Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyedet és csal.pótlékot mostantól a Magyar Államkincstártól kapom. Eddig a m.hely volt kifiztőhely. Van valakinek hasonló problémája? fórum

Gyedet és csal.pótlékot mostantól a Magyar Államkincstártól kapom. Eddig a m.hely volt kifiztőhely. Van valakinek hasonló problémája? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. márc. 20. 11:03
Miért probléma ez?Semmi nem változik csak a kifizető!
17. Btee (válaszként erre: 12. - Madul)
2008. márc. 20. 08:53

A munkáltató átadja az illetékes MÁKnak az adatokat, és ők szépen utalják továbbra is a folyószámlára.


Ha netán mégsem, akkor egy egyszerű nyomtatvány kitöltésével kérheted, hogy az általad megadott banknál vezetett számlára utalják az összeget.

2008. márc. 20. 08:23
Nálunk már csak a családi pótlék aktuális, de azt még a gyes-es időszakban megfigyeltem, hogy ha év közben van valami sürgős fizetnivalója az államkincstárnak, többnyire a mi pénzünk késett. Volt, hogy két hetet is. Tapasztaltok még ilyet?
15. berdor
2008. márc. 20. 07:43

Sziasztok!


Nekem a munkáltatóm már januárban szólt erről. Nálunk ők intéznek mindent, tehát átküldenek minden adatot, én meg csak annyit fogok belőle látni, hogy nem a fizetésemmel egyszerre kapom.


2007. évi CXXI. Tv. rendelkezik erről.


Szerintem aki nem biztos abban, hogy a munkáltatója a továbbfolyósítást elintézi, az inkább kérdezzen rá.

14. d@nu (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2008. márc. 19. 23:14

Én a CSP-t eddig is a MÁK-tól kaptam, utalták a bankszámlára, megjegyzem, előbb, mint a TB a GYED-et... Bár én a TGYÁS-t és a GYED-et is munkáltatón kívül intéztem, ami szükséges igazolás volt, azt persze kiadták, de sokkal gyorsabb volt bemennie a férjemnek a TB-hez, minthogy a munkáltatóra vártunk volna - nem kifizetőhely.

A GYES-t most intéztük, ehhez már végképp semmi köze a munkáltatónak, hacsak nem annyi, hogy kellett egy fizetés nélküli szabis kérelmet benyújtani hozzájuk, amit ők gondolom iktattak és elvileg az APEH részére is továbbítottak. Emellett netről leszedtem minden szükséges nyomtatványt ( [link] Wordben kitöltögettem és ez fontos: minden oldalon aláírtam. Ezzel és a szükséges iratok másolatával ment be a párom a MÁK-hoz ( [link] és villámgyorsan helyben iktatták a kérelmemet. Elvileg 30 nap az átfutás...

13. madul (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2008. márc. 19. 22:41
Egyik ismerősöm a Tb-nél intézte, mert neki az a kifizetőhely. Lehet hogy őket kell meglátogatni? :-)))
12. madul (válaszként erre: 11. - Andy11)
2008. márc. 19. 22:31
Akkor ha eddig f.számlára kaptam akkor ezután is autómatikusan küldi a Kincstár?? Vagy nekem kell utánajárnom?
11. andy11
2008. márc. 19. 22:23
madul:persze.nekem is odament a gyed(januárban járt le)és a családit is ott kapom.ha utalnak,akkor szerintem elöbb megkapod mint postán.
10. madul (válaszként erre: 8. - Andy11)
2008. márc. 19. 22:21
Ráutalja? Lehet kérni folyószámlára is?
9. madul (válaszként erre: 3. - 3a0842d373)
2008. márc. 19. 22:21
Igen eddig nekem is a munkáltató volt kifizetőhely. Most meg valami törvány "átszabályozta". Áldom az eszüket érte!
2008. márc. 19. 22:20
madul:nem tudom,nálunk már 5-én ráutalja a MÁK.
7. madul (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2008. márc. 19. 22:19
Hát ez az! Eddig folyószámlára kaptam 5-ig. Most pedig 7-től számíthatok rá. Nem vagyunk szegények de azért mégiscsak kényelmesebb volt időben a f.számláról levenni. Ráadásul így anyukámhoz fog menni, ő meg idéken lakik. Jól megszívtam!:-)
6. Hoxa
2008. márc. 19. 22:18

Nekem annyiból peches a dolog, hogy pont most járt le a gyedem, így talán bonyolultabb lesz, mert nekem kell elintéznem a gyest.

Apropó, leírná valaki, hol és hogyan kell személyesen intézni?

2008. márc. 19. 22:13
Csacskamacska:December 1.-től(azt hiszem) mindenkinek a MÁK fizet.ha van a munkahelyen kifizetőhely,ha nincs.De szerintem semmi probléma nincs ezzel.max.pár nappal késöbb jön meg,mint eddig.
4. Hoxa
2008. márc. 19. 22:12
Nekem is most írt a munkáltatóm, hogy mostantól nekem kell intézni az Államkincstárral. Nekem is a munkahelyem intézett eddig mindent.
2008. márc. 19. 22:08

Szia Madul,

lányunk születése óta (lassan 7 év) MÁK (Magyar Államkincstár)feliratú az a kis cetli, amivel a postás a pénzt (gyes, gyed, gyáp, családi pótlék) hozza. Azt hiszem a családit lehet kérni munkahelyre, ha az kifizetőhely. Ha nem az, hozza majd a postás. De ezt az igénylésnél kell megadni, amint megszületett a pici. 2001-ben kaptam gyed-et, akkor még/már az államkicstár volt a feladója.

Neked nem így van?

2008. márc. 19. 22:04
Én is így kaptam,de ez miért probléma?
2008. márc. 19. 22:02
Gyedet és csal.pótlékot mostantól a Magyar Államkincstártól kapom. Eddig a m.hely volt kifiztőhely. Van valakinek hasonló problémája?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook