Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermek után járó adókedvezmény fórum

Gyermek után járó adókedvezmény (beszélgetős fórum)

11. nefaria (válaszként erre: 10. - Tavirózsa :))
2016. jan. 22. 09:15
Úgy értettem, hogy magától nem tudhatja :D
10. Tavirózsa :) (válaszként erre: 7. - Nefaria)
2016. jan. 22. 08:16

Miért ne tudná a munkáltató, hogy ki veszi igénybe!?

Hiszen tegyük fel én igénybe veszem, a párom munkáltatójának le kell igazolnia ezt! Illetve fordítva is.

9. nefaria (válaszként erre: 8. - Flóra76)
2016. jan. 21. 15:12
Ezt hogy érted? Hisz ha nemleges nyilatkozatot teszek, hogy vehetnék igénybe?
2016. jan. 21. 09:51
Nemleges nyilatkozatot NEM KELL visszaküldeni a munkáltatónak.Nem kötelező, sőt felesleges, mert esélyt adsz arra, hogy véletlenlen igénybe veszik.
7. nefaria (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2016. jan. 21. 09:42
Ezt nem hiszem hogy így lenne, mivel a nyilatkozat arról szól, hogy a munkáltató a havi bér megállapításánál kalkuláljon-e vele vagy sem (hiszen neki pl nem kell tudnia hogy a másik szülő igénybe tudja-e venni, vagy igénybe veszi-e)
6. nefaria (válaszként erre: 5. - Nefaria)
2016. jan. 21. 09:40
(Mert elvileg a munkáltatód felé nyilatkoznod kell, és az ugye vagy IGEN vagy NEM lehet, MAJD JÖVŐRE nyilatkozat nincs :) Az én lányom 2011-ben született, azóta így csinálom)
5. nefaria (válaszként erre: 1. - Zsolt80)
2016. jan. 21. 09:39
Nálunk én igénylem vissza minden évben az előző adóévit, a párom KATA-s vállalkozó. Én minden januárban nyilatkozom a munkáltatóm felé hogy NEM (a párom nem nyilatkozik mivel vállalkozó, és mivel KATa-s nem is veheti igénybe). Ebből én logikusan arra következtetek, hogy a gyerek apja is nyilatkozik ha munkaviszonyban dolgozik, hogy NEM, és egyikük utólag visszaigényli.
2016. jan. 20. 08:48

Szerintem az a legegyszerűbb, ha simán most nem nyilatkoztok le! Hisz ennek nincs következménye.

Vagy esetleg felhívod a NAV-ot és elméletileg ott érdemleges választ fogsz kapni!

3. Zsolt80 (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2016. jan. 20. 08:45
Én is ezt mondtam hogy a lemondás csak akkor aktuális ha egyik szülő érvényesíti,és a másik lenyilatkozza hogy nem ő veszi fel.
2016. jan. 20. 08:41
Én nem tudom ugyan, hogy mi ennek a menete. De én semmiképpen nem nyilatkoznám azt le, hogy nem veszem igénybe, hiszen a következő évi adóbevallásnál igényelhetem. - Aztán meg jönnek azzal, hogy lemondtál róla...
2016. jan. 20. 08:29

Ma ez a feladatom hogy utánajárjak...barátnőmnek

Családi adókedvezményt ha csak a 2016 os adóbevallásnál akarja az ember egy összegbe visszaigényleni nem havi lebontásba.Akkor a szülőknek hogyan kell nyilatkozni?Szerintem sehogy ,de Kata szerint mindkét szülőnek NEm veszem igénybe részt kell kitölteni.

Könyvelő hölgyeim megköszönném a segítséget !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook