Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekünk óvodában, avagy hány évesen engedjük iskolába? fórum

Gyermekünk óvodában, avagy hány évesen engedjük iskolába? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyermekünk óvodában, avagy hány évesen engedjük iskolába?

1 2 3 4 5
88. szabina1984 (válaszként erre: 84. - Khatif)
2010. febr. 18. 10:40
Khatif, teljesen igazad van..
87. szabina1984 (válaszként erre: 74. - 2c2de63135)
2010. febr. 18. 10:38
Igen, okosnak okos, persze nem akarom most dícsérni,mert a gyerekemről van szó. de ir, számol..na érted. csak elég sok kimaradt neki, ezért azt hiszem,marad az oviban...de még
2010. febr. 18. 10:28
Legfőképp az első 3 sorral értek egyet.
85. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 84. - Khatif)
2010. febr. 18. 10:27
Ebben igazad van.
84. Khatif
2010. febr. 18. 10:25

Nem ertem en ezt. A szuloket ugy altalban.

Egyreszrol mindenki idegen nyelvre akarja tanitani/tanitattni a gyereket, meg mindenfele foglalkozasokra jaratja. Masreszt minel kesobb akarjak elkezdeni az iskolat.


Szerintem eleg nehez lehet manapsag tanarnak lenni, esetleg felsovezetonek. A szulok sem tudjak mit akarnak, de a legtobben a tanarban es az oktatasi rendszerben talalnak hibat.


Ez nem tamadas. Csak kezd a helyzet lehetetlen lenni. A szulok sem tudnak egymassal beszelni errol veszekedes nelkul.


En lehet maradi vagyok de nem vagyok szakember, nem talalom ki a gyerekemnek, hogy mi a jo, mert nem vagyok,tanar, orvos, pszihologus. Hiszek abban, hogy az oktatasi rendszernek van ertelme, es azert van ugy kitalalva, mert annak oka van. Nem allitom, hogy tokeletes en ne kellene valtoztatni rajta, de elfogadom, mert nem ertek hozza.

83. island (válaszként erre: 78. - C95c921ae7)
2010. febr. 18. 10:18
Hát én azt tudom ,hogy mi 3.ba kezdtük a szorzást és elsőben még csak sima összeadás és kivonás volt nem pedig ismeretlenes (nekem megmaradt pár régi füzetem innen tudom).És bonyolultak a feladatok.Most irt az osztályunk felmérőt összeadásból és kivonásból,amihez még kaptak 2 szöveges egyszerű feladatot.A 20 gyerekből 2 tudta megcsinálni.Nem tudom miért van ez,de nagy gondot okoz a mostani gyerekenél a szövegértés,ami a szöveges feladat alapja.A mi időnkbe nem volt ilyen probléma.
82. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 80. - OlíviaAnna)
2010. febr. 18. 10:13
Én pl úgy csináltam hogy mikor beírattam őket sulliba, mindkettőt úgy dicsértem, hogy milyen ügys-okos nagy gyerekeim vagytok, hogy mehettek suliba, és mennyi érdekeset tanultok ott.Büszkék voltak magukra, hogy mehetnek mert ők már nagyok.Egyiknek sem volt gond 6 évesen iskolába menni.
81. c95c921ae7 (válaszként erre: 80. - OlíviaAnna)
2010. febr. 18. 10:11
Mennyire igazad van!!!
2010. febr. 18. 10:08
Nem vitatom, hogy az sikolaérettség egyénenként változó. Két testvér is lehet teljesen különböző ebből a szempontból. Mindig van ellenpélda és kár ezen polemizálni. Ami nekem fura volt, az az, hogy a cikk írója milyen képet fest az iskoláról. Ott már "nem lesz kecmec", ott már nem lehet sírni, stb. Kicsit úgy hangzik, mintha valami mumus lenne az iskola, az ovi meg a másik véglet, a gondtalan játszás, a kötelezettségek és számonkérés nélküli kánaán, az "örökké termő fa". Azt ajánlom töltsön el egy napot a nagycsoportos gyermekével az oviban, látni fogja, hogy ott is rengeteg feladat, fegyelmezés, megmérettetés, ügyességi és szellemi kihívásook, büntetés - jutalmazás, esetenként megkülönböztetés, kivételezés, ne adj Isten igazságtalanság, sérelem éri a gyerekeket. Az általános iskola elős osztálya inkább játékos tanulás, ráadásul gyakran azokkal a gyerekekkel (barátokkal) együtt, akiket az oviból ismer és szeret. Azt hiszem, a szülő felelőssége elsősorban nem az, hogy szakember helyett eldöntse iskolaérett-e a gyereke, hanem az, hogy egy reális, örömteli várakozást alakítson ki gyermekében az iskolával szemben. Ha egy ovis ilyen mondatokat hall otthon a szüleitől,(hogy vége a gondtalan éveknek, a soha vissza nem térő boldog ovis napoknek, stb.) nem hiszem, hogy egészséges várakozás alakulna ki benne. Sokkal inkább lesz aggodalommal és megfelelési kényszerrel teli.
79. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 77. - 2c2de63135)
2010. febr. 18. 10:05
De ez a szülők hibája is.Arra van a tanár hogy megtanítsa őket ott a suliban.És nem otthon kell kiszsenit faragni a gyrekből, mondván de ciki hogy úgy megy suliba hogy nem tud olvasni...
78. c95c921ae7 (válaszként erre: 71. - Island)
2010. febr. 18. 10:02
Egyet értek az első felével. De egyébként évtizedek óta az a trend, hogy félévre olvasnak. Elsőben 20-as kör, másodikban 100-as, plusz szorzás, osztás. Ezek nem igazán változnak. Illetve pont most van már pár alternatív módszer, ami a nyugodtabb tempót hirdeti.
2010. febr. 18. 10:00
csak halkan jegyezném meg, hogy elsőben a gyerekek között hatalmas különbségek vannak, és ember(tanító) legyen a talpán, aki kb a 30fős létszámú osztály minden gyerekét külön-külön tudná fejlezsteni,pedig valahogy ezt kellene, de az egyik már tud olvasni a másik még a ceruzát sem tudja megfogni...az egyik unatkozik emiatt a másik meg kétségbe van esve, hogy lemarad, nincs sikerélménye...
76. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 67. - Mreich)
2010. febr. 18. 09:54

Lentebb írtam hogy az én gyerekeimnél is volt olyan, akit pusztán kényelemből visszatartottak, és annyira lehetett látni hogy kilóg a sorból.Már nagyjából tudott írni-olvasni, és nem tudott előrejutni,mert sok volt a kicsi.

Ma már a szakember simán eldönti mi legyn.Ha azt modja hogy problémás a gyerek,nehezen tanul, akkor maradjon, de ha mondja hogy menjen suliba 6 évesen és visszatartják, mert sajnálják, neki lesz rosszabb.

2010. febr. 18. 09:54
Szia!Nagyon jo ez a cikk,én pont ebben a cipőben járok ugyanis a lányom most májusban 6 éves.Sokat variáltunk mi legyen végül úgy döntöttünk marad még az óviban egy évet.Szerintem is elég utánna kezdeni a sulit.
74. 2c2de63135 (válaszként erre: 56. - Szabina1984)
2010. febr. 18. 09:53
szia! én is tanító vagyok, így látatlanból ez alapján biztos azt mondanám, hogy maradjon még az oviban! nem neki kell eldöntenie, hogy iskolaérette-e, neked és az óvó néniknek kell ezt látnia. persze miden kisgyerek (legalábbis a többség) vágyakozik már az iskolába(mert az újdonság, újnak a varázsa stb, de igazából fogalmuk sincs arról, az mit jelent a gyakorlatban). Te látod milyen, lehet nagyon értelmes, okos a kortársaihoz képest, de tud pl ceruzát fogni, vonalon belül színezni, akár kört, négyzetet körülbelül lerajzolni, figyelni egy mesére kb 10percig, vissza tudja-e mondani a lényegét stb. Ha igen, akkor sem feltétlen kezdeném vele most el a sulit, ő épp az évvesztesek határán van! inkább vidd el 1-2 délutáni foglalkozásra(ez lehet sport, néptánc, zeneiskola, akár nyelvek, nem tudom őt mi érdekli, te ismered), ami leköti, ha nincs ilyen a környéketeken nagyon sok jó és olcsó ovisoknak való "feladatlap"/ munkafüzet kapható, amivel jókat lehet már "tanulgatni".
73. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 69. - C95c921ae7)
2010. febr. 18. 09:51
Tény hogy az sem jó, ha direktbe visszatartják a gyereket.
72. 2c2de63135 (válaszként erre: 42. - Malacka73)
2010. febr. 18. 09:42
szia! nem itt szerintem félreértettél, én ezt arra írtam, hogy nem nekik való a tananyag, miért tanítunk pl olyan olvasmányokat, amelyekben olyan szavak fordulnak elő, amit még én sem értek pontosan, ez nyugodtan lehetne kiegészítő anyag is, de nem a kötelező olvasmány. Szerencsétlen gyerek nem érti mit olvas, elveszti a lelkesedését máris egyenes út vezet a nem szeretem, nem értem, nem csinálom stb kifejezéshez, végeredménye hogy nem tudnak olvasni, nem szeretnek olvasni és akár ráfogjuk, hogy diszlexiás a gyerek...(de ezt most írhattam volna matekból is, minek egy 3-4-es gyereknek kombinatorikus feladat....jó ők ezt így nem tudják, de az az alapja, a logikát szerintem nem csak így lehet fejleszteni..., de sajnos a tananyagot nem a tanítók állítják elő...)
71. island
2010. febr. 18. 09:31
Szerintem ez attól függ ki mennyire érett , az én fiam évesztes és még ráhúztunk 1 évet ,mert ezt tanácsolták.Én nem bántam meg,az iskola nagyon tempósés nehéz.Nem olyan mint a mi időnkben volt.Már elsőbe fél év alatt tanulnak meg irni-olvasni és matekból ismeretlen összeadás-kivonás??!!Második osztály szorzás-osztás-benfoglalás??!!Ráadásul forditva tanulják a szorzást! Azért felháboritó,hogy mennyit követelnek a mai gyerekektől!
70. c95c921ae7 (válaszként erre: 67. - Mreich)
2010. febr. 18. 08:38
Ez is olyan, hogy vannak lányok, akik 14 évesen már szintew asszonynak látszanak, és van aki akkor kezd nőiesedni. Ez ne legyen a döntés befolyásolója.
2010. febr. 18. 08:36
Egy biztos. Hozzám nagyon sok kisgyerek jár fejlesztésre. De a legritkábban okozza az a problémát, hogy értelmes, érett gyerek 6 évesen iskolába ment. A túlzott visszatartás már inkább okoz magatartási gondokat.
68. szabina1984 (válaszként erre: 63. - Mreich)
2010. febr. 18. 08:35
Igen, kikérem még egy psychológus véleményét is...már be is jelentkeztünk. Rosszat nem akarok cselekedni, de maradni fog az oviban még...
67. mreich (válaszként erre: 62. - C95c921ae7)
2010. febr. 18. 08:35

Igen, én is efelé hajlok :-)


De mi lesz majd 12-13-14 éves korukban, amikor a nagyok már érnek, főleg a lányok, ő meg ott lesz még kisgyerekként köztük? Ettől kicsit tartok. De lehet, hogy nem kéne ezen problémáznom, mert még messze van, és az idő sok mindent megold.


Amúgy látom is, hogy az ovit már nagyon unja néha. Ha sok az üresjárat. Vegyes csoportba jár, ez jó volt, mikor kezdte az ovit, de most már idegesíti a sok kicsi. Az óvonéni igyekszik a nagyokkal külön foglalkozni, sok mindent csinálnak, de amikor nincs foglalkozás, azt nem szereti.

2010. febr. 18. 08:34

Szerintem ezt nem lehet számban meghatározni. Minden gyerek más és más, akkor kell iskolába engedni, amikor érett ár. Ezt a szakemberek tökéletesen el tudják dönteni. Nem csak szellemileg, hanem erkölcsileg , testileg is érettnek kell lenni. Van olyan gyerek, aki már 6 évesen iskolaérett, képes 5x 45 percig ülni, dolgozni, van aki 7 éves korában sem.

Lehet már 6 éves kora után unatkozik z óvodában, nem köti le az a tudás, amit ott kap.

65. buschne (válaszként erre: 53. - Klarika5)
2010. febr. 18. 08:31
Az én barátnőm is óvónő. Az ő kislánya 4 évig szinte minden nap az enyémmel játszott ovin kívül is+ egy csoportban voltak. Nagyon szerette volna, ha az én lányommal együtt mehetett volna az iskolába, de belátta, sok az az 7 hónap korkülönbség és végül visszatartotta. Mai napig mondogatja, milyen jó döntés volt, kislánya mostanra érett meg igazán az iskolára ( nem mintha nem lett volna elég okos, hanem egyéb dolgokat figyelembe véve.)
64. c95c921ae7 (válaszként erre: 61. - Szabina1984)
2010. febr. 18. 08:31
A te kisfiad azért még a 6-ot is épp betölti. Egyébként ő így amúgy is év vesztes, tehát elvileg sem kell még mennie.
63. mreich (válaszként erre: 56. - Szabina1984)
2010. febr. 18. 08:30
Üljetek le az óvonénivel, beszélgessetek. A nevelési tanácsadónak is meg kell nézni a kisfiadat. De ha sokat volt beteg, sokat kihagyott, talán neki jobb lenne az évhalasztás.
62. c95c921ae7 (válaszként erre: 59. - Mreich)
2010. febr. 18. 08:29
És? Mi van akkor? Egy tanulási problémával küzdő(diszlexiás, diszkalkuliás, stb) gyerek sajna 7-8 évesen is azzal fog küzdeni valószínűleg. Ha a te gyermeked értelmes, okos, iskolaérett, akkor ne habozz, vidd iskolába. Nem teszel jót neki, ha visszatartod.
61. szabina1984 (válaszként erre: 60. - C95c921ae7)
2010. febr. 18. 08:29
Igen,mi is nagyon ezfelé hajlunk, mégha a tanítók szerit semmi gond vele. de azért olyan nehéz ilyenkor helyesen dönteni...
60. c95c921ae7 (válaszként erre: 56. - Szabina1984)
2010. febr. 18. 08:27
Na ez az az eset, mikor jól meg kellene gondolni. Persze ahhoz, hogy tanácsot tudjak/tudjunk adni több infora lenne szükség, de nálatok az ovi felé billen a mérleg a leírtak alapján.
59. mreich
2010. febr. 18. 08:25

Sziasztok!


Mi is hasonló cipőben járunk. A kisfaim júniusban lesz hatéves. Tegnap volt éppen iskolaérettségi vizsgálaton. El voltak tőle ájulva, milyen értelmes, éretten gondolkodik stb.. Mégis félek iskolába adni, mert tudom, hogy a leendő osztály teli lesz ilyen-olyan okokból visszatartott túlkoros, 7-8 éves gyerekekkel.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook