Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekeid között volt-e testvérféltékenység? Miben nyilvánult meg? Mennyi ideig tartott? Hogy oldottátok meg? fórum

Gyermekeid között volt-e testvérféltékenység? Miben nyilvánult meg? Mennyi ideig tartott? Hogy oldottátok meg? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 20. 18:54

Nálunk kb. 2hétig tartott, 4 és fél év van a gyerekek között.

Mindig a szoptatás közepén volt a lányomnak vmi , csak általam megoldható problémája.

Nekünk az segített szerintem, hogy 2 hós volt a kisfiam, mikor apának 3 hétre vidékre kellett utaznia. A kislányom ekkor látta be, hogy szükség van rá. Segíteni kezdett és imádja az öcsét.


Most éppen ülnek az asztalnál mesekönyvet nézegetnek és tanítja a, picinek, hogy mit mondanak az álllatok :))))

2009. márc. 20. 18:49

A testverfeltekenyseg egesz eletunkben tart -:)

Nincs ra orvossag , mert a sracok es kesöbb a felnött testverek is , szemmel tartjak egymast es versenyeznek a szulök megkulönböztetett figyelmeert,szereteert !

16. Jázminka (válaszként erre: 8. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 5. 10:42

Változóan regálok,eleite próbáltam szépen megmagyarázni a dolgokat,hogy ő picike,stb...

Tett rá magasról.Aztán volt,hogy elszállt egy egy pofon,vagy fenékre csapás.Később már így reagált: Nem fájt,köszönöm a lekvárt! -És ne robbanjon fel az ember.

Mostmár idegállapotomtól függ.Sajnos.Ritka a füles,inkább tévémegvonás,szobafogság.Legfájóbb számukra ha egymástól bocsánatot kell kérni és puszi... na azt nem nagyon hagyja az egójuk!

Inkább azt mondom,intézzék egymás közt... aztán ordítás,majd jözösen játszanak... nem lehet ezeken elmenni!!Pedig az enyémek...

2008. szept. 5. 10:31

Nem, nem volt. Amikor hazavittem a kicsit a kórházból, és először szoptattam meg otthon, az akkor 3 éves kislányom folyamatosan a "hátamon mászkált" közben, na akkor nagyon megrémültem, hogy ez így marad, de ez volt az első és utolsó féltékenységi tünet.

Rengeteget, nagyon sokat beszéltünk a szeretetről, és hogy micsoda boldogság, hogy ők annak nekem... stb. stb. ... és később, hogy ők vannak egymásnak. A 3 éves lányom képes volt egész nap a kiságy mellett ülni, és onnan kommentálni, ha megmozdult a kicsi. Millió és millió jelét láttam később annak, hogy fontosak egymásnak (de ez kicsit hosszú lenne itt). Megpróbálták az árukodást persze, amikor az ideje volt... de akkor megkérdeztem, hogy "mit vársz tőlem? Ketten vagytok, akik mindennél fontosabbak vagytok nekem... elvárnád, hogy bármelyikőtök mellé odaálljak a mesik ellen. Van szátok, beszéljétek meg a problémátokat." A 11-12 éves korban volt egy kis haragszom rád időszak... és akkor időnként jött a telefon, hogy "anyuuuu.. az ööööcsi"... Megkérdeztem: Vér folyik? Döbbent csend... NEM. Hjó, akkor egyedül is meg tudjátok oldani. Mindig megoldották. :o)

Ma 16 és 13 évesek, remek testvérek. Együtt mennek moziba, együtt tanulnak. Ha pl. csak olvasnak, akkor a lányom szobájában a szőnyegre terítenek egy plédet, és ott hasal mindkettő. Megterítenek egymásnak délben (amelyik előbb hazaér)... stb. st.

Féltékenységnek nyoma sincs... :o)

14. a9e1c02a7b (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2008. júl. 30. 09:04
Tegnap volt alkalmam szelídebben kezelni a dolgokat nekem is. Este történt valami a két gyerek között, a kicsi nagyon sírt, látszott rajta, hogy bántotta a nagyobb. Lehet, hogy nem direkt, nem láttam, de akkor is tanuljon meg vigyázni rá, már 4 éves. Akkor felkaptam a kicsit és átvittem a másik szobába, otthagytuk a másikat. Ő persze ordított, végül utánunk jött. Mondtam neki én is, hogy puszilja meg ott, ahol szerinte fáj neki. Akkor megpuszilta a kezét, és megbeszéltük, hogy többet nem csinál ilyet: nem bántja direkt és vigyáz arra, hogy véletlenül se okozzon fájdalmat.
13. a9e1c02a7b (válaszként erre: 12. - Korcsolya)
2008. júl. 30. 08:51
Szerintem nemsokára nálunk sem lesz gond ezen a téren, de még túl kicsi a kicsi. Amúgy nem egy kis nyámnyila ő sem, de ne is legyen az.
2008. júl. 29. 13:39
Ja és a kicsi nekimegy a nagynak.
2008. júl. 29. 13:38
Nálunk öt év van a két gyerek között.Amíg terhes voltam kisfiam nagyon várta a hugicáját,imádta sokat segített nekem miután megszületett.De most hogy már a kicsinek is saját akarata van,októberben lesz 2 éves,sokat veszekednek.A nagy szekál,a kicsinek meg mindíg az kell ami a nagynál van,és ha nem kapja meg visít.Kész káosz.Próbálom higgattan kezelni,de sokszor lehetetlen.Olyan se veled-se nélküled a kapcsolatuk jelen pillanatban.
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 29. 13:37

Valamelyik nap a 3 évesem hozzávágta a 6 hósóm fejéhez a matchbox-ját, de olyan szinten hogy jól be is pirosodott és felhorzsolódott a homloka a kicsinek. Első felindultságomból, én hirtelen oda csaptam a 3 évesnek, és jól leordítottam a fejét. Aztán naná a picit meg elkezdtem vígasztalni. Később mikor kicsit lehiggadt mindenki, elkezdtem magyarázni a 3 évesemnek hogy ezt miért csinálta?, bántotta-e őt a kicsi? Persze a válasz nem. Aztán mondtam neki hogy kérjen tőle bocsánatot, a válasz: HÁt szia! HÁt ne haragudj, bocsánat!! Na akkor meg tökre meghatódtam, olyan okos volt. Aztán mondtam a nagynak adjon a pici fejére egy puszit. És hogy ne csinájon ilyet, mert az neki fáj stb. bla... bla...bla...

Hát valahogy próbáltam javítani és humánusabban lereagálni a dolgot azok után hogy jól leordítottam a fejét.

2008. júl. 29. 13:34

Az érdekes az, hogy amúgy meg szereti, nagyon! Csak néha rájön az ötperc.


Azt hallottam valakitől, hogy azért élik meg nehezen a nagyobb gyerekek a testvér születését, mert szeretik, mégis, néha bántani szeretnék. És ezért lelkiismeret-furdalásuk van, nehéz nekik ezt feldolgozni.

8. a9e1c02a7b (válaszként erre: 4. - Jázminka)
2008. júl. 29. 13:25
És arra hogy reagáltok, amikor a nagyobb bántja a kisebbet? Én most vettem észre, hogy a nagyobb belenyúlt a kicsi szemébe, akarattal. Na, én ledurrantottam neki egy pofont hirtelen, olyan pipa lettem, de biztos nem így kéne. Ti ilyenkor mit csináltok?
2008. márc. 11. 15:10
nálunk a "nagy" fiam, nem engedi senkinek se hogy vele foglalkozzon, csak én kellek neki, nekem viszont így hiába akar bárki segíteni, nem tud, pedig bizony jól esne a segítség, nagyon kimerítő :(
2008. márc. 10. 23:32
Volt??? Folyamatosan van!!!
5. dus
2008. márc. 10. 22:24

Szióka!


Ismét Én vagyok! :))

Nálunk a két fiú között 6 év a korkülönbség!

A nagy fiam nagyon várta a kis tesó érkezését, nem is volt egészen addig gond, amíg a baba meg nem született! Mert hát a terhességem egész más volt, mint a nagy fiammal, így mindenki csak azt hajtogatta, hogy ez a baba biztosan lány lesz! Szegény Balázskám annyira beleélte magát a húgi gondolatába, hogy amikor haza mentünk a kórházból és meglátta a kék ruhácskában fekvő kisöcsit a babaágyban, kijelentette: neki nem kell öcsi, neki húgi kell! A doki nem tudta megmondani a baba nemét, így nekünk is meglepetés volt!

Akkor szinte mindig minden akkor kellett, amikor szoptattam, pelenkáztam, fürdettem, altattam!

Amikor megszokta az öcsi gondolatát, és kezdett lenyugodni, jött a : Ez a baba csak alszik, nem is lehet vele játszani!" téma! Aztán ahogy Bálint nőtt, elkezdett mászni, Bazsi játékai után érdeklődni, azokat megkóstolni, az a baj, hogy mindent összenyálaz, megrág, elvesz, szétszed!

A féltékenység nálunk leginkább abban nyilvánul meg, hoyg amióta a pici megszületett, a nagy köztünk alszik! Pedig Bálint az első pillanattól kezdve külön szobában alszik tőlünk, de Balázzsal együtt! Most kezdünk ismét helyre rázódni, hoyg mindenki a saját ágyában alszik el és ott is ébred fel!

Nem könnyű kétfelé "szakadni", de ahogy én észre veszem, ahogy a kicsi nő, úgy múlik a féltékenység a nagyobbnál! Az a lényege az egésznek, hoyg a nagyobbal türelmesnek kell lenni, mert ha nem, úgy érzi, Őt már nemi szereted, mindig csak a picivel foglalkozol! Mi szoktunk kirakózni, kártyázni, társasozni, festeni meg ilyen "csak mi ketten játékokat" játszani vagy elmenni egy játszó térre hintázni, mászókázni, kidühöngeni a fölös energiát!

Nálunk ez beválik, de nem könnyű néha megőriznem a hideg vérem, amikor 10x kell valamit elmondani, reggel kapkodva öltözni, mert elmolyolja az időt.

Sok türelem kell hozzájuk!

Kitartást! Ahogy nőnek, úgy változnak és sokkal könnyebb lesz! :)))

4. Jázminka (válaszként erre: 2. - 7934d1ac97)
2008. márc. 10. 18:12

Á,nehogy azt hidd!

Nálunk kőkemény féltékenységi jelenetek zajlanak!A nagy most lesz 5,az öccse 3 (22 hónap van köztük).Az első pillanattól kezdve katasztrófa a kapcsolatuk.Ott bántotta,ahol tudta.Sűrűn kopogott a feje az ágyrácsnál!Rányomta a fejére a párnát,ráborította az olajradiátort,mindíg odaütött amikor csak nem figyeltünk.Aztán mióta megvédi magát azóta vissszaharap,nem kérdez,üt.

Ne tudd meg milyen ezt átélni!Hiába mondjuk,akkor is nyírják egymást.

Született egy huguk,5 hónapos.Imádják! Ebben az egy dologban egyeznek meg csupán.Talán a kisebbik fiam féltékeny rá picit,bár ő nagyon anyás egyébként is.Sokat kell még cipelnem,sokat bújik hozzám,puszilgat.De egy alkalommal bántotta a picit,hozzávágta a plüssnyuszit.De máskor nem.

Szóval nálunk a két fiú rivalizál állandóan,mindenért.Résen kell lennem.

Remélem felnőtt korukra megváltozik.Nagyon nagyon remélem!

2008. márc. 9. 21:25
Nekem egy fiam van. De mi 8 vagyunk testvérek . Mi nem voltunk féltékenyek ,mi szerettük egymást ! Anyám mesélte ,mikor baba voltam a bátyám beült mellém a kiságyba és dajkát ! Most is nagyon jó a kapcsolatunk ... a kicsikkel igy hivom a többieket,mert sokkal fiatalabbak ,mint mi ketten , meg szuper a kapcsolat ,mindig is az volt! :))) Nagyon szerettük Őket !
2008. márc. 9. 21:18
Látom, mindenkinél szép az élet! És sehol sincs testvérféltékenység!!
2008. márc. 9. 15:19
Gyermekeid között volt-e testvérféltékenység? Miben nyilvánult meg? Mennyi ideig tartott? Hogy oldottátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook