Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gépkocsi-felelősségbiztosítás. Károkozás esetén a biztosítók automatikusan felmondják a szerződést évfordulóval? fórum

Gépkocsi-felelősségbiztosítás. Károkozás esetén a biztosítók automatikusan felmondják a szerződést évfordulóval? (tudásbázis kérdés)

2013. nov. 15. 06:50

A biztosítónak is jogában áll a szerződésed biztosítási évfordulója előtt (törv. meghatározott időpont, mód) INDOKLÁS nélkül felmondani a szerződést! Mint ahogyan neked is meg van a lehetőséged egy bizonyos időszakban indoklás nélkül biztosítót váltani.MInd a két szerződő félenk joga van ehhez!

Elnézést a hibákért!

2013. nov. 15. 06:49
A biztosítónak is jogában áll a szerződésed biztosítási évfordulója előtt (törv. meghatározott időpont, mód) INDiOKLÁS nélkül felmondani a szerződést! Mindthaogyan neked is meg van a lehetőséged egy bizsonyos időszakban indoklás nélkül biztosítót váltani.MInd a két szerződő félenk joga van ehhez!
16. forgatos (válaszként erre: 11. - Aville)
2013. nov. 14. 21:09

Mit tesz a ti cégetek egy járműflottás szerződés esetén? Azt is felmondja? Mert ott azért elég nagy az esély rá, hogy történik baleset.

Ilyen elgondolás alapján nem lennének flotta-szerződések.

15. jstefan (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2013. nov. 14. 20:40
Mint mindennel ezzel is egyre többen visszaélnek,ugrásszerűen megnőtt a biztosítási csalások száma.A biztosító társaságok többségében külföldi tulajdonban vannak ezért kárbejelentés esetén elsősorban a csalás lehetőségét feltételezik,gyakran gyanúba kerülhetnek becsületes emberek is.Vannak az EU területén bőven olyan magyarul beszélők akik gondoskodnak arról hogy a hírhedt "hírnév" a biztosítás területén is megmaradjon.
14. Krisz 18 (válaszként erre: 11. - Aville)
2013. nov. 14. 12:56

Igen, én is erre jutottam, h biztos minden károkozónak felmondtak.

Azért remélem, mi a statisztikát nem erősítjük majd, és bízom benne, h most minimum annyi ideig vezet balesetmentesen, mint előtte.

Egyébként felfoghatatlan, h ez is velünk történt meg, amikor a férjem mindig higgadtan, körültekintően vezet. Valahogy nem tudom, valami volt azokban a hetekben a "levegőben".Két héttel az itt taglalt eset után én vezettem, akkor meg belém jöttek hátulról egy kereszteződésben, nem is értem, hogyan. És a hab a tortán, h mondja a férjem, h ahol az ő koccanása volt (szintén kereszteződés), másnap egy pont ugyanolyan szitut látott, ugyanaz a sérülés. Aztán ahol belémjöttek, pár nappal később szintén ugyanazt látta, más autókkal. Egy kisváros nem vészes két kereszteződéséről van szó. Ja és a mostani autónk 8 éve van meg, még soha nem érte baleset, most két hét alatt kettő. na akkoriban mondtam, h tegyük le az autót, mert mintha a közúti közlekedédnek mintha nem kedvezne a csillagállás. :(

De aztán hál' Istennek abbamaradt ez a széria.

13. Fishyke (válaszként erre: 11. - Aville)
2013. nov. 14. 12:37
Akkor mégis azért...Én is biztosítónál dolgozom, de gyeden vagyok, így két éve már kiestem az aktualitásokból:/
12. Fishyke (válaszként erre: 9. - Krisz 18)
2013. nov. 14. 12:36
Akkor biztosan nem emiatt. Díj nem fizetés miatt szoktak még. Én azért lehet felhívnám őket, hogy miért:)
11. Aville
2013. nov. 14. 12:35

Biztosítónál dolgozom (kishal vagyok, egy utolsó senki a cégnél), és most mi bizony fdelmondtuk a károsoknak a biztosítást évfordulóra. Sajnos nem mérlegelte a biztosító, h kinek mekkora, milyen jellegű kára volt (erre ugye nagyon kapacitása sincs egy nagy cégnek), hanem egyszerűen minden kárt okozó ügyfélnek felmondott. Jogában áll, szó szerint, indoklás nélkül, mint ahogy az ügyfélnek is. Ennek a hátterében az van, h nagyon magas az adott biztosítónál a kárhányad, magyarul, nem akar annyi kárt kifizetni, és a statisztikák szerint aki kárt okoz egyszer, az okoz még egyszer.

A másik ilyen nagy ügyféltömeg, akinek év közben díjnemfizetés miatt szűnt meg a biztosítása, és újra kötötte (ugye mert muszáj volt újra kötni nálunk), nos a mi biztosítónk évfordulóra azokat a biztosításokat is felmondja, mert nagyon sokan visszaélnek ezzel, és elég sok volt a DNF-es szerződés.

2013. nov. 14. 12:32
Hát köszi a hsz-okat, keresünk másik biztosítót. :( :)
2013. nov. 14. 12:30
Nem, ez az egyetlen kár volt, ill. hát ugye nem is én, hanem a férjem vezetett, ráadásul vagy 15 éve vezet, még soha nem volt ezelőtt koccanása sem. Szóval én sem gondoltam, h különösebben kockázatos ügyfelek lennénk, hacsak nem azt veszem, h felmondanak mindenkinek, aki után kifizetése volt a biztosítónak.
2013. nov. 14. 12:22
Több kàrod is volt az èvben? Mert akkor szoktak ilyet csinàlni, ha túl kockàzatosnak gondoljàk az ügyfelet.
7. hajini (válaszként erre: 2. - Krisz 18)
2013. nov. 14. 12:10
nem, csak megemeli rohadtul a díjat. pont a héten beszéltük a biztosítós pasival, h vigyázni kell. máshol kell megkötni, és úgy olcsóbb lesz, mert ugye a bónusz bukott
6. M0ncsa (válaszként erre: 5. - Krisz 18)
2013. nov. 14. 12:06

Komolyan???

Hat ezek idiotak.

Szard le es menj masikhoz, annyi van beloluk, mint a nyu. Arban sincsenek szamottevo kulonbsegek.

2013. nov. 14. 11:52

Elvileg felmondhatja évfordulóra,méghozzá indoklás nélkül, akárcsak a másik fél (gk.tulajdonos).

De meglepődtem, mert én is azt gondoltam, h magasabb lesz a jövő évi díj és viszlát, ehelyett évfordulóra felmondták a szerződést. Pedig nem volt jelentős a sérülés az autón, tehát valószínűleg a kifizetett összeg sem. Csak az érdekelne, h ezt minden biztosító így csinálja, vagyis rutinszerű eljárás, h károkozás esetén felmondanak?

4. M0ncsa (válaszként erre: 2. - Krisz 18)
2013. nov. 14. 11:49

Dehogy mondja, ilyenrol meg nemhallottam.

Veszitesz 2 pontot, tobbet fogsz fizetni, ennyi.

3. krozsu (válaszként erre: 2. - Krisz 18)
2013. nov. 14. 11:43
Miért mondaná fel? Más lesz a besorolás és magasabb lesz a biztosítás díja. Egyébként pedig a szerződés rendelkezik az ilyen esetekről is. Azt kellene elolvasni.
2013. nov. 14. 11:33
A kérdésem a címben. Kis értékű anyagi kár esett a másik kocsiban, szerencsére személyi sérülés nem történt. Tulajdonképpen csak az érdekelne, h ilyen esetben a károkozó biztosítója automatikusan felmondja évfordulóra a szerződést, vagy ezt biztosítója válogatja?
2013. nov. 14. 11:29
Gépkocsi-felelősségbiztosítás. Károkozás esetén a biztosítók automatikusan felmondják a szerződést évfordulóval?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook