Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyereknek lakás? fórum

Gyereknek lakás? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
329. PöttyösPanka (válaszként erre: 320. - Channa*)
2018. márc. 7. 06:19
Nem kell egyet érteni. Csak beszélgetünk.
328. gribedli*** (válaszként erre: 318. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 6. 21:59

Ezzel vitatkoznék, a napi szintű füvezés egy csomó pszichés betegség (bipoláris szindróma, paranoiák, stb) előszobája. Ahogy az alkohol is káros.


Ami a gyógyászatot illeti, na, az pont nem az a mariska, amit bárhol megvehetsz, mert a gyógyászati célra használtnak a kannabisztartalma kiszámítható, egységes, kontrollált. Ahogy a gyógyszereket se csak kábéra szedjük, hanem adagoljuk.


Hálistennek nálunk már legális bárhol a virág, arra nincs semmilyen szabály vagy törvény, de abban is van annyi kannabisz, ami már érezhető. Gondolom a mariska úgy egy az egyben sosem lesz legális, az orvosi az meg túl drága, így azért a virággal ki lehet húzni azoknak, akiknek tényleg semmi más nem segít.


Milyen nyavalyákra jó, leginkább migrénre és fájdalomcsillapításra. Pl nálunk az eü nagyon kis mértékben támogatja a morfint rákosoknak és az erős fájdalomcsillapítókat pl reumásoknak stb. Namost eddig ezek az elég hétköznapi emberek kénytelenek voltak pusherektől venni, elég gáz, hogy mittudomén, szegény nyugdíjas nagyika ilyen módon jusson hozzá, kètes alakoktól és a mennyiségben se legyen biztos, mert egyszer erősebb, egyszer gyengébb. Mostantól viszont a virágot megveheti normális körülmények között, üzletben. Vagy ha szerencsés és több nyugdìja van, akkor felírathat a dokival.


Ettől függetlenül marad, hogy hosszú távon igenis kicsinál a fű agyilag, viszont ha már halálodon vagy, vagy halálos fájdalmaid vannak és öreg vagy, akkor nem fogsz annyit és olyan hosszú távon használni, szóval oké.

327. gribedli*** (válaszként erre: 235. - PöttyösPanka)
2018. márc. 6. 21:12

Ez egy nagyon rossz hozzáállás a külön kasszához. Mi is külön kasszán vagyunk, de a kaja az abszolút közös és még senki sem lett lecseszve soha azért sem, ha a másik használ valami olyat, ami nem az övé, nem ő vette, stb. Pl az én nevemen van a kocsim, az ő nevén az ő kocsija, de használjuk egymàsét, ha úgy adódik (mert hâzasok vagyunk), csak egyszerűen mindenkinek a cucca a saját nevén van. Ha egyszer nem lennénk már házasok, akkor meg mindenki viszi a sajátjât, ilyen egyszerű. De addig is, ha elviszi a kocsimat, még tankol is bele és le is mossa:)


Egyébként senkit sem ismerek, akik úgy vannak külön kasszán, hogy megjegyeznék, hogy a másik melyik kólát itta meg. Az nem külön kassza, hanem tetűség.

326. gribedli*** (válaszként erre: 226. - Fincsi5)
2018. márc. 6. 21:04
Persze, hogy örököljenek a fèrfi gyerekei (vagy nő gyerekei), akik az előző házasságból vannak, jogos. De azt írom, hogy a következő házastárs vagyonából miért örököljenek, hiszen nem az ő gyerekei, de mivel az ő pénze is belefolyik, ezèrt egy házassági szerződéssel ez könnyedén megoldható. Mert akkor a gyerekek örökölni fogják a jogos részüket de az új házastárs vagyona is megmarad neki.
325. iszkiri (válaszként erre: 324. - Channa*)
2018. márc. 6. 21:01

Szerencse, hogy te megmondod a tutit.


Nem kell ahhoz használónak lenni, hogy tudja az ember, hogy 1 szál füves cigitől senki nem lesz 3 órán át kiütve.


Ja, csak szólok, hogy egyáltalán nem erőlködöm.

324. Channa* (válaszként erre: 321. - Iszkiri)
2018. márc. 6. 20:58

De az lett.


Látom itt sok hozzáértő van, így én lezárom ezt a témát!

Én nem drogoztam még sosem és nem is áll szándékomba.

Aki meg teszi, az nyugodtan erőlködjön csak, hogy az nem káros, bezzeg a cigi és a pia igen.


Én úgy beszélek a drogokról, hogy nincs tapasztalatom, de úgy tűnik, hogy itt többen nem is egyszer nyúltak már ilyen szerekhez.


Ahogy a gyerekem is teszi, én is úgy teszek. Menekülök a drogos társaságból:DDD

További jó szívást nektek!

323. iszkiri (válaszként erre: 322. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 6. 20:57
Egy szál füves cigiről beszélt.
322. 10cc61fb5a (válaszként erre: 319. - Channa*)
2018. márc. 6. 20:55

A két dolog ég és föld. Én nem szeretek szívni, nem ezen világom. De tudom milyen hatást vált ki. A 3 órán át ül es néz..hmmm...ott vagy nagyon sok cucc volt vagy nagyon rossz minőségű.

A 4 cl pálinka bizony teljesen más hatást ér el a szervezetben.

Nem igazán hasonlítható össze a kettő.

321. iszkiri (válaszként erre: 319. - Channa*)
2018. márc. 6. 20:49

Egy füves cigitől nem lesz senki 3 órán keresztül bamba, semmire nem reagáló.


Lehet, hogy most is csak jópofa és vicces vagy.

320. Channa* (válaszként erre: 318. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 6. 20:18

Ja, egyébként képes vagyok értelmezni azt, amit leírnak és elolvasok, így igazán nincs szükségem rá, hogy valaki lefordítsa, hogy pl. Panka mit is akart nekem elmagyarázni:DDDDD


És ugye nem gond, ha nem értek vele egyet?

Mert Pankának úgy tudom nincs evvel gondja:D

319. Channa* (válaszként erre: 318. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 6. 20:16

Szerinted a fű nem, szerintem meg igen.

Én nem állítom, hogy a pálinka kifejezetten gyógyít és ezért orvosi javaslatra naponta fél litert meg kell inni, de szerintem ha ritkán ezt iszik valaki, akkor azzal jobban jár, mint a fűvel.


Egy történet: volt egy nagyon jó fej kollégám, akivel egész nap együtt vihogtunk, mert annyi baromságot összehordunk. Egy csapatépítés alkalmával vitorláztunk és valahonnan szerzett egy füves cigit, és azt ecsetelte, hogy ő mennyire jó fej, ha egy ilyet elszív, mert tök vicces lesz, stb. El is szívta és onnantól 3 órán át csak ült és nézett maga elé, nem reagált semmire. Ő biztos azt gondolta akkor is, hogy húúúú, de vicces vagyok megint, de nem így volt. Én meg is mondtam neki, amikor már lehetett vele kommunikálni és kérdezte, hogy ugye milyen jófej vagyok a cigitől? És az istenért nem hitte el, hogy csak ült és bámult maga elé....

Én viszont ha megiszok egy felest, akkor a társaság hetekig azon kuncog, hogy mennyire jópofa és vicces vagyok, ha iszok egy kicsit:D Mondjuk én pálesz nélkül is az vagyok:DDDDD

318. 10cc61fb5a (válaszként erre: 317. - Channa*)
2018. márc. 6. 19:49
Szerintem PöttyösPanka csak azt szeretné neked írni, hogy nagy butaság kijelenteni hogy ez vagy az a károsabb. A napi szintű pálinkázás taccsra teszi a májat, ez tény. A napi szintű füvezés, max az agysejteket csökkenti. De nem állíthatod, hogy rosszabb. Ráadásul leszokás után a pálinka visszafordíthatatlan károkat okoz, míg a fű nem.
317. Channa* (válaszként erre: 316. - PöttyösPanka)
2018. márc. 6. 19:05

Szerintem van:D

Biztos létezik bolt, ahol lehet mángoldot venni, de valószínű, hogy nincs rá akkora kereslet, hogy minden üzletbe árulják.

De az általam leírtakat sem termelni, sem gyártani, sem árulni nem lehet legálisan.

És ez nagy különbség!

316. PöttyösPanka (válaszként erre: 315. - Channa*)
2018. márc. 6. 18:59
Nem az a lényeg, hanem hogy nincs összefüggés aközt, hogy valami ártalmas-e, és aközt, hogy lehet-e boltban kapni.
315. Channa* (válaszként erre: 314. - PöttyösPanka)
2018. márc. 6. 18:37
De ezt lehet legálisan termelni, nem?
314. PöttyösPanka (válaszként erre: 313. - Channa*)
2018. márc. 6. 18:06
Pl mángoldot sem lehet boltban kapni. Akkor az is drog?
313. Channa* (válaszként erre: 312. - PöttyösPanka)
2018. márc. 6. 17:43

Ellenben füvet nem, és kokain, LSD-t, extasyt, heroint, stb. sem....

Hát akkor?

312. PöttyösPanka (válaszként erre: 305. - Channa*)
2018. márc. 6. 17:38
Attól, mert valamit megvehetsz a boltban, még nem jelenti azt, hogy nem káros a szervezetre. Pl lehet venni hipót is, de nem ajánlom, hogy megidd :D De vanna rákkeltő édesítőszerek. Ha meg hinni lehet a paleosoknak, a cukor, olaj, liszt mind megöl. Amúgy kéjgázt is lehet venni.
311. ab61752c45 (válaszként erre: 305. - Channa*)
2018. márc. 6. 17:35
majd lelegelem tavasszal,fűnyíró sem kell.
310. ab61752c45 (válaszként erre: 306. - Globus)
2018. márc. 6. 17:33
de kedves vagy.
309. ab61752c45 (válaszként erre: 306. - Globus)
2018. márc. 6. 17:33
azt majd utána.
308. fincsi5 (válaszként erre: 303. - Ab61752c45)
2018. márc. 6. 16:52
Még szerencse, hogy nem cigizel hozzá, meg rum sincs benne. D
307. globus (válaszként erre: 302. - 86d0584f0e)
2018. márc. 6. 16:03
Dehogynem, alkoholt évszázadok óta fertőtlenítésre használják. Csak nem belülről.
306. globus (válaszként erre: 303. - Ab61752c45)
2018. márc. 6. 16:02

Talán ép marad a májad, elméd, idegrendszered, és nem rombol családot sem.

Bort miért nem iszol, büdös kánya? :)

305. Channa* (válaszként erre: 302. - 86d0584f0e)
2018. márc. 6. 15:49

Jaj, ezt annyira bírom!

A pálinka károsabb a fűnél.:D


A fű drog, olyan mint a többi. A gyógyászatban sem úgy használják, ahogy sokan hiszik. Tudomásom szerint csak bizonyos betegségeknél alkalmazzák (nem itthon), engedélyhez kötött.

A pálinkát leemeled a polcról a boltban, kifizeted és megiszod. Vajon tényleg károsabb a fűnél? Ha füvezni akarsz, ahhoz drogdílert kell keresned és jó sok pénzt kiadnod rá, mert nem legális, mint a pálinka.


Tehát, a kettőt össze sem lehet hasonlítani!

304. 86d0584f0e (válaszként erre: 303. - Ab61752c45)
2018. márc. 6. 15:26
Függő vagy! :) Sokan vagyunk! :)
303. ab61752c45 (válaszként erre: 302. - 86d0584f0e)
2018. márc. 6. 15:20
a reggeli kávé nélkül nem vagyok ember.de az kell.
302. 86d0584f0e (válaszként erre: 296. - Globus)
2018. márc. 6. 15:02

Az alkohol is drog, a kávé is, a dohány, a tea is, a fű is és a heroin is.


Nem mindegy a cél és a mérték. Míg a tea, a kávé, egy pohár bor, alkalmankénti egy szivar, egy spangli nem jelent semmit, addig a "szükségem van rá" már igen, vagy a heroin is azonnal.


Minden kultúra meghatározza a maga legális és illegális drogjait. Mindenesetre a füvet gyógyászatban is alkalmazzák, míg a pálinkát soha nem fogják. Károsabb is.

301. 86d0584f0e (válaszként erre: 299. - Fincsi5)
2018. márc. 6. 14:59

Ha minden nap kell neki egy deci pálinka és három sör, az alkoholista. Ha van kedve meginni két pohár bort vagy egy sört, amelyek az ételhez illenek, az nem.


Körülbelül ott a határ szerintem, hogy valaki mondjuk megkíván egy Florist, vagy egyszerűen kell neki egy akármilyen sör. Utóbbi esetben ugye szó sincs gasztronómiáról, az az alkoholról szól.

300. PöttyösPanka (válaszként erre: 296. - Globus)
2018. márc. 6. 14:55
Ez szörnyen hangzik :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook