Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gáztervezés menete? fórum

Gáztervezés menete? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2021. jan. 27. 18:35

Amikor még aktív könyvelőként dolgoztam, mint vállalkozó, minden évben kötelező volt részt venni egy 2 napos továbbképzésen, és ezt az apeh/nav felé az oktatást tartó cégek jelentették, ki az, aki náluk végezte el. Aki kihagyott akármelyik évet, az a könyvelő attól kezdve társaságokat nem könyvelhetett. Persze az évenkénti továbbképzés díját mi fizettük.


Több mint 15 évvel ezelőtt ugyanezt az évenkénti kötelező továbbképzést kiterjesztették a gázszerelőkre is, saját szakmájuk tekintetében. Csak kérdés, hogy erről a kivitelezést megrendelő lakosság mennyire tájékozott, és odafigyel-e, hogy kóklert ne bízzon meg.

6. _Berry_ (válaszként erre: 4. - D8cdc21100)
2021. jan. 27. 18:26
Lehet, hogy azért mondta, mert ezek a perek évekig tartanak (hiába egyszerű és átlátható az ügy) és mire vége lesz általában a cégek eltűnnek, megszűnnek és semmit nem lehet behajtani.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - D8cdc21100)
2021. jan. 27. 18:23

Nem bosszúból fogják kikötni, hanem mert a kivitelezés, az üzembe helyezés az engedélyük, az általuk elvégzett nyomáspróba nélkül történt, tehát egyszerűen életveszélyes lehet.


Keress másik ügyvédet!!!

2021. jan. 27. 18:14

Persze, hogy át. Tudjuk is. Békéltetők sz..ak rá.. kevertek ott is mindent.


Ügyvéd azt mondta nem éri meg pereskedni...de nem értem miért. Hiszen neki már az előtt lekell mindent adni mielőtt egy csavart is megmozdítanak.


Csak eszembe jutott mi van ha bosszúból kikötik a gázt, mert mertem szólni a békéltetőknek. Megcsinálhatják ezt velem?

2021. jan. 27. 17:57
Minden, megfelelő jogosítvánnyal rendelkező szerelő tudja ezt, és kérnie kellett volna a jóváhagyott, engedélyezett műszaki tervet, rajzot... átvágott tisztességgel. Szerintem.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - D8cdc21100)
2021. jan. 27. 17:55
Tudomásom szerint gépészeti tervezővel kell a terveket megcsináltatni, a kivitelezés megkezdése előtt a gázosokkal engedélyeztetni. Amikor a meló kész, beüzemelés előtt a gázosok kijönnek, nyomáspróbát csinálnak, és akkor adják ki az engedélyt az üzem behelyezésre.
2021. jan. 27. 17:38

Sziasztok!

Volt egy felújításom ahova gáztervezet kellett volna. Előleg kivolt fizetve, persze a kedves vállalkozók átráztak. Sebaj fűtés be lett téve nem szabályosan stb... Gáztervezet nincs a gázszolgáltatóhoz leadva mint kiderült.


Pénzem már nincs per pill egy negyedik szakit megbízni.


Kérdésem a gáztervezetet nem akkor kellett volna neki kiadni mielőtt bárki bármihez hozzányúl? Beüzemelhette volna-e ( akár szabálytalanul is) a kazánt úgy, hogy a gázszolg. Nem adott engedélyt?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook