Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermek és feleségbántalmazás. Én mit tehetek? fórum

Gyermek és feleségbántalmazás. Én mit tehetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Nemsüti)
2021. szept. 21. 05:38
A férj és a volt ferj(a 3 gyerek apja) barátok és a volt férj is be van tojva az agresszív mostani férjtől, nem merne vele szembeszallni.ezeket azért tudom ám, mert a feleség sokat mesél nekem.
2021. szept. 20. 15:19
Az illetékes családsegítő szolgálathoz kell jelezni írásban vagy a gyámhatóságra. Akár névtelenül is.
2021. szept. 20. 15:09

Nyugodtan be lehet jelenteni névtelen levélben is, akkor is foglalkoznak vele! De jelenteni KELL! Ha befut a jelzés, akkor kérnek véleményt az iskolától, gyermekorvostól, védőnőtől is!


Az 1997. évi XXXI. törvény a gyermek védelméről és gyámügyi igazgatásról szerint súlyos

veszélyeztetettségnek minősül a gyermek

életét veszélyeztető (testi, értelmi, érzelmi, erkölcsi károkat okozó) bántalmazása, elhanyagolása.

51. Napsugár8 (válaszként erre: 50. - Nemsüti)
2021. szept. 20. 13:45
Erről csak annyit tudunk, hogy a gyerekekkel rendszeres tartja a kapcsolatot. De hogy milyen a viszony a szülők között, nem tudjuk.
50. Nemsüti (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 20. 11:44
Es szomszéd asszony nem tudna volt férjétől segítséget kérni? Azért 3 gyerek után csak vannak olyan viszonyban. Egyáltalán apuka mit szól, hogy a gyerekeit bántalmazta a mostohaapa? Ha nem tudja, akkor sztem hozzá kéne fordulni, ha már a rendorseg, iskola nem csinál semmit.
2021. szept. 20. 11:24

Max. annyit még megtehetsz, hogy felajánlod az asszonykának, minden olyan hivatalos helyre elkíséred, ahova el kell mennie az ügy rendezése érdekében. Mint egy lelki támasz, aki az első lépések megtételénél ott van mellette.

De: beszélni őneki kell!!!

48. Napsugár8 (válaszként erre: 47. - Bichi)
2021. szept. 20. 09:26

Ugyanezt mondtam már tegnap. Az anyuka ne a szomszédasszonynak panaszkodjon, ne tőle várja a segítséget. Menjen gyámhatósághoz, kérjen elhelyezést a gyerekekkel együtt valamelyik anya-otthonba, váljon el, és adják el a házat...

A FI kb. ezeket a tanácsokat adhatja a szomszédasszonynak. Mint írja, volt hogy adott menedéket éjszakára az asszonykának és gyermekének, de a férj odament és kiráncigálta őket... az FI szerintem már megtett mindent, amit tehetett jogilag.

Adja értésére az anyukának, ha ő saját maga nem lép, senki sem fog tudni rajta segíteni.

47. Bichi
2021. szept. 20. 09:21

Az anyának kéne lépnie, de láthatóan ő semmit nem tesz igazán, hogy miért, az már az ő dolga.

Mondjuk én rém szánalmasnak tartom azt az anyát, aki ennyire nem tesz semmit, és a gyerekének kell szólnia az iskolában. Mondjuk az, hogy a gyereket elhajtják, az már egy másik történet...

Elhiszem, hogy anyuka is fél a férjétől, de én biztos tűzön-vízen mennék át, hogy mentsem a gyerekemet, és nem a szomszédoktól várnám a segítséget...

46. Napsugár8 (válaszként erre: 43. - NomNom)
2021. szept. 20. 09:00

Ismétlem: én úgy veszem ki a FI soraiból, hogy korábban már beszóltak, a rendőrök tudnak róla, de az volt a válasz: amíg vér nem folyik, nem tehetnek semmit!!!


De jó! Ha úgy gondoljátok, hogy ettől függetlenül minden szomszédnak külön-külön be kell mennie és bejelentenie a rendőrségre, csak azért hogy védve legyen. Tőlem, nyugodtan, én nem mondom, hogy ne tegyék, csak azt mondom, hogy az FI szerint már megtették.

45. Scherlock (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 20. 08:55

A magyar törvények nagy része nem nőbarát.

Általában sajnos a hatóságok sem tesznek semmit, vagy csak ritkán.

2021. szept. 19. 23:46
Nem kellene megvárni hogy ugyanaz legyen mint most Dunakeszin a családírtás! Annyi de annyi “Csok” miatt együttélni kényszerülő, kikészült család van most. És most jön a java, mikor nem jön össze a 3 gyerek, és fizetni kell vissza a rengeteg hitelt :( Szerintem gyakran ki kell hozzájuk hívni a rendőröket, és távoltartási kellene valahogy a férj ellen. Ha másnem a nagylány vegye videóra óvatosan, hogy mi történik.
43. NomNom (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 22:04
Viszont ha valami történik velük akkor simán elővehetik, hogy miért nem szólt a szomszéd, hogy ilyen gondok vannak. Ilyen esetben a környezet is felelősségre vonható.
2021. szept. 19. 22:01

Én felvennèm hangfelvètelre is.

Ki tudja mikor lesz rá szükség.

Mindenképp be kell menni a Gyejoba és ott kell jelentèst tenni.

Akár a Megyeiben.

Majd akkor Ők szorongatja k meg a települést miért nem tesznek semmit....

Borzalom ami van.

Anyukát elviszik egy lakásba védett helyre.

Mindent kap .

Gyerekek is.

Ez rettenet ne hagyd kérlek.

Én pont ilyen gyerek sorsú felnőttekkel dolgozom.

Egész életüket végig kíséri.

Bárcsak tudnám kik Ők tuti lépnèk.

41. rabankari (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 20:42
Keresd meg a volt férjét vajon tudja-e mit élnek át a gyerekei ,jelentse ő a gyámügynél.
2021. szept. 19. 20:12
Remélem talál valami megoldást,mert ez így nem jó.:(
2021. szept. 19. 20:10
Arra értettem,hogy lehet hallani a veszekedést,főleg ha nyitva az ablak.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Cilabogyó)
2021. szept. 19. 20:02
Ilyen is van sajnos.
37. cilabogyó (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 19:44
Én ilyet gyerekként sokat hallottam. A szomszédunk ütötte az asszonyt mindig. A gyerekeket nem bántotta. Akkoriban még hátra jártunk a pottyantósba, onnét beláttam a konyhába és láttam ahogy ütötte. Volt, hogy mentő vitte el az asszonyt, a fejét a villanyoszlopba verte. De a nő nem akarta, hogy ezt rendőrség vagy bárki megtudja, inkább hazudott, hogy hol szerezte a sérülést. Neki így jó volt.
36. andi6020 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 19:37
Jól el kellene azt is veretni.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2021. szept. 19. 19:36
Nem tagadnâ, csak fél lépni.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 19:36
Félnek a szomszédok is. Én nem idevalósi vagyok, cssk ide jöttem férjhez és én ezért nem ismerem a nő férjét és nem rettegek tőle úgy, mint mindenki, aki ismeri.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 19:34
Leírtam, hogy halljuk...
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 19:33
Adok is tanácsot. De a férj nem hajlandó válni, a házat meg eladni főleg nem. Mondta a feleségnek, hogy felőle a híd alá is mehet a gyerekekkel, de ez a ház marad.
2021. szept. 19. 19:32
Anyukája van csak idős, beteg, egy szoba konyhás házban él. Oda nem tud menni a 4 gyerekkel. Sajnos. Más rokona nincs.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Cilabogyó)
2021. szept. 19. 19:30
Sajnos tényleg szomorú...
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 19:30
Hát ha hiszed ha nem, mint írtam most építették az új hazreszt a régihez és mikor ajtó nem volt, vagy nyári este volt és meleg, bizony vagy kihallatszott minden ordítozas (gondolom hallottál megtermett férfit üvölteni), vagy az udvaron ment a csetepaté.
28. cilabogyó (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 19:28
Hát ez szomorú. Nálunk ez jól működik. Iskolában dolgozom, ezért tudom. A tavalyi tanévben még az online oktatás ellenére két anyukát is elrejtettek gyerekestől jó messzire, de ahol az anya is ivott, ott a gyerekeket rejtették el. Nálunk az iskolában van iskolapszichológus is, és egyre nagyobb szükség van rá.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2021. szept. 19. 19:27
A baj az amúgy, hogy sok itt a beszari aki fél a férjtől. Én volt, hogy egy kiadós verés után mikor átkéreckedett a feleség (gyerekek apjuknal voltak láthatáson, a közös gyerek ezzel a férfival meg a nagyinal aludt) hozzánk mondtam, hogy maradjon éjszakára, aztán jött a férj és hazarangatta szó szerint. Nem tudom mit kaphatott akkor otthon szegény nő.
2021. szept. 19. 19:23
Ezt nem értem.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 19:23
Nem jönnek ki a rendőrök, mert ismerik a férjet mint a rossz pénzt és van rendőr, aki tart is tőle, nem akar vele ujjat húzni. A többit meg nem érdekli.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook