Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekvédelmi kedvezmény igényléséhez milyen indokot irjak? fórum

Gyermekvédelmi kedvezmény igényléséhez milyen indokot irjak? (tudásbázis kérdés)

1 2
38. 25eed67283 (válaszként erre: 14. - Kitrákotty)
2010. aug. 21. 19:30

Szia!


Ne nekik szültük, az oké. De ami jár az jár. Én is sajna egyedül nevelem a 4 hónapos kislányom, mert az apja egyszer csak lelépett.

Akkor ennyiből senki ne vegye fel a CSP-t meg semmi mást, hanem menyjen el az anyatejes gyerek helyett dolgozni és akkor egyből nem az ország tartja el a gyerekem.

Egyeltalán neked van gyereked vagy volt gyerekszobád????

2010. máj. 28. 17:57
Már bocsánat tisztelet a kivételeknek, de ha kisebbség, hanem valaki könnyelműen szüli halomra a gyerekeket, hogy az állam nyakán éljen és ezzel mindenféle segély, kedvezmény, családipótlék megilleti és meg is kapja. Könyörgöm milyen anya az ilyen, aki igy gondolkodik? Üdv.Ágnes
2010. máj. 27. 19:28
Jól elbeszélgetek itt magamban:)
35. geridina (válaszként erre: 22. - Tomka10)
2010. máj. 27. 19:27
Teljesen igazad van! Sajnos én ezt közelről tapasztalom. Nem írom, hogymelyik városban, még azt sem, hogy melyik megyében, de van ilyen ügyfelem, aki 25 éves, már a negyedik gyerekét szüli, rendszeres gyermekvédelmit kap, és az életében nem dolgozott. No persze, ez biztos nem mindenkire igaz, de én közelről látom, és hangoztatja is büszkén, hogy ezért szüli a gyerekeit. Az utcán vannak egész nap, késő estig, és ha az apja nem foglalkozna velük, éhen halnának.
34. geridina (válaszként erre: 18. - Devran baba)
2010. máj. 27. 19:25
Erről mindig eszembe jut az én esetem. Meg, hogy nem szülünk eleget, stb. Hát szülnék én,ha tudnék. Sajnos természetesn úton nem megy, csak lombikkal. És nincs rá pénzünk, az első és egyetlen gyerekemet is így szültem, harmadikra sikerült és 500 ezer forintba kerül ezelőtt 7 évvel.
33. geridina (válaszként erre: 12. - Kitrákotty)
2010. máj. 27. 19:23
Én csak akkor írok ilyenre választ, ha tutira tudom. Ugyanis szakmámba vág. De nem kell megfogadni a tanácsomat, csak segíteni akartam:)
32. Katje (válaszként erre: 27. - Devran baba)
2010. máj. 27. 06:25
Sziasztok! Egy ötlet. Ha az okmány irodában regisztrálsz az ügyfélkapura, akkor ellenőrizni tudod, hogy bejelentett-e a foglalkoztató.
31. Tina87
2010. máj. 26. 21:59
Én kapok rendszeres gyermekvédelmit, de mert egyedül nevelem a kislányom és jelenleg én se találok munkát, pdig dolgoznék inkább mint hogy a segélyért álljak sorba elhihetitek.
30. Tomka10 (válaszként erre: 29. - Devran baba)
2010. máj. 26. 21:20
Hát igen, lehetne menni munkaügyi bíróságra, de az évekbe telik, hogy eredménye legyen. Legközelebb legyél okosabb. Mindig kérj munkaszerződést, ha felmondanak valamiért, kérdezz meg ismerős hozzáértőt, hogy jogos-e. Mindig nézd a dátumokat, stimmelnek-e. Most még nem tűnik annyira fontosnak, de hidd el, később igen. (Mondjuk most is fontos lett volna a gyed miatt)
2010. máj. 26. 20:45
nem nem bántottál meg, nekem is felfoghatatlan volt de ez egy török étterem volt ahol még a orvos papirokat is a titkárnő intézte, nem is kellett vizsgálatra sem menni, meglehetősen nagy ez a cég és mindenhol elég komoly kapcsolattal:( utólag már rájöttem ők sok mindent megcsináltak csinálnak úgy hogy az nem épp legális.sajnos én egyszerű munkásember nem nagyon tehetek ez ellen semmit. Ahonnan pedig a teherbe esésem után jöttem el őket feljelentettem de semmi sem történt azóta sem a "hölgy" ugyanis úgy jelentett ki hogy nekem elfelejtett szólni, mikor én hívtam a könyvelőt valami miatt az mondta nekem, hogy már 2 héttel korább dátummal kiléptettek..Ezek után még az ÁNTSZ, KÖJÁLT még az APEHot is mindent ráküldem de az is jóban volt valakivel aztán persze nem lett semmi következménye az egésznek....
28. Tomka10 (válaszként erre: 27. - Devran baba)
2010. máj. 26. 20:30
Nos, ezzel csak az a baj, hogy olyan nincs, hogy csak a tb volt fizetve. Ha be voltál jelentve ( tb-t csak így fizethette), akkor a többi járulékot ha nem is fizette, az az ő - vagyis a munkáltatód- hátraléka. Neked ebből hátrányod nem származhat. Ezt a munkáltatón hajtják be. Ki - be jelentetés: igenis be tudnád bizonyítani, hogy dolgoztál. Csak el kellene menni az illetékes szervhez és feljelenteni. Biztos tudnál tanúkat szerzeni, hogy dolgoztál. Nem mindegy a GYED-nél, majd a nyugdíjnál sem. És bocs, nem akartalak megbántani.
2010. máj. 26. 20:18
mellesleg 17 éves korom óta dolgozok arról viszont nem tehetek hogy a főnökeim a tudtomon kívül hol be-hol ki jelentettek ez is csak akkor derült ki miután megtudtam hogy babát várok és a főnököm is megtudta:( kirúgott én meg a munkanélkülibe mentem ahol utána néztek az össze munkahelymnek, és hiába volt pl a tb fizetve a többi járulék nem. ne ítélkezz amíg nem ismersz!
26. Tomka10 (válaszként erre: 24. - Devran baba)
2010. máj. 26. 20:17
Oké, de akkor nem azon kell agyalnod, hogyan lehetne több pénzt lehúzni az állambácsiról. Tartson el a férjed. Vagy te magadat. Amúgy nem vagyok feszült, csak nem bírom elviselni, ha valakik a semmiért várnak el bármit.
25. kitrákotty (válaszként erre: 20. - Devran baba)
2010. máj. 26. 20:09

Más, ha hallottad, és más ha meg is tapasztalod. inkább saját magadnak és a saját tapasztalataidnak higgy, mint mások elbeszéléseinek.


Simán mehet bölcsibe a gyermeked, már öt-hat hónapos kortól vannak a bölcsiben gyerekek.

24. devran baba (válaszként erre: 21. - Tomka10)
2010. máj. 26. 20:09
én sem várom el hogy bárki eltartson, van férjem és szerencsére nem kell dolgozni mennem inkább vagyok a gyerekemmel itthon nyugodt körülmények között. Lehet neked is jobb lenne ha otthon maradnál vagy szedj magne-b6 ot ha ilyen feszült vagy....
23. Tomka10 (válaszként erre: 22. - Tomka10)
2010. máj. 26. 20:09
rászolnak - rászorulnak (bocs)
2010. máj. 26. 20:06
Ja igen, kimaradt még az előző hsz-ből: különbséget kell tenni azok között, akik tényleg rászolnak, önhibájukon kívül kerültek olyan helyzetbe, hogy ÁTMENETILEG nem tudják biztosítani a gyerek eltartását.Na igen, rajtuk kell segíteni, de nem azokon, akik életükben még nem dolgoztak, úgy gondolják, majd a segély, csp, gyes szocpol... stb majd megoldja a problémájukat.
21. Tomka10 (válaszként erre: 18. - Devran baba)
2010. máj. 26. 19:56
Azokra gondoltam, akik 11 hónapos gyerek mellett 25320 ft gyest kapnak. (nem GYED-et, mert olyan kurva hosszú munkaviszonyuk volt már, hogy jogosultak GYED-re)A bébid már most is mehet bölcsibe, 6 hónapos kortól veszik fel a babákat. Ha nincs pénzed, menj dolgozni. Én is azt teszem. Nem várom, hogy te vagy akárki tartson el.
2010. máj. 26. 19:49
én úgy hallottam hogy nem. nem tehetnék meg tudom de megteszik több barátnőm is próbálkozik elszántan és semmi pedig a gyerek lassan már 2 éves a másik pedig 4 lesz.. és mégis
19. kitrákotty (válaszként erre: 18. - Devran baba)
2010. máj. 26. 19:41

Miért ne vennének fel? nem tehetik meg hogy ezzel az indokkal nem vesznek fel!


a gyesed nem szűnik meg, én most teljes állásban dolgozom és kapom a gyest, ez 8 órás munkaidő mellett is jár a gyermek hároméves koráig (egyelőre).

2010. máj. 26. 19:39

nem tudom kire gondolsz mikor azt mondod felelőtlenül szülnek és az ország illetve a polgárok tartják el , engem biztos nem. mellesleg ha akarnék sem tudnék elmenni dolgozni mert nem vesznek fel sehová sem dolgozni, egy 11 hónapos gyerekkel. Ja és később ha fel is vesznek mondjuk fél év múlva mikor a bébim mehetne bölcsibe akkor is max 4 órára, és azonnal leáll a gyesem ami most 25320.- plusz ehhez jön a családi 12200.- tehát az állam nekem 12200.- ad és amit én keresek avval a napi 4 órás munkámmal. asszem nem lenne habzsi dőzsi...Egy szó is száz szerintem ha az országnak vannak olyan lehetőségei hogy segítsen annak aki valóban rászorul akkor azt igenis ki kell használni:)

ennyi

ja és nem ciki

17. moncsi32 (válaszként erre: 2. - Geridina)
2010. máj. 26. 19:29
3 iskolás gyerekem van
2010. máj. 26. 19:29

igaz persze ez így van

én is viccnek szántam, mivel nem is hullik... legalábbis nekem nem sajnos.:(

15. Tomka10 (válaszként erre: 13. - Devran baba)
2010. máj. 26. 19:28
Na ja, vagy esetleg ez idő alatt lehet menni dolgozni, pénzt keresni (nem feketén)Az országnak (vagyis inkább a polgárainak, nem kötelességünk eltartani azokat, akik felelőtlenül szülnek. Sajnos rosszak a törvények.
14. kitrákotty (válaszként erre: 13. - Devran baba)
2010. máj. 26. 19:23

miért kellene könnyen az ölünkbe hulljon?


nem az országnak kell eltartania a gyerekeinket, nem neki szültük, hanem magunknak! :-)

2010. máj. 26. 19:19

na ja lehet filózni:)

legalább nem hullik az ölünk olyan könnyen ez a sok pénz amit ez az ország ad nekünk... van időnk bőven elkölteni előre:O)

12. kitrákotty (válaszként erre: 11. - Devran baba)
2010. máj. 26. 19:13
igen és utána biztos muris találgatni, hogy ki mond igazat, ha érkezik vagy három különböző válasz :-D
2010. máj. 26. 19:12
ok rákeresünk de csak izgalmasabb várni míg valaki visszaír nem? :) hehe
2010. máj. 26. 19:12
A jogosultság feltétele: A TELEPÜLÉSI ÖNKORMÁNYZAT JEGYZŐJE MEGÁLLAPÍTJA A GYERMEK RENDSZERES GYERMEKVÉDELMI KEDVEZMÉNYRE VALÓ JOGOSULTSÁGÁT, AMENNYIBEN A GYERMEKET GONDOZÓ CSALÁDBAN AZ EGY FŐRE JUTÓ HAVI JÖVEDELEM ÖSSZEGE NEM HALADJA MEG a) az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (2010-ben VÁLTOZATLANUL 28.500 Ft) - 140%-át ( jelenleg 39.900 Ft), ha a gyermeket egyedülálló szülő, illetve más törvényes képviselő gondozza, vagy ha a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos, vagy ha a nagykorúvá vált gyermek megfelel az 1997. évi XXXI törvény 20. § (3) vagy (4) bekezdésében foglalt feltételeknek (lásd későbbiekben részletesen) b) az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 130%-át (jelenleg 37.050 Ft) az a) pont alá nem tartozó esetben. MINDKÉT ESETBEN FELTÉTEL, HOGY A VAGYONI HELYZET VIZSGÁLATA SORÁN AZ EGY FŐRE JUTÓ VAGYON ÉRTÉKE NEM HALADJA meg az 1997. évi XXXI. törvény 19. §-ának (7) bekezdésében foglalt értéket. (Részletesen lásd a Megjegyzés részben). Az egyéb jogosultsági feltételek fennállása esetén NAGYKORÚVÁ VÁLÁSA UTÁN IS JOGOSULT A GYERMEK A RENDSZERES GYERMEKVÉDELMI KEDVEZMÉNYRE - az 1997. évi XXXI. törvény 20. § (3) bekezdése alapján - HA a) nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytat és 23. életévét még nem töltötte be, vagy b) felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanul és a 25. életévét még nem töltötte be. HA A FELSŐFOKÚ ISKOLA NAPPALI TAGOZATÁN TANULÓ NAGYKORÚVÁ VÁLT GYERMEK A RENDSZERES KEDVEZMÉNYRE VALÓ JOGOSULTSÁG IDŐTARTAMA ALATT HÁZASSÁGOT KÖTÖTT, a rendszeres kedvezmény feltételeit a települési önkormányzat jegyzője soron kívül felülvizsgálja. Ha a benyújtott igazolások alapján a települési önkormányzat jegyzője azt állapítja meg, hogy a rendszeres kedvezmény megállapításának feltételei a házasságkötése szerinti új családra vonatkozóan nem állnak fenn, a rendszeres kedvezményre való jogosultság megszüntetéséről határozattal dönt.
2010. máj. 26. 19:10
Keressetek rá a keresőben. Most én is azt tettem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook