Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gáztervezés menete? fórum

Gáztervezés menete? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2021. febr. 3. 18:37

Én nem hiszem már el a dolgokat :(


3 napja hibakódokat ír ki, rossz a keringése elvileg...


Gratulálok ennek a majom vállalkozónak... Pénzem sincs megjavítani a marhaságát...

Hivatalos levelem is megérkezett, hogy semmilyen gáztervezet erre az ingatlanra nincs leadva :(


Elképesztő!!!


Fáj a fejem, a mellkasom fázom...

Remélem kapok egy jó tüdőgyulladást is a 3 napja hideg meg épphogy langyos fürdés miatt.. lakás se aza tyű de meleg...de a számla az persze magas...



Már most érzem kár elindítani bármi pereskedést mert úgyis kimagyarázza :(


Legszívesebben elmennék hozzá és jól megverném :(


Áll bennem az ideg hónapok óta miatta, kattogok mi legyen.. de munka nélkül szerintem hiába is pattogok :(


Tényleg feladtam, remélem elüt holnap egy busz vagy vonat.. annyira elegem van :(

66. simple (válaszként erre: 64. - D8cdc21100)
2021. febr. 2. 16:24
Jézusom, még olvasni is rossz volt. A bácsitól kérdezd meg mindenképpen hogy látja, mennyire életveszélyes így ezt használni... Annyit nem ér, hogy bajod essen. Ne mondj ilyet, ezt is, meg mindent helyre lehet hozni, ha most úgy tűnik hogy nem, akkor is. Kívánom, hogy mielőbb találj munkát!
65. simple (válaszként erre: 63. - D8cdc21100)
2021. febr. 2. 16:21
Rendőrségi feljelentésen nem gondolkodtál? Ha perelni nem is perelsz, legalább ezt meg kéne tenni nem? Ki tudja hány embert vert át, meg ver át azóta is.
64. d8cdc21100 (válaszként erre: 62. - Simple)
2021. febr. 2. 16:19

Ez az... Tegnap már hibakódod is írt ki...

Telefonon hívtam gyorsan azt a bácsit aki javította ennek a majomnak a munkáját.


Bár nyomás nem volt 1.5 és mondta h egy szelepet nyissak meg. Abból úgy lövelt ki a víz hogy a fürdőszoba másik faláig lő... Azt mondta nem is kellene neki vizet lőnie... Ma jön megnézni.



Én már úgy vagyok vele bárcsak rám robbanna :( úgyse hiányoznék senkinek meg legalább minden gondom megoldódna... Ezen se kellene gondolkozni mert úgyis azt ítélik meg hogy a hülye liba miért nem gondolkozott meg bízott meg mást... Hát honnan tudnám :( ha férjem lenne neki se lenne kötelessége érteni ehhez, azért van a " szakember" dehát mostmár azon imátkozok ne csesszenek meg a gázszolgtól meg kapjak munkát és pótoljam ezeket :(



Feladtam. 3. Ügyvéd nézi az ügyet nekem meg csak a pénzem megy megint...holott munkám sincs, a számlák meg mindig jönnek de ügyvédeket is fizessek :(

63. d8cdc21100 (válaszként erre: 61. - Simple)
2021. febr. 2. 16:14

Az amit írtál az egy számla ( kb az egyetlen db amit hajlandó volt adni)


Semmi olyan ki a tervező stb...ezeket b..szta beleírni.

Anyagárról van számla aláírta h átvettem és fizettem ,de rendes számla a.nyugta az nincs.


Van pár sor a szerződésben hogy ő mit vállal de határidő tehát ami egy rendes szerződésben benne kell lennie nincs.


Békéltetőknél ő elismerte hogy ő csinálta meg ki a tervező.


Ennyim van sajnos :/

62. simple (válaszként erre: 61. - Simple)
2021. febr. 2. 16:11
Ja meg mivel ez gáz, igen veszélyes üzem, külön rögzíteni kellett volna azt is, hogy a gáztervezésért a mérnök, a kivitelezésért pedig ez a faszi felel kizárólagosan. Ez nem játék, most ha rádrobban a ház akkor mi lesz?
61. simple (válaszként erre: 59. - D8cdc21100)
2021. febr. 2. 16:07

"központi fűtés berendezés és szerelés x összeg"


Ezt írtad korábban, hogy ennyi van benne. Az a baj, hogy ez fityfirity, nem szerződés. Konkrétan le kéne lennie írva, hogy milyen munkák lesznek elvégezve, milyen anyagokkal stb. A gáztervezéstől kezdve, hogy ki a mérnök aki elkészíti, annak a beadása, gondolom van egy határidő amíg elbírálják, ez az időpont is benne kellett volna legyen. Aztán hogy mi az hogy központi fűtés berendezés? ebből van ezer fajta márka, ezer féle működési elvvel, ezer féle teljesítménnyel, hogy ebből pontosan melyik készülék, szintén rögzíteni kellett volna. Ha mondjuk radiátor is, akkor milyen, mekkora és hány db kerül beszerelésre. De még az is hogy hány méter kábel, milyen szivattyú, anyám kínja kell ehhez a rendszerhez. És persez nyilván az elején, hogy megbízod ezt és ezt a vállalkozót erre meg arra:itt leírva konkrétan részletesen az egészet, aki vállalja hogy mittudomén október 1 és 6 között megcsinálja neked ennyi meg annyi forintért, és itt lett volna részletesen a lista, hogy ez mit tartalmaz, majdnem az utolsó szögig beleírva minden. Így néz ki egy szerződés.

És ez a baj, hogy a bíróság nem feltétlenül fog téged védeni, pont ezért, mert az hogy te nem tudtad az nem mentesít semmi alól, hiszen utána tudtál volna nézni. Szerintem kéne beszélni az ügyvéddel, ha van rá mód. Ő fixen meg tudja ítélni, hogy érdemes-e perelni így vagy sem. Alapból neked lenne igazad, nem kérdés, csak ugye felmerülhet a te felelősséged is, hogy hagytad magad átverni. azzal a trógerrel nem próbáltál meg beszélni azóta? Aztán lehet, hogy röhög a markába, mert nincs semmi a nevén.

2021. febr. 2. 15:55

Ez sajna olyan, hogy egy nő elviszi a kocsit autószerelőhöz és azt mondják neki " bukómaki szervót kell cserélni meg a vezérlést"


Jó esetben ránézel létezik-e bukómaki szervó vagy ha furfangos olyat mond ami van is egy autóban ha ránézel akkor létezzen de te honnan tudnád az jó vagy sem?

59. d8cdc21100 (válaszként erre: 58. - Simple)
2021. febr. 2. 15:53

Nincs szerződés ami hivatalos jogilag beleköthetetlen.

Egyedülálló nőként nem nemtudom hogyan néz ki egy ilyen vállalkozói szerződés. Ettől nem kellett volna átvernie semmivel.


Van szerződés ki a vállalkozó ki vagyok én, mennyi az előleg árajánlat mi mennyi meg még valami

58. simple (válaszként erre: 57. - D8cdc21100)
2021. febr. 2. 15:10
Tisztán látszik, hogy szélhámos. Neked viszont felróható az, hogy miért nem írtál vele rendes szerződést, abban az utolsó szögig rögzítve lett volna minden. Nem vagy hibás, de a bíróság hivatkozhat arra, hogy te sem tettél meg mindent ami elvárható lett volna, hogy védd az érdekeidet.
57. d8cdc21100 (válaszként erre: 56. - Simple)
2021. febr. 2. 13:39

Én részemről szerintem tiszta vagyok.

Ő üzemelte be hibásan, nem adták le a tervezetet, rázott a zuhanyzóm, nem adott számlákat

56. simple (válaszként erre: 55. - D8cdc21100)
2021. febr. 2. 13:31
Ez így megy, ha mondjuk nem tudják miből levonni, akkor ráterhelik a házára, de ha az sincs neki akkor nincs tovább. Akkor az lehet, hogy a bankszámlájáról, fizetéséből inkasszózzák. De gondolom egy ilyen szélhámos feketén kéri a pénzt, zsebbe, szóval ez is zsákutca. Gondolom fel van készülve ilyen helyzetre, valószínűleg nem te vagy az első akit átvert. Ha elindítod a pert, addig nem büntethetnek meg téged, amíg nincs vége a pernek, és ki nem derül ki a hunyó.
55. d8cdc21100 (válaszként erre: 54. - Simple)
2021. febr. 2. 13:24

Ezekbe nem ment bele részletesen a tanácsadó.

Sőt olyat is említett ha nem behajtható a kártérítés, mert nincs pénze a vállalkozónak akkor bukó...de ezt se értem

..ingatlanra pl. nem lehet ezt terhelni? Meg mi az hogy ha nincs pénze? Nekem sincs pénzem 89% kifizetni ugyanazt a munkát meg pereskedni meg ecetere...


Van egy érzésem én maradok alul és hiába nekem nincs pénzem nekem akkor is fizetni kell...


Kikötik majd a gázt lehet meg is büntetnek engem...holott nem is az én dolgom lenne :/


Nem értem én ezt a magyar büntetőjogot...bezzeg a parkolásibírságot képesek ingatlanra terhelni...ezt nem?


:( Annyira csalódott vagyok hogy szerintem el se kéne kezdeni :/ mivel az ügyvéd ilyen " pártfogó meg államilag fizetett" vélhetően neki nem érdeke hogy nyerjek :/ nem tudom

54. simple (válaszként erre: 53. - D8cdc21100)
2021. febr. 2. 13:14
Elvileg a vesztes fizeti az összes költséget, tehát a másik fél ügyvédjének a díját is. Itt most miért nem így van?
53. d8cdc21100 (válaszként erre: 51. - Napsugár8)
2021. febr. 2. 11:04
Ügyvéd átnézi az 35 ezer onnan ha van értelme akkor a perköltség, ezekről nem volt szó, mert majd az ügyvéd megmondja mennyit lehet kártérítést kérni :/
2021. febr. 2. 11:03
Nem tudom fogja-e bárkit is érdekelni, hogy szabálytalanul üzemelte be meg gáztervezet sincs, nem is kaptam... :/
51. Napsugár8 (válaszként erre: 50. - D8cdc21100)
2021. febr. 2. 11:03
Mekkora az az összeg, amit részletekben meg kellene fizetned, akár nyersz, akár buksz? És mekkorát nyerhetsz, ha nyersz?
2021. febr. 2. 10:59

Most voltam bent. Azt mondták van rá esély,.hogy lehet valami a javamra... Mert sokat mulasztott a vállallozó de biztosat nem tud mondani.


Munkanélküli stb papírokkal kell igazolni, hogy " rászoruló " vagy az ingyenes jogi tanácsadásra.


Ügyvéd nincs ingyen kivéve ha 44.500 ft alatt van a jövedelem.


Államilag megfinanszírozzák az ügyvédet amit részletbe kell kifizetni független hogy buktál vagy nem



Kérjem szerintetek? Nem tudom :/

49. Guruljka (válaszként erre: 47. - Napsugár8)
2021. febr. 1. 13:22
Mindennek legyen nyoma írásban. Az a biztos.
48. simple (válaszként erre: 43. - D8cdc21100)
2021. febr. 1. 13:20
Drukkolok! Majd írj utána.
47. Napsugár8 (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2021. febr. 1. 11:49
Azt felesleges. A tervezővel úgy kell megállapodni, hogy a díjban benne van az engedélyeztetés is, tehát ő fogja bevinni a terveket és a pecsétet rányomatni.
46. d8cdc21100 (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2021. febr. 1. 10:52
Jajj igen... És mindent is fényképezek ezentúl :(
45. Guruljka (válaszként erre: 38. - Napsugár8)
2021. febr. 1. 10:30

Szép dolog a telefonbeszélgetés, de utána feltételnül küldeni kell egy e-mailt, mert az kidobhatatlanul megmarad, nálad az elküldött fiókban biztosan.

"T. ezmegaz, az iménti (pontos dátum) telefonos megbeszélésünk alapján az Önök által ajánlott XY tervezőt szándékozom megbízni házam gázrendszerének tervezését."

44. Napsugár8 (válaszként erre: 43. - D8cdc21100)
2021. febr. 1. 10:29

Szorítok! Várom, várjuk a visszajelzésed.

(A Népi Kína 2 napi termését kívánom neked, oda bele a szerencsédbe!!!) :))

2021. febr. 1. 10:22
Holnap megyek a jogi tanácsadásra. Szorítsatok,.hogy legyen valami jó hír 😢🍀
42. _Berry_ (válaszként erre: 41. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 22:28
Erőt és kitartást neked! Sajnos ebben az a bosszantó, hogy ezek a szakemberek elkérnek egy csomó pénzt, annyit szabnak meg, amennyit akarnak, mindig van megrendelésük, és egyik-másikban mégis 0 a tisztesség, hogy rendesen elvégezzék a munkát.
2021. jan. 28. 15:35

Köszönöm Mindenkinek!


Eléggé azért elvagyok keseredve :(

40. _Berry_ (válaszként erre: 37. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 15:34
Tulajdonképpen, ha van egy megbízási szerződés, amiben ráadásul elismerésre kerül, hogy az előleget is átvette, akkor nem lehet azt mondani, hogy nincs szerződés. Szóval, akkor azért ez nem reménytelen a per, csak sajnos hónapokig fog tartani.
39. _Berry_ (válaszként erre: 37. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 15:27

Megyétől függetlenül mindenkinek lehetősége van az ingyenes képviseletre, amennyiben az engedélyezéséhez szükséges feltételeknek megfelel.


Ezen az oldalon találsz több infót: [link]


Itt konkrétan rá is kereshetsz a jogi segítőkre megye szerint:


[link]

38. Napsugár8 (válaszként erre: 37. - D8cdc21100)
2021. jan. 28. 15:11

Majd akkor: telefonon kérdezz rá a gázosoktól, melyik tervezőt, tervezőket ajálják, hogy a tervet megrendeld akármelyiknél. Ugyanis csak az általuk "megfelelő tervező mérnök" munkáját fogják elfogadni jónak, hiába is választol te magad egy "olcsó jánost", annak a munkájára nehezen adják meg a kiviteli engedélyt. Majd a kismillió pótlások, visszadobások, stb. után többe kerül a leves, mint a hús, és megy az idő rajtatok!


Egy telefon, kérj neveket, címeket, és azok közül válassz egyet, akinél megrendeled a tervet! Különben kezdődik a herce-hurca előlről!

És majd az általuk ajánlott szakival célszerű megcsináltatni, mert "az ő munkájában megbíznak" jelszóval, kevesebb lesz az átvételkor a szöszmötölés, hamarabb pecsét kerül a papírjaidra, mintha majd a magad feje után kezdel el ismét szakembert keresni.

Sajna ez van, de azért annyiból nem mindegy, hogy valóban jól legyen megcsinálva, vagy ismét valami gubanc legyen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook