Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gerilla önéletrajz és állásinterjú módszerek fórum

Gerilla önéletrajz és állásinterjú módszerek (beszélgetős fórum)

21. Perla del Mar (válaszként erre: 20. - Idhikai)
2015. máj. 12. 22:38
:) De jó neki :)
20. Idhikai (válaszként erre: 17. - Perla del Mar)
2015. máj. 12. 22:35
...erre van egy jó sztorim. :) Lányom nem régen felköltözött Bp-re.. eltelt néhány nap, megkérdeztem, mit csinált az elmúlt napokban, mire ő: "Interjúztattam a munkaadókat!" .. aztán következő hétre választott egyet és dolgozott. :) Háát igen, van akinek ennyi... :)
19. Perla del Mar (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2015. máj. 12. 22:00
Sajnos nem beszélek angolul. Megnézem fordítóval, hátha bár nem nagyon bízom az értelmes fordításban. De köszönöm :) Aranyos vagy.
18. michelle.r (válaszként erre: 17. - Perla del Mar)
2015. máj. 11. 16:53

Ha beszélsz angolul, ebben találsz nagyon sok jó ötletet:


[link]

17. Perla del Mar (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2015. máj. 11. 12:38

Ismerősök simán elhelyezkedtek . Persze ők csinosak, márkás ruhákat hordanak nem olyan szorongósak mint én. A barátnőmet mindenhova behívták kb. és mindenhova fel is akarták venni több helyre ő mondta, hogy nem tetszik neki.

Hogy más pl-t említsek. Mikor még Bp-n laktam és eltévedtem fél órákat is korzóztam mire nagy nehezen valaki hajlandó volt megállni segíteni. Ha előbb említett barátnőm tévedt el, na neki mindenki azonnal megállt még a telefon GPS-ét is megnézték .

Az egyetemi éveim előtt nagyon sok helyre behívtak interjúra , de nem sikerült egy sem pedig sokszor éreztem , hogy jól sikerült. Most sehova nem hívnak be. A barátnőm tanácsát pedig semmiképp nem fogadom meg mi szerint az egyetemi éveket hagyjam ki helyette írjak munkahelyeket. Könyörgöm akkor miért nem tudom a pénztárgépet kezelni? Meg a békát? stb. Ez felejtős.Szerinte én már azzal túlképzett vagyok , hogy jártam egyetemre.


Másik a Kérdezz-felelekbe tipp : menj önkéntesnek alapítványhoz ott megtanulsz nem izgulni. Én pont egy alapítványnál dolgoztam pár hónapig telemarketingesként. A végén már mindenféle rosszul léteim voltak, elsírtam magam már attól.ha picit emelkedettebb hangon szóltak hozzám. Ennyit erről.

Az a szomorú, hogy az egyetemen is a vizsgadrukk miatt pécézett ki egy tanár. Ezért nincs diplomám. A többi tanár kifejezetten kedvelt én az a buzgómócsing típus voltam, mert engem tényleg érdekelt. Lelkiismereetesen tanlutam sb.

Mindegy szóval , jó volna ha végre sikerülne valami munkát találni, akkor készülnék újra felvételire , hogy meglegyen a diplomám. Spanyolt is tanulnék tanárral.

Bízom benne, hogy lesz majd valami.

2015. máj. 11. 12:22
Na ma még sms-t is kaptam.
15. michelle.r (válaszként erre: 1. - Perla del Mar)
2015. máj. 11. 10:14

Abban egészen biztos lehetsz, hogy Baráth András a legjobb karriertanácsadó. Elég sok ismerősömnek sikerült jobb állást találni.


Belekerültél az adatbázisába, a levelek automatikusan mennek.


Lehet, hogy sokan hablatynak gondolják, de tudnék neked mesélni arról, hogy milyen önéletrajzokkal jelentkeznek emberek.


Ő pont azt tanítja meg, mitől fogsz kitűnni a tömegből. Senkit nem az érdekel, hogy hova, hány évig jártál, milyen iskolába. Sokkal inkább az, milyen képzettséget szereztél, és azzal milyen eredményeket értél el a munkahelyeden.


Hiszed vagy sem, még mindig írnak emberek olyan CV-t, ami azzal kezdődik, hol született, mikor, ki az anyja, apja, hova járt általános iskolába :DDDD

14. Perla del Mar (válaszként erre: 13. - 301ae9b789)
2015. máj. 11. 00:53
Nekem az van :)
13. 301ae9b789 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2015. máj. 10. 10:02
Ez máris egy jó tipp, a valós nevű e-mail...
2015. máj. 10. 10:01
*technikát
2015. máj. 10. 10:00
Mint egykori könyvtáros, azért javaslom, mielőtt valaki megvenne ilyen kiadványt, sok jó könyv van ebben a témában és a könyvtárak is jellemzően beszerzik ezeket. Érdemes elmenni oda is. A bátorságomat és pár álláskeresési tecnikát én is ezekből szippantottam. :)
2015. máj. 10. 09:34

Nenikem egy 15 ezer forintos konyvet vett ,azert hangsulyozom az arat,mert megerte. .

Eleg sok hasznos tipp volt benne arrol,hogy mikent keszitsd el az oneletrajzot,hogy az a HR-eseknek is megfeleljen.Most ovodavezeto lett.Aztan megorokoltem tole a konyvet. :)

2015. máj. 10. 06:35

Nincs itt semmi nincs kereslet-van kereslet. Ezek automatikus emailek, nem személyszerint nektek írták. Mindenkinek küldik, akik oda kattintanak.


Én azt vettem észre, hogy a munkáltatók nem szeretik, ha egy önéletrajz "nem sablonos" és ugye a gerilla önéletrajz pont egy különleges, meghökkentő önéletrajzot ígér. Az én munkaadóm már azokat az önéletrajzokat is félredobja, amik "hülye" emailcímre érkeztek pl. donkorleo@freemail.hu....

8. Perla del Mar (válaszként erre: 7. - 301ae9b789)
2015. máj. 10. 00:57
Értem. Az jó :) :)
7. 301ae9b789 (válaszként erre: 6. - Perla del Mar)
2015. máj. 10. 00:53
Csak egy e-mailes pár sorral jutottam be, utólag írtam meg a pályázatot.
6. Perla del Mar (válaszként erre: 5. - 301ae9b789)
2015. máj. 10. 00:50
Én is így gondolom. Manapság szerencse is kell sajnos, ahhoz meg mindegy milyen típusú önéletrajzod van.
5. 301ae9b789 (válaszként erre: 3. - Perla del Mar)
2015. máj. 10. 00:36
Igen, kitöltöttem, de igazából semmi veleje az egésznek. A magam kitartásával és persze jó adag szerencsével kaptam állást, ezt mindenki magától is megteheti, nem kell ennyit fizetni.
4. Perla del Mar (válaszként erre: 2. - 301ae9b789)
2015. máj. 10. 00:19
Köszi a választ
3. Perla del Mar (válaszként erre: 2. - 301ae9b789)
2015. máj. 10. 00:19

Szerintem is hablaty, ha akkorra lenne az érdeklődés nem írogatnának, hogy miért nem rendelünk. Ez inkább arra utal(hat). hogy alig van érdeklődés. Szerintem.

Amúgy Te letöltötted azt a válaszolós cuccot? Szerintem az is kb a nesze semmi fogd meg jól esete. Néha van egy-egy segítő válasz, de a nagyja olyan semleges. Az én kérdésem benne sincs.

2. 301ae9b789 (válaszként erre: 1. - Perla del Mar)
2015. máj. 10. 00:02
Ma kaptam meg én is ezt a levelet, de szerencsére magamtól is találtam állást. Nagy hablaty az ilyesmi, és véleményem szerint elég gáz, hogy azokat húzzák le vele, akik amúgy is tönkremennek anyagilag a munkanélküliség miatt.
2015. máj. 9. 23:43

Perpillanat tárgytalan, hogy rendeljek ilyeneket, vagy tanfolyamra menjek, de kíváncsi vagyok kinek mi a tapasztalata.

Most akciósan 29.990 a kettő . Akármilyen akciós is én nem engedhetem meg magamnak. Nem rendeltem. Erre jön az e-mail a tárgya, hogy nem értelek... Írja, hogy mekkora az érdeklődés és siessek blbla.

Múltkor önéletrajz mintát kínáltak, így írták pár száz forint lesz 990 volt . (Na ez nem pár száz ft, hanem egy 1000-.s gyakorlatilag) Akkor ugyanez nem értelek .. és hogy közben azt írják mekkora az érdeklődés.

Nem tudom nekem ez gyanús. Ha akkora az érdeklődés akkor ugyan mit érdekelné, az hogy egy-egy ember nem rendel?

Kíváncsiságból kérdezem, hogy mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook