Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermek és feleségbántalmazás. Én mit tehetek? fórum

Gyermek és feleségbántalmazás. Én mit tehetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2021. szept. 19. 19:21
A nagylány már jelentette az iskolában és semmit nem tettek.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 19:20
Jogos amit mondasz.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Cilabogyó)
2021. szept. 19. 19:20
A nagylány már szólt. Nem tettek, tesznek semmit.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2021. szept. 19. 19:08

Én ezt a mondatát úgy értelmeztem, hogy már korábban szóltak a rendőrségnek, ezért tudnak róla, és ott mondták, amíg nem folyik vér... erre mondtam, hogy ciki. Mármint az a törvény, hogy a rendőrség addig nem tehet semmit.

Ezért gondolom, hogy a szomszédok már nem igazán tudnak mit tenni. Az asszonykának kellene határozottan lépnie, mert az nem elég, hogy a szomszédasszonynak panaszkodik. Az elsődleges felelősség az övé a gyerekei érdekében neki kellene lépnie.

2021. szept. 19. 19:03
A Gyermekjólét is tud ilyenkor intézkedni, ha valaki szól nekik. Elviszik Anyaotthonba, krízisközpontba az anyát és a gyerekeket, és elvileg nem tudja meg az apa hová menekítették őket. De ha senki nem jelenti, akkor már csak ha baj lesz, akkor tudják meg. Akkor már késő. Az iskolákban is van gyermekvédelmi felelős, neki is lehet szólni.
19. andi6020 (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 18:50

Ciki??? Hát ha ciki, akkor nyilván ne jelentsék.

Majd ha bekerül a híradóba, az nem ciki lesz, hanem tragédia.


Én jelenteném, akárhányszor is kell.

18. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2021. szept. 19. 18:45
Azt írja, hogy a rendőrség tud róla, már ki sem mennek, mondván, amíg nem folyik vér... ezek után a szomszédok minden esetben jelentsék hogy az este ismét veszekedtek, de vér "még" nem folyt??? Nagyon cikis helyzet.
17. hajnallányka (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 18:44
Én sem hiszem,hogy kimennének.Viszont elég ha nyitva az ablak.Lényeg az lenne,a fi valami ötlete szeretne, hogyan segítsenek a szomszédnőn.
2021. szept. 19. 18:41
Ne avatkozzon bele? Dehogynem. Aztán ha a faszi kinyírja a családot, akkor meg az lesz, hogy tudták, de senki nem csinált semmit.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Hajnallányka)
2021. szept. 19. 18:40

Én panelban élek. Ott bizony áthallik minden.

Amikor kertesben éltem, csak akkor hallottuk, mi van a szomszédban, ha az udvaron ment a műsor. Ami már lakáson belül történt, azt senki sem hallotta. Gondolom, itt sem mennek ki direkt az udvarra civakodni.

14. hajnallányka (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 18:37
Nem tudom te hol élsz?Magánházban még a harmadik szomszédból is át hallatszik a hangos zene vagy kiabálás.
13. hajnallányka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 18:35
Sajnálom a szomszédnőt.Valahogyan pedig ki kell lépnie.Rokonai nincsenek akikhez mehetne?Gyámügyes ha nem intézkedik,felettesét keresni.Volt hasonló helyzetben ismerősöm.Fogta magát anya szállóra ment a gyerekeivel.Nehéz és hosszú út volt,de ma már normális élete van.
12. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 18:30

Ja! Nem panel, hanem kertes ház? Ez esetben viszont nem igazán értem, hogyan halljátok, amikor megy náluk a cirkusz.

Ha a feleség panaszkodik, mondd meg neki, hogy te nem tudsz neki segíteni. Menjen a hatóságokhoz, (gyámügy egyebek), váljon el, adják el a közös házat... Kizárólag csak tanácsokat adhatsz, ennél jobban ne avatkozz bele!

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 18:28
Állandóan üvöltöznek főleg este. A "kinyírlak, elvágom a torkod, megdöglesz, büdös k*rva" csak az "enyhébb" szidalmak...
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Scherlock)
2021. szept. 19. 18:26

Nem avatkozom bele, de mikor hozzám menekül a 9 éves gyerek, hogy anyát veri a nevelőapuka akkor azért nem tudok fapofával lenni.

De tényleg, várni kell,mig vér folyik. A férj már úgyis beígerte, hogy egyszer álmukban fogja kiirtani a családot, majd végez magával is.

2021. szept. 19. 18:24
Elírtam: egynegyed rész az anyáé.
2021. szept. 19. 18:23
Egy négyes rész az anyáé, a többi a férfi nevén van, pedig a nő háza lenne, ha nem vették volna fel a CSOK-ot és a férfi nem épített volna a házhoz még egy majdnem akkora részt mint az alap ház és így valahogy mert az új rész a férfi nevén van, így övé a nagyobb rész a házból, de bevallom nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz, de valami ilyesmit magyarázott a feleség nekem.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 18:20
Minden szomszéd tart a férjtől az agresszív viselkedése és a múltja miatt. Inkább ez a tipikus, befogjuk a fülünket politika megy itt az utcában.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2021. szept. 19. 18:19
Nem tagadja. A 14 éves nagylánya már szólt gyámügyesnek, aki semmit nem tett sajnos.
2021. szept. 19. 18:12
Az anyának kellene lépést tennie.Biztosan nem könnyű a helyzete,de bármi jobb mint ilyen férfival élni.Az is kérdés kié a ház amiben élnek?Ha a férfié akkor,keresni valami más lakhatást.
2021. szept. 19. 18:12

Igazán semmit.


Ha a nő nem akar abból kilépni, akkor te miért avatkozol bele?


Majd ha már nagyon szär lesz neki, kilép.


Tele van a világ ezzel...:/

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 17:55

Én is azt mondom, inkább csak mondd el az anyának, hogy a gyámügyre, ill. van valahol anyavédelmi, vagy családvédelmi otthon, ahova egy időre beköltözhet az anya a gyerekeivel.

Még esetleg az iskolában a tanároknak is fel kellene tűnni, hogy valami nincs rendben a családnál.

Neked, mint szomszédnak nem igazán van jó indok.

Ha viszont segélykiáltás hallatszik, akkor már nem te egyedüli szomszéd, hanem a többivel együtt szólhattok a rendőrségnek.

2021. szept. 19. 17:16
Gyámügynek lehet jelenteni, de amennyiben az anya a bántalmazást tagadja, akkor te jössz ki rosszul a történetből.
2021. szept. 19. 16:21

A történet az, hogy a kettővel odébb lévő szomszéd csajjal (38)joban vagyok. Van 4 gyereke, 3 az előző házasságából, egy a mostaniból. Át szokott hozzám jönni a csajszi, beszélgetünk, stb és hát mesél, hogy mi meg otthon náluk. De nagyon mesélni sem kell, mert a napi szintű, férje általi üvöltözés (az ember volt már börtönben, rablásért és garázdaságért, kijött "jó útra tért" és jól menő vállalkozó lett belőle) áthallatszik. A férj üti, valamint lelki terrorban tartja a "nevelt" gyerekeit, mondvan, az ő házában az van, ami ő mond. Volt, hogy nadrágszíjjal verte meg az egyik kicsit, volt, hogy a kamasz lány ruháit az udvarra az esőbe, sárba dobálta ki. A feleséget rendszerint folytogatja, megpofozza, minden mocsoknak elmondja, holott a csaj dolgozik, főz, mos, takarít, de a saját fizetéséből meg a gyerekek után járó pénzekből, valamint a gyerektartásból kell a gyerekeknek minden nemű igényét kielegiteni, mert a férj, csak a saját gyerekére költ, mondván, neki csak az az egy gyereke van. Szóban, tettben, lelkileg bántalmazza az egész családot és szörnyű hallani mikor részeg (szinte minden héten mikor épp nincs a vállalkozás miatt megrendelés) miket kiabál a gyerekekre és az anyukra.

Ezt hallgatjuk négy éve és most volt elég.

A kérdésem az lenne, mit tudok én tenni, hogy legyen valami következménye a bántalmazásoknak, a lelki terrornak? Bevallom, én is félek a férfitól, főképp ha ittas, mert nagyon agresszív.

Van tippetek? Rendőrség ismeri, mint a rossz pénzt, amikor ordibálás van, már ki sem jönnek, tudják, hogy addig nem megy el, hogy vér follyon, ők meg míg nem folyik nem tudnak mit tenni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook