Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gondolatok az életről fórum

Gondolatok az életről (fórumjáték)

1 2
2018. dec. 27. 11:52

Jóból is megárt a sok,

rosszból a kevés is sokk,

naptár ha új évre nyit utat,

-tizenkilenc előtt húszat-mutat.

2017. máj. 7. 13:55
Carpe Diem
58. Kajati
2017. máj. 7. 12:45
Ne kívánd mások keresztjét,lehet az övék nehezebb mint a tied.
2017. máj. 7. 11:07
Az élet iskolájának a legnehezebb tantárgya:megtanulni a másik embert!Azt még csak el tudjuk mondani,milyen ez vagy az az ember.Kicsi-e,vagy magas-e,irigy-e,vagy fegyelmezett-e,és így tovább.De hogy ki az a másik ember,mit rejt a lénye mélyén...
2017. febr. 11. 22:06
Ne utánozz másokat, hanem fedezd fel egyéniségedet, és légy önmagad.
2016. okt. 7. 14:20

"..Előfordult veled olyan,hogy mélyen elkötelezted magad és rájöttél,hogy az talán mégsem az,amit akarsz?

..Az a baj ezzel az "amit akarsszal",hogy gyakorta ellentétes azzal,ami helyes."

2015. ápr. 2. 20:14
Ne taszítsd el soha magadtól, azt aki téged feltétel nélkül elfogad és bármit megtenne érted!
2012. szept. 9. 11:40
Szeressük egymást................
2012. szept. 7. 09:09
Az élet szép.Tenéked magyarázzam?
2012. aug. 30. 17:17

"Beláttam a paraván mögé, láttam a bábosokat, láttam a zsinórokat

és a kereteket, melyekre a zsinórokat rögzítették.

Láttam, hogy a darab minden szereplője csak bábu.

Ma is látom a bábosokat és a zsinórokat és a kereteket, melyekre

a zsinórokat rögzítették de a darabot, amit játszanak, életnek hívják."

Duncan Shelly Az elme gyilkosai

2012. aug. 30. 17:17

"Néha vereséget szenvedünk.

De a vereséget úgysem kerülhetjük el.

Ezért aztán még mindig sokkal jobb, ha az álmainkért vívott harcban veszítünk el néhány csatát,

mint ha úgy szenvedünk vereséget, hogy azt sem tudjuk miért harcoltunk."

Paulo Coelho: A Piedra folyó partján ültem, és sírtam

2012. aug. 30. 17:13
"Az alma, amit a kígyó megetetett velünk, az egocentrizmus volt. A tudás, amit a halhatatlanságért cserébe kaptunk, mindössze egy téveszme: azt hisszük, miénk a világ. Nos, a világ időnként emlékeztet rá bennünket, hogy szó sincs róla, s mivel a halhatatlanságot már elkótyavetyéltük, benyújtja a számlát. Ennyi az egész."
2012. aug. 30. 17:13

Mert álom a bűn és álom a jóság,

De minden álomnál több a valóság"

Karinthy Frigyes Nem mondhatom el senkinek

2012. aug. 30. 17:13

"... a Létezés korlátlan, és a határtalan Mindenséget mindenki saját maga alakítja önnön személyiségével és látásmódjával. Mert aki nem látja a színeket, annak szürke lesz a világ - pedig vannak színek -, s aki nem hallja a hangokat, annak néma lesz a világ - pedig van zene, létezik a tánc."

J. Christian Mit keresett ISTEN a nappalimban

2012. aug. 30. 17:13

„Régen az emberek azért fordultak a jósokhoz, hogy megtudják a jövőt. A jövő azonban szeszélyes, mert a jelenben hozott döntések irányítják.”

Paulo Coelho A portobellói boszorkány

2012. aug. 30. 17:13

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, és közben el felejt élni..."

J. K. Rowling Harry Potter és a Bölcsek Köve

2012. aug. 29. 17:16

"A gazdagoknak sosincs elég pénzük,

a hatalmasoknak sosincs elég hatalmuk.

Gondolkozzunk: a legjobb módja annak,

hogy kielégítsük vágyainkat és véghezvigyük terveinket az, ha ejtjük őket".

(Dilgo Khyentsé Rinpoché)

2012. aug. 29. 17:16

Jegyezd meg jól,

de ne csüggedj soha,

Remény, csalódás

Küzdelem, bukás

Sírig tartó nagy versenyfutás

Keresni mindig a jót, a szépet,

S meg nem találni -

Ez az élet!

(Madách Imre)

2012. aug. 29. 17:16

Emberi törvény:

kibírni mindent,

s menni, menni

mindig tovább,

még akkor is, ha

nem élnek már

Benned: remények és csodák.

(Hemingway)

2012. aug. 29. 17:16

Ezernyi lánc húz, kötöz, ölelve marasztal,

Te szirmokkal repülnél minden új tavasszal.

Lábaid köznapok sáros rögeit róják.

Szállnak fölötted tegnapok, percek és órák.

2012. aug. 29. 17:15

Amit kezdünk, befejeződni vágyik,

amit élünk - ki tudja, mért, mikép;

zárul a lánc, nincs más csak némaság itt

és kint a távol, tág és kéksötét."

Benn Gottfried: Kék óra (részlet)

2012. aug. 29. 17:15

"Életed útját magad választod,

Válassz hát úgy, ha egyszer

Elindulsz, nincs már visszaút."

(Kodály Zoltán)

2012. aug. 29. 17:15

"Találkozás és búcsúzás

az élet annyi csak,

Valaki jön, valaki megy,

S az emlék megmarad."

(Leonard Da Ung)

2012. aug. 29. 17:15

Az elefánt lábai párhuzamosan döbben, megy előre. hátán imbolyog ütemesen a nagyúri utazó pagoda, benne kékre festve a flegma. A bokorból tigris szeme villan, a kék testű flegma ráölti nyelvét. A nagymacska kusshad. Trappol az elefántláb, imbolyog a pagoda, csipőjével ülve táncol a kékrefestett karcsú, arca dölyfén kusshad a vadmacska.


megmutassam?


Egy testbe zárva, s csupán a lényeget?

2012. aug. 25. 17:35
",Mindig azt mondd, amire gondolsz. Ha szeretsz valakit, mondd meg neki. Ne félj kifejezni önmagad. Nyújtsd ki a kezed, és mondd meg a másiknak hogy mit jelent a számodra. Mert mire eldöntöd, hogy melyik a megfelelő időpont már túl késő lehet. Ragadd meg a napot. Soha ne sajnálkozz. És ami a legfontosabb, maradj közel barátaidhoz és családodhoz, mert ők segítenek abban, hogy azzá légy,ami ma vagy."
2012. aug. 25. 17:35
“Valahányszor elindulsz otthonról, húzd be az állad, emeld fel a fejed, és szívd tele a tüdőd levegővel, idd be a napfényt, köszöntsd mosolyogva a barátaidat, és szívvel-lélekkel szoríts mindekivel kezet. Ne félj attól, hogy félreértenek, és egy pillanatig se törődj az ellenségeiddel. Döntsd el határozottan mi a szándékod, aztán pedig egyenesen törj a cél felé. Legyen szemed előtt a magasztos cél, amit kitűztél magad elé - és akkor egy idő múlva észreveszed, hogy öntudatlanul is megragadod azokat a lehetőségeket, amelyek vágyaid teljesüléséhez szükségesek, ugyanúgy, ahogy a korallállatka kiválasztja a tenger habjaiból mindazt, amire szüksége van. Képzeld önmagadat annak a tehetséges, komoly, hasznos embernek, aki lenni akarsz, és ez a gondolat óráról órára jobban átalakít majd, hogy saját eszményedet megközelítsd… A gondolat minden, őrizd meg e helyes lelki magatartást: a bátorság, az őszinteség, a jó kedély szellemét. A gondolkozás szinte alkotás. Minden jó dolognak a vágy a szülője, és midnen őszinte imádságot meghallgat az ég. Olyanokká leszünk, amilyenekké szívünk mélyén lenni szeretnénk.” (Elbert Hubbard)
2012. aug. 25. 17:34
Hát láss olyannak, amilyen valóban vagyok. Nem én hazudtam, ha szemed csak a részt látta bennem, és a jóban, mely részem, ismerni vélt engemet. Álmoddal mértél; én az álmodónak mit mondhatok? Ne légy a börtönöm! Csalódtál, de ne tarts engemet csalónak, amiért álmaidhoz nincs közöm. Szabédi László
2012. aug. 25. 17:34
Ott ült a padon, könnyek peregtek az arcán, és tudni akarta, amit minden gyerek tudni akar, amikor valaki, akit szeretett, hirtelen eltűnik a színről: miért történik, miért velem történt, van ennek valami oka, vagy csak egy őrült rulett kerék forog? Ha jelent valamit, akkor mit kezdjek vele? Ha semmit nem jelent, akkor hogyan viseljem el? Stephen King
2012. aug. 25. 17:34
Bár minden ember az volna, aminek látszik; vagy pedig ne látszanék olyannak, ami nem! William Shakespeare
2012. aug. 25. 17:34
Majd jön, akit keresek, ha akar. Annyira akartam a lényeget, hogy kiugrott a kezeim közül, és a nagy kapkodásban elfelejtettem, hogy valójában én mit akarok, én ki vagyok. A boldogság közel van, itt van az orrunk előtt, csak nem látjuk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook