Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyerekem szerintem vagy feszült vagy zavarba van de többször észreveszem hogy hunyorog vagy pislog. Mit ajánlottok? fórum

Gyerekem szerintem vagy feszült vagy zavarba van de többször észreveszem hogy hunyorog vagy pislog. Mit ajánlottok? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 10. 19:44
oh.. basszus... nem néztem a dátumot!! :d :D jó régi fórumot dobott fel a hoxa... én emg csak úgy beírtam, hogy kevés hsznél jár, tuti friss...
2014. máj. 10. 19:43

vagy rossz a szeme ;) először alapos szemorvosi vizsgálat. ha ez ok, akkor lehet másra yganakodni..

bár lehet csak mondjuk azerős fényzavarja.. nekem kiskoromban a napszemüveg megoldást hozott hasonló problémámra, és azóta is működik :)

2011. dec. 1. 13:39
Lehet, hogy a szemével van a baj, tehát érdemes elmenni a szemészetre, de lehet szó belső dolgokról is. Attól, hogy azt mondja, hogy nincs zavarba és nem ideges, még lehet az. Ha feszültséget érez a szülei között, az is kiválthatja ezt. Vannak olyan gyerekek, akik a megdorgálást veszik annyira a lelkükre, hogy ilyesmit produkálnak. Tisztázni kell, mert a további lelki élete forog kockán, ha leki eredetű pislogásról, hunyorgásról van szó.
23. 65298a0518 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2011. dec. 1. 13:20

Szia!


Történt valami előrejutás?

2011. okt. 21. 21:50

Az én fiam is csinálta egy darabig, a szeme jó, csak mikor már fáradt volt akkor így pihentette!!

Szerintem semmiképpen ne szólj rá, hisz lehet, hogy nincs is tudatában, mit csinál! Ha meg szorongás miatt van, akkor még rosszabb, ha figyelmezteted! Én azt javaslom, figyeld mikor csinálja, már reggel, vagy csak délután!? Nézd meg párosul-e ez a cselekedet mással is, pl. körömrágás, vagy éjszaka fogcsikorgatás. Mindenképpen várj egy kicsit és figyeld jobban a gyereket!!

21. Pan Dóra (válaszként erre: 17. - Totek63)
2011. okt. 21. 21:10
Nem szabad tudatosítani benne! Legfeljebb egyszer rákérdezhetsz, de többet ne! Az is lehet, hogy megfelelési kényszere van, azért tikkel - már ha ez az.
20. arrival (válaszként erre: 17. - Totek63)
2011. okt. 21. 18:40

Hiába szólsz rá, ő valószínű észre sem veszi, ha pszichés dolog. Még rosszabbat teszel vele.

Próbáljátok kitalálni mitől lehet, és azt megoldani.

19. homern
2011. okt. 21. 16:49
Én is ezt csináltam,a látásom tökéletes,viszont kiderült,hogy időnként száraz a szemem.Észre sem vettem,hogy csinálom,csak mikor rákérdeztek mi van a szememmel :) de simán rossz szokás is lehet,ha nem hívod fel rá a figyelmét akkor elmúlik elvileg.
18. 65298a0518 (válaszként erre: 17. - Totek63)
2011. okt. 21. 16:49

És ha megkérdeznétek a gyerekorvost, volt -e már ilyen tapasztalata, akár gyerek nélkül is.

Én nem szólnék rá, nem tehet róla, és úgysem tudja szerintem, hogy miért csinálja, maximum megkérdezném, mit érez, ami ezt kiválthatja. Ha semmit nem érez, akkor tényleg idegi alapon lehet.

2011. okt. 21. 14:35
Sziasztok !!!! Szemészeten voltunk már nincs gond!!!! Egy ideig pislogott azt abba hagyta most ezt csinálja .Szerintetek ne szóljak rá??? Itthol minden rendben jo tanul szófagadó esetleg a pajtásával a suliba volt egy kis afférja .Na de ettől jött volna elő?Nagyon idegesit engem is ez a dolog ezért fordultam hozzátok.
16. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Totek63)
2011. okt. 21. 13:25

Ha a szeme jó, akkor tikkel. Ez kényszercselekvés, kiválthatja pl. szorongás. Semmiképp ne szólj rá miatta, mert felerősíti a tüneteket.

Otthon és az iskolában minden rendben?! Ne nekem válaszolj, hanem magadnak. :)

15. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2011. okt. 21. 09:07
Arra emlékszem, hogy általános iskolás koromban én is sokat pislogtam. Erősen. Egyszerűen késztetést éreztem rá, és idegesített, ha nem tettem. A szemem a mai napig jó. Nem tudom mitől lehetett, de elmúlt, és azóta sem jött elő.
14. Serry
2011. okt. 21. 08:54
Szemészeten jártatok?
13. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Totek63)
2011. okt. 21. 08:52

Elsősorban szemészetet javasolnék.

Nekem volt olyan osztálytársam,aki hunyorgott néha,meg nagyokat pislogott,nála kiderült,hogy allergiás volt valami növényre,és tökre égett a szeme.

12. scluk
2011. okt. 21. 08:45
Szerintem is szemészet az első. De erős a gyanú a tick-re is, ezért érdemes gyermekpszichológussal is megvizsgáltatni. Főleg, ha gyakori a tünet. Figyeld meg, hogy mik a körülmények, minek hatására teszi ezt.
11. cac78ceb03 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2011. okt. 21. 08:35

Hány éves?


Látom, mások is javasolták a szemészt. Egyik rokonom hunyorgott sokat gyerekkorában, és neki a szeme volt a ludas. Akkor szoktak hunyorogni, ha különbség van a két szem látásának élessége között.

2011. okt. 21. 08:33
Nem lehet, hogy rosszul lát?
2011. okt. 21. 08:06

Első körben szemészetet, mert én is így kezdtem. Ha kicsit homályosan lát már, pisolgáskor egy pillanatra élessé válik a kép, és hunyorgással is.

Ha itt minden okés, akkor valszeg tényleg feszült. Azért a szemészetig sem árt egy jó kis beszélgetés. :)

2011. okt. 21. 08:02
Én is a szorongásra tippelnék, de nem árthat egy szemészeti kivizsgálás sem. Az én fiam is időről időre csinál valami furát, de ezek nem tartanak nála sokáig. Viszont én tudom, hogy feszült. Már bejelentkeztem a gyerekpszichológushoz, két hete várom, hogy felhívjanak. Csinált pl. olyat, hogy egy hétig ökölbe volt szorítva a keze, vagy most pl. két hétig dörzsölgette egymáshoz az ujjait, mondván, hogy viszket az ujja között, de nem volt ott semmi, nyalogatta a száját, volt, hogy rágta a körmét. Ezek általában elmúltak pár héten belül.
2011. okt. 21. 07:56
A gyereked "tikkel", nem tudom ,hogyan kell helyesen írni. Ez a feszülségtől, szorongástól van, gyerekeknél általában elmúlik.
2011. okt. 21. 06:14
Az én kisfiam is állandóan pislogott, aztán elvittem szemészetre, nem találtak semmit, azóta már elmúlt,de mikor izgul akkor most is sokat pislog. De mindenképpen érdemes szemésztre vinni mert sosem lehet tudni mitől van.
2011. okt. 21. 06:12
Én is a szemészetre vinném, az én kisfiamról sem gondoltam volna, hogy azért nem szeret rajzolni az oviban, mert nem lát jól, ha nem küldenek szemészetre, eszembe sem jutott volna, hogy ez az egyik baj, semmi egyéb jele nem volt.
2011. okt. 21. 05:42
szemészorvost. szerintem is rosszul lát
2011. okt. 21. 05:21
Rosszul lát...
2011. okt. 21. 05:11
Szerinte nincs zavarba és nem is ideges azt mondja ,de akkor mitől lehet ez?
2011. okt. 21. 05:10
Gyerekem szerintem vagy feszült vagy zavarba van de többször észreveszem hogy hunyorog vagy pislog. Mit ajánlottok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook