Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyalogolni jó, még 120 kg alatt is! fórum

Gyalogolni jó, még 120 kg alatt is! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
234. bjudit55 (válaszként erre: 231. - 12d083b51b)
2017. nov. 20. 12:36
Ha 1 perc alatt megyünk fel mindketten, akkor is lehet egyikünknek megterhelőbb mint másikunknak. Ráadásul az anyagcserénk sem egyforma. Van akié gyorsabban éget, van akié lassabban. Többféle anyagcsere működésen múlik, ki mennyi energiát éget adott tevékenység/idő alatt.
233. papája (válaszként erre: 232. - 12d083b51b)
2017. nov. 20. 11:20
Ez így igaz, ahogyan írod. Működött is tökéletesen a képlet 2012-ben. Ekkor még a bázis napi látogatóinak száma 150-200 fő volt. 1 év alatt 12 kg-ot fogytam, tartottam is 2 évig. Ez után sehogyan sem ment a dolog, kiderült alul működő lettem. A bázis és a gyaloglás segítségével még egy darabig nem híztam, majd szép lassan jöttek vissza a kilók. Amit egy év alatt leadtam, visszajött 4 év alatt és most már annál is több. A gyógyszerem jól van beállítva, a klímaxon túl vagyok (szerintem) a doki szerint nem. Tehát lehet, hogy az ösztrogén hiány is közrejátszik.
232. 12d083b51b (válaszként erre: 230. - Papája)
2017. nov. 20. 10:25

Nézd meg, hogy a KB. a gyaloglásra is milyen sokféle változatot ír le, nem biztos, hogy mindig csak a síma gyaloglás értékét kell bevésni.


Másrészt, ha valamivel kevesebb elégetett kcal-t vésünk fel a KB-ra, mint amit ténylegesen elégettünk, akkor a napi záró egyenlegünk (deficit) értéke egész biztos, hogy minimum annyi.

És ugye tudjuk, hogy abból ered a fogyás, ha naponta többet égetünk el, mint amennyit megeszünk.

231. 12d083b51b (válaszként erre: 229. - Bjudit55)
2017. nov. 20. 10:16

A KB-nál a lépcsőzés 1 perc alatt 9 kcal, ha lassabban tudsz felmenni, akkor az nem 1 perc!


Van benne: gyaloglás normál, + gyaloglás intenzív, + gyaloglás extrém terheléssel. No ez utóbbit szoktam bevésni, amikor 2 kezemben 6 tele szatyorral baktatok hazafelé egy jól sikerült vásárlás után. És természetes, hogy ilyen esetben a két emelet lépcsőt sem mászom meg 1 perc alatt!! Én igencsak megtaláltam benne azokat a mozgásokat, amiket leginkább sorra veszek.


Most próbaként beírtam a "futás" címszót, közel 10 találatot ad le, a kocogástól kezdve a legkülönbözőbb sebességgel, + sífutás, + emelkedőn fel, stb. stb. Ezeknek mindnek más-más a kcal égetése...

230. papája (válaszként erre: 229. - Bjudit55)
2017. nov. 20. 10:15

Elolvastam a linket, érdekes! Ami az étrend kiegészítőket illeti, jónak néznek ki, de más fórumokon eltérőek a tapasztalatok. Az biztos, hogy a szénhidrátokat nagyon mellőzni, sőt kerülni kell.

A mai napon ennek alapján úgy döntöttem megpróbálom kiiktatni az étrendemből a liszteset és édeset. A gyalogolást viszont nem bliccelem el.

Ami a kalória égetést illeti azon már én is elgondolkodtam, mi éget többet, az amiben nagyon elfáradok, vagy az amit a szakirodalom leír. Szóval én a gyaloglásban nagyon elfáradok, mégis a kalóriabázis szerint kevesebb kalóriát égetek, mint az ellipszis tréner használatakor, ami számomra nem jelent megterhelést, 63 évesen.

229. bjudit55 (válaszként erre: 228. - 12d083b51b)
2017. nov. 20. 08:28

Szia!

Ezen a kalória táblázaton elmélkedek mostanában. Én is lelkesen nézegettem egy időben hogy milyen mozgásforma mennyit éget, de valami nem stimmel a fejemben ezzel kapcsolatban. Nem úgy kell lennie hogy ami erősen igénybe vesz, tehát több erőt kell kifejtened az több energiát éget nálad? Pl. lehet hogy nálad a lépcsőzés 9-et éget el, de mi van ha nekem a lépcsőzés baromi nehéz, vért izzadva jutok fel néhány lépcsőfokot is. Vagy lefutod a 100m-t könnyedén, én meg kifulladok és erőlködve vonszolom magamat az utolsó lépéseknél. Ilyen esetekben is egyformán égetjük a kalóriát, vagy aki jobban megdolgozik ugyanazért, az többet? Szerintem az utóbbi, ezért nem stimmel nekem a táblázat.


Most én is indulok vásárolni, Siófokra. Messze a buszmegálló, a vonat is, ha megérkezek kilométereket gyalogolok 2 karra a szatyrokkal mire bejárom a csarnokot és a Spárt.

2017. nov. 20. 07:55

Szevasztok! Tegnap nem voltam lent, megfőztem, ahogy elnézem 3 napra is elég lesz.


Ma lemegyek egy körre, mert szombaton nem sikerült mindent megvennem. Így legalább ma is lesz egy órácska jövök-megyek-gyalogolok. No meg le-fel a lépcsőn a másodikig... a KalóriaBázis szerint a lépcsőzés is percenként 9 kcal elégetését jelenti.

227. bjudit55 (válaszként erre: 224. - Papája)
2017. nov. 19. 17:47
Ajánlom a te figyelmedbe is az egyel lentebbi bejegyzésemet, benne a linkkel.
226. bjudit55 (válaszként erre: 224. - Papája)
2017. nov. 19. 17:42

Szuper! Akkor eggyel előtted járok, mert én már szerintem kiderítettem hogyan fogyjak le.

Kerestem olyan pajzsmirigy működést szabályozó étrend kiegészítőket melyek növényi kivonatokat tartalmaznak, és olyan nyomelemeket amik elengedhetetlenek. kedden kapom meg a készítményeket. Már le is fotóztam a combomat, hasamat hogy később össze tudjam hasonlítani a látványt. :)))


Én is gyalogolok, bár nem rendszeresen mert sokszor fáradtak a lábaim mire oda jutok hogy magammal foglalkozhatok. Viszont a trambulin még akkor is vonz, így a mozgás, akár az intenzív mozgás is megoldott napi szinten. Most már nagyon komolyan kell vennem, elegem van a kísérletezgetésekből. Most már lefogyok! Túl nagy veszélyt rejt a zsírpárna :)

225. 12d083b51b (válaszként erre: 224. - Papája)
2017. nov. 19. 17:40

- Menj el az orvoshoz, elvégzik a vizsgálatot, van gyógyszer, ami segíti a pajzsmirigy normál működését, ill. szakember segít összeállítani a fogyáshoz megfelelő étrendet. Vagy:

- Menj be egy gyógynövény üzletbe, ott is sokat tudnak róla, tudják, hogy melyik gyógynövényből készített termékek segítik a pajzsmirigy működését, ill. milyen jódozott sót, egyebeket tudnak ajánlani...

224. papája (válaszként erre: 221. - Bjudit55)
2017. nov. 19. 17:03

Ebből a betegtájékoztatóból mindent meg lehet tudni a pajzsmirigy betegségről. Sajnos annak ellenére, hogy elolvastam, és azt hiszem már "mindent tudok" - csak egyet nem tudok, azt hogyan fogyjak le.


[link]


Az biztos, hogy a gyalogolás nagyon jó. Sok éve gyakorlom és hiányzik, ha valami miatt kihagyom.

A gyalogolás segítségével, - amikor még rendben volt a pm-em le tudtam fogyni, de legalábbis tartani a súlyomat. Én heti 4-5 alkalommal 1 órát gyalogoltam/gyalogolok jó gyorsan és pihenés nélkül.

223. bjudit55 (válaszként erre: 222. - 12d083b51b)
2017. nov. 18. 11:47

Tudnék, viszont ha nálad nincs ilyen probléma, felesleges.

Viszont ha ki szeretnéd kideríteni egy egyszerű teszttel hogy nincs-e alul működésed, abban segítek szívesen.

Ez egy nagyon hasznos írás, és a vége felé a tesztet is megtalálod: [link]

A készítményeket is itt válogattam össze. Én Szendi ajánlásával találtam ide.

222. 12d083b51b (válaszként erre: 221. - Bjudit55)
2017. nov. 18. 11:15
Miket találtál? Egy kicsit bővebben tudnál írni erről?
221. bjudit55 (válaszként erre: 220. - 12d083b51b)
2017. nov. 18. 11:06

Én meg kiderítettem miért nem tudok fogyni. Sőt azt is, miért hízok azonnal, ha csak 1 nap is vétkezek. Hát pajzsmirigy alul működésem van. Az utóbbi 2 napot azzal töltöttem hogy felkutattam az ezt befolyásoló hatóanyagokat, összeszedtem étrendkiegészítő formájában, és talán kedden el is kezdhetem a gyógyulást. :)


A gyaloglás is megy, bár ritkábban mint trambulin vásárlás előtt. :))

2017. nov. 18. 07:27

Szóval sehol senki???

Én tegnap is gyalogoltam egy órácskát. Még ma is lemegyek, van még ide-oda menni valóm.

219. 12d083b51b (válaszként erre: 218. - Bjudit55)
2017. nov. 15. 09:28

Mire összeszedtem magamat, ismét eltűnt a kék ég. Igaz, hogy nem az az igazi, sötétszürke esőfelhők, de azért már a napot egyáltalán nem lehet látni. A levegő is csípős. El kell már tenni az átmeneti kabátot, ha nem is bundát, de valami vastagabbat ki kell kotorni a szekrényből.

Egy röpke 30-40 perces gyaloglásom volt kisbolt + zöldséges, utána kotortam vissza!

218. bjudit55 (válaszként erre: 217. - 12d083b51b)
2017. nov. 15. 08:47

A fali hőmérő védett helyen 2m magasban reggel -1.8 fokot mutatott. Szerencsére kiszedtem a kertből már amit kellett, a leveles kelnek nem árt a fagy, ezt zöld turmixként iszom, és a petrezselyem is bírja még. Mellé van készítve a fátyolfólia, hogy tovább megtartsam kicsit. :)


Már úgy belejöttem a trambulinozásba hogy 10 percet végig tudtam reggel edzeni. Nyitott ablaknál, jó zenére, Isteni volt.

Tegnap jólesett a gyaloglás is, csak fel kell rendesen öltözni.


Derűs napot nektek! :)

2017. nov. 15. 07:42
Most húztam fel a redőnyt, az éjszaka eltűntek a felhők. Kék az ég, gondolom lassan már a nap is felkel. Ma már lemegyek kerülni egyet, csak fel kell öltözni, csípős a levegő.
2017. nov. 14. 14:20
Nálunk esze ágában sincs kisütni. De ahogy olvasom, itt keleten majd csak holnap kezd el felszakadozni a felhőzet. Jó is teszi, mert tegnap sem voltam lent, ma sem megyek, akkor holnap már biztosan nyűgös leszek.
2017. nov. 14. 14:10
Hideg van és fúj a szél kicsit, de kisütött a nap. Megyek egy kört. :)
214. bjudit55 (válaszként erre: 213. - 12d083b51b)
2017. nov. 14. 11:58

Így van. Fejenként 20-30 légköbméter jó minőségű levegőre van szükségünk óránként.


Okos telefonra lehet olyan aplikációt tenni, ami folyamatosan méri más adatok mellett a vér oxigénellátottságát is. Egy karkötővel kommunikál, amit magadon hordasz. Nekem nincs okos telefonom, de ismerős rám rakta egyszer a saját karkötőjét. Érdekes volt. Ha sokat üldögéltem és felületes volt a légzésem, már ez is csökkent értéket mutatott.

213. 12d083b51b (válaszként erre: 212. - Bjudit55)
2017. nov. 14. 11:39

Ezt nem tudtam, de ha 20-30 légm3/ fő, és ha egyedül vagyok a szobában, akkor 2 óránként kell(ene) szellőztetni, ha ugyanabban a helyiségben 2 fő, akkor óránként szellőztetünk, vagy hogy is van ez?

Amikor még cigiztem, akkor óránként szellőztettem, mert azért a füstöt én sem szerettem. Fizettem is a fűtés számlát tisztességgel! :))

212. bjudit55 (válaszként erre: 211. - 12d083b51b)
2017. nov. 14. 11:22

Errefelé is sajnos. De most már hogy van trambulin, nem bánt annyira. Gyakran szellőztetek hogy jó levegőben ugrálhassak és egyáltalán élhessek.


Tudtátok hogy óránként - aktivitástól függően - óránként 20-30 légköbméter oxigéndús levegőre van szükségünk? Ha ezt nem adjuk meg magunknak, oxigénhiányosak lesznek a sejtjeink, nem sorolom mennyi krónikus betegséghez hozzá járul ez.


Ismétlem mert nekem is nagyon tetszik a mondás:

Úgy bánjunk a testünkkel, hogy szeressen a lélek benne lakni!


Én egy 37.5 légköbméteres szobában tartózkodok legtöbbet. Ezért 2 óránként alaposan ki kell(lene) szellőztetnem. Ezt én is nem rég tudtam meg,fiamtól, de azóta gyakran ablakot nyitok. Télen ez valószínű növeli a fűtésszámlát, de mérlegelni kell, kinek mi a fontosabb. A számla, vagy az egészség.


(Fiam egyébként most vesz egy kis házat magának, amiben első dolga lesz megvalósítani a folyamatos légcserét.Olyan lesz bent az oxigén ellátottság mint kint, csak nem lesz a szobában por és pollenek. :)

2017. nov. 14. 10:02
Ahogy nézem, én még ma sem megyek le! Nagyon nyúlós, nyálas, nagyon csúnya idő van!
210. bjudit55 (válaszként erre: 209. - Bjudit55)
2017. nov. 13. 18:03
jav: trambulinon állok és rugózok.
209. bjudit55 (válaszként erre: 207. - 12d083b51b)
2017. nov. 13. 18:01

Á, nem húztam fel magam kicsit sem. :))


Most azon örömködök, hogy mennyire jó időpontban vettem meg a trambulint. Általában mikor már van időm csupán magammal foglalkozni, fáradtak a lábaim és nincs kedvem gyalogolni. Vagy az idő kimondottan pocsék. Mint most a hideg szél miatt. Ma már többször is használtam. Nem ülök neki a tévének, de megy szinte egész nap hogy ne érezzem magam annyira egyedül. Mikor érdekel a téma elé szoktam állni, vagy kis időre leülök. Most meg? Amíg megnézek valamit a trambulinon és rugózok. :)) Tudjátok mennyire hasznos mozgásforma ez a nyirokrendszer számára? Tisztít rendesen. :) Találtam intervall gyakorlatot, ha már biztosabban mozgok rajta, ezzel fogok fogyni. :)

2017. nov. 13. 17:03

hópihe-súly:)) vélemény


Könnyebb napokat!!!

Üdv!:))

207. 12d083b51b (válaszként erre: 205. - Bjudit55)
2017. nov. 13. 16:58
Ne húzd fel magad rajta, vannak akik szándékosan csinálják ezt. Más játékot nem találnak maguknak, figyelik, hogy az ott levők meddig bírják cérnával. Úgy látszik, hogy most ez megy! (Meg a vadlibák!)
2017. nov. 13. 16:54

Fogd vissza magad a 'zsíros' megjegyzéseidben!

Sovány vígasz,de nem vagyok RÁD VEVŐ!

:)))

205. bjudit55 (válaszként erre: 204. - E4b8a8b24f)
2017. nov. 13. 16:43

Fogalmad nincs miről beszélgetünk itt réges-régen.


Mivel elterelni igyekszel bennünket az eredeti témától ami nem fog sikerülni ugye mert a jövőben EGYIKÜNK SEM SZÓL HOZZÁD, bátran írogathatsz most már más témákban. Na szia! Mehetsz!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook