Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdekes elfoglaltságok, játékok gyerekeknek hosszú őszi és téli napokra fórum

Érdekes elfoglaltságok, játékok gyerekeknek hosszú őszi és téli napokra (beszélgetős fórum)


2008. szept. 14. 13:25
puuzle kirakás, érdekes és hosszú időt vesz igénybe
28. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 27. - B59d693a46)
2008. ápr. 25. 21:11
A jó idő sokkal több játék lehetőséget hordoz magában ez így van. Homokozó, hinta, kutyák, stb. De azóta sokat fejlődtünk, mert már nem eszi a ceruzát és szépen firkál. Újabban fogócskázni kell vele, meg bújócskázni:) A formaillesztő játékok nem igazán tetszenek neki, vagy csak a színe miatt. Viszont újabb játék a temperával való "nyomdázás", a tenyerével, vagy egy radírral, bármivel csak a papíron maradjon a nyoma. Ja és az ecsetet is ügyesen használja.
27. b59d693a46 (válaszként erre: 26. - 3afdbd21b7)
2008. ápr. 25. 14:56

Amikor az én kislányom annyi idős volt, mint a tiéd, akkor kezdték el igazán érdekelni a készségfejlesztő játékok. Kirakók, formaillesztők, gyöngyfűzés - persze nagy fagyöngyökkel. Ezekkel órákig elvoltunk.


Most, hogy itt a jó idő, azért könnyebb az időt eltölteni, nem?

2008. ápr. 1. 13:01

Kár, hogy megakadt a fórum, mert leklesen olvastam a hozzászólásokat. Az én kislányom 15 hónapos és a pakoláson kívül még nem igazán tudja lekötni tartósan semmi. Most kezdtünk el rajzolni, de eszi a ceruzát, pont ezért gyurmázni sem tudok még vele. Mi olvasni szoktunk, vagy megnézi az Elmo-t és a Thomast a minimaxon, míg mosogatok, énekelni, "bújócskázni", vagy labdázni. Néha csak úgy összebújunk, vagy csiklandósat játszunk, meg mikor mi jut eszembe. Próbáltam vele tornázni is, de ő csak úgy akart, ha az ölembe veszem:) Ritkán megengedem a számítógépet is, Lilly babát hallgatjuk meg és az egyszervolt.hu oldalát szoktuk megnézni.

De engem is érdekelne még ötletes és érdekes dolog.

25. b59d693a46 (válaszként erre: 24. - Tafonta)
2007. okt. 30. 13:24
Hát ez jó kis megoldandó feladat. :-) A nagyobbak nem játszanak el együtt?
2007. okt. 30. 11:29

Sziasztok!

Egy fél éves, egy két éves és egy két és fél éves gyerekkel kellene játszanom egyedül estig, egész télen.

Főzés kilőve, de a háztartást is el kell látnom közben. Van valakinek jó ötlete, hogyan kössem le a gyerekeket?

2007. okt. 29. 21:34
Nekünk mostanában a diavatítés jött be nagyon. A Tv nem érdekli, amminek örülök is, így kipróbáltuk ezt. Szereztünk egy régi diavetítőt és a klasszikus meséket nézzük: Hófehérke, Jancsi és Juliska, Piroska stb...Minden délután vagy este ez a program kb 1-másfél óráig.
22. Mocori
2007. okt. 29. 20:56

vagy mondjuk, ha nem esik az eső, gyűjtötök színes leveleket, azt megszárítjátok és egy esős napon:) papírra ragasztjátok.

De tényleg még nincsen tapasztalatom, hogy két éveseket mi érdekel. Na, de majd egyszer eljutunk mi is oda:))))!

21. évi75
2007. okt. 29. 20:48
nekem is jól jönnének ötletek, mert nagyon nem vagyok kreativ.visszaolvasok
20. b59d693a46 (válaszként erre: 15. - Mocori)
2007. okt. 29. 20:44
Ez jó ötlet, szoktunk így tornázni kicsit, járunk is ilyen foglalkozásra hetente 1X. Anna nagyon szereti, időnként otthon is rátör és akkor "húzz-húzz enegemet", "gyíte paci..." és társai mennek. :-)
19. b59d693a46 (válaszként erre: 18. - Zsanci81)
2007. okt. 29. 15:57
megnéztem az oldalt, egész jó. nem ismertem, köszi tippet! :-)
2007. okt. 29. 15:25
De ha már nagyon nincs türelmünk egyikünknek se akkor az egyszervolt.hu-t nézegetjük.
2007. okt. 29. 15:23
Ja és most télapos verset tanulunk.
16. zsanci81 (válaszként erre: 14. - Mocori)
2007. okt. 29. 15:22
Amikor kisebb volt akkor csak a rumli része érdelekte most hogy már okosabb addig nem hagyom békén amig nem segit visszapakolni.Végülis rend a lelke mindennek.Néha van hiszti de általában én nyerek.
15. Mocori
2007. okt. 29. 15:13

Mivel itt már mindenkinek nagyobb a gyereke, nem tudom, mennyire hajlanak rá a gyerekek, de pl. lehetne velük játékosan tornázni 5-10 percet. Gondolok olyanra, mint pl. "Fújja szél a fákat...", kezüket fel, törzs dölöngél, vagy mackósan járni, stb.

De ez csak a gondolatom és legalább ti is felfrissültök. Na jó...

14. Mocori (válaszként erre: 11. - Zsanci81)
2007. okt. 29. 15:10

Szia!


Ez a pakolásos dolog jó ötlet! És legalább megtanulja, hogyha rend van, milyen szép is a szoba, van hely, stb., nem?

13. Mocori (válaszként erre: 10. - B59d693a46)
2007. okt. 29. 15:08

Ne is mondd! Ma mondtam először ki, hogy Te Jó Ég, ez a lakás egy romhalmaz. Csomó kockát szétdob, de előbb végig kell nyalogatni.

Az tény, hogy most így jól lefoglalja magát. De ugye amikor már fáradt és nem hajlandó lefeküdni, de a játékok sem jók... nem olyan könnyű.

Így most nagyon-nagyon figyelmesen olvasom tanácsaitokat, hogyha nagyobb lesz, mivel foglaljam le.

12. b59d693a46 (válaszként erre: 11. - Zsanci81)
2007. okt. 29. 14:59

Szia!

Ez jó ötlet! Nekünk egy nagy játékdobozunk van, csak néhány régi játék van egy kisebb dobozban. De lehet, hogy ezt kipróbáljuk. :-)

Nálunk még jó elfoglaltság a fényképek nézegetése, nagyon szereti őket.

2007. okt. 29. 14:53

Sziasztok.Nekem egy 29hónapos kisfiam van Márk.Rettenetesen sok energiája van.Ha már nem tudunk mivel játszani akkor mindig pakolni szoktunk.Nekünk ugy vannak elrakva a játékok hogy minden be van dobozolva.Mindennek meg van a maga helye doboza.Na és ezt szoktunk kipakolni átválogatni rendberakni.Nagyon élvezi.Minden régi játék előkerül rágokák cumi stb...

Egy 2-3 óra elmegy vele és utána még szép rend is lesz a szobájába.

10. b59d693a46 (válaszként erre: 9. - Mocori)
2007. okt. 29. 14:45
Nagyon izgalmas időszak! :-) Lehet mindent elpakolni :-) Nálunk legalábbis akkor az volt a fő szórakozás, hogy mindent megnézett, minden fiókot kihúzott, mindent leszedett, amit elért. Nem nagyon kellett szórakoztatni, legizgalmasabb volt számára a lakás felfedezése. :-)) Bár a könyvekkel akkor is nagyon jól elvolt, de persze csak egy darabig.
2007. okt. 29. 14:40

Az én kislányom is nagyon szeret zenét hallgatni. Halász Judit a menő:)! Ha meghallja, elkezd ringatózni.

Mivel kb. egy hónapja kezdett el mászni, most azt gyakorolja nagyon.

8. b59d693a46 (válaszként erre: 7. - Mocori)
2007. okt. 29. 14:34
Igen, hintánk nekünk is van, Anna is nagyon szereti, de ő zenét hallgat közben. Úgy döntött, azt jobban bírja. :-)
2007. okt. 29. 14:32

Nekünk van a lakásban hinta, azt szoktam "alkalmazni" énekkel összekötve, azt nagyon szereti.

Egyébként az én kislányom 8.5 hónapos. A mesekönyv nézegetése is jó, bár még nincs hozzá sokáig türelme.

6. b59d693a46 (válaszként erre: 5. - Borsóleves)
2007. okt. 29. 14:24
Na, ezzel mi is így vagyunk. Van jópár játéka Annának, de csak elfogy egy idő után, és akkor persze olvasunk, imádja a könyveket. Gyurmázunk, rajzolunk, de valahogy semmivel nem játszik túl sokáig. Bújócskázni is szoktunk, labdázni, bár a szomszédokra való tekintettel ezt csak finoman...:-)
2007. okt. 29. 14:20

Sziasztok!

Nagyon nagyon jó téma!!!:)))))Ezzel nekünk is gondjaink vannak, az én lurkóm két éves lesz januárban, igazi kinti gyerkőc, nyáron reggel már pizsamában szaladgált kint, úgy kellett lepkehálóval becserkésznem, hogy legalább öltözzön át és már mehet is tovább, most pedig előfordul, hogy egyáltalán nem is tud kimenni, ez szörnyű, nekünk is nemhogy neki!Valamelyik este sötétben esőben mentünk sétálni, hogy legalább egy kicsit kimehessen a frisslevegőre!:))

Mit szoktunk játszani:mesekönyvet olvasunk, gyurmázunk, építőkockázunk, előpakoljuk az összes létező játékot ami csak van mindegyikkel játszik egy picit, de mégsem elég...:(((((előfordul hogy unatkozik, és ez olyan rossz:((((Bár nagyon ötletem nincs...:(((

4. b59d693a46 (válaszként erre: 2. - Mocori)
2007. okt. 29. 14:17

Szia!

Nekem 2 éves múlt a kislányom, pontosabban 26 hónapos, de nagyon eleven és rengeteg energiája van, nem könnyű lekötni őt egész nap a lakásban. Ezért lenne jó, néhány ötletet összegyűjteni, az egészen piciktől a nagyobbakig! :-) Hosszúak tudnak lenni a napok, ha nem lehet kimenni sétálni, játszóterezni.

3. Mocori (válaszként erre: 1. - B59d693a46)
2007. okt. 29. 14:14
Bocs, többesszámba írtam: a gyermeked...
2007. okt. 29. 14:12

Na, ez egy jó ötlet. De olyanok is írhatnának, akiknek a gyermekeik még nem töltötték be az egy évet. (Látom PéDé a te gyerkőceid már nagyobbak, mint az én lányom).

Bizony hosszúak a napok és ha már minden játékon túl vagyunk, "Anya taníts engem" c. könyvből mindent megcsináltunk az adott napra, mit lehet még?

...most esik kinn az eső.

2007. okt. 29. 14:03
Esős őszi napokon és a tél közeledtével, amikor a délutánok rövidebbek és nem lehet már annyi időt a szabadban tölteni, bizony elég leleményesnek kell lenni, hogy a gyerekek ne unatkozzanak otthon. Gyűjtsünk össze olyan játékokat, elfoglaltságokat, amikkel a lakásban is jól le lehet kötni a kisebbeket és a nagyobb gyerkőcöket! Ha már játszottunk a nem kevés összevásárolt játék mndegyikével, mi marad még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook