Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyítsd magad shiatsuval! fórum

Gyógyítsd magad shiatsuval! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyógyítsd magad shiatsuval!

6. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Piranya)
2021. szept. 10. 11:16

[link]


Ha jól tudom, a talp, tenyér, arc masszás is a meridián-pontokat stimulálják, igaz, hogy nem az adott pontok nyomásával, hanem az idegvégződések (talán azok a meridián-pontok????) masszírozásával.

Szerintem van valami összefüggés az idegvégződések és a testben futó meridián-vonalak között. Ha valaki többet tud erről, majd írja! :))

2021. szept. 10. 11:00

Kb. 25 évvel ezelőtt én is meg akartam tanulni, de hosszas utána járásra kiderült, hogy (akkor még csak) Pesten oktatták, és ha jól emlékszem több hetes (bentlakásos) tanfolyamon.

Persze érthető, az emberi szervezet felépítését, az izmok feladatait, elhelyezkedését... meg kell tanulni. (Helyette elvégeztem a reikit)

Nem tudom, azóta mennyire terjedt el országos szinten, de az biztos, hogy az ősi keleti gyógyászat ismeretei igen sokrétűek. Én sokra becsülöm, akármelyiket is.

2008. febr. 5. 17:19

Már találkoztam ezzel a technikával, és időnként használom is az arc-, fej- önmasszázsát...

Nááááágyon jó!

2008. febr. 5. 15:45

Ismerem a masszázsfajtát, de csak cikkek alapján.

Van Miskolcon olyan, aki ilyen masszázst végez?

Köszönettel venném az elérhetőségét.


Üdv.: Lexi

2008. febr. 2. 12:50

Tud-e esetleg valaki segíteni abba, hogy hol találhatók a testen meridiánvonalak és hogy azok milyen szerveket érintenek?

Eddig sehol a neten nem találtam ilyen rajzot vagy leírást.

Nagyon köszönném.

1. Hoxa
2007. júl. 24. 12:39
A shiatsu egy ősi, keleti masszírozási technika, a szó japán nyelven pontosan ujjnyomást jelent. A shiatsu az akupresszúra alapjaira épül...

A kezelés során a masszőr az ujjaival a test meghatározott pontjaira nyomást gyakorol, hogy a különböző fájdalmakat, feszültséget, kifáradást és betegségtüneteket mérsékelje.

Ugrás a teljes írásra: Gyógyítsd magad shiatsuval!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook