Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyűjtsünk együtt diétás recepteket! fórum

Gyűjtsünk együtt diétás recepteket! (beszélgetős fórum)


22. 8e163afeff (válaszként erre: 19. - 600ea84375)
2010. dec. 28. 21:46
attól függ, mennyit szeretnél leadni, csak gyorssegély-diéta kell-e vagy valami maradandóbb, lassabb dolog...
21. grafzsu (válaszként erre: 20. - Sötét_hercegnő)
2010. dec. 28. 19:29
Ez a séta dolog jól hangzik, menni kellene.
2010. dec. 28. 19:21
Szia! Én még nem próbáltam soha konkrét fogyókúrát, de így karácsony után én is akarok kicsit tisztító kúrázni :) nekem ami bevált régen is, az a sok tea, folyadék, bármi ami nem cukrozott és szénsavas :) Főétkezéseknél mindenképp, de nap közben is: zöld tea, fehér tea, csalán tea, szénsavmentes ásványvíz. A teákat én csak citromozom. És ha az idő is engedi, akkor egy hosszú, legalább fél órás séta :)
2010. dec. 28. 19:11
Sziasztok! Arra lennék kiváncsi, ki milyen recepteket tud fogyókúrához. Így Karácsony után végképp aktuális :)
2010. febr. 5. 21:01

Ezt a blogot most talaltam lehet fog erdekelni.


[link]


Hozzávalók:


Tészta:


25 dkg liszt (tönköly) +2 ek szójaliszt

3 ek méz

1 mk szódabikarbóna

1 csipet só

3 dk margarin

kb. 2-2,5 dl növényi tej (szója)

1 tk citromlé


Krém:


2 dl növényi tej

½ csg vaníliás pudingpor

1 ek barna cukor

kb. 5 dkg margarin

2 ek darált dió

tetszőlegesen kevés meggyaroma tehető bele


díszítés: meggyszemek



Elkészítése:


A mézet felolvasztom, összekeverem a margarinnal, hozzáadom a tejet. A liszthez hozzáadom a szódabikarbónát és a sót.

A két elegyet összeforgatom, csomómentesre keverem, majd beleöntöm a citrom levét.


Ha nagyon sűrű lenne a tészta, akkor adok még hozzá tejet.

Keverhető állagú legyen, de ne híg.


Zsiradékkal kikent, kilisztezett tortaformába öntöm, 180 °C-on tűpróbáig sütöm. A méz miatt szép barna tésztát kapunk.


Időközben elkészítem a krémet.

A szójatejben elkeverem a pudingport és a cukrot. Felfőzöm.

Mikor kicsit hűlt, beledobom a nagyjából 2 evőkanálnyi margarint, simára keverem benne. Hozzáadom a darált diót.


Mikor a tészta megsült és rácsra kiborítva kihűlt, elvágom és a közepét megtöltöm a krémmel.

A tetejét úgyszintén ezzel a krémmel kenem meg.

Gyümölccsel kidíszítem és megszórom még darált dióval.

2010. febr. 4. 14:33

Néhány fontosabb megállapítás: az emberré válás útján nem volt gabonafogyasztás, csak a gyűjtögetésből. Később vált termelhetővé, és ezzel a régi étkezési forma is megváltozott. Ezt a változást a szervezet nem képes néhány száz év alatt átalakítani, ezért jelentkezett a cukorbetegség és a szív és érrendszeri betegség mint fő halálok. Egyébként cukor és szénhidrátos ételek ( kenyér, gabonatermék, stb.) az igazi oka az elhízásnak is ... stb. stb.

Érdemes kivenni a könyvtárból, vagy megvásárolni a Jaffa Könykiadó gondozásában megjelent könyvet

Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás a címe.

Jó kutatást !

Gyula bácsi

16. globus (válaszként erre: 15. - Varbóc)
2010. jan. 30. 22:29
Reméljük, hogy elmesélsz belőle pár részletet grátisz, naaa.... lécci, lécci! :)
2010. jan. 30. 18:53

Nos kislányok! Aki igazán szeretne tisztában lenni az egészséges étkezéssel és egyéb gondjaival az szerezze be az alábbi, most megjelent könyvwet: Paleolit táplálkozás...

Érdemes.

14. globus (válaszként erre: 9. - Cbae83ef4f)
2009. nov. 16. 21:58
Hoppá, ez érdekel, várom!
2009. nov. 16. 20:41
Köszönöm mindenki hozzászólását,várom a további ötleteket,recepteket.
2009. nov. 16. 05:47
Nézzetek körül a kalóriaszámlálósok vagy az update életmódot folytatók receptjei között is, ott is sok diétásat lehet találni.
11. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2009. nov. 16. 00:48

Például

korai, kezdő stádiumban:

1 L vízben megfőzni

- 1 zellert, 1 répát, 2 krumplit, 1 fehérrépát, fél fej káposztát, 1 hagymát, 1 csokor petrezselymet

utána kihalászni a darabokat és a maradékot meginni;

előrehaladott stádiumban:

- 2 db meghámozott krumplit és 1 meghámozott sárgarépát 1 kiskanál olívaolajon megpirítani,

ha sercegni kezd, vizet aláönteni, megszórni köménymaggal, szerecsendióval

- fedővel letakarni

- ha megpuhult, önmagában elfogyasztani.


Ha már éhesebb az ember, egy kevés joghurtot rá lehet önteni, vagy metélőhagymás-tejszínes szósszal dúsíani.

2009. nov. 16. 00:42
Nekem nagyon sokat segítettek az ún. "böjtről visszatérő" receptek. Ezek olyan böjt utániak, ahol az ember nem evett semmit (tehát csak a csapvíz volt megengedett). A német címe "richtig essen nach dem fasten". Külön figyelemmel arra, hogy a gyomrot ne terheljék meg. Tehát nullkalóriás étkezésről hogy kell visszatérni az étkezéshez: olyan ételek, receptek, amik kímélőek a gyomornak, segítenek felszívni a tápanyagot, de nem terhelik le az emésztőrendszert.
2009. nov. 16. 00:29

Emberek!

"Az vagy, amit megeszel."

Gondoljátok, hogy ez csak egy duma?!!!

Ez a véres valóság. "Az ételed a gyógyszered." Szinte mindenki ismeri ezt is. Tudjátok, hogy hány komolyan beteg gyógyult már meg "csak" a kajaváltástól?

Én apránként szándékozom írni ide életmentő recepteket, étkeket - és ezt a szó legszorosabb értelmében értem!!!

Most el is kezdem: KÖLES - legyen a mindennapi étked/étketek! Gyógyít és szép külsőt ad. Már néhány nap alatt minden tekintetben jelentkezik a hatása.

Holnap írok néhány köles receptet.

Addik szerezzetek be kölest, és lenmagolajat.

Jó éjt!

FT

8. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - Tapsifül)
2009. nov. 15. 22:43

mi itthon a párommal mindig közösen diétáztunk, fogyóztunk.


ma már miatta és érte, az egész család, mert ezt

hozta az élet.


15 éve nem voltak még ilyen komolyan segítő helyek, ahol meg lehetett tanulni a fortélyokat, így azután életemben másodjára tanultam főzni.


Nehéz volt, semmi tojás, csak alig,

semmi eddig használatos főzési kellék.


Most egy éve már ennek a diétának is a diétáját csinálom, mert egy másik betegség is ránk köszöntött.


szóval igyekszem ezeket itt majd a köznek átadni, de ma már nekem erre későn van, így majd a jövőben tapasztalatokat próbálok átadni.


pusz és jó éjszakát mindenkinek.

2009. nov. 15. 19:41

[link]



Remélem tudjátok használni.

6. tapsifül (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2009. nov. 15. 19:24
Szeretném ha megosztanád a tapasztalataidat,a receptjeidet.Szerintem nagyon sokan vagyunk kíváncsiak ezekre a dolgokra.
5. tapsifül (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 15. 19:22
Fogyókúrába ill. súlymegtartásra beilleszthető receptekre gondolok.
2009. nov. 15. 19:16

Szia,

szívesen benne lennék, engem is érdekel bármilyen diéta.

igazából receptjeim nincsenek, csak amiket én is úgy kapok, viszont saját kútfőből merítek és úgy csinálok dolgokat, akit érdekel megosztom a tapasztalatomat.

2009. nov. 15. 18:58

Szia,


Nézd meg a honlapomat, bennevan az infómba.

Raktam fel rá pár diétás receptet, de még majd töltök fel jópárat.

2009. nov. 15. 18:56
Milyen diétára gondoltál? Cukor, epe, kolesterin vagy csak ami nem hízlal.
2009. nov. 15. 18:53

Szeretném ha megosztanátok velem diétás süti vagy egyéb ételek receptjeit.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook