Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekeknek való pc játék fórum

Gyerekeknek való pc játék (beszélgetős fórum)


1 2
39. 25800e2d09 (válaszként erre: 34. - Szafaripók)
2013. ápr. 8. 13:54
létezik csak már nem kopmatibilis a mostani oprendszerekkel :( pedig de imádtam. még a zenéje a mai napig a fejembe van :D
38. TyukLáb (válaszként erre: 34. - Szafaripók)
2013. ápr. 8. 13:45
Voltak határok, csak nem lehetett betartatni a gyerekkel :( Na mindegy nem akarok vitázni, nincs értelme. Tudom, hogy nem ezekre gondolt, de pl nekünk volt egy pcs játékunk, az is valami micimackós volt, és még attól is hülye lett. Neki az volt a lényeg, h a gép előtt üljön, mindegy milyen játékkal...
2013. ápr. 8. 13:40
Köszönöm mindenkinek!
36. Mona.. (válaszként erre: 29. - Hudvig)
2013. ápr. 8. 13:38
Ez jó :) Még nem facebookozik :)
35. gkreka
2013. ápr. 8. 13:38
Mint minden technikai vívmányt, a számítógépet is ésszel kell használni és erre tanítani a gyerekeinket is. Annak idején a könyvnyomtatást is ördögtől való praktikának tekintették :)
34. szafaripók (válaszként erre: 32. - TyukLáb)
2013. ápr. 8. 13:37

Ezért kellenek a határok... Azt kell betartatni, hogy ne legyen ilyen.

Nyilván a fórumindító se géppisztolyos-lövöldözős játékot akar a gyerekének...


Amúgy keress rá: én gyerekként imádtam a Prehistroic-ot. Ősemberrel kellett szaladgálni, nem tudom, még létezik-e...:)

2013. ápr. 8. 13:36

Itt mindenki mindenre válaszol csak a kérdésre nem...röhej. :D Egyébként meg, szerintem senkinek semmi köze hozzá, ki hogy neveli a gyerekét, vagy mit enged meg neki.

Ja, a kérdésedre a válasz kedves fórumindító: Snowy, Turtle Odyssey, Supercow..ezeket tudnám ajánlani gyereknek, aranyosak, és nem hiszem hogy fügősséget okoznának..az én unokahúgaim is kicsinek ilyenekkel játszottak, de már alig ülnek gép elé, más érdekli már őket.

De küldök egy címet is, ide nem merem kiírni, nehogy reklámozásért megbüntessenek.

32. TyukLáb (válaszként erre: 30. - Szafaripók)
2013. ápr. 8. 13:30

Anyukámék mindent megpróbáltak, ami tőlük kitelt. De tekintve, hogy rajtunk kívül nem látta senki, így hiába magyarázom, mert pontosan nem fogja senki megérteni azt a szituációt ami nálunk akkor volt.


Amúgy meg 100% hogy a számítógéptől / tv től volt, mert amikor nem otthon voltunk, és nem tudta ezeket csinálni, akkor tök normális volt, vagy amikor Anyuék kihúzták a tv-t /számítógépet, akkor is tök normális volt.


Amúgy meg fogalmam sincs honnan vette a késsel fenyegetőzést, szerintem a tvből, mert Anyuék soha nem ütöttek meg minket, és egymást sem. Még egy hangos szó sem volt köztük soha.

31. voltam...leszek (válaszként erre: 29. - Hudvig)
2013. ápr. 8. 13:29
Még jó, hogy 3 és 1/2 évesen nem facebookozik...:)
30. szafaripók (válaszként erre: 25. - TyukLáb)
2013. ápr. 8. 13:23

Nem gondolom, hogy ezt el lehet intézni azzal, hogy "nem lehet mit csinálni a gyerekkel", meg "nem a szülő hibája", stb. baromságok.

Hogy jut el odáig egy gyerek, hogy késsel fenyegetőzzön?? Pláne a szüleire?? Ez volt a minta? vagy hol látta??

Akárhogy is, szomorú... De hogy ez nem függ össze azzal, hogy engedik-e számítógépezni vagy sem, az is fix...:(

29. Hudvig
2013. ápr. 8. 13:15

Először is bocsánat a fórumírótól, de én a vitához szólnék hozzá. Nálunk nem is lesz kérdéses, mi lesz a gyerek és a szgép viszonya, ugyanis mindketten függők vagyunk! De ettől függetlenül "élünk" és meg fog tanulni sok minden mást is. De a jövőben olyan magas szinten követelmény lesz a gép, hogy nem is kérdéses, hogy már elég kiskorában tanítva lesz rá.

Párom unokahúga 3 és 1/2 éves, de nagyon ügyes, már sokmindent megcsinál, de nem facebookozik. Viszont arra nagyon figyelni kell, hogy a modern monitorok is rontják a szemet, a megfelelő ülőhelyzetet meg kell találni a kicsinél is.

2013. ápr. 8. 12:59

nalunk csak ipeden jatszottak a gyerkocok....de ugy ossze tudtak veszni rajta...na azota nincs gepezes. de a vtec-es jatekkonzolt mar en is neztem, de majd iden kariira kapnak.

amugy sztem ird be a keresobe mert tui irva vannak ta hogy melyik hany eveseknek valo.

27. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 9. - Eec2089081)
2013. ápr. 8. 12:46
Jelszavazzátok le a gépet (nem tudom mekkora a gyerkőc), és akkor könnyebben meghúzhatjátok a határokat, s csak akkor gépezhet, ha te azt épp jónak látod. :) Játékokban nem vagyok okos, de a többiek biztosan tudnak majd érdekes oldalakat mutatni.
26. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Eec2089081)
2013. ápr. 8. 12:44

ha értelmes keretek közt van tartva akár jó is lehet, még fejlesztő is. Anno emlékszem rengeteget nyomtam nintendo 64-el commodore 64-el :D aztán PS, pc... máig tart, ha rámakkanok valamire ki se lehet robbantani a gép elől :D

azonban mikor kicsi voltam azért sok más is volt, keresni kell olyan elfoglaltságot amivel el lehet szakítani a gép elől ha kell.

25. TyukLáb (válaszként erre: 20. - Szafaripók)
2013. ápr. 8. 12:39
Néha öcsém képes volt késsel fenyegetni Anyuékat, ha nem engedték tvzni
24. Mona.. (válaszként erre: 1. - Eec2089081)
2013. ápr. 8. 12:37
V.smile játék nagyon aranyos, bár ez nem az interneten van, meg kell venni a készüléket, és nagyon jó feladatmegoldó játékok vannak hozzá. Mi a micimackóval kezdtük, és már a 8éveseknek való játékoknál tartunk. Persze ez előtt sem ülhet a gyerek órákig, mert itt meg ugye a tv-t bámulja.
23. gkreka (válaszként erre: 13. - Szabina1984)
2013. ápr. 8. 12:36

Nekem is kilenc éves a nagyobbik fiam. Ma már nemhogy engedni, hanem kifejezetten tanítani kell a gyerekeket a számítógép használatára. Különben óriási hátrányba kerül az iskolában. Már általánosban is, nem beszélve a felsőbb iskolákról. Ettől még nem felejtett el írni, könyvet olvasni, könyvtárba járni stb.


A komputeres játékra szánt időt persze korlátozni kell, de azt sem tiltani, különben még nagyobb csábítást fog jelenteni. Hiába, a tiltott gyümölcs mindig édesebb!

2013. ápr. 8. 12:35
Rendes telepíthető játékokra gondoltam...
21. szafaripók (válaszként erre: 19. - Szabina1984)
2013. ápr. 8. 12:34

Igaz. De a játékkal sajátíthat el egyes készségeket, és nem fog félni pl. a géptől.

Unokatestvérem kifejezetten tiltja a gyerekeinek a számítógépet, a nagyobbik moist megy iskolába, és igazából fogalma sincs, mi az, konkrétan fél még a közelébe is menni. Ez jobb? nem hiszem...

20. szafaripók (válaszként erre: 16. - TyukLáb)
2013. ápr. 8. 12:33

NIncs olyan, hogy "nem tudsz mit kezdeni" egy gyerekkel. Az enyém is hisztizik idpnként, hogy "csak még egy mese", csak ez, scak az, de ennek kell elejét venni...

És már bocs, de ugye csak én értem félre, és nem a gyerek fenyegetőzött?? Az milyen lenne már...

19. szabina1984 (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. ápr. 8. 12:32

Teljesen más dolog, hogy megtanulja használni a számítógépet, vagy nyomja rajta a játékot.

A férjem programozó mérnök, tehát mindenféle segítséget megkapnak a gyerekek...de nem a játéktól lesz belőlük talpraesett felnőtt..

2013. ápr. 8. 12:31
Amúgy neten rengeteg hupikék törpikés, micimackós, és más gyereknek való pcjátékot lehet találni, elég beírni a g oo gleba, hogy pl micimackós pc játékok.
17. szafaripók (válaszként erre: 11. - Szabina1984)
2013. ápr. 8. 12:31

Szerintem meg minden ettől függ: ha MEGTANÍTOD neki, hogy van egy határ, hogy van más is a világon, és megmutatod a benne rejlő lehetőségeket (szgépben és a természetben egyaránt), egész más, mint hagyni, hogy magától fedezze fel, és "elszaladjon vele a ló".

Egyensúlyra kell tanítani játék, tanulás, szórakozás, szgép, stb. között, és az igenis a szülő dolga!!

2013. ápr. 8. 12:29
Nem csak szülő függő, hanem gyerek függő is az, hogy a szülő mennyire tud rá hatni. (tesóimból tudom) Nekem ha azt mondták, fél óra tv / számítógép, akkor addig ültem ott utána kikapcs és mentem játszani. Öcsémnél, hiába mondták KEZDETTŐL fogva, hogy fél óra, hiába kapcsolták ki fél óra után, ott maradt, visszakapcsolta, hisztériázott, fenyegetőzött, stb. Most h már nagyobb még mindig túl sokat ül gép előtt, de már nem tudnak vele mit kezdeni. Az ilyen jellegű hisztijeit leszámítva egy angyal amúgy. Csak a tv meg a számítógép lett ilyen hatással rá.
15. szafaripók (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. ápr. 8. 12:28
Mármint a gép előtt...
14. szafaripók (válaszként erre: 13. - Szabina1984)
2013. ápr. 8. 12:28
Én meg azt gondolom, hogy nem árt, ha mielőbb elkezd vele ismerkedni ésszerű határokon belül. Mert mire ők felnőnek, vagy csak iskolába kerülnek, már alapkövetelmény lesz, hogy tudjanak vele bánni. Az, hogy nem segíti egy szülő, hogy kialakuljanak ezek a készségek és érdeklődés, szerintem ugyanúgy hiba, mint hagyni egész nap játszani...
2013. ápr. 8. 12:25

Annyira szeretem ezeket a fórumokat...az ember valamit leír, amit tapasztalt, aztán máris hülyének nézik.

Könnyűkezű sem vagyok, a gyerek nem játszott naphosszat..sőt, nem 3 évesen ültettem oda, hogy játszon. De akárhogy is, nagyon bele tudják élni magaukat.

És, hogy nem sikerült volna??? Nem mondtam csődöt..nincs számítógép, sokkal szebbek a napok, jobban oda tud figyelni a suliban..

És akárhogy is, ez az én véleményen..lesz még idejük a számítógéppel ismerkedni!!!!

12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Szabina1984)
2013. ápr. 8. 12:19

Ésszel kell csinálni.

Csak mert neked nem sikerült, nem biztos, hogy másnak sem fog.

11. szabina1984 (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. ápr. 8. 12:13

Hát, nem hiszem,hogy attól függ, ki milyen szülő...de majd amikor a fiad 9 éves lesz, lehet vissza lehet térni erre a kérdésre.:-))

Az enyém sem ült ott naphosszakat, sőtt..de így is egy kettő elszalad velük a ló...

2013. ápr. 8. 12:07
Egyébként bocsánat, tudásbázishoz akartam kiírni... :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook