Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gáztervezés menete? fórum

Gáztervezés menete? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
37. d8cdc21100 (válaszként erre: 36. - _Berry_)
2021. jan. 28. 15:03

Előlegről a megbízási szerződésben írja hogy x összeget előlegként átvett de konkrét számlám nincsen. Anyagárról van számla A4es papíron amit adnak meg nyugta, meg egy számla " központi fűtés berendezés és szerelés x összeg"


Békéltetős levelezésekben nem tagadja, hogy ő illetve a gáztervező csinálta a munkákat.



Most csak az jár a fejemben, hogy valahogy megszerzem a pénzt a rendes tervezetre ha egyszer valahára kapok munkát és inkább eladom a házat :( vagy nem tudom.


Ez az ingyenesség minden megyére vonatkozik? Ezt az ügyvédet is nehezen találtam mindenki csak adásvételizik. :( Esetleg Pesten ha találnék de azok még drágábbak :(

36. _Berry_ (válaszként erre: 25. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 14:40
Ha nincs is szerződésetek, de az előlegről majd a maradék kifizetéséről van számlád? Hiszen az is bizonyíték, hogy ő végezte el a munkát.
35. _Berry_ (válaszként erre: 33. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 14:21
Ha munkanélküli vagy, akkor kaphatsz költségmentességet, ill. igényelhetsz ingyenes pártfogó ügyvédi képviseletet.
34. _Berry_ (válaszként erre: 22. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 14:14
Ha fagyoskodsz, akkor meg beteg leszel, aztán a pénz majd megy a gyógyszerekre. Vegyél inkább egy hősugárzót, most már több helyen megkezdődtek a leárazásuk is.
33. d8cdc21100 (válaszként erre: 32. - _Berry_)
2021. jan. 28. 14:04
Sajnos nem dolgozom. Egyelőre gondolkodok mit csináljak hogy legyen.
32. _Berry_ (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2021. jan. 28. 13:59
A szakértő nem fogja megvárni, hogy ki nyeri meg. Amint kirendelik, még mielőtt elvégezné a feladatát és elmenne a helyszínre, már be kell fizetnie a pert indítónak a szakértő által meghatározott összeget. Lehet persze költségkedvezményt kérni, de ahhoz meg igazolni kell az anyagi helyzetet.
2021. jan. 28. 11:31

Rendben.

Köszönök mindenkinek mindent! ⭐🍀🌺

30. simple (válaszként erre: 28. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 11:14
Remélem sikerül valamit intézni. Majd ha lesz fejlemény megírhatnád ide.
29. d8cdc21100 (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2021. jan. 28. 10:54
Nem albérlet
28. d8cdc21100 (válaszként erre: 26. - Simple)
2021. jan. 28. 10:54
Annyi írásos bizonyítékom van a tervezetre hogy mikor a békéltetőnek jeleztem akkor írásban szó van róla hogy kinek kellett volna ezt megcsinálni, hogy ki a tervező. Mindenképp megkeresem őket.
2021. jan. 28. 10:52
Ha ez albérlet, akkor az egész munka elvégeztetése a tulaj feladata lett volna. Hiszen ki az a bérlő, aki megfelelő fűtés-melegvíz-stb. nélkül vesz ki egy lakást????? Az ő lakásának az állaga ment tönkre, nehogy már olyan lakásért rakja zsebre a bérleti díjat, amely még minimális mértékben sem felel meg a követelményeknek!!!!!
26. simple (válaszként erre: 23. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 10:32

Ajaj. Akkor ez így viszont bukta. A szerződésben rögzíteni kellett volna mindent, így nincs is mit számonkérni rajta tulajdonképpen.

Drága tanulópénz ez most neked, de jegyezd meg egy életre, szó elszáll, írás megmarad. Ilyet meg soha senkitől nem fogadunk el, hogy azt mondja hogy majd utólag rendezzük meg stb. Mert ilyenkor szoktak például olyan trükkök lenni, hogy "ja hát az nem volt ebben benne" "annak külön díja van" stb. és az ilyen végelszámolásnál derül ki hogy háromszor annyit kell fizetni. Így akkor arról semmid sincs, hogy a gáztervet ki készíti, ki vállal érte felelősséget... Nem jó a helyzet az biztos. Még esetleg annyit tudok tanácsolni, hogy van ingyenes jogsegélyszolgálat, őket felhívni hogy legalább telefonon mondjanak valamit, van-e esélyed bármire.

25. d8cdc21100 (válaszként erre: 21. - Simple)
2021. jan. 28. 10:09

Gáztervezere meg szerződés sincs " mert a végén elszámoljuk és akkor lesz minden egyben" ehhez képest nem lett semmi, mint kiderült.


Békéltetőknél írásban bevallja ki volt a tervező ennyi " bizonyítékom van, hogy ki csinálta volna" :(

2021. jan. 28. 10:07
Annyira szégyellem magam, hogy ennyire buta és tudatlan vagyok :( 😢😢😢
23. d8cdc21100 (válaszként erre: 21. - Simple)
2021. jan. 28. 10:06

Anyag számlám van, " központi fűtés berendezés és szerelés x összeg" aztán ennyi. Azt mondta a műszaki átadásnál kapok mindent. A kérdezett doksikat sem kaptam meg igazából nem is tudom mit kellett volna kapjak :(


Ügyvéd azt mondta maga szerződésünk sem ér semmit, mert csak árajánlat van rajta semmi konkrét hogy ő milyen munkákat vállal benne és milyen határidőre :(

22. d8cdc21100 (válaszként erre: 20. - Simple)
2021. jan. 28. 10:03

Sajnos nem tudok senkihez sem, albérletre meg nincs pénzem.

Max fagyoskodok akkor vagy nem tudom :( én szégyellem magam

21. simple (válaszként erre: 19. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 09:53
Van arról papírod, hogy mire és mennyit fizettél ennek az embernek?
20. simple (válaszként erre: 18. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 09:51

Sajnálom. Viszont ez így tényleg nagyon veszélyes, szerintem gondold át. Nem tudsz ideiglenesen valahova elköltözni?

Amúgy a gázterv engedélyezése nélkül hozzá sem kezdhetett volna. Nem kérted tőle a papírokat?

"Gázszerelési munkálatokat kizárólag a gázszolgáltató által engedélyezett tervek alapján lehet végezni Magyarországon. Gáztervet csak a Magyar Mérnöki Kamaránál bejegyzett szakági mérnök készíthet."

19. d8cdc21100 (válaszként erre: 18. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 09:49
2-3 hónap mire összegyűjtök talán az ügyvédre :( engem a főgáz azon kívül megbüntethet, hogy bő fél év után jelzem konkrétan nekik? Békéltetőn meg ugye az ügyvéden keresztül intéztem volna de eddig sikertelenül. :( Félek, hogy engem jobban megbüntetnek.
18. d8cdc21100 (válaszként erre: 17. - Simple)
2021. jan. 28. 09:33
Igen ez a baj, hogy tél van elzárják nyáron nem érdekelne :( ügyvédre sincs pénzem :(
17. simple (válaszként erre: 16. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 09:18
Ha nem adott be dokumentációt akkor pedig elég egyértelmű a helyzet. Ahogy Napsugár is írta, a gáztervet engedélyeztetni kellett volna, és az egészet ellenőriztetni a gázosokkal (főgáz)+nyomáspróba. Most ellened beszélek, de én a helyedben jelenteném ezt a főgáznak, valószínű kijönnek és elzárják a gázt, nem használhatod ezt így tovább, ami tudom hogy rossz, de még mindig jobb mintha felrobbannál az egész házzal együtt, ez bármikor megtörténhet! Rengeteg ilyen eset van, mikor kókányolás miatt a levegő repül a ház. A főgáz vesz fel jegyzőkönyvet, azzal irány a rendőrség aztán a kártérítési per miatt kereshetsz ügyvédet.
16. d8cdc21100 (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. jan. 28. 09:09

Voltam ezzel az iparikamaránál, teljesen nem foglalkoztak semmivel sem és attól is félek mivan ha vmivel kimagyarázza... Ügyvéd azt mondta hivatkozhat arra h ő csak betette a kazánt ő nem dugta be a konektorba ( konektorba dugta) hanem én, ( eph se volt csak egy hamisított papír aminek az én pld eltépte.


Állítólag ő ezt már beküldte a kamarának... Főgáznál semmi gáztervezet nincs azóta se :/

15. simple
2021. jan. 28. 08:55
Szerintem keress másik ügyvédet, és igenis fel kell jelenteni, nemcsak átvert, hanem valószínűleg egy életveszélyes helyzetet is teremtett.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - _Berry_)
2021. jan. 28. 07:40
A tárgyalás során a független szakértő kirendelése a bíróság feladata, és annak a díját a perköltséggel együtt a pert elvesztő fél fizeti.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 07:38

Az a gond, hogy nem csak engedélyezetlen beszerelést használsz, hanem ez akár életveszélyes is lehet! Gondolj bele, ha akár egy tömítést rosszul rakott be, és most még nem érezni a hibát, de ha egyszer az a tömítés megadja magát, akár az egész ház is repülhet!!!! Nem véletlen, hogy a gázosok, még mielőtt megcsinálják a nyomás-próbát, apróra átvizsgálják az egész szerelést, megnézek a beszerelt csövek átmérőjét, stb. stb.


Jelentsd fel a:

- Kereskedelmi és Iparkamaránál = nagyon gyorsan fülön fogják

- a Fogyasztóvédelmi Főfelügyeletnél


és ne csak kártérítési ügyben, de élet és vagyonvédelmi szempontból is vizsgálják meg a felelősségét!

Mondd meg az új ügyvédnek, hogy ez utóbbi jogcímen minél többet vasal ki belőle, azt a részét a munkájának "sikerdíj"-jal fizeted = %-ot kap belőle. Ennek mértékéről előre egyezzetek meg!

12. _Berry_ (válaszként erre: 8. - D8cdc21100)
2021. jan. 27. 22:53

Kérj ajánlatot, hogy ki tudná átnézni, kijavítani, de előtte a szükséges javítás fényében tervezetet csinálni, amit be is ad, vagy nem tudom, hogy esetleg te magad beadhatnád-e. Írtad, hogy nincs most pénzed, de egy per esetén már rögtön több 10 ezer, hogy megíratod a keresetlevelet, és ha kártérítést kérsz pénzben, nem pedig kijavításban, akkor nem minimumot kell fizetned, hanem a kért összegtől (mint a per tárgya) függően állapítják meg az illetéket is, ami megint lehet pár 10 ezer. Aztán az, hogy elmegy az ügyvéd a tárgyalásokra, az is pénz. Hiába vannak képeid, szomszéd, mint tanú, ami hasznos, de gondolom ki fognak rendelni szakértőt, aki megtekinti a helyszínen történteket, a szabálytalan beüzemelést... Egy szakértő meg...nagyon húzós.


Szóval jelenleg, ha nincs elég kereted, akkor lehet, hogy biztonságosra megcsináltatni még mindig olcsóbb, mint éveket várni a kártérítésre.

11. d8cdc21100 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2021. jan. 27. 19:01
Igen, de ő hagyta úgy ott. Megköszönte a munkát és elment. Egészen addig egy szó sem volt arról, hogy nekem bármi rossz míg én nem jeleztem neki a gondot. Utána se bagózott rám.
10. Guruljka (válaszként erre: 4. - D8cdc21100)
2021. jan. 27. 18:49
Nem annyira bosszú, hiszen engedélyezetlen gázrendszert használsz. Ha jól értelmezem a dolgokat.
9. d8cdc21100 (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. jan. 27. 18:39
Sajnos belenyúltam, több ajánlatot kértem, ő korrektnek tűnt dehát nem :/
2021. jan. 27. 18:37

Én is erre gondoltam, hogy nem jó ügyvédhez mentem de őt is 2 hétig vadásztam :( senki nem foglalkozik kártérítés üggyel. Több okból kifolyólag is akartam feljelenteni. Képekkel igazolva a szabálytalan beüzemelést, ebből adódóan rázott a csaptelep( 15V) így kellett zuhanyzozni. EPH vizsgálat hivatalosan nem volt ezt a gázszerelő közölte ( tanu szomszéd ) de volt egy EPH jk amit eltépett az orrom előtt a saját pld.


Mit javasoltok? Keressek másik ügyvédet bárhol? Annyi mindenre hivatkoztam, okirathamisítás, veszélyeztetés, gondatlanság. :(


Én már ebbe a harcba belefáradtam és nagyon elkeseredtem hétfőn mikor közölte az ügyvéd." Sajnos így járt"

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook