Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismeri valaki a gerilla önéletrajzot? fórum

Ismeri valaki a gerilla önéletrajzot? (beszélgetős fórum)

2013. nov. 2. 08:07

Egy ismerősömnek éppen most segítettem megírni a gerilla önéletrajzát. Megvette a teljes anyagot, miután megunta, hogy 2 év munkanélküli lét alatt soha sem hívták be interjúra az általánosan elfogadott (és a hr-esek által kért) önéletrajzával. Megkért, hogy segítsek neki, nekem meg nem kellett kétszer mondania. Kíváncsi voltam, hogy mit lehet kezdeni ezzel a magyar munkaerő piacon.

Átnéztem az összes hírlevelet, amit kapott az elmúlt hónapokban, és persze a frissen megvásárolt okosságokat is elolvastam. Mire a kísérőlevelet is a kiszemelt cégre szabtuk, már több mint egy hét is eltelt - de megérte. Nagyon kreatívak és gerillásak voltunk mind a ketten. Olyat szerettünk volna alkotni, ami teljesen egyedi és még a fizetős tanulmányban sincs benne mintaként.

Aztán nem kellett sokáig várnunk. Az első(!) helyre beadott g. önéletrajza rátapintott a g pontra. E-mailben küldtük el és már másnap(!) csörgött a telefonja. A cég értékesítési vezetője kereste, hogy az önéletrajza felkeltette az érdeklődését és szívesen elbeszélgetne vele a jövőjét illetően.

Az interjú is jól sikerült, így az 50. évét taposó ismerősöm a jövő héttől újra dolgozik.


Ennyit arról, hogy kamu-e vagy sem. Sok munkát tettünk bele és meglett az eredménye.


Még annyit, hogy a gerilla önéletrajz megalkotójával sem ismerősi, sem rokonsági, sem üzleti kapcsolatban nem vagyok. Egyszerűen csak jólesik megírni a pozitív tapasztalataimat egy olyan fórumban, ahol felületes hozzászólók kamuznak le valamit anélkül, hogy komolyabban utánajártak volna.

2013. márc. 18. 14:08
Valahol olvastam, hogy jo tippek vannak benne. Es ha nem kapsz munkat, egy ido utan (talan 3 honap) visszaadjak a penzed.
2011. jan. 27. 15:47

én is így gondolom, hogy kamu...

viszont munkát nem találok. Esetleg van ötletetek, hogy hogy tegyem feltünőbbé, érdekesebbé az önéletrajzot. Szerintem ugyanis a sok száz beérkezett között észre sem veszik az enyémet..

8. 06718ca650 (válaszként erre: 7. - 083b779d2b)
2011. jan. 27. 13:12
Igen, szerintem is kamu. :)
2011. jan. 27. 12:17
Hát én is feliratkoztam rá, de azt vetem észre, h nekem nem mond újat. Egy kamu, annak, aki nem tud önéletrajzot készíteni, annak új lehet, meg szupi. Mellesleg, szerintem az álláskeresést főként az befolyásolja, h mennyi a protekciód, és h milyen helyen laksz, milyen lehetőségeid vannak. Egy olyan helyen, ahol rengeteg a lehetőség, lehet a legszupibb önéletrajzot fogják kiválasztani, de egy olyan lakóhelyen, ahol szinte csak férfi segédmunkásokat keresnek, irodák is alig vannak, nem hinném ,hogy egy nő el tud menni irodai munkára, bármilyen önéletrajzot is kreál, és ad be. Protekcióval egy wc-papírra írt szösszenettel is fel tudják venni a Juli nénit irodára, szinte bármilyen kevés v még annyi se szaktudással, és protekció nélkül meg lehet valaki diplomás, és hat végzettséggel is rendelkezhet mellette, talán a munkaügyin keresztül benyomják szoc segély miatt utcát seperni. Remélem értitek. Röhej, hogy ez a Barát a gerilla módszerrel akar pénzt csinálni. Én írtam neki, nekem nem mond újat, én amiket írt, és mondott, azokat már akkor megcsináltam, mielőtt hallottam volna erről a módszerről. Mondtam, hogy csinálja meg nekem, ha az enyém nem jó, szerezzen nekem munkát, 3 hónapon belül, majd az első fizumból kifizetem, és persze.. mi a válasz... nem lenne túl etikás... pff
2011. jan. 27. 11:59
Én is kaptam ilyen emaileket, de én soha nem hiszek ezeknek.
2011. jan. 26. 17:30
igen, én is e-mailokat kaptam, amiből persze a lényeg hiányzik...hát, én pont arra lettem volna kíváncsi:)
4. 06718ca650 (válaszként erre: 2. - Cilumiluci)
2011. jan. 26. 16:38
Egy okos ember biztos hülyíti vele a népet. :)
3. hte23 (válaszként erre: 2. - Cilumiluci)
2011. jan. 26. 16:32

És használtad a tippeket? bevált?


Én is kaptam az emailt. én sem vettem meg a könyvet.

Nem vagyok meggyőzve.

2011. jan. 26. 13:23
Igen,egy időben rendszeresen küldték nekem a segítségeket,tippeket emailben,de aztán már a könyvet nem vettem meg.
2011. jan. 26. 13:03
Ismeri valaki a gerilla önéletrajzot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook