Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyüjtsünk poharas/bögrés süti recepteket! fórum

Gyüjtsünk poharas/bögrés süti recepteket! (beszélgetős fórum)


1 2
40. Csicsi25 (válaszként erre: 4. - Anyagi)
2010. febr. 19. 15:47

Szia!

Megpróbáltam elkészíteni az általad leírt répatortát, de vagy rosszul csináltam valamit, vagy kifelejtettél valamit. Az olaj és a tojás kevés volt ahhoz, hogy összeálló masszát készítsek, ezért legalább fél bögre tejet kellett még hozzá öntenem.

Egyébként tényleg nem lett rossz a süti. Férjem utálja a répát, de szerencsére nem lehetett érezni benne, így ízlett neki.

2010. febr. 8. 21:42

[link]


Citromos bögrés sütemény:


Nagyon finom pikáns bögrés sütemény, akár hétvégre, akár ünnepekre.


Hozzávalók: másfél bögre liszt, ¾ bögre búzadara, 2 kávéskanál szódabikarbóna, csipet só, másfél bögre cukor, másfél bögre joghurt, 3 tojás, 1 citrom, alufólia.


Sziruphoz: ¾ bögre víz, 1 bögre cukor, 1 citrom.


Első lépésben készítsük elő a tepsit, amiben majd sütünk, és béleljük ki sütőpapírral. A sütőt melegítsük elő 170 fokra. Ezután jöhet a tészta.


Egy tálban keverjük össze a lisztet, a grízt, a szódabikarbónát, és a sót. Majd vegyünk elő egy másik keverőtálat, és ebbe öntsük össze a joghurtot, a tojásokat, majd reszeljük hozzá a citrom héját, a levét, és egy habverővel jó alaposan dolgozzuk össze. Majd a két tál tartalmát öntsük egybe, és egy fakanállal keverjük össze. A masszát öntsük bele a tepsibe, és 35 perc alatt közép meleg sütőben süssük szép aranysárgára. Amikor megsült, vegyük ki a sütőből, kicsit hagyjuk kihűlni, majd borítsuk ki a sütőből egy tálcára.


Készítsük el a citromos szirupot: a vizet öntsük bele egy lábosba, és helyezzük rá a tűzre. Keverjük bele a cukrot, a citrom reszelt héját, és egy kevés levet, majd szép fokozatosan melegítsük össze. Utána kb. 4-5 percig forraljuk, majd húzzuk le a tűzről. Az így elkészült sűrű szirupot kanalazzuk rá a tésztára, először az egyik felét, majd amikor kissé megdermedt jöhet a másik fele is. Takarjuk le alufóliával és hagyjuk, hogy a máz szépen rádermedjen a sütinkre. A végén vágjuk fel kockára, és akár tejszínhabbal is tálalhatjuk.

2010. febr. 8. 21:39

A receptbarlangbol masoltam ki.


Bögrés sütemény: Raffaello:


Gyorsan és hamar elkészíthető ez a finom kókuszos bögrés sütemény.


Hozzávalók:


1 bögre kókuszreszelék, 25 dkg margarin, másfél bögre tejpor, másfél bögre cukor, 1 dl víz.


Elkészítés:


A cukrot oldjuk fel a vízben, és egy lábosban feltesszük a tűzre és 3-4 percig összeforraljuk. Vegyük le a tűzről, és keverjük bele a margarint, a tejport, a kókuszreszelék felét. Jól keverjük el, majd hagyjuk kihűlni. A legjobb, ha egy fél órára a hűtőszekrénybe tesszük.


Amikor kész van, vizes kézzel kis golyókat formálunk belőle, a közepére tegyünk egy szem mazsolát, vagy mogyorót, és forgassuk bele a maradék kókuszreszelékbe. Tálalás előtt tegyük vissza a hűtőszekrénybe. Nagyon finom csemege, és gyorsan elkészíthető.

37. Azurit (válaszként erre: 3. - Babetthopp)
2009. dec. 21. 23:04

Üdv.!

Megcsináltam a sütit,nagyon finom lett,csak nem tudtam rájönni,hogy mennyi az az alacsony hőfok,de kitapasztaltam.

Köszönöm!

2009. dec. 1. 21:31

Ezt találtam:Sütőtökös-gyümölcsös süti

2 1/4 bögre liszt

2 bögre kristálycukor

2 bögre sült tök

2 tojás

1 evőkanál mézes sütemény fűszerkeverék

2 teáskanál sütőpor

1/2 bögre olaj

1 bögre vagdalt aszalt gyümölcs (mazsola, szilva, sárgabarack)

1 evőkanál tökmag

1 evőkanál napraforgó

csipet só

Elkészítés


A lisztet, a sütőport, a sót és a fűszereket összekeverjük. A tojást összekeverjük az olajjal, a cukorral és a sütőtökkel. Ezt a keveréket hozzáadjuk a lisztes keverékhez, és simára keverjük, majd hozzáadjuk a magvakat és az aszalt gyümölcsöket is. Tepsibe öntjük, és 190 fokos sütőben kb. 40 percig sütjük.

2009. nov. 30. 17:57

Bögrés almás süti


Hozzávalók:


1bögre cukor

1bögre liszt

3egész tojás

1dl olaj

3-4 alma

1mokkáskanál őrölt fahéj

1mookáskanál szódabikarbóna

15dkg dió


Elkészítés:


Az almákat lereszeljük és a levétől kinyomkodjuk.A 3egész tojást simára kavarjuk a cukorral.Majd hozzáadjuk a lisztet,fahéjat,szódabikarbónát,olajat,az almát és jól összekavarjuk.Kikent vagy sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük,durvára tört dióval megszórjuk és forró sütőben,közepes lángon 30-35percig sütjük.



Tanácsok: Aki sokallja a cukor mennyiségét-mint én is-nyugodtan tehet bele kevesebbet is,nem rontja el.



Felvitte: Bianka66, 2008-12-07, 10:25

2009. nov. 30. 11:59

Ez ugyan nem bögrés, de az arányok egyformák, ezért talán ide kívánkozik.


Sós-sajtos (túróval)

Egyforma súlyú:

- túrót

- lisztet

- zsíradékot

kell összekeverni, sózni. Majd 1 cm-esre kinyújtani, tetejét egész tojással megkenni, reszelt sajtot rá, és megsütni.

33. 471a99eb9c (válaszként erre: 32. - D4b0dd2692)
2009. nov. 29. 22:42
Jöhet! Mindegy, hogy bögrés avagy sem!Mindegyiket szívesen fogadom! Most már talán nekem is lesz időm előkeresni a receptjeimet.Gyűjtök mindenfélét. Nekem is van már néhány fönt.És folyamatosan bővíteni szeretném.
2009. nov. 29. 22:33
A répatortát én is megsütöm,de a kókuszt is nagyon szeretem! Ma sütőtökös sütit ettem,maszkarponés krémmel töltve.Majd elkérem a receptet,mert nagyon finom volt!Ha bögrés,leírom.
2009. nov. 29. 22:18
Olyan jókat süttök! Hol a többi recipe? Gyűjtöm ám! Valamelyik nap én is írok ide, csak még el kell kérni a szomszédasszonytól.Ma sütött egy isteni kókuszos bögréset!
30. babetthopp (válaszként erre: 29. - 9c8432d068)
2009. nov. 29. 18:39
Ki akadt ki?
29. 9c8432d068 (válaszként erre: 7. - Babetthopp)
2009. nov. 29. 13:51

Igen,valóban hasonló,de más íz.

Én ezen nem akadtam volna ki,hogy valaki hasonlót tesz fel,főleg,hogy más receptjét dicsértem ezzel.

28. zöldalma 2 (válaszként erre: 26. - Anyagi)
2009. nov. 29. 09:40

Szia! Biztosan megsütöm én is a répatortát! Kiváncsivá tettél!


Bögrés mákos (nettről van)


Hozzávalók:

250 g margarin

4 db tojás

2 bögre cukor

1 kis pohár tejföl

2bögre mák

2 bögre liszt

1 cs. vaníliás cukor

3/4 cs. sütőpor

1 bögre: 250 ml


Elkészítés:

A margarint 4 tojással és a cukorral, vaniliás cukorral krémesre keverjük, hozzá keverjük a tejfölt, majd beleöntjük a 2 bögre mákot és a 2 bögre lisztet,és legvégül a sütőport.

Kikent, lisztezett tepsibe öntjük és 170-180 °C fokon tűpróbáig sütjük. (kb. 30 perc)


Tanácsok:

Tűpróba feltétlenül ajánlott!

Isteni finom :)

27. c42aaaac41 (válaszként erre: 26. - Anyagi)
2009. nov. 29. 09:25
én imádom a répatortát és meg is fogom sütni amit leírtál:)))
26. Anyagi (válaszként erre: 4. - Anyagi)
2009. nov. 29. 08:37
Látom, nem lelkesedtetek a répa tortáért :( - Pedig érdemes kipróbálni, mert még akárki megkóstolta, mindenkinek nagyon ízlett! Ja és mindenki azt mondta, hogy nincs is répa íze! A répa azért jó benne, mert nem lesz tőle száraz, nyögvenyelős a süti!
25. Anyagi (válaszként erre: 18. - Cinci0616)
2009. nov. 29. 08:31
Ez a pudingos meggylé nagyszerű ötlet! Köszi!
2009. nov. 28. 22:57
Nagyon fincsik! Nekiveselkedem én is!
2009. nov. 28. 22:48

Huu ez jó :D


Nincs mérlegem, úgyhogy csak ilyeneket tudok sütni! :S

22. e1641dee25 (válaszként erre: 21. - E1641dee25)
2009. nov. 28. 21:04

Bár én egy tálban keverem össze, és 2 db sima 2 decis bögrébe osztva sütöm meg.

De használhatunk természetesen bármilyen mikrózható edényt :)

És kakaó és csoki helyett bármilyen más ízesítést!

2009. nov. 28. 21:02

Ezt a sütit bögrében kell sütni, MIKRÓBAN :)


4 evőkanál liszt

3 ek cukor

1 tojás

1 kávéskanál sütőpor

2 ek kakaópor

1 tasak vaníliáscukor

3 ek étolaj /olvasztott vaj

tej

étcsoki darabok ízlés szerint


Ezeket a hozzávalókat egy NAGY bögrében összekeverjük, majd annyi tejet adunk hozzá, hogy sűrű masszát kapjunk. Ezután MIKRÓBAN 3-4 percig (tűpróbáig) sütjük.

20. Anyagi (válaszként erre: 3. - Babetthopp)
2009. nov. 28. 21:00

Már meg is ettük a diós sütit!!!

Köszi az ötletet Neked és mindenkinek!

2009. nov. 28. 20:50
..ja és ezek a sütik olyan finomak,h mindíg duplán mérem a hozzávalókat,és nagy tepsiben sütöm.
2009. nov. 28. 20:49
Én most is azt sütöttem,egy diós alappal,meggyet szórtam bele,és a tetejére a meggylét besűrítettem pudinggal cukorral,és azzal kentem meg...nagyon finom.
2009. nov. 28. 19:23
A tojás,és egyéb összetevők miatt kérdeztem.Minegy,hogy a 3 tojást 2.5dl-es,vagy 3.5dl-es bögrés liszthez,cukorhoz adom? Van 2.5dl-es,majd kipróbálom azzal.
16. 471a99eb9c (válaszként erre: 9. - D4b0dd2692)
2009. nov. 28. 19:10
Szerintem mindegy, csak ugyanazt használd! Általában 2,5 dl-esek.
2009. nov. 28. 19:09
Sajnos,nincsenek ráírva az üvegre az összetevői,de mézes nutella ízű.
14. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 13. - D4b0dd2692)
2009. nov. 28. 19:05
Még sosem hallottam róla, de nagyon érdekes. :)
13. d4b0dd2692 (válaszként erre: 10. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 28. 18:53
Nem,csokiméz.Méhészek készítik,nagyon finom,a nutellára hasonlít.
2009. nov. 28. 18:52
Szerintem ezek a legjobb receptek kezdőknek,nem lehet elrontani!
2009. nov. 28. 18:52
Bocsi az offért
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook