Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes és tartósan beteg gyermekeket nevelő anyukáknak állás, tanácsadás fórum

Gyes és tartósan beteg gyermekeket nevelő anyukáknak állás, tanácsadás (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 9. 18:26

Az a baj,nincs segítség,a nagyszülők nem élnek,tesók távol,a szomszédék 90 évesek,a többi kisebbség...A bébiszitter meg min.1000 FT/óra-akkor arra keresünk.Patthelyzet.

Bárhol meghallják,hogy beteg gyerek vagy 3 gyerek,falnak mennek.Pedig egy tapasztalattal rendelkező,energikus anyuka,lehet többet ér ,mint egy gyerektelen zöldfülű,aki még szülés előtt áll.Szerintem mi még maximalistábbak is vagyunk,hiszen 20 körömmel kapaszkodunk,hogy megmaradjon a munkánk.

4. e417245f24 (válaszként erre: 3. - Kisbogár82)
2011. jún. 9. 18:17
Szolnok.Én már takarítani is elmennék 4 órába vagy 6 órába,de nincs hová.Szeptemberben kezdjük a picivel a bölcsit,de a szívem megszakad.Ráadásul a párommal csak váltott műszakban tudunk majd dolgozni,vagyis alig találkozunk.Félünk,nehogy rámenjen a kapcsolatunk.
3. kisbogár82 (válaszként erre: 2. - E417245f24)
2011. jún. 9. 18:13
Szia.Úgy látom tényleg nem egyszerű.Nálunk mindkettő beteg.Lányom 7 fiam 4és fél éves.A munkáltatóm kirúgott másfél éve,azt mondták nem tudják garantálni hogy rendkívüli felmondással nem küldenek el.Sajnos ez van bújom az álláshirdetéseket de semmi.Hova valósi vagy?
2. e417245f24 (válaszként erre: 1. - Kisbogár82)
2011. jún. 9. 17:46

Szia!

Egyik gyerekem 2 éves,a másik 10 lesz.

Mikor intéztem a GYES-t,megkérdezték,ki után veszem igénybe,mert ha a tartós beteg gyerek után,mehetek 12 órában dolgozni,ha a pici után,úgy csak 6 órában,különben elveszítem a GYES-t.Maradtam a picinél...A munkahelyemen meg úgy lesz megoldva,hogy papíron 6 órák lesznek elszámolva,de gyakorlatilag 12 órát-azaz teljes műszakot-kell lehúznom :(.Így kb. 9 napot kell dolgozni egy hónapban,ami leírva kevés,de állandó éjszakában letölteni 3 gyerek mellett,nem lesz leányálom.

2011. jún. 9. 14:28
Szép napot kismamák.Ezt a fórumot azért hoztam létre hogy egymást segítsük tapasztalatainkkal.Kérlek osszátok meg,munkahelyi vagy esetleg elhelyezkedést segítő tanácsotokat.Ide várunk pl:jogi tanácsokat ez ügyben hogy ne legyünk kiszolgáltatva a munkáltatóknak.Az első kérdés:A tartósan beteg gyermekeket nevelő mint pl én is valóban heti30 órát dolgozhat,vagy főállásba mehet-e dolgozni 8 órába?Függetlenül attól melyik megye melyik városba élünk segítsünk egymásnak.Válaszotokat köszönöm:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook