Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermektartás: mennyi az elég, mennyi a kevés? Apák is írjanak ide! fórum

Gyermektartás: mennyi az elég, mennyi a kevés? Apák is írjanak ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
88. -magnólia- (válaszként erre: 68. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:16
Ki a fene sajnáltatta magát? Mellesleg nem írtam olyat, hogy mindent a férfi fizessen, sajnálom, ha így jött le. számomra egyértelmű, hogy egy nő gondoskodik minden téren a gyerekről, azt akartam hangsúlyozni, hogy ez az apának is ugyanúgy kötelessége. attól még, hogy nem él egy fedélk alatt a gyerekével, attól még nkei is ugyanúgy a gyereke.
87. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 85. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:15
Értelek. Azt szeretnéd, ha valaki észrevenné a családodban, a gyermeked vagy édesanyja, hogy segítesz, tisztességgel, és ezt néha egy picit kifejezzék Feléd. Teljesen jogos vágy. Mekkora a gyermek? Nem taníthatnád meg neki, nem tudod rávezetni? Mert úgy tűnik, anyától ezt nem fogja megtanulni... mert akkor már működne a dolog.
86. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 85. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:14
Hát, ez meg azért nem csak anyuci hibája, hogy a gyerek csal elvár... sztem.
85. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 81. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:12
Jó oké persze legyenek álmai meg segíteni is kell a gyermeken ahogy tudunk, de én megértem amit írtok, csak az fáj, hogy azt a férfit sem nézik rendesen aki fizet, nem azt nézi, hogy keljen ne fizetni. Én sose hagytam ki egy részlete se a 13 év alatt és egy picit fáj, hogy anyuka még egy szelet csokit se küld pukának a gyerekkel , hogy fater neked is boldog karácsonyt, de én ajándékot mindig veszek mindenre. Már 16 éves a fiam, és olyan érdekes, hogy sose kapok töle semmit de ö mindig várja
84. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 83. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:12

Valami ilyesmit szerettem volna írni én is, köszönöm!

A tartásdíj a tartásra van! Étel, ital, vízdíj, áram stb... a több nem mérhető pénzben.

83. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 80. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:09
Úgy érted, ennek a munkának az értéke, meg a gyermekre fordított összeg fele, tehát az apára jutó rész forintban kifejezve húszezer forint? Nagyon sok anyuka nevében köszönöm, hogy értékeled azt a munkát, amit örömmel és szívből teszünk... nem, nem ezért kapja a tartásdíjat. Ezért ölelést kap. A gyermekétől, és jó éjt puszit, és bizalmat, és anyák napi verset. Tartásdíjat csak a költségek fedezésére lehet fordítani. A költségek egy részének fedezésére.
82. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 81. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:09

Nekem a két fiamnak is van laptopja, sőt a kicsi lánynak is lesz, ha szüksége lesz rá. De ezért én egyedül gályázok néha napi 14 órát is, apuka nem annyira töri magát!

Szóval én is hőböröghetnék, de minek? Attól semmi nem változik!

Amalfi, ezen gondolkodj el kicsit! A harag, a düh nem megoldás semmire.

81. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 78. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 21:07
Ezt a laptopot csak azért írtam, mert még egy kamasz vágyaival is meg kell ám küzdeni... persze nekem szerencsém van, mert ha valaki okosan megdolgozik érte, azért lehet laptopja:-) ...a fiam dolgozik is, spórolni is tud, nem dohányzik, úgyhogy együtt küzdünk azért, hogy teljesüljenek az álmai - persze nem munka nélkül!
80. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 79. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:06
Na ezért kapja a tartásdíjat!
2011. aug. 19. 21:03
És még valami, amit egy apuka sosem számol bele... többek között, hogy anyuka nem alszik éjjel, amikor lázas a kicsi, amikor hány... ő mos-főz-takarít rá, idejéből-energiájából áldozatot hoz... Reggel korábban ébred, uzsonnát készít, iskolába vagy óvodába viszi a gyermeket, persze előtte reggeliztet, ha munkahelyen megcsörren a telefon, összeszorul a gyomra: csak ne az oviból hívjanak... óh, mennyi sérelem van mindkét oldalon, hisz néha csak az az egy szó marad tartalom nélkül: MEGÉRTÉS...
78. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 74. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 21:02
Nincs laptopja!!! Hány embernek nincs nincs aki dolgozik! Létszükséglet, Nem!
77. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 72. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 19. 20:59
Hát öt ezer az tényleg kevés, én a magyar átlag fizetést írtam. Az igaz, hogy vannak akik direkt minibárbérrel dolgoznak, hogy keveset fizessenek, de én arról írtam aki rendesen fizet. Amugy tudom, hogy mibe kerül egy gyerek nekem is van azóta már új kapcsolatom, és egy gyerekem is és belelátok minden dologba. Ja, meg nem muszáj ám a legdrágább dolgokat megvenni !
76. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 73. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 20:58
Jézusom. Itt kellene talán élned azzal a lehetőséggel, amit a magyar jog enged, hogy számlára vásárolod meg gyermekednek az Általad szükségesnek ítélt dolgokat. És megértem a mérgedet, megkövetlek:-)
75. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 73. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 20:58

Ez szomorú, de nem kéne általánosítanod. És dícséretes, hogy igy gondoskodsz a fiadról.

Mert nálunk pl apuka alig fizet. És én nem csesztetem, nem panaszkodom, hanem inkább fedezem a gyerek költségeit, sokszor napi 12 óra melóval.

2011. aug. 19. 20:57
Meg beteg se legyen az a kisgyerek, mert akkor anyuka teszi általában kockára a munkahelyét, és még gyógyszer is kell... egy doboz multivitamin háromezer körül van egy hónapra. Nem folytatom, nincs vége soha, és még nincs laptopja, még nincs ebben semmi luxus! Gondolok nyaralásra egy évben egyszer... kicsit agresszíven szóltál, vagy nem úgy érzed, Amalfi?
73. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 69. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 19. 20:55
Igen!!! Akkor elnézésed kérem. Én általában 25 ezret fizetek, de most ebbe a hónapba 65 ezret. A volt párom él egy másik férfival persze nem hivatalosan, de arra nem képes, hogy a gyereknek a kezébe adjon egy pár forintos ajándékot pl karácsonykor, hogy nesze hülye fater, de tölelem elvárnak mindent. Nem én csaltam meg igaz már több mint 10 éve , de nekem tette valamilyen téren tönkre az életemet ami fáj pedig én imádtam öt
72. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 68. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 20:55

gondolod, ha apuka fizet mondjuk kemény öt ezret gyerekenként, anyukának nem kell hozzátennie még sokkal többet?

emelt szintű családi egyedülállóként egyébként egy db ezressel több, mint a nem emelt szintű.


semmi gond az olyan apukákkal, akik fizetnek, és viszik a gyereket. hidd el, az anyukák sok esetben a többszörösét teszik hozzá.

De apuci meg ne játsszon már mártírt, hogy hozzá kell járuljon annak a gyereknek a neveléséhez, akit megcsinált! Apuci, ha szarul keres, menjen el másik állásba, vagy tanuljon, hogy többet keressen. Mert anyukát a kutya meg nem kérdezi, hogy hogy gürcöli össze a maradék mondjuk 45 ezret, amit a kölökre költ.

Kedves Amalfi, neked löveted nincs, mibe kerül egy gyerek sztem.


Egyébként pedig, igen, vannak olyan anyukák, akik nem a gyerekre költik, de ez a szám elenyésző sztem. Sokkal kisebb ez a szám, mint az az apuka, aki magasról szarik a gyerekére.

2011. aug. 19. 20:54
Ja, és az anyának tényleg nem elég egy egyszobás albérlet, ha gyermekkel lakik, hisz a gyermekeknek is kell külön szoba, amit fűteni kell, világítás van benne, bútorzat, elfeledkeztem - valamiért - a szeptemberi iskolakezdésről, ami csípőből negyvenezer, tornazsák, hátizsák, füzetek, könyvek, körző, számológép, stb., meg az ünnepek... amik ne olvadjanak be a hétköznapokba... na ez már varázslat!!!
2011. aug. 19. 20:52
Hozzá tartozik, hogy az emelt szintű családi pótlék 1.000 forinttal több, mint a rendes, egy fiúra aki folyton csak nő, egy évben a ruházat elérheti a százezer forintot, egy szemüveg olcsón húszezer, a kontaktlencse sportoláshoz havi háromezer, az allergiagyógyszer havi egy ezres, havonta harmincezret eszik meg, közlekedik, és zsebpénze van. 16 éves. Neked mennyi jön ki? Zsebpénz: heti 2.500.
69. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 68. - B0ddeaaa87)
2011. aug. 19. 20:49

Nő vagyok, nem sajnáltattam magam, és ugyanazt írtam, amit Te. :-)


...és ezzel nem vagyok egyedül, sokan vagyunk! :-)

Elváltál?

68. b0ddeaaa87 (válaszként erre: 65. - -magnólia-)
2011. aug. 19. 20:46
Attól, hogy a Nő albérletbe kerül ne okolja már a férfit, hogy az ö gyereke is akkor albérletbe lakik. Mindenki a férfit védi. Oké fizeti a tartásdíjat nem is kis összeget mert van mikor több tíz ezer forintot, és nem mindig a gyerekre megy el ám az az összeg. A Nő is tegye hozzá a fizetése 20%-át + a családit ami persze emelt szintű és akkor elég lesz neki a pénz a gyerekre. Úgy sajnáltatjátok ti nők magatokat. A férfinek is új életet kell kezdeni, de kit érdekel , hogy miből, mert a volt feleségek nem az biztos. Tételezzük fel egy férfi keres 100. 000 ft-t, fizet 20% tartásdíjat vagy 2 gyereknél 40-et. Ö fizet rendesen becsületesen , marad 80-60 ezer forintja. Ő megtud élni ebből? A magyar átlagról írtam.
67. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 65. - -magnólia-)
2011. aug. 19. 20:37

Ja, és még valami felmerült bennem, így másodszorra elolvasva hozzászólásodat: furcsa, hogy úgy kell elkezdeni egy kapcsolatot, illetve megkoronázni egy közös gyermekkel, hogy belekalkuláljuk a válást... amint így gondolkodik egy anyuka, könyörgöm, ne vállaljon gyereket... :-((( ott valami nincs rendben a kapcsolatban. Valami bizalom-féle hiányzik.

Ha szereted és tiszteled a Párod, fel sem merülhet, hogy magadra hagyna a bajban... :-(

66. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 65. - -magnólia-)
2011. aug. 19. 20:32

Nagyon nehéz kérdés ez, sokfélék vagyunk, sokfelől lehet közelíteni... én kíváncsiságból indítottam a topikot, és rengeteg tanulsága volt számomra.

Egyrészt az, hogy pusztán a gyermektartás nem mérvadó, hisz ha az apa egy fillért sem fizetne adott esetben, de közelben lakó gyermekét napi szinten (szinte) látogatná, hozná-vinné, öltöztetné, sportolni vinné, az ugyanolyan nagy segítség, mintha letenne havonta pl. egy tízezrest.

Másrészt itt is igaz, hogy ami egyikünknek kevés, másikunknak sok, sőt, érzésem szerint horribilis összegek is elhangoztak itt... egy egyedülálló apa, aki mondjuk keres napi 8 óra munkával egy gyárban nettó százezer forintot, és ebből két gyermekére mondjuk harmincezret fizet, annak az apának havi hetvenezerből kell megoldania a lakhatását, a rezsit, valamint a láthatással járó esetleges költségeket - mert vannak! Ez is egy oldala a dolognak.

A másik, amit említettél, hogy gyermeked nem hord használt ruhát. Miért, minden használat után eldobod? Mert akkor tényleg drága a gyereknevelés... én pl. a fiamra direkt kerestem a turis ruhácskákat. Ennek okai: egyrészt már kimosták, tehát látom saját szememmel, hogy elvesztette-e színét, formáját, így lehet igazán meggyőződni a minőségről, másrészt nem annyira drága, mint az új, és azt teheti benne a gyermek, amire született: bátran játszhat, összepiszkolhatja... értem, mit akartál mondani, de a turiban sem csak szarokat lehet venni:-), és sokan rá vagyunk kényszerülve, nem csak fenti okok, hanem anyagiak miatt is... amúgy nagyjából igazad van, de ha egy anya nem tudja a pénzt beosztani, okosan, akkor a JóIsten minden pénze sem lesz elég neki.

Más kérdés, hogy épp ma láttam, hogy egy kiló alma 4-500 forint között van... na ez a durva!

2011. aug. 19. 19:03

Sziasztok! Én egyelőre szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben. De elgondolkoztam, mi elég? Ha jobban belegondolok, ha a férfi mindennek a felét fizeti, ami a gyerekkel kapcsolatos, akkor sok-sok tízezer forintról beszélünk minimum. Pláne ha teszem azt anyuka kénytelen albérletbe menni a szakítás után. Persze itt lehet vitázni, de akárhogy nézzük, szerintem az a normális, ha apuka ebbe is beleszáll, elvégre az ő gyereke is ott lakik, fürdik, melegszik télen..... Csak a kaja sok tízezer és akkor a ruhákról még nem is beszéltünk. Nekem 2 éves a fiam, így is állandóan kell valami, póló, hosszúujjú, nadrág, cipő, szandi stb...... Nem hord használt ruhát és nem veszünk neki sz@rokat. És mondjuk egy tizenévesnek meg aztán vannak elvárásai, értelemszerűen nem akar szakadt cuccokban járkálni. És akkor ott tartunk, hogy egy normális cipő is több tízezer és akkor az csak 1 pár cipő....

Én azt szoktam mondani, ha az ember gyereket vállal, azt nézze, apuka milyen lesz adott esetben egy elválás után. Mert azt sajnos hiába szeretnénk, nem tudhatjuk, meddig tart egy kapcsolat. AZ a lényeg, hogy az apa egy esetleges szakítás után is, minden tekintetben gondoskodjon a gyermekéről, mind anyagilag, mind érzelmileg. Ez a normális. És itt nem az számít, hogy a bíróság mennyi títél meg, hanem hogy mennyi szükséges. Nem az anyuka eltartására, hanem a gyerekére. Az az apa, aki egy forinttal sem fizet többet, mint amit megítéltek, pedig kellene, az nem az anyukával szúr ki, hanem a gyerekével nem törődik.

64. 54840f0fce (válaszként erre: 62. - 54840f0fce)
2011. aug. 19. 10:24
"nevelőkupájától" nevelőapukájától akart lenni, bocsánat!
63. mamcili (válaszként erre: 15. - Pippo)
2011. aug. 19. 00:00
piszok szerencse...
62. 54840f0fce (válaszként erre: 56. - 7a23ed9179)
2011. aug. 18. 23:56
Sajnálom én is, de ha már így alakult, remélem, hogy nevelőkupájától mindent megkap érzelmileg.
61. 54840f0fce (válaszként erre: 55. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 18. 23:54

Munkahelyem tizenévesen volt utoljára...


Dolgozom, csak nem a szó klasszikus értelmében:))


Szintén nem kívánom, de tudom, hogy ezt mind a saját gyerekeitől kapja vissza, de ha egyszer hozzám is kerül Levi (célzok itt a korra, sose akartam elperelni és hasonlók), akkor is azon leszek, hogy normális legyen a viszony....

2011. aug. 18. 21:29
31. hozzászólás... sajnos igaz...
59. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 18. 21:28
Gyermekenként 50-50 ezer pénzbeni, az alapvető költségekre. Ezen kívül még támogathatja az apa a gyermekeit más formában is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook