Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógyszer utáni teherbeesés fórum

Gyógyszer utáni teherbeesés (beszélgetős fórum)


2012. szept. 15. 12:26

Bátyám kislányának szoktam mondani,mikor kezd nyűgi lenni,mert álmos,hogy:

"igazad is van picur!én is álmos vagyok,és most én is tudnék így sírni...":DDDDDD

26. pumukli1985 (válaszként erre: 25. - D6eb4276dd)
2012. szept. 14. 21:46
:D Ez igaz,a pici babáknál az elején senki nem tudja pontosa miért sírnak :D meg kell ismerni őket...eltartott nekem is pár hétig mire megkülönböztettem a sírásfajtáit és így tudtam mit kezdeni vele és meg tudtam szüntetni a problémát :D És máris jobban éreztem magam,és belegondoltam h ez egy baromi nehéz dolog :) és nem csoda ha sírnak,hiszen nekik bent a pocakban volt a legjobb dolguk,és hirtelen kikerültek ide a nagy világba,érzik h éhesek,fura érzés ez nekik és megannyi más is :D Én is csak sírnék :)
2012. szept. 12. 10:42

Köszönöm szépen,"igyekszem" :))))))

Én nekem a babákkal semmi bajom nem volt soha,viszont az oviskorúaktól tudtam volna falnak menni...:))Még mindig van,aki nem a szívem csücske,de szerintem ez természetes!Mert olyan is van,hogy egy tíz év körülit meglátva töltenek el anyai érzések...A babáknál nekem is betett,ha sírtak,de csak azért,mert nem tudtam mit kezdjek velük..Mondjuk mégmost se nagyon,de nem csüggedek emiatt!:DD

24. pumukli1985 (válaszként erre: 23. - D6eb4276dd)
2012. szept. 11. 16:34

:) Hát még én!

Nem túlzás ha azt mondom h utáltam a gyerekeket!A falra tudtam volna tőlük mászni....a babák,na azok totál kiakasztottak,h sírnak-sírnak,nem lehet velük semmit csinálni stbstb...Aztán hosszú éveken keresztül azt mondogattam h nekem nem lesz gyerekem!!!


ÉÉÉÉéééssss egyszer csak jött a gondolat vagy nem is tudom mi h nekem gyerek kell,de most azonnal és punktum!!!! :D:D:D:D

ÉS imádom!Teljesen megváltozott a más gyerekek felé is a szemléletem...most már megnézem őket,rájuk mosolygok,hozzájuk szólok stb... :D:D:D:

Szóval totál az ellenkezője lettem a pár évvel ezelőtti énemnek :D

És nagyon jó érzés!!!

Tényleg kívánom h minél hamarabb babás legyél! :)

2012. szept. 10. 20:59

Az biztos,hogy azok!Kis csoda teremtmények,akik bearanyozzák az ember életét!!

Húúú....nem hittem volna,hogy én még így fogok írni,de ezt hozza ki belőlem a helyzet!

Sosem tudtam elképzelni,mi lesz,ha én itt tartok majd...és ez nagyon jó!Jobb,mint hittem.

Hát még mikor majd tényleg babás leszek... :)))))

22. pumukli1985 (válaszként erre: 19. - D6eb4276dd)
2012. szept. 9. 22:16
Ja,és igen!Megérte ám!!!!Imádom a kis törpémet!Egy kis csoda,egy ajándék...a legcsodálatosabb dolog! :-)
21. pumukli1985 (válaszként erre: 19. - D6eb4276dd)
2012. szept. 9. 22:13

Köszi szépen! :-)

És nektek is hajrá!!! :-):-):-)

20. d6eb4276dd (válaszként erre: 17. - Szemmelver)
2012. szept. 9. 17:34

:DDDDD

Kotonszökevény:)) ez jó!:)

19. d6eb4276dd (válaszként erre: 16. - Pumukli1985)
2012. szept. 9. 17:34

Gratulálok Nektek,bár nem lehetett könnyű,de biztos,hogy megérte!!:)))

Kb fél órája ment el unokatesóm a hét hónapos kislányával...olyan édeskispicur,nagyon "rátett"az érzésre...Depróbálok türelemmel gondolni a helyzetre,és végig arra koncentrálni,hogy minden rendben legyen...

Köszi,nektek pedig egészséget és boldogságot a picurhoz!!:)))

18. pumukli1985 (válaszként erre: 17. - Szemmelver)
2012. szept. 8. 20:59
"kotonszökevény" :D:D:D:D még ezt se hallottam :D:D:D:D
17. szemmelver (válaszként erre: 1. - D6eb4276dd)
2012. szept. 8. 20:50

az én fiam már 20 éves..kotonszökevény:)

abbahagytam a gyógyszert és rögtön terhes lettem:)

16. pumukli1985 (válaszként erre: 1. - D6eb4276dd)
2012. szept. 8. 20:48

Szia!

Én is Yadine-t szedtem úgy 7 évig,és amikor elterveztük h babát szeretnénk,egyszerűen abbahagytam,elmentem a szokásos évi rákszűrésemre h minden rendben legyen.A doki annyit fűzött hozzá h nem muszáj várni h kiürüljön a szervezetből mert olyan alacsony hormon tartalmú h nincs mire várni...

Sajnos majdnem 1 évet kellett várnunk mire pozitív teszt lett a kezemben,mert közben totál behülyült a ciklusom,kiderült h az egyik hormonom magas,ami gátolta a teherbeesést :( Gyógyszer-kezeltük és most már van egy lassan 3,5 hónapos kis Csodánk!!!


Remélem hamar összejön nektek!

De ne keseredj el,ha nem jön össze olyan hamar,mert azt mondják h 1 év ami normálisnak mondható próbálkozás szempontjából!!!! JA!És ne görcsöljetek rá!!!!Ez nagyon fontos!!!!


Hajrá!!! :D Sok sikert és mihamarabbi gólyát felétek! :)

15. d6eb4276dd (válaszként erre: 13. - Skóciababy)
2012. szept. 8. 17:36
Gratulálok neked,és köszönöm a válaszodat!:)))
14. d6eb4276dd (válaszként erre: 12. - B8103f009a)
2012. szept. 8. 17:21

Igazából,a munkahely-stabilitás miatt számít jelenleg,az a plusz-mínusz pár hónap,SAJNOS!!!De sürgetni nem akarom én sem.Inkább csak arról van szó,hogy nem védekezünk,Ő úgy is tudja mikor kell jönnie:)))

Egyébként én is megkezdtem a felkészülést,és rendbe akarom tenni magam:)))

2012. szept. 8. 15:20

Én külföldön élek, bár jelenleg itthon várom a kisbabám születését.:-)

Gyógyszert szedtem,ott a doki azt mondta,hogy nem kell várni. A gyógyszer utáni 2. ciklusban lettem terhes. Kifejezetten javasolták,hogy ne hagyjak ki hónapokat, rögtön vágjunk bele. Megvártam egy rendes menstuációt, de inkább csak magam miatt. Aztán össze is jött picur.:-)

12. b8103f009a (válaszként erre: 10. - D6eb4276dd)
2012. szept. 8. 15:01
Ahány orvos, annyi javaslat( sajnos, így nem csoda, h azt sem tudjuk kinek higgyünk). De szerintem a józan ész is azt diktálja, jobb ha kiürül a szervezetből a gyógyszer. Jó esetben tudatosan tervezünk gyerekeket, családot, így meg nem hiszem, hogy számít pár hónap várakozás. Illetve ha számít, az baj. Persze ettől a türelmetlenség még érthető :D Mi a középsőre vártunk sokat(2 évet), azt hittem már nem is lehet gyerekem, tehát tudom milyen érzés, hogyha várni kell. Én mondjuk nyugodtabb voltam, hogy volt időm felkészülni. Mert előtte pl dohányoztam, nem étkeztem éppen egészségesen, fog.gátlót szedtem...stb.
11. d6eb4276dd (válaszként erre: 9. - Marica87)
2012. szept. 8. 14:51

Jujj,hát akkor nagyonszorítok neked/nektek!:)))))

Köszi szépen a segítséget!

10. d6eb4276dd (válaszként erre: 8. - B8103f009a)
2012. szept. 8. 14:49

Köszönöm neked is a választ!:)

Nem sürgős,jelenleg csak készülünk rá,még rám is vár néhány vizsgálat,meg nem azt mondtam,hogy még ma nekiugrunk!

Mivel ez lesz az első,és már egy ideje komolyan úgy érzem készen állok rá-szerintem érthető ha kicsit "türelmetlen" vagyok....De ha várni kell ahhoz,hogy tényleg minden rendben legyen,akkor várunk. Az a pár hónap talán mindent megváltoztathat,talán nem,de ez olyan dolog,amiről nem kívánok beszélni.

Tényleg köszi,hogy írtál:)

2012. szept. 8. 14:49
szia!én is több helyen utána érdeklődtem, és nem kell várni!én is Yadine-t szedtem, kb 4 évig, 2. hónapja hagytam abba.mi egyből próbálkozunk, nem erőltetjük, csak nem védekezünk.nekem az első hónapban napra pontosan megjött, most van a 2. hónap, csütörtökön kellett volna megjönnie, de semmi.vagy összezavarodott a ciklusom, vagy baba:)bár szerintem összezavarodott. de egyén függő, hogy kinek, hogy reagál a szervezete.
8. b8103f009a (válaszként erre: 1. - D6eb4276dd)
2012. szept. 8. 14:31
Mi fél évet vártunk, miután abbahagytam a tabi szedését. Aztán nekiálltam szedni az elevitet, és 1 hónap múlva kezdtük a babaprojektet. Mi ennyire sürgős egyébként? Egy gyerek egy életre szól. Semmin nem változtat pár hónap, jobb ha kiürül a gyógyszer a szervezetből, és tudatosan készülünk fel az anyaságra. Legalábbis szerintem.
2012. szept. 8. 14:08

Két dobozzal végig szedtem,a harmadikban a második levelet abbahagytam,szerdáig kellene szednem,de tegnap már nem vettem be,mert minden porcikám tiltakozik ellene...6 szem bogyó maradt ki...


Nagyon köszönöm a válaszokat,persze,dokitól is megfogom kérdezni,de kissé szkeptikus vok,mert nem mindig szavahihetőek...ráadásul ez már a sokadik dokim rövid idő alatt,nem véletlenül...még nem ismerem annyira....

2012. szept. 8. 13:36

Nekem konkrét kérdésemre a Genetikai szakrendelésen azt mondták hogy a gyógyszer a megfoganás esélyét csökkenti le majdnem a minimumra,de magzatkárositó hatása nincs.

én estem gyógyszer után teherbe és első esetben eléggé megijedtem ezért mentem el különösebb ok miatt a genetikára érdeklődni.

Az pedig csak javaslat hogy érdemes most elkezdened folsavat enni:)

5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - D6eb4276dd)
2012. szept. 8. 13:36
azt a fél hónapot nem értem.... nem szedtél végig egy levelet? kicsit megborul a ciklusod
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - D6eb4276dd)
2012. szept. 8. 13:33
Az új elméletek azt igazolják, hogy jobb nem várni, mert a hormonok néhány gyógyszermentes ciklus után bolondulnak meg sok esetben.
2012. szept. 8. 13:32
Szia! Anno én is szedtem gyogyit és nekünk, azt mondta a doki, hogy nem kell várni, mert ezek már aanyira kicsi hormont tartalmaznak, hogy semmilyen veszélyt nem jelent a babára és, ha meg tud foanni, akkor már nincs is hormon. Nekünk 3. hónapban jött a baba. Drukkolok!!!
2012. szept. 8. 13:30

úgy tudom, a mai gyógyszereknek már nagyon alacsony a hormontartalma, így talán nem akkora baj... de a yadine-t konkrétan nem tudom, hogy ilyen-e


beszélj a nődokiddal

2012. szept. 8. 13:28

Sziasztok!

Megtörtént a csoda:elhatároztuk,hogy babát szeretnénk:))))

Viszont a gyógyszert még csak most tettem le..szó szerint,tegnap már nem vettem be...

Yadine-t szedtem,7,5hónapig kábé...hallottam olyat,hogy nem muszáj várni a próbálkozással,és erre lennék kíváncsi,hogy mik a tapasztalatok...illetve,hogy tényleg kell-e várni,vagy nem?


Plíz,help!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook