Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermektartási díj fórum

Gyermektartási díj (beszélgetős fórum)


1 2
40. Fancsimancsi (válaszként erre: 39. - Futóbajnok)
2019. márc. 6. 20:07
Érthető. Nálunk én voltam a "gonosz" evvan. Engem nem kavar fel, ha találkoztunk. Igy a kézből kézbe helyzetet lattam jónak. Az első már pipa.
39. futóbajnok (válaszként erre: 38. - Fancsimancsi)
2019. márc. 6. 18:48

Most lesz nekem az első kézbe kapott tartásdíj, a februári már elmaradt... Mondjuk, ha nincs dátumhoz kötve, nehezebben tervezhetők a kiadások.

Csak én pont azért nem szerettem volna kézbe, hogy ne kelljen látnom őt, aki hűtlen volt, és felszakítja a sebeimet, hogy miért érdemeltem ezt a sorstól?

38. Fancsimancsi (válaszként erre: 37. - F8db0709b8)
2019. márc. 5. 20:44
Igy van. Ezzel nem akarom szítani a feszkót. Ugyanúgy pénz ekkor is, akkor is. :)
37. f8db0709b8 (válaszként erre: 36. - Fancsimancsi)
2019. márc. 5. 20:34

Mi se vagyunk rosszban,csak ha meglát ideges lesz ...sztem még szeret.

Itt a biroság szabta meg meddig kell megkapjam,össze-vissza kapom,nekem mindegy..pénz 1-én is és 28-án is:)

36. Fancsimancsi (válaszként erre: 35. - F8db0709b8)
2019. márc. 5. 20:14
Mi azért nem vagyunk teljesen rosszban. Nyilván nem vagyunk már nagy barik, de beszelünk. Kézbe adja majd. Épp holnap lesz az első ilyen. Ő hozta szóba, én nem kötöttem dátum naphoz.
35. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - Futóbajnok)
2019. márc. 5. 19:54

Ez meg apuka részéről gerinc kérdése...

Én 5 éve kapom kézbe,átvételivel,az más kérdés ki fizeti,kapom...a biróságot se érdekli kitől kapom..

Tudtunk egyezkedni a visszamenőleges emeltről is,részlet helyett egyben kaptam meg decemberben az elmaradást. Lehet normálisan is,de hozzáteszem én apukával nem kontaktolok,csak a bíróságon,láthatós hétvégére se ő viszi és nem hozza,működik..kérdés meddig.

34. futóbajnok (válaszként erre: 33. - Fancsimancsi)
2019. márc. 4. 19:02
Én 2 és fél éve váltam, tartásdíjat kapok, és arra vigyáztam, nem kézbe kértem, hanem a bíróság vonja a férjem jövedelméből. És még így is bizonytalan, mert ha valaki feketén dolgozik, nincs jövedelme, levonni sem tudják...
33. Fancsimancsi (válaszként erre: 32. - Futóbajnok)
2019. márc. 4. 10:06
Köszi az infókat. Igyekszem jól leírni mindent. A bíróságon az ügyintéző amúgy mondta, hogy általában nem szoktak kukacoskodni.
32. futóbajnok (válaszként erre: 30. - Fancsimancsi)
2019. márc. 4. 05:20

Elnézést kérek, főleg a kiabáló nagy betűkért. De ha veled van 2 hetet, utána apával 1 hétvégét, az nem közös felügyelet... Az sima 2 hetes láthatás. A gyerek nálad kerül elhelyezésre. Így van, az oroszlánrész a Tiéd, tehát Te leszel a gondviselő, így jár a tartásdíj. A közös felügyelet az a fele-fele részben megosztott időt is jelenti a gyermektartás elkerülésével. Mondjuk hétfőtől csütörtökig apával, csüt. délutántól hétfőig anyával. Van ilyen a kollégák közt, ne tudd meg, az ikergyerekeik élete olyan, mint a sátras bazárosoké: nagy táska hét közepén, megyünk apához.

Tehát ha közös felügyeletet kértek, a bíró nem ítéli meg a tartásdíjat, mert lefekteti, hogy felesben nevelitek a gyereket. Csak sok egyedül maradó szülő nem szereti a "láthatás" kifejezést, mert sérti a hiúságát, hogy nem Ő a gondviselő.

31. ikres_anyu (válaszként erre: 30. - Fancsimancsi)
2019. márc. 3. 22:00
Örülök hogy jól alakultak a dolgok és meg tudtatok egyezni.
30. Fancsimancsi (válaszként erre: 29. - Futóbajnok)
2019. márc. 3. 20:59
Miért lenne nála ugyanannyit? Nem a heteket felezzük meg gyereknevelés terén, hanem velem van pl 2 hetet, utána apával 1 hétvégét. Nem is tudná suliba hozni-vinni mert messzebb lakik és nem kivitelezhető. Szóval az oroszlánrész akárhogyis vesszük, az enyém. Én etetem, én hozom-viszem hétköznap, én találok ki neki programot hétvégére vagy hátköznapra, én veszem a ruháit...stb. Létezik amúgy ilyen, mármint hogy közös felügyelet, de gyermektartás, éppen ezekre az esetekre, amit leírtam. Ja és nem akarjuk egymásról leperelni a gatyát, nem ez a célja egyikünknek sem.
2019. márc. 3. 16:55

Szia!

A közös felügyeletet azért szokta az egyedül maradó fél kérni, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie. Pont ez a lényege:

HA A FELÜGYELETI JOG EGYIK SZÜLŐNÉL VAN, A MÁSIK TARTÁSDÍJ FIZETÉSÉRE KÖTELEZHETŐ. HA KÖZÖS A FELÜGYELET, NEM KÉRHETŐ TARTÁSDÍJ, HISZEN NÁLA IS UGYANANNYI IDŐT TÖLT A GYEREK, MINT NÁLAD. Nekem így mondta az ügyvéd. Vagy azért szoktak közös felügyeletet kérni apukák, mert kicsi a jövedelme, vagy mert magas és nem akarja annak x százalékát levonatni. De ha Ő is fele részben kiveszi a részét a nevelésből, milyen alapon kötelezed tartásdíjra?

Légyszi, fogadj ügyvédet, saját érdekedben, vagy a nadrágot is lepereli rólad a férjed.

2019. febr. 18. 11:00
Köszönöm a hozzászólásokat. Sikerült 20e-ben megállapodnunk. Ez nem sok, de egyenlőre ennyi megy. Ha lesz nagyobb kiadás (cipő, ruha, használati tárgy) azt megfelezzük.
27. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
2019. febr. 14. 10:14
Gyerektartás emelésről van szó,nem válóperről.
26. aszparagusz (válaszként erre: 25. - F8db0709b8)
2019. febr. 14. 10:11
A válópernek "fix díja" van, jelenleg 30 ezer forint. Ezen felül csak akkor kell fizetni, ha a vagyoni kérdésben nincs megegyezés, és az egyik fél perli a másikat.
25. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2019. febr. 14. 09:27
Ugy mondta a hölgy,h ne irjak be 20-at,csak 15-öt,mert ha nem itélik meg amit beirok,csak kevesebbet,a 2 közti különbözetre az illeték az én saram,hisz a per azon részét vesztem.és ugye a vesztes fizet .
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Aszparagusz)
2019. febr. 14. 09:18
Én most csináltam végig,biróságon ezt mondták.
2019. febr. 14. 08:34
Nem kell illetéket fizetni.
22. aszparagusz (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2019. febr. 14. 08:28
Semmilyen illetéket nem kell fizetni, ha a gyerektartást más összegben állapítják meg, mint amit előzetesen kértek.
21. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Unom)
2019. febr. 14. 08:27
Nem közös felügyelet, hanem közös megegyezéssel történő válás
20. unom
2019. febr. 14. 07:44

Nem értem, ha közös felügyelet, akkor miért kell gyerektartás?

Nálunk is az van már 10 éve, gyerektartás szóba se került.

Mikor kórházban voltam az ex vállalt többet, mikor autót vett akkor én.

19. birebora (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
2019. febr. 13. 16:46
15? Nagyon keveslem.
18. epervirág (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
2019. febr. 13. 16:28
Szia!Mi is közös megegyezèssel váltunk el a volt férjemmel èn havi 40000 Ft ot írtam a gyermek tartásra de csak havi 20000 forintot ad mert ő fizeti a gyerek suliban az 50% át az ebédnek ő veszi gyerek cipőit és felèt a bèrletnek.
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - 12d083b51b)
2019. febr. 13. 15:10

Miért kéne csekken?

Utalja v.személyesen átvételivel ..(ez ingyenes)

Ezeknek is van nyoma .

16. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
2019. febr. 13. 15:03

Törvényileg 1 gyermek után kérheted:

"20 %, de minimum 15000.- Ft"

Ez esetben, amikor alacsony a keresete, akkor is megkapod a 15 eret, ha valami miatt (osztalék, jutalom, végkielégítés stb.) több, akkor pedig annak a jövedelemnek a 20 %-át kapod meg.

Ha rendesen fizet, akkor is csekken fizessen, később nem lesz belőle vita. Ez esetben őnála még + postaköltség.

15. Fancsimancsi (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2019. febr. 13. 13:23
Köszi. Közösen megegyezünk, ezt tudom.
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Fancsimancsi)
2019. febr. 13. 12:27

Ha nem tudja,számlákat tartsd meg,2évente lehet emeltetni gyt-t,kérjed ezen kiadások felét is!

Én is igy szoktam,legutobb tavaly emeltettem 10röl 15-re plusz a fele a nagyobb kiadásoknak!


Azt még tudd,hogy gyt-t visszamenőleg 6 hónapra kérhetsz,ill ha 3 hónapja éltek külön,akkortól.

2019. febr. 13. 12:24

A bíróság mindkét félnél környezettanulmányt fog kérni.

Megnézik mennyi a bevétel,mennyi a kiadás,ha apuka keveset keres 15 is elég ha beirsz,mert beirsz 20-at,megitélnek 15-öt a kettő közti után illetéket neked kell kifizetni.

Jobb a közös megegyezés sztem.

12. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fancsimancsi)
2019. febr. 13. 09:35
Szia! Bármennyit be lehet írni a kerestbe, ha tudod, hogy alacsonyabb az apa jövedelme, akkor a 20 000 Ft reális. Lesz majd tárgyalás, ahol az apának elő kell adnia a jövedelmi, vagyoni körülményeit, kiadásait. A bíróság szorgalmazza, hogy a szülők a tárgyaláson egyezzenek meg a tartásdíj összegéről, nyilván az a legjobb minenkinek, de ha nem sikerül megegyezni, akkor a bíró az apa jövedelmének 20%-ában szokta megállapítani a tartásdíjat. Ha jogerőre emelkedik az ítélet,nem vonni fogják tőle a tartásdíjat, az apa vagy személyesen vagy utalással fizeti havonta az összeget, vagy, ez ritka, de bejelentheti a munkahelyén, hogy vonják le havonta a béréből. Ha mégsem fizet (sajnos sokszor előfordul), akkor többféle lehetőség van. Ha tudod, hogy van munkahelye, és annak ellenére nem fizet több hónapja, akkor a legjobb, ha végrehajtási eljárást indítasz. Önálló bírósági végrehajtónál kell kezdeményezni, ő megkeresi a munkáltatót, és majd a fizetéséből vonni fogják a tartásdíjat, amit neked utalnak közvetlenül. A másik lehetőség, hogy a kormányhivatal gyámügyi osztályánál kérheted a tartásdíj állam általi megelőlegezését, 3 éven át az állam fogja fizetni az apa helyett a tartásdíjat.
11. Fancsimancsi (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2019. febr. 13. 09:22
Óóó. Értem. Mondjuk ez az egyszerűbb megoldás szerintem. És akkor nincs vita.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook