Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyalogolni jó, még 120 kg alatt is! fórum

Gyalogolni jó, még 120 kg alatt is! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
24. freddy36 (válaszként erre: 23. - Bjudit55)
2015. dec. 8. 11:52

Szia!

Őszinte leszek...nem tudom,hogy porckorong kopással ajánlott-e csinálni,nekem néha fáj a térdem (gyerekkori baleset),olyankor nem lépcsőzök.Nem megterhelő,azaz leizzadok,de lehet állítani a nehézségi fokozaton.Nekem a legnehezebbre van állítva,mert elromlott,nem tudom állítgatni.szerintem kérdezzél meg egy dokit,hogy javasolja-e?

Nekem állványos van,de van állvány nélküli,az olcsóbb.Beírod a googleba,hogy stepper vagy lépcsőzőgép,és megnézheted,melyik milyen,mennyi az ára? A Jófogáson,Vaterán is tudsz venni.Ha van még kérdésed,szívesen válaszolok. ☺

Most lépek,délután benézek...szép napot mindenkinek!

23. bjudit55 (válaszként erre: 6. - Freddy36)
2015. dec. 8. 11:10

Szia Freddy, és üdvözlök mindenki mást is!


60 éves vagyok, az ezzel járó, vagy inkább kicsivel súlyosabb nyavalyák legyőzésén ügyködök. Én is gyaloglok, napi 1 órát.


Gondolkodtam én is egy lépcsőző gép beszerzéséné, ezért kérdezlek. érdekel a véleményed. Igénybe veszi-e nagyon a térd ízületet a taposás, vagy lehet-e szabályozni a nehézséget? Szerinted akinek van már egy kis porckopása, mennyire lehet ez a szerkentyű megerőltető? Tudod, igen kevés rokkantságiból tengődök, ezért szeretnék olyantól véleményt hallani, aki használja.

Hálás lennék, ha őszintén válaszolnál. Köszi. :)

22. csemár (válaszként erre: 20. - 12d083b51b)
2015. dec. 8. 11:03
Valamikor kocogtam... (Rég volt...) Egy ismerősöm aztán, mikor alkalmas volt a pillanat, rákérdezett: "Az idegek?" Kiderült, hogy rendszeresen leskelődik a függöny mögül... "Nem, a kilók" - mondtam, és békésen cseverésztünk tovább. Csak aztán még egy ideig "dolgozott bennem" a megjegyzés... :-D
2015. dec. 8. 10:45

sziasztok mondjuk én nem gyalogolok, hanem biciklizek, minden nap, munkába menet, gyerekért az oviba,boltba, ő is biciklizik sokszor.

Előtte gyalogoltam, de a gyorsaság győzött.

Én nagyon ragaszkodom ehhez, persze van autó is, nagybevásárlás, nagyobb távolságokra.

De kell ennyi mozgás! IGaz én ülőmunkát is végzek, azért is. De nem akarok puhány lenni, hog kocsiba be és kész.

Állitom, hogy az immunredszer is jobb.

20. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Csemár)
2015. dec. 8. 09:58

Én sem foglalkozok vele, gondoljon mindenki amit akar, sőt van olyan is, hogy ugyanazon az utcán elmegyek a darabot az egyik oldalon, majd egy sarkon átmegyek a másik oldalra, és elindulok visszafelé.

Most gondoljatok bele, aki azt figyeli, hogyan-merre-meddig megyünk, és mikor jövünk visszafelé... az igen-igen ráérős ember, ennyi erővel ő is nyugodtan gyalogolhatna...

19. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2015. dec. 8. 09:48

Bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni!!

Gondolom, ezt a vadászós ősrégi viccet te is ismered? :)))

18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Vessla)
2015. dec. 8. 09:47
...és ki viszi a puskát??? :)))
17. Vessla
2015. dec. 8. 09:40
Én meg viszem a kutyát, és senki nem nézz rám furcsán :D
16. csemár (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2015. dec. 8. 09:39
Kisvárosban élek... Kezdetben még fogtam egy szatyrot, kosarat, akármit - alibinek... :-D Aztán egy idő után emggondoltam magam: gaondoljanak, amit akarnak! Most már, ha őlálkodóval, kíváncsi tekintettel találkozom, "szemtelenül" odaszólok: "Gyere velem, sétálni jó!"
2015. dec. 8. 09:38
Dolgot. Felek,hogy elut. Meg attol, h kiszom telefont.
2015. dec. 8. 09:34
Jo nektek. En nem merek. Van egy c, aki meg akart verni, mert megkerdeztem egy objektiv, rossz szervezessel kapcsolatos
13. 3b097083af (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2015. dec. 8. 09:33
Azt kimondottam kedvelem, hogy a kerekparosok a jardan tekernek ezerrel es fel vannak haborodva, hogy nem ter ki a gyalogos a szamara kijelolt helyen. En nem engedem el, akar tetszik neki, akar nem.
12. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - 3b097083af)
2015. dec. 8. 09:27

Akkor jó! Nagyon komolynak hangzott!!

De az is lehet, hogy ma én nem értem igazán a viccet, de jelentem, majd igyexxxem!!! :)))

11. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Freddy36)
2015. dec. 8. 09:26

A bringa az jó, már akinek van! Én nem veszek, mióta itt lakom a központban, és minden üzlet, posta, stb. 2-3 perc gyalog elérhető, a házban pedig mások úgy viszik a kerékpárt, mintha a sajátjuk lenne...

Persze télen, amikor leesik a hó, csak olyankor indulok neki, amikor már vannak letakarított járdák...

10. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2015. dec. 8. 09:23

Én úgy kezdtem, hogy elindultam egy úton itt a városban, és egy jókora területet körbe-kerítve, egy másik úton jövök vissza-felé, így nem volt semmi szokatlan abban, hogy "sietek valahova"!


Aztán egy idő után kiderült, hogy nem vagyok egyedül, naponta több ismerős arc jött velem szemben... kiderült, hogy nagyon sokan csináljuk ezt, sőt, van olyan is, aki ezen a példán felbuzdulva, szintén elindult már napi rendszerességgel! Most már ő is tudja, hogy gyalogolni jó.

9. 3b097083af (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2015. dec. 8. 09:20

Az csak egy poen...

Amugy se autom, se biciklim...

8. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Lego.andi)
2015. dec. 8. 09:15
Az esőt én sem szeretem, olyankor persze kihagyom, más lehetőséget nem igazán találok, de én szeretem a gyaloglást, hol gyorsabban, hol lassabban, de közben friss levegőt is szívok, közben ha kell be is vásárolok...
7. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - 3b097083af)
2015. dec. 8. 09:13

Olvastam az adatlapodon a bemutatkozásodat!

Ha te már jó 60 éve gyalogolsz, akkor... jól bírod!

2015. dec. 8. 08:59
Én pedig lépcsőzőgépen "gyaloglok",ha épp van időm,kedvem.A faluban bringával közlekedem,kivéve,ha leesik a hó,akkor nincs mese,kutyagolok,mert nem akarok eltaknyolni a bringával. ☺
2015. dec. 8. 08:56

Szia! Először meghökkentett a cím, mert 120 alatt is?!

Aztán benéztem hozzád a naplódba és megértettem.:)

Szóval, igen, jó gyalogolni! :)Pláne gyors-gyalogolni. Bár én azt a változatát gyakorolom, amit otthon lehet csinálni, a "lezlifélét" :) Zsírégető, gyors, nem ugrabugra, jól kimelegszem és közben nem találkozom fürkésző tekintetekkel és nem kell magyarázkodnom ismerősnek, hogy áááá nem a busz után loholok és még a bolt sem fog bezárni és persze nem a vérnyomásom miatt vagyok vörös, hanem egyszerűen, csak mert jólesik gyalogolni!:)

Ugyanígy vagyok a bicajjal is. Sokkal jobban szeretem a szobabicót. Nincs forgalom, egyenes a pálya és a "terepet" is én választom meg, akár hegymenetben is mehetek.:)

Remélem mások is elmondják a véleményüket!:)

2015. dec. 8. 08:50

Az esos ido miatt en a futogepre kenyszerulok. Futni nem szeretek de gyorsgyaloglok sokat. A heti 5xi tornaim mellett heti 2x-3x gyaloglok.

Minden mozgas jo.

2015. dec. 8. 08:49

Menjunk... Csak nem tudom minek errol irogatni.

Csinalom jo 60 eve :D

2015. dec. 8. 08:19

Nem az a lényeg, hány kg vagy, nem az a lényeg, honnét indulsz, az a lényeg, hogy naponta csinálod, naponta megvívod a magad kis harcát. Naponta segítesz a másiknak, vagy éppen itt erőt merítsz mások biztatásából...

Gyalogolni jó, gyere te is, menjünk együtt!!!

2015. dec. 8. 08:13
Azokat várom ebbe a fórumba, akik egyszerűen csak a gyaloglás, a napi mozgás kedvéért indulnak el és tesznek meg egy-egy adag sétát, intenzív gyaloglást. Aki pillanatnyi testsúlytól függetlenül szeretne csatlakozni egy csoporthoz, mindenkit várok ide, aki úgy gondolja, hogy szeretne tartozni egy ilyen fórumhoz.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook