Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógytea készítése... fórum

Gyógytea készítése... (beszélgetős fórum)


14. Bernuska (válaszként erre: 12. - Cippora)
2011. márc. 30. 15:51

Az ízét bírom...inkább a 3 dl a sok éhgyomorra...

felébredek, mire elkészül a tea, az is min. 20 perc, már farkas éhes vagyok...:D

2011. márc. 30. 15:49
És szerintetek milyen gyakran kell friss teát főzni az arclemosáshoz? Úgy gondoltam, hogy esténként főzök frisset és azt még használom a következő reggelen...
12. Cippora (válaszként erre: 11. - Bernuska)
2011. márc. 30. 13:36
Hozzászoksz :) Én pl.mindenfajta teát ízesítés nélkül iszok.Számomra már az a szokatlan aki cukrozza.Lassan így leszek a kávéval is.
11. Bernuska (válaszként erre: 10. - Cippora)
2011. márc. 30. 13:08
Én most egy kúrát tartok 3 gyógynövénnyel. szeretném, ha eredményes lenne ez az egy hónap, így mindent be akarok tartani. pl. nem egyszerű éhgyomorra bevágni 3 dl teát, ízesítés nélkül...:D
10. Cippora (válaszként erre: 9. - Bernuska)
2011. márc. 30. 13:02
Őszintén szólva én soha nem forráztam gyógynövényt,mindig csak jó meleg vízben áztattam ki.Eddig még mindig kifejtette így is a hatását!
9. Bernuska (válaszként erre: 8. - Cippora)
2011. márc. 30. 12:44

Igen....a forrázat az tiszta sor...


De főzet esetében a teát 4-5 percig kell rotyogtatni a gázon...

Most arra gondoltam, hogy veszek zárható, fedeles porcelán vagy műanyag csészét, ami mikrózható, így nem fog kifőni a tea...

2011. márc. 30. 09:47

Ha az arcodra akarod használni,akkor tonikként funkcionáljon.Szóval alaposan tisztítsd meg a bőröd arclemosóval,majd utánna vagy

1.vattára raksz a teából,és áttörlöd vele az arcod

2.mint az arcvízzel,bekened vele az arcod,és az ujbegyeiddel finoman "beütögeted" a bőrödbe.


Én a vizet gyógyteához mindig fazékban forralom fel,majd a gyógyteát belerakom egy műanyag kancsóba,és abba öntöm a vizet át.

2011. márc. 30. 09:05

Én mindig fazékban fözöm a gyógyteát beg bármelyiket legfeljebb utána átteszed egy kancsoba (műanyagba vagy üvegbe)

Ha az arcodra haszálod szerintem nem kell tonic atól függ miért akarod mert ha nézni akarod milyen lesz töle az arcod hogy hat felesleges a tonic bár én még nem használtam arcra ez csak vélemény

2011. márc. 30. 09:03
Hőálló üvegedényben szoktam teának vizetforralni.
5. 9ce6018f29 (válaszként erre: 3. - Bernuska)
2011. márc. 30. 09:03
Ha csak teával mosod ,úgy is jó, de ha előbb arclemosót használsz, gondolom az sem árthat.
4. 9ce6018f29 (válaszként erre: 2. - Bernuska)
2011. márc. 30. 09:01
Szinte mindig fazékban főzöm a teát.
2011. márc. 30. 08:41

További probléma, hogy az egyik teával mosni kell az arcom...de hogyan?

az eddig használt arclemosót, tonikot tegyem félre és csak teával mossam reggel/este? Vagy mossam arclemosóval mind eddig,hogy a szennyeződés legyen alaposan eltávolítva, csak a végén öblítsem át a teával?

2011. márc. 30. 08:38

Elég sok szabály van az elkészítéssel kapcsolatban...szeretnék "praktikákat" találni, hogy könnyebben beépüljön a mindennapjaimba.


Azt tudom, hogy nem használható fém....de akkor hogy csináljuk a főzetet (forrásban lévő vízben kell 4-5 percig még főzni a teát)...de a fazekak a zománc alatt fémek, a mikróban meg mind kifő a tea, utána, takarítás...

2011. márc. 30. 08:35
Gyógytea készítése...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook