Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermektartási díj fórum

Gyermektartási díj (beszélgetős fórum)

febr. 18. 11:00
Köszönöm a hozzászólásokat. Sikerült 20e-ben megállapodnunk. Ez nem sok, de egyenlőre ennyi megy. Ha lesz nagyobb kiadás (cipő, ruha, használati tárgy) azt megfelezzük.
27. filcike (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
febr. 14. 10:14
Gyerektartás emelésről van szó,nem válóperről.
26. aszparagusz (válaszként erre: 25. - Filcike)
febr. 14. 10:11
A válópernek "fix díja" van, jelenleg 30 ezer forint. Ezen felül csak akkor kell fizetni, ha a vagyoni kérdésben nincs megegyezés, és az egyik fél perli a másikat.
25. filcike (válaszként erre: 24. - Filcike)
febr. 14. 09:27
Ugy mondta a hölgy,h ne irjak be 20-at,csak 15-öt,mert ha nem itélik meg amit beirok,csak kevesebbet,a 2 közti különbözetre az illeték az én saram,hisz a per azon részét vesztem.és ugye a vesztes fizet .
24. filcike (válaszként erre: 22. - Aszparagusz)
febr. 14. 09:18
Én most csináltam végig,biróságon ezt mondták.
febr. 14. 08:34
Nem kell illetéket fizetni.
22. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Filcike)
febr. 14. 08:28
Semmilyen illetéket nem kell fizetni, ha a gyerektartást más összegben állapítják meg, mint amit előzetesen kértek.
21. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Unom)
febr. 14. 08:27
Nem közös felügyelet, hanem közös megegyezéssel történő válás
20. unom
febr. 14. 07:44

Nem értem, ha közös felügyelet, akkor miért kell gyerektartás?

Nálunk is az van már 10 éve, gyerektartás szóba se került.

Mikor kórházban voltam az ex vállalt többet, mikor autót vett akkor én.

19. birebora (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
febr. 13. 16:46
15? Nagyon keveslem.
18. epervirág (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
febr. 13. 16:28
Szia!Mi is közös megegyezèssel váltunk el a volt férjemmel èn havi 40000 Ft ot írtam a gyermek tartásra de csak havi 20000 forintot ad mert ő fizeti a gyerek suliban az 50% át az ebédnek ő veszi gyerek cipőit és felèt a bèrletnek.
17. filcike (válaszként erre: 16. - Hópihe14)
febr. 13. 15:10

Miért kéne csekken?

Utalja v.személyesen átvételivel ..(ez ingyenes)

Ezeknek is van nyoma .

16. hópihe14 (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
febr. 13. 15:03

Törvényileg 1 gyermek után kérheted:

"20 %, de minimum 15000.- Ft"

Ez esetben, amikor alacsony a keresete, akkor is megkapod a 15 eret, ha valami miatt (osztalék, jutalom, végkielégítés stb.) több, akkor pedig annak a jövedelemnek a 20 %-át kapod meg.

Ha rendesen fizet, akkor is csekken fizessen, később nem lesz belőle vita. Ez esetben őnála még + postaköltség.

15. Fancsimancsi (válaszként erre: 13. - Filcike)
febr. 13. 13:23
Köszi. Közösen megegyezünk, ezt tudom.
14. filcike (válaszként erre: 6. - Fancsimancsi)
febr. 13. 12:27

Ha nem tudja,számlákat tartsd meg,2évente lehet emeltetni gyt-t,kérjed ezen kiadások felét is!

Én is igy szoktam,legutobb tavaly emeltettem 10röl 15-re plusz a fele a nagyobb kiadásoknak!

Azt még tudd,hogy gyt-t visszamenőleg 6 hónapra kérhetsz,ill ha 3 hónapja éltek külön,akkortól.

febr. 13. 12:24

A bíróság mindkét félnél környezettanulmányt fog kérni.

Megnézik mennyi a bevétel,mennyi a kiadás,ha apuka keveset keres 15 is elég ha beirsz,mert beirsz 20-at,megitélnek 15-öt a kettő közti után illetéket neked kell kifizetni.

Jobb a közös megegyezés sztem.

12. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
febr. 13. 09:35
Szia! Bármennyit be lehet írni a kerestbe, ha tudod, hogy alacsonyabb az apa jövedelme, akkor a 20 000 Ft reális. Lesz majd tárgyalás, ahol az apának elő kell adnia a jövedelmi, vagyoni körülményeit, kiadásait. A bíróság szorgalmazza, hogy a szülők a tárgyaláson egyezzenek meg a tartásdíj összegéről, nyilván az a legjobb minenkinek, de ha nem sikerül megegyezni, akkor a bíró az apa jövedelmének 20%-ában szokta megállapítani a tartásdíjat. Ha jogerőre emelkedik az ítélet,nem vonni fogják tőle a tartásdíjat, az apa vagy személyesen vagy utalással fizeti havonta az összeget, vagy, ez ritka, de bejelentheti a munkahelyén, hogy vonják le havonta a béréből. Ha mégsem fizet (sajnos sokszor előfordul), akkor többféle lehetőség van. Ha tudod, hogy van munkahelye, és annak ellenére nem fizet több hónapja, akkor a legjobb, ha végrehajtási eljárást indítasz. Önálló bírósági végrehajtónál kell kezdeményezni, ő megkeresi a munkáltatót, és majd a fizetéséből vonni fogják a tartásdíjat, amit neked utalnak közvetlenül. A másik lehetőség, hogy a kormányhivatal gyámügyi osztályánál kérheted a tartásdíj állam általi megelőlegezését, 3 éven át az állam fogja fizetni az apa helyett a tartásdíjat.
11. Fancsimancsi (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
febr. 13. 09:22
Óóó. Értem. Mondjuk ez az egyszerűbb megoldás szerintem. És akkor nincs vita.
10. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Fancsimancsi)
febr. 13. 09:19
Nem automatikus a levonás, csak akkor, ha így kéred a bíróságon.
9. Fancsimancsi (válaszként erre: 7. - BuNnY85)
febr. 13. 09:19
Nem is a kereset a lényeg, hanem, hogy albérletbe kell mennie..az viszi el a sokat.
8. ikres_anyu (válaszként erre: 6. - Fancsimancsi)
febr. 13. 09:17
Nem vagyok benne biztos, végső esetben tilthatják is neki, de ha normális a viszony köztetek, kp-ban vagy utalással is teljesítheti, de mondom, nem biztos!
febr. 13. 09:16
Nem tűnik kevésnek, bár attól függ mennyi az ő keresete. Ismerősöm 1 gyerekre havi 10 ezret fizet, ennyit állapítottak meg neki.
6. Fancsimancsi (válaszként erre: 4. - Ikres_anyu)
febr. 13. 09:15

Más tartásdíja nincs.

Azt beszéltük, ha veszek komolyabb holmit, annak a felét kifizeti (persze ha tudja).

Viszont ha a válás megtörténik, akkor ez az összeg a béréből kerül levonásra automatikusan, ugye?

5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
febr. 13. 09:14

Szerintem kevés. Legalább huszat írnék.

Ha közös megegyezés, és a gyerek érdekeit nem sérti, akkor a bíróság jóváhagyja.

febr. 13. 09:11

Elég kevés az infó, az is számít hogy apa mennyit keres és kinek a tartására kötelezett még.

De gondold el ha még ebből a 15-ből is "alkudna" vagyis hogy kevesebbről szól az egyezségi ajánlata.

Egy csizma-kabát kombó és már el is ment a 15...

3. Fancsimancsi (válaszként erre: 2. - Zsofi_881)
febr. 13. 09:09

Ha többet beszélünk meg, akkor neki nem marad, amiből éljen. Max. 20-ig talán fel tudunk menni, de ez a plafon.

Ha ez kevés, akkor mit csinál az az ex, akinek nincs olyan magas bére??? :O

2. Zsofi_881 (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
febr. 13. 08:58
Szia, a hivatalos részéhez nem értek, de nekem nagyon kevésnek tűnik a 15.000.- Ft havonta.
febr. 13. 08:55

Sziasztok!

Közös megegyezés.

Közös felügyelet.

1 kisiskolás gyermek.

15.000 Ft reális?

Ha a ennyit írok a keresetbe, akkor azt el is bírálják? A bíróságnak nincs kifogása? Hivatalosan leveszik majd a béréből havonta?

Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook