Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lagzis süti recepteket keresek (bevált, kipróbált recepteket) fórum

Lagzis süti recepteket keresek (bevált, kipróbált recepteket) (beszélgetős fórum)


2012. júl. 22. 00:43
Na jó lesz feléleszteni a fórumot, mert ha Goldi + Pista egybekelnek, kellenek a tuti receptek! ;)
23. emi75
2011. ápr. 30. 20:00

Nagyon köszönöm lányok a sok ötletet és a recepteket! kezdem is a próbasütéseket :)


mindenkinek minden jót!

2011. ápr. 30. 19:30

Az őszibarack felénk, az Alföldön egy tipikus lakodalmas sütemény. Máskor nem is szokták sütni. Ezt hajnalban kínálja a vendégeknek az új asszony. Bocs, de nincs kedvem már leírni! Ha beírod a Google-ba, hogy őszibarack sütemény, rögtön kiadja, képek is vannak, hogy, hogy kell kinéznie!

Remélem, tudtam segíteni!

2011. ápr. 30. 19:18

Omlós diós kiflicskék: 28 dkg liszt, 21 dkg margarin, 10 dkg darált dió, mandula, vagy mák, 7 dkg cukor.

Összegyúrni, apró kifliket formázni és vajazott tepsiben megsütni. Vaníliás porcukorba forgatni. Ez is nagyon egyszerű, tartós süti.

2011. ápr. 30. 19:04

Diós kosárka:25 dkg margarin, 40 dkg liszt, 20 dkg porcukor, 1 cs. sütőpor, 4 tojássárgája.

A töltelékhez: barackíz, 4 tojásfehérje,v4 evőkanál cukor, 25 dkg darált dió.

Az alapanyagokat összegyúrjuk,és vékonyan a kikent kosárkaformába nyomkodjuk. Közepébe barackízt teszünk. A tojásfehérjéket kemény habbá verjük, hozzáadjuk a cukrot, majd a darált diót. Ezzel a habbal töltjük meg a kosárkákat. Sütőlapra téve közepes hőfokon, előmelegített sütőben kb. 10 perc alatt megsütjük. Ezután a formákból kiforgatva hagyjuk kihűlni. Nagyon finom, mutatós, igazán lakodalmas sütemény!

19. Katkamamusz (válaszként erre: 13. - Emi75)
2011. ápr. 30. 18:51

2 héttel korábban sütöttük a linzerkarikát, túrós linzert. A diós kosárkát is meg lehet nagyon korán, a kifliket is. Ezek mind elállnak, nem romlandó sütik.

Túrós linzer:25 dkg túró,20 dkg margarin, 30 dkg liszt, 20 dkg porcukor, 1 tojás, 1 cs. van. cukor, 1 sütőpor, 1 citrom reszelt héja.

A hozzávalókat összegyúrni, fél órára hűtőbe tenni, majd kb, 1 cm-esre kinyújtani. Tetszőleges formákra szaggatni, sütőpapírral bélelt tepsiben alacsony fokozaton kb. 10-15 percig sütni. Ha kihűlt, olvasztott csokival megcsorgatni. Egyszerű, finom, sokáig eláll. Írom a többit is majd!

18. margareta51 (válaszként erre: 1. - Emi75)
2011. ápr. 30. 17:48
Nalunk a kovetkezoket szokjak sutni lakodalomra,isler,non plusz ultra,linzer karikak,mezes lapokat /azt hiszem mezes kremes nev alatt szerepel/,hajas sutemenyt,citromos szeletet,kokuszos kockat stb.
17. Hmv. (válaszként erre: 1. - Emi75)
2011. ápr. 30. 17:32

Igaz, hogy nem lakodalomra sütöttem, de nézz szét a naplómban, hátha találsz kedvedre valót.


Pl. őszibarack 512-es bejegyzés

puncsszelet 507-es

kókuszkocka 498-as

bohókás csigák 474-es.


Most hirtelen ennyi, ezek mind elkészíthetők előre, de szerintem találsz még köztük ötletet.

16. Orina1
2011. ápr. 30. 17:22

Én pár napja ezt készítettem el.

[link]


kiválló így ahogy van, és kb 2 nap után lett a legfinomabb ... megpuhult. :)

A pudingos megoldás nagy ötlet!

2011. ápr. 30. 16:37

Vendégváró sütemény: két barna lap között egy piskóta és köztük főzött krém, mutatós, finom☺


Sok sikert a sütögetéshez!

14. emi75 (válaszként erre: 9. - Katkamamusz)
2011. ápr. 30. 16:28
na ezt a diós-mákos kiflit megadhatnád, én próbálkoztam vele, de nem lett igazán jó, hátha neked jobb recepted van.
13. emi75 (válaszként erre: 7. - Katkamamusz)
2011. ápr. 30. 16:27

Köszönöm!


a túrós linzert nem ismerem, diós kosárkát most hogy így mondod, ettem már, de receptem nincs. Az őszibarack is egy süti? olyan mint a barackmag?


Melyiket sütöttétek két héttel hamarabb? :)

12. emi75 (válaszként erre: 6. - 3232b7bb0b)
2011. ápr. 30. 16:19
Igen, például ilyesmire :) klassz ez a blog, el is mentem! Mondjuk konkrétan a virslitől félnék a nyári hőségben, de lehet, hogy sajtkrémmel töltve tartósabb :)
2011. ápr. 30. 16:18

Hmmm...

Barack, imádom! :)))

Meg a színes kuglóf!

Haj! Nincs párja!

2011. ápr. 30. 16:07

Lakodalmi kiskifli,nyomkódos sós, kisperec, hókfili, mézespogácsa, hókifli, kosárka, kókusz tekercs, mákos béles, dióm, öszibarack, barack mag.

Sós sütiként nálunk azért a első hármat sütik mert azok nem mindenapiak és szépek kinézetre a pogácsa nem olyan ünnepi .

2011. ápr. 30. 16:00
Bocs, részletekben jutnak eszembe dolgok! Még diós és mákos kiflik is voltak! Nem hókifli, de nagyon jó, sokáig eláll!
2011. ápr. 30. 15:57
Ja, és volt olyan, amit 2 héttel előre megsütöttünk!
2011. ápr. 30. 15:55
Tavaly a hugicám esküvőjére mi csináltuk az összes sütit anyukámmal. A következők voltak: diós kosárka, linzerkarika, túrós linzer, darálós keksz, sajtos, köményes, szezámos rúd, kókuszkocka, zserbó, kókuszgolyó, mandulamag, őszibarack. Mi direkt olyanokat válogattunk össze, ami nem romlandó, nekik is nyáron volt a kánikulában. Krémesnek úgyis ott lesznek a torták. Ha valamelyiket nem ismered, vagy szeretnéd a receptet, szólj!
2011. ápr. 30. 15:53
Ha ilyesmikre gondoltál szívesen leírom a receptjeimet. Ezek nagyon finomak!
2011. ápr. 30. 15:46
www. etelekestortak.blogger. hu/cimke/virsli
2011. ápr. 30. 15:45

Szia!


Sajtos rudat/pogácsákat meg lehet előre sütni. A mézes krémes is nagyon finom, azt meg direkt előbb meg kell sütni. Zserbó...más most nem jut eszembe. Ja, mondjuk csinálhatsz virslis falatkákat kelt tésztával...

2011. ápr. 30. 15:36
bocsi az első sor tárgytalan, egy másik hozzászólásból felejtettem itt :)
2011. ápr. 30. 15:36

Sziasztok!


látom már régen volt hozzászólás, azért kérdeznék, hátha jön válasz :)


A tesóm (július 2-i)lagzijába elvállaltuk a sütemények sütését, most gyűjtögetjük a recepteket, hogy legyen idő még kipróbálni is őket.


jól jönnének olyan süti (édes és sós) receptek, amelyek pár nappal hamarabb is elkészíthetőek.


előre is köszönöm! (priviben is jó)


...ja és a neten számtalan recept van, nem véletlenül itt kérdezek, kipróbált recepteket keresnék :) és persze minden ötletnek is örülök.

2011. ápr. 30. 15:34
Lagzis süti recepteket keresek (bevált, kipróbált recepteket)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook