sem! Tehát felesleges gyűlölni őket és így beszélni róluk, mint a vallomásban olvashatjuk.

2022. jún. 13. 05:21
Nagyon sajnálom!
67. l.luiselotte (válaszként erre: 60. - Birebora)
2022. jún. 12. 19:19
Többen írták már előttem, de a macska a legnagyobb elővigyázatosság mellett is kifog néha a gazdájan. A hoxan nem kell bizonyítanom, hogy a PICikere mint a szemünk fenyere úgy vigyázunk, de ennek ellenére tegnap éjjel kiszökött ,de szerencsére hiányozhatott neki a mama hotel reggel 7-kor ordított az ajtó előtt. Nem is tudtuk hogy kint van, ragondolni is rossz, hogy bármi történhetett.volna vele tegnap éjszaka, szerencse a nagy eső.
2022. jún. 12. 18:31

Ez már nem az első fórum az elütött macskákról.

Egy biztos, hogy vidéken a legtöbb kóbor macskát az utakon ütik el.

Biztos hogy vannak gyorshajtó vagy éppen figyelmetlen járművezetők is, de azért a legtöbb elütött macska többnyire féktávolságon belül ugrik a járművek elé. Ez viszont kivédhetetlen, sőt ilyenkor a leghelyesebb járművezetői cselekedet, ha nem rántják el hirtelen a kormányt, mert úgy sokkal nagyobb bajt is megelőzhetnek. Mondom ezt 44 év járművezetői gyakorlattal. Felvetődik tehát a macskatartók felelőssége, akik nem akadályozták meg, hogy macskájuk a közútra kijusson és bajt okozzon.

Minden kisállatért kár, mert én is ütöttem már el a kocsim elé repült galambot és bizony nagyon nem jó érzés napokon keresztül, mert csak van az embernek egy kis lelkiismeret furdalása amiatt.

65. zena01
2022. jún. 12. 18:03
Van olyan, amikor az autó már nem tudja kikerülni a cicát, de... A legtöbb autós száguldozik lakott területen. Nem viccből van az 50 km-es sebességkorlátozás. Múlt héten egy idióta előzött egy másik kocsit, majdnem elcsapott a biciklivel. Tisztelet a kivételnek, de az autóvezetők nagy részétől el kellene venni a jogsit.
64. aszparagusz (válaszként erre: 62. - Banános Zselé)
2022. jún. 12. 17:56

Elolvastam.

Fékezni, fékezek, lassítanom nem kell, mert betartom a sebességhatárt.

A kormányt meg nem rántom félre és töröm össze az autómat, hogy megmentsek egy felelőtlen állattartó miatt az úton lévő macskát.

63. Banános Zselé (válaszként erre: 60. - Birebora)
2022. jún. 12. 17:44
mert a macska elmegy sajnos, nem olyan állat mint pl.: akváriumi hal
62. Banános Zselé (válaszként erre: 59. - Aszparagusz)
2022. jún. 12. 17:43
a vallomást olvasd el
2022. jún. 12. 17:40

A macskáid szabályosan a zebrán mentek át?

Ha igen, akkor szidhatod a gk. vezetőt, hogy kivasalta a macskáidat, ellenkező esetben a macskák a hibások. 😂😂😂

2022. jún. 12. 17:34
Miért nem vigyázol rájuk?
59. aszparagusz (válaszként erre: 58. - Banános Zselé)
2022. jún. 12. 17:32

Nem tudjuk, hogy az autós gyorsabban ment-e, mint a megengedett.

Főképp azt ne, hogy a macska mit keresett az autóúton.

58. Banános Zselé (válaszként erre: 57. - Aszparagusz)
2022. jún. 12. 17:30
az autó ment gyorsan, akkor az autós a hibás, és nem a gazda
57. aszparagusz (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 12. 17:17

Igen, fizess bírságot, ha a te állatod miatt következett be a baleset.

Kit szeretnél felelősségre vonni, mint a tett elkövetőjét? A macskádat, aki miatt bekövetkezett a sérülés?

56. aszparagusz (válaszként erre: 45. - Fisica)
2022. jún. 12. 17:15
Így igaz!
55. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 12. 17:14

Én meg gyűlölöm a felelőtlen állattartókat.

Nem töröm össze az autómat azért, hogy kikerüljek egy macskát.

54. ,zumba (válaszként erre: 52. - Piroska52)
2022. jún. 12. 17:11
Én inkább nem tartok, de ketrecbe nem zárnám.
53. timycat (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 12. 16:30

Abban igazad van, hogy ahol 2 héten belül 2 macskát elütnek az nem véletlen.


Anyuéknál, falun, mellékutcában volt sok éve egy szomszéd, aki kocsival vadászott a macskákra. Egyszer meglincselték, leszokott róla. Aztán szerencsére el is vitték (nem a macskák miatt, volt más is a rovásán) vissza már nem jött. Azóta nincs "baleset"

52. Piroska52 (válaszként erre: 50. - ,zumba)
2022. jún. 12. 16:26
Úgyis hiába mondjuk.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook