Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermektartás: mennyi az elég, mennyi a kevés? Apák is írjanak ide! fórum

Gyermektartás: mennyi az elég, mennyi a kevés? Apák is írjanak ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. aug. 8. 17:29

Én arra keresem a választ,apukák miért gondolják azt ,h a gyerektartást az anyának fizetik,nem a gyereknek?

Tudom,nem minden apa gondolja ezt,az én exem se gondolkodott így,de csak eljutott erre a szintre ő is.:(

117. 9536810fa1 (válaszként erre: 85. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 20. 07:24

Ez nem pénzkérdés, ez egy folyamatos nevelés. Amíg kicsik voltak a gyerekek én raktam össze mindig apának és a volt anyósoméknak az ajándékot... 12-13 éves korukban ár ezt egyedül intézték, ill. segítséget kértek, ha elakadtak... "anya sütsz mézeskalácsot a mamának meg apáéknak"... címszóval. ... és anya sütött. :))


... egyébként ez később gondot okozhat a fiadnál, ugyanis, ha nem tanítják meg a családban az ünneplést, azt majd ő sem fogja tudni továbbadni a saját gyermekeinek (bocs, hogy előrerohanok), ha pedig kifog egy olyant leányt, aki megkapta ezt az indíttatást a családban, ott lesz a feszkó kettőjük közt. Ugyanis az alapok gyerekkorból jönnek... szerintem. :)

2011. aug. 20. 07:15
Havi 10 ezer Ft-ot kapok, már csak az egy középiskolás gyerkőcre (leány már nincs otthon), azt is összevissza, általában késve. Mindig megmosolygom, de amúgy beszélünk... nincs harag köztünk. Végülis imádja ő a gyerekeit, csak legyen, aki eltartja őket. :)))
2011. aug. 20. 07:13

Úgy látom, nagyon sok esetben az a baj, hogy a két szülő nem tudja helyiértékén kezelni a dolgokat. A sérelmeket, hogy ki csalt meg kit, miért ment tönkre a kapcsolat, teljesen el kellene választani a gyerektémától. Azzal se értek egyet, hogy az előző gyerek után fizetett összegbe bele kéne kalkulálni, hogy apuka új családot alapít. Attól a kenyér, ruha, cipő ára ugyanannyi marad a boltban. Azzal ki törődik, hogy anyuka miből alapít új családot?

Az én környezetemben inkább olyan példák vannak, hogy a válás után apuka megpróbál kibújni a kötelezettségek alól. Nagyon sokszor az apuka új társa próbálja meg visszafogni a gyerekre adott pénzt, mivel úgy érzi, ezt tőle, vagy a közös családtól veszi el a gyerek.

Ja, és nem vagyok érintett a témában, de ezeket tapasztalom.

114. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 113. - Tica06)
2011. aug. 20. 06:16

A harc - sajnos - a fórumon kívül, az életben van.

Mi itt csak beszélgetünk!

113. tica06
2011. aug. 19. 23:33

Ez már lassan elvált anyák , kontra apák harcának tűnik...

Az lenne a jó, ha mi anyák nem méricskélnénk, hogy mi mennyivel többet költünk a gyerekünkre, mert az apa a költségek felét állná. Amíg egyedül van, ez még meg is oldható, de ha esetleg új családja lesz.

És azt se felejtsük el, hogy az elvált társak többsége, nem tud kommunikálni egymással.

Sok apa talán szívesen segítene, a gyerek körüli teendőkben, ha lehetőséget kapna rá.

Persze tudom, hogy sok apa, fel se ajánlja....

Valahogy, mindenki kényelmetlenül érzi magát az exe társaságában valamiért...sokszor nem a gyereket nézik, hanem a sérelmeiket...:((

112. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 111. - -magnólia-)
2011. aug. 19. 22:00

Kellene. Hisz felnőttek.

Kötelességük lenne.

Teljesen igaz.

És mégis: olyan ritkán tapasztalom, hogy így volna... de hátha olvassák a fórumot, nem?!

:-))

111. -magnólia- (válaszként erre: 102. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:57
hát igen, ugye ezt se tudhatjuk atombiztosan, hogy változtatja meg az embert a válás, de azt gondolom, ha a 2 szülő meg is utálja egymást, a gyerek miatt félre kell tenni a sértettségüket, a fájdalmukat, az egójukat és normálisan viselkedni. mert szülők. ez a kötelességük.
110. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 109. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:55
Nem, az biztos...örökké elégedetlenek és boldogtalanok.
109. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 106. - 16b5d6ae34)
2011. aug. 19. 21:54
A felegekben élő család: nekik nem is lesz elég sose semmi
108. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 106. - 16b5d6ae34)
2011. aug. 19. 21:54

Én is csak a környezetemben tapasztalok hasonlót.

Fiam és én nem panaszkodhatunk.

A fórumban olvasottak alapján meg főleg nem.

107. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 104. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:52

Mert van önbecsülésed. Mert felelősséget érzel a vállalásodért.

Ez biztos tudatosul majd a gyermekedben is. Csak várni kell.

Nagyon sokféle helyzet van, és köszönöm, hogy leírtad, amit leírtál:-) minden élet egy regény, tele tanulsággal.

106. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 103. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:52

Én szerencsére nem voltam ilyen helyzetben, már nem is leszek....de csodálkozom és felháborodok...

Mikor apuka a gyereknek elvitte a születésnapi ajándékot, amit a gyerek kért.... 10 évesen közel 100 ezer forintos bicikli...és a kellemesen nevelt gyerek meg sem köszönte, mert nem olyant képzelt el.

Anyuka felháborodva szidta apukát a gyerek előtt, lehülyézte, stb. Na, szóval rettenetes!!!:((((((

105. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 98. - 474687f420)
2011. aug. 19. 21:51
Legalább érted, hogy miröő beszéltem! Jó érzés!
104. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 99. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:49
Én nem haragszom!!! Nektek is igazatok, van, hogy sokba kerül stb. Azért is írtam, hogy a magyar átlag 20 000 ft -t fizet, de van ki semmit jóformán. Azok a férfiak hibásak belátom mert azt nézik, hogy szurhatnak ki a Nővel. csak, fáj, hogy én mindig a jövedelmemből becsületesen fizetek és mégse vagyok jó, pedig sose szurtam ki velük. Én is megtehettem volna, hogy min béré dolgozok meg segélyek és akkor nagyon keveset kapna , de sose tettem.
103. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 100. - 16b5d6ae34)
2011. aug. 19. 21:47
Sajnos igazad van... én is ezt tapasztalom, és ez nagyon árt a gyerek lelkének... :-(
102. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 101. - -magnólia-)
2011. aug. 19. 21:45
Értem, ha a belekalkulálást mondjuk felelős döntéssé fogalmazzuk át, ha úgy választunk párt, apát gyermekünknek, hogy ő is támasza legyen a gyermeknek egész életében. Értem, hogy senki semmiben nem lehet biztos. De soha, soha nem tudhatod, milyen lesz a kapcsolatotok a válás után, és egymás iránt érzett érzelmeitek, haragotok miben változtatja meg az egymáshoz való hozzáállást, aminek minden esetben a gyermek a szenvedő alanya:-( ...én gyermeket amúgy már csak saját felelősségemre szülnék, de én már öreg vagyok:-)))
101. -magnólia- (válaszként erre: 67. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:41
számomra ne furcsa. tudod nagyon jól működő kapcsolatok is véget érnek időnként. ezt az ember nem tudhatja előre. jó lenne tudni, de senki nem lehet 100%-osan biztos abban, hogy örökké együtt lesz a másikkal...
100. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 97. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:41

A baráti körünkben látom, hogy az apukákat szinte semmibe veszik... Akármennyit fizet, akármilyen ajándékot vesz a gyereknek....semmi nem jó, nem elég. A gyereket anyuka ellene hangolja. Rettenetes...és sajnos nem egy helyen van ilyen állapot:((


Tényleg megértelek!:)

99. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 94. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:38

Ne általánosíts, de nem haragszom, én nem vagyok benne a "Nektek"-ben:-) Küldenék én most virágot, de nem engedi a rendszer, küldök majd holnap, mert már álmosodom, a két órát nem tudom kivárni. Téged nagyon csúnyán becsaptak, de én nem Rólad írtam, csak egy képzeletbeli szituációról, amihez nagyon hasonlatos mindennap megtörténik, sajnos.


Neked még mindig nagyon fáj a múlt.

Magadnak okozol egyre mélyebb sebet, ha nem tudod elengedni a történteket. Aki ilyet tesz, arról megvan a véleményem, de ezen már túl kellene tenned Magad. Nagyon úgy tűnik, hogy azt érzed, sosem bocsájtod meg neki. Szerintem ez nem jó irányba vezető út, de ez csak az én privát magánvéleményem... és holnap küldök virágot:-))))

2011. aug. 19. 21:37

Én mindkét oldalon voltam már.Nagyon rossz, amikor anyuka mindenre azt mondja a gyereknek, hogy kérd apádtól.Aki pedig rendesen fizeti a gyerektartást és mellette rengeteg ruhát, meg ilyeneket vesz a gyereknek, iskolakezdés, stb.Olyankor már rendesen tartja a markát.A gyerek meg csak akkor hívja fel az apját ha kell neki valami, de ez az apuka hibája is, mivel ő gondolta, hogy kiskorában azzal édesgeti magához, hogy szeresse, hogy vesz neki drága ajándékokat.Most meg csodálkozik.Milyen anya az aki 10 év után is bíztatja rám a lányt, aki egyébként ha nincs ott az anyja, tök jól elbeszélget velem.Én örülnék, ha a gyerekem jóban lenne a mostohájával, ha ne adj Isten egyszer neki is lesz.

Ő nem érti meg, hogy neki is hozzá kell járulni a gyerekhez, nemcsak abból kell ellátni amit apuka ad.

Én volt hogy 3 hónapig nem kaptam semmit, sőt én adtam kölcsön a gyerekem apjának.De azt elvárta volna, hogy mindezek ellenére márkás ruhában legyen.Hát én is eljárok turiba, persze csak a jókat veszem meg.Igen egy gyereknek is vannak igényei nálunk már 5 évesen Verda, stb.Nagyon sajnálom azokat akik keveset vagy semmit nem kapnak, de higgyétek el, egy anyuka is el tud szállni, nálunk legalább is így volt.Most azt mondta, mivel drága suliba megy a gyerek, 5-ször ennyi gyt-t kér.Én "megtanítottam" a férjemnek, hogy ne adjon mostmár neki pénzt, ha kell valamire a gyerektartás mellett persze, akkor megvesszük neki, vagy befizetjük.De a pénz nem a gyerekre megy, mivel mindig úgy jött el, szinte sírva, hogy ez meg az nincs.És volt, hogy nekünk kajára alig volt, de ő megkapta amit akart.Én csak a gyereket sajnálom nálunk.Szóval sokféle történet van...

97. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 95. - 16b5d6ae34)
2011. aug. 19. 21:37
Köszönöm ,valaki legalább megért nő létére
96. Maffincs (válaszként erre: 93. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:34

Az én megközelitésemben és az én helyzetemben valóban nem ember többé az apuka! nem csak azért mert nem fizet, konkrétan már a szülés előtt magamra hagyott, de ez más téma...Azért nézz csak körbe, hogy mennyi olyan apuka van, akit ott hagytak és zsigerelnek! nem sok, ezt én mondom neked!

Azt, aki rendesen gondoskodik a gyermekéről, anyagilag és lelkileg egyaránt, tisztelem és becsülöm, és ha ilyen lett volna az én párom is, valószinüleg meg lehetett volna egyezni a pénzben is rugalmasan..

95. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 94. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:34
Ezt rossz olvasni....olyan szomorú:((((
94. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 93. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:32
Egy gyerekkel!!! Mert volt ideje ismerkedni, mert unatkozik a gyerekkel lent sétál és ismerkedik. Persze apuka akkor is dolgozott csak egyszer roszkor ment haza, dolgozott , hogy a gyesen lévő feleségnek is meglegyen mindene, ne nélkülözzön. Jaj , minek nektek apuka, ha semmire se jó csak gyereketcsinállni
93. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 91. - Maffincs)
2011. aug. 19. 21:26

Nem tudok Neked szívből igazat adni.

Képzeld Magad egy apuka helyébe.

Aki mondjuk tisztességgel dolgozik, mégis valamiért elmegy a felesége a két gyerekkel.

Előzőekben is olvashattad, az mínusz a jövedelmének a negyven százaléka.

Apuka a Te közelítésedben nem ember többé.

Pénzkereső robot.

Hisz van ideje dolgozni, nem kell a gyerekeivel bajlódnia.

Mily szerencse... :-((((((((((((((((

92. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 89. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:23
Anyukának kellett volna már régen a gyereket úgy nevelni.:)
2011. aug. 19. 21:23

Sziasztok!


Örülök, hogy azért a többségnek segit az apuka, de pl itt vagyunk mi a kislányommal, akit születése óta 3x látott az apja, pénzt egy éve nem fizet, pedig jól él a mostani barátnőjével...

Nem panaszkodom, mert van párom és apjaként szereti a lányom és viszont, de ne haragudjatok én nem tudok elnéző lenni az apukákkal.

Aláirom, biztos van jó pár aki mindent megtesz a gyermekért, és itt nálam sem a pénz lenne a legfontosabb, de ha már nem is látogatja, az szerintem a legmocskosabb dolog!


És sajnos inkább az a trendi a mai világban, ami pl nálam is van, tehát nem kell csodálkozni, ha általánositanak az emberek!

A apáknak, ha még fizetni is kell, akkor is könnyebb új életet kezdeni! lehet több munkával, de könyörgöm neki van ideje rá! dolgozni is és másik partnert keresni is. Ezt egy egyedülálló anyuka ne adj isten 2 gyerekkel hogy oldja meg?? naná, hogy segitse akkor a volt családját erején felül is!!!

90. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 85. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:20
16 éves gyerektől tényleg elvárható...elhiszem, hogy fáj:(
89. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 85. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:20
Bocsánat, persze látom, hogy elég nagy ahhoz, hogy nem anyának kellene küldenie csokit... azt tíz éve kellett volna, mára magától kellene... :-( itt bizony kiesett tíz év. Nem vigasz, hogy anyával is ilyen szerintem:-( többet kellene beszélgetni. Valahogy rávezetni. Nem is tudom... tanácstalan vagyok, hiába gondolkodom...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook