Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gimnáziumban lehet magántanuló valaki? fórum

Gimnáziumban lehet magántanuló valaki? (tudásbázis kérdés)

11. piszkepapir (válaszként erre: 9. - Kitrákotty)
2013. szept. 12. 20:25
Diákmunkát lehet, sőt, ott pont a nappalisokat keresik.
2013. szept. 12. 18:01
Ha valaki magántaló -előző évtől kezdve-, arra az adott intézmény már nem kap pénzt, így az intézményvezetők nem támogatják a magántanulói státuszt anyagi okokból. (Magántanulónak biztosítani kell a tantárgyakból a "korrepetálást", viszont az intézmény nem kapja már meg a fekvótát érte.) Szóval nem éri meg.
9. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Pici Manócska)
2013. szept. 4. 05:38

nappali tagozatos tanulói jogviszony mellett nem lehet munkát vállalni.


legalábbis hivatalosan... :-S

2013. szept. 3. 17:42
Igen,lehet.Írj az igazgatónak egy kérvényt,erre ő hoz egy határozatot,amiben engedélyezi a magántanulói jogviszonyt. Nem kell bejárnod órákra,viszont év végén minden tantárgyból osztályozóvizsgát kell tenned,aminek a jegye kerül be a bizonyítványodba.Ha esetlg ez elégtelen,még akkor is tehetsz javítóvizsgát augusztus végén.De nagy önfegyelem kell az önálló tanuláshoz!
2013. szept. 3. 16:24

Most vagyok végzős és már tavaly is volt egy osztálytársam aki magán tanuló...ő munka miatt lett az mert nem túl tehetős a családja és neki is el kellett menni dolgozni...


nálunk úgy megy, hogy kérvényt kell az igazgatónak írni, és ott "elmondani" miért is akarsz magántanuló lenni...

2013. szept. 3. 16:04
Én az voltam az utolsó évben, az érettségim átlaga 4- es volt. Orvosi igazolás kellett, h indokoltan leszek magántanuló, legalábbis 7 éve így működött.
2013. szept. 3. 15:45
Lehet, de ha csak nem nagyon szükséges, ne legyen az, mert nagyon gyengén szokott sikerülni a magántanulók érettségije....
2013. szept. 3. 15:17
persze
2013. szept. 3. 15:06
köszönöm
2013. szept. 3. 14:58
Igen. Lehet. A gyerekemmel együtt kezdett egy srác, és 2 hónap múlva magántanuló lett. Bejárt vizsgázni, és az érettségije is akkor lett meg, mint a tööbbi tanulóé.
2013. szept. 3. 14:53
Gimnáziumban lehet magántanuló valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook