Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gergő érkezése fórum

Gergő érkezése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gergő érkezése

1 2
14. Dézsa
2009. márc. 25. 08:16

A szülés előtti tájékozódás nem azért kell, hogy csendesen tudjon tűrni a nő, hanem hogy tisztában legyen a jogaival és lehetőségeivel, merjen a fölösleges és brutális beavatkozások ellen szólni.


Nem volt könnyű dolgod a szülés alatt a nagy baba miatt, de ha a kórházi személyzet (vagy valaki más hozzáértő: dúla) hatékonyan támogatott volna, sok fájdalomtól megkímélhettek volna.

2009. márc. 25. 07:58

Gratulálok a kisfiadhoz és sajnálom, hogy ilyen horrorisztikus élményeid voltak... Sokan megköveznek majd, de én ezért szültem itthon, többek között.

Nekem semmiféle beavatkozásom nem volt, a gyakori szívhanghallgatáson kívül semmit nem csinált velem a bába, "csak" masszírozott, fájdalomcsillapító borogatást cserélgetett rajtam, inni adott, igyekezett - a párommal együtt - megkönnyíteni számomra a dolgot. 3,8kg, 55cm volt a lányom, gátmetszés és sérülés nélkül szültem. Én nem aludtam kimerülten a 14 óra vajúdás után sem, csak boldogan öleltem a gyerekemet. Nem voltam fáradt, simán tudtam wc-zni, két nappal szülés után takarítottam, semmihez nem kellett segítség.

Szülés után hat héttel lovagoltam! Csak azért nem előbb, mert a párom nem engedte.

Ha kihagyták volna nálad is a rutin beavatkozásokat, csodás szülésed lehetett volna. Persze, piszok nagy fájdalom, csak az tudja, aki átélte, de téged szükségtelenül kínoztak. :-( Ha azt a támogató szeretetet kaptad volna, mint én, most teljesen másként éreznél. Sajnálom.

Kívánom, hogy legyen erőd másik babához és átélhesd a szülés csodáját is!

2009. márc. 25. 07:30
Szia! Én is gratulálok a kisfiadhoz! Hát igen valóban nem lehetett könnyű egy ilyen szép nagy babát világra hozni. Nekem ehhez képest nagyon picike babát (3000 gr) kellett világra hoznom, nem is volt nehéz, 5 óra alatt kint volt a picikém. És abban 100 % igazat adok, hogy a varrás az nagyon brutál!! Én is úgy gondolom, hogy a szülés még talán annyira nem is fáj mint a varrás. És utánna is borzasztóan nehéz felépüni is. Én most szülés után 3 héttel tudom azt mondani, hogy talán egy kicsit jobban tudok mozogni!
2009. márc. 25. 07:26
Szia.Gratulálok nagyfiúhoz. Én is ugyan ezt átéltem. Tudom min mentél keresztűl. 3.fiamnál olyan vérszegény voltam,hogy felülni sem tudtam.Visszaestem az ágyra. Szülés után még a pisilés sem ment,megkatétereztek. Ja és mondani sem kell,hogy amikor varrt a doki begörcsölt mindkét lábam. Bunkó ursula kinézetű nővér ott leste doki művét,és rámszólt,hogy ne ficánkoljak.Na persze,én is végignéztem volna,hogy mit csinált volna ,hogy ha begörcsöl a lábai,és közbe kivan kötve,közbe varrják.
10. Dorottya84 (válaszként erre: 4. - Eperlevél)
2009. márc. 24. 22:11

Szépen le kellett vetkőzni a kötözésre azért vigyázni és letusolni mindenhol.Nem mondom hogy nem esett jól csak negyedórám volt míg készlettem majd újabb negyedóra mire felvettem a bugyim meg beillesztettem a giga betétet ja és még egy csö is lógott ki belőlem így a majd 45 perces zuhanyzásom 10 perc alatt hazavágtam azzal hogy a csőből folyt ki a (vágásból) a vér és a "szép" korházi hálóingemen kötött ki minden.A látógatóim is csorom vérese hálóingbe fogadtam..bár nem nagyon érdekelt a véleményük :0)

De szerintem ez jó hogy minnél előbb elküldik az embert zuhanyozni.

9. Sena
2009. márc. 24. 22:04
Mi nem érthető a zuhanyzásban? Én meg ezt nem értem. :)
2009. márc. 24. 21:57
bocs, a zuhanyzást dorottyától akartam kérdezni,csak az lemaradt:)
7. Sena
2009. márc. 24. 21:55
Gratulálok a kifiúhoz. Illetve nagyfiúhoz. Ha 3 kiló körül lett volna, biztos hogy sokkal könnyebben megy az egész. A fiam 3050 g-al született, nekem is volt burokrepesztés, oxitocin, nem mondom hogy nem fájt, de nem volt olyan szörnyű mint neked. Sajnálom hogy nálad ez így alakult.:( A tesó miatt ne aggódj, nincs 2 egyforma szülés, lehet hogy az nagyon simán és gyorsan megy majd. Ennél rosszabb úgysem lehet. :D Légy büszke magadra hogy nő vagy, és túlélted!!
2009. márc. 24. 21:53

Sziasztok,


eloszor is koszonom a gratulaciokat.


Eperlevel, a zuhanyzas alatt azt ertem, hogy a gatsebet langyos viz alatt, intimszappanal, vagy antibakterialis szappannal kell lemosni.

2009. márc. 24. 21:41
ja és nem szűnik meg a fájdalom a baba világra jöttével, még jó sokáig fáj...
2009. márc. 24. 21:40

grat. a babához


érdekes ez a burokrepesztéses dolog, én nem éreztem semmit, lehet,hogy a fájások miatt:)


ne hidd, hogy jobb a császár, ott a hasadon van úgy 10-15 cm-es vágás...


arra lennék kíváncsi, mit értesz zuhanyzás alatt? ezt már több embernél olvastam...

2009. márc. 24. 21:35

Szia!

Előszőr is gratulálok a babádhoz!

Nos,egészen hasonló a történeted az enyémhez képes,nekem sem adtak semmi fájdalomcsillapítót,a burokrepesztés nekem nem volt vészes,az oxitocint repesztés után 1 órával folyamatosan kaptam,30 percenként emelték,nem igazán hatott a baba nem akart beilleszkedni így nekem is hol a jobb hol abal oldalamon kellett a fájásokat végigcsinálni. MAjd sokáig a 2 percesek majd én egyből éreztem a tolót,de már a sokadiknál sem történt semmi(én nem sírtam egyeltelán)az volt előttem hogy mindjárt vége. Jött egy másik doki ő a hasamba könyökölt a fogadott doki meg vákummal húzta volna ki belőlem,nem jött össze már a kicsilányom szívhangaj nagyon leesett és azonnal toltak be a műtőbe.Majd félnapig nem láttam a kicsi lányom, 7/9 apgarja volt 2800g és inkubátorba tették. De ahogy megláttam a kicsikém na akkor ott tudtam hogy nekem kell még sok sok baba :0) Nekem is műtét után kb.6 órával fel kellett állnom kivették a katétert(nem is éreztem)majd tusi,nem volt annyira borzasztó mint náld. de szerintem ez egyénfüggő,van ki jobban és könnyebben viseli a fájdalmat van ki kevésbé.Én nem azt mondom hogy nekem nem fájt mert én is ordítottam mint a sakál,de ez mindenkinél más,mint ahogy az is hogy valaki "sima" szülés után így kínlódik.

2009. márc. 24. 21:29

Szia!

11 éve szültem. Ugyan így szinte. Annyi, mikor vágtak azt is úgy éreztem, mintha most fognék egy kést, és elnyiszálnám valamelyik tagomat.. A méglepény kibújása is felért egy újabb szüléssel.. És én is kivoltam. Mikor jött a nővérem mondtam neki, hogy mondtad hogy rossz, NO DE ENNYIRE? Valaki egy cikjében azt írta, hogy ez ugy van kitalálva, hogy pont nem hal bele az ember.. Én is így érzem.

Most várom a második babát, és most már félek, mert tudom mi vár rám. Nem halványultak az emlékek, minden egyes fájdalomra emlékszek. Én is felteszem, inkább a császár? Én 3 hónapig kinlódtam a gátsebbel. De mégis.. mikor végre kibújt a lányom, és megfogtam a kis talpát, na ezt sem felejtem el soha. És azthiszem, simán szeretnék szülni megint, majdcsak túlélem valahogy:-)

2009. márc. 24. 21:03
Ahhoz képest, hogy nem volt túl hosszú az aktív része, nem egy kellemes olvasnivaló arról, hogy milyen csodálatos út vezet az anyává váláshoz... Sokkal inkább felhívás, hogy a szülés sajnos ilyen is lehet. Úgyhogy, aki nem szeretne tudni, hogy esetleg mi várhat rá, akkor inkább ne olvasson tovább.

Ugrás a teljes írásra: Gergő érkezése
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook