Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás és akik élvezik fórum

Futás és akik élvezik (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. Vecy
2010. ápr. 13. 21:19
Ez az eső betesz a futásnak... :(
42. Vecy (válaszként erre: 40. - Vica44)
2010. ápr. 13. 06:34
Jobbulást! A náthát tessék rendesen kifeküdni a futás előtt. Épp alkalmas rá ez a rossz idő, ilyenkor úgyse megy az ember futni. Legalább nem a jó időben kell lemondani a futásról :)
41. ff36256613 (válaszként erre: 40. - Vica44)
2010. ápr. 12. 22:27

Hát, az tök jó lehet:)

kedvet kaptam én is ehhez, azt hiszem, jó buli lesz. Az meg, hogy még fogyok is mellette, csak hab a tortán!!

Jó éjt!!

40. Vica44
2010. ápr. 12. 21:32

napok óta esik :-(

én meg küzdök a náthával.........

így nem merek kimenni futni

:-(((((((


én is este szeretek futni és én is leginkább mp3-al....... telerakom jó számokkal, amik adják a tempót aztán irány az utca :-)

39. Vecy (válaszként erre: 38. - Ff36256613)
2010. ápr. 12. 20:50

Még én is csak olyanban futok.

Legalábbis nem tudok róla, hogy futócipő lenne, mert vettem egy edzőcipőt, mert szeretek edzőcipőben csavarogni. Aztán lehet, hogy futócipő, lehet, hogy nem.

38. ff36256613 (válaszként erre: 37. - Vecy)
2010. ápr. 12. 20:43

Szerintem is jobb lehet este futni. Mondjuk én kisvárosban lakom (Pest megye) de forgalom napközben itt is van. Lehet, már holnap neki is fogok. Szerinted, ha nincs futócipőm az nagy baj? Nem akarok venni egyelőre, mert mi lesz, ha mégsem nekem találták ki ezt a futás dolgot? Drága mulatság egy ilyen cipő, nem?

Ha nincs, szerinted a mezei edzőcipő megfelel?

37. Vecy (válaszként erre: 36. - Ff36256613)
2010. ápr. 12. 20:17

Én este futók közé tartozom. Nem is a megbámulás miatt, mert az nem nagyon érdekel. Mindig azt tartottam szem előtt, hogy én legalább teszek valamit, ellenben a sok bámulótól.

6-8 között szoktam futni, attól függ melyik nap mit csinálok. Nappal azért nem szeretek, mert olyan felbolydult a város, állandóan figyelnem kell a gyalogosokra, biciklisekre, autókra... estefelé minden lenyugszik, s könnyebb koncentrálni.


Most sajnos esik az eső, ilyenkor pihenőnapot tartok :) Mert néha azt is kell ám!

36. ff36256613 (válaszként erre: 35. - Vecy)
2010. ápr. 12. 20:11

Köszönöm szépen kimerítő válaszod:)

Tudod, mit, teljesen igazad van. te nappal futsz, úgy értem világosban vagy sötétben inkább?

Én, kicsit szégyenlős vagyok, utálom, ha néznek...

Ez az Mp3 jó ötlet, ki fogom próbálni.

Még egyszer köszönöm.

35. Vecy (válaszként erre: 34. - Ff36256613)
2010. ápr. 12. 19:55

Ha nincs kivel, egy mp3 lejátszó jó barát lehet a futásban. Én pl. kifejezetten egyedül szeretek, mert akkor nem lát senki, nem kell senkihez alkalmazkodnom, illetve hozzám sem kell senkinek igazodnia. Se tempóban, se távolságban, se időben stb.

Az mp3-as meg mindig azt nyújtja nekem amihez kedvem van :)


Amúgy csak annyit és úgy szabad futni (szerintem), amennyi jól esik. Nem baj, ha csak kicsit, vagy kevésnek érzed. Az, hogy az ember elszánja, hogy kezd magával valamit, és tesz is érte, sokkal többet ér, mint a km-ek. Azok majd később. Szépen fokozatosan. Nálam egyszercsak jött egy pont, amikor éreztem, hogy a táv, amit futottam, kevés. Ekkor növeltem csak rajta.

És minden futásból (függetlenül attól, hogy épp jó vagy rossz passzban voltam és mennyit futottam) úgy jöttem haza, hogy ma is tettem valamit azért, hogy fogyjak, hogy egészségesebb legyek, mégha nem is volt valami csúcsteljesítmény.

2010. ápr. 12. 18:09

Sziasztok!

Én még teljesen új vagyok itt, de nagyon érdekel engem is ez a téma. A futás lenne nekem is az ideális, de én sem szeretek/szeretnék egyedül futni:(

Sajnos, itt (ahol lakom) nem nagyon ismerek senkit, így a kedvem is lejjebb hagyott. Pedig nagyon kellene valamit kezdeni magammal...

Tanácsot adna valaki egy teljesen kezdőnek, hogyan kezdjem el?!

2010. ápr. 12. 11:06

Vecy: A jó technika? Igen, az a nem trappolós állítólag. Először a sarkadat teszed le, és puhán átgörgeted a lábujjadra a súlyt - valahogy így. Mintha gyalogolnál. Ha teli talpra érkezel, az a legrosszabb, tuti.

Vica44: detto: kivéve, hogy az öt-hat alkalom hetente csak álom maradt, de 3-4x biztos mentem :) És 7-8 km/h-t csak síkon szaladgáltam, emelkedőn jóval lassabb voltam. De egyszer a Vivicittát is lefutottam - az 12 km volt, és a szintidő 8 vagy 9 km/h volt, valahogy az is sikerült. Na az most asszem nem menne :D

32. Vecy (válaszként erre: 31. - Vica44)
2010. ápr. 11. 17:29
Én mindig csak annyit és olyan tempóban futok, amennyi és ahogyan jól esik. Így nem érzem kényszernek, sőt, így szerettem meg :)
31. Vica44
2010. ápr. 11. 16:48

ma kezdem elvileg én is a futást

remélem nem fog esni......

nem szeretek esőben futni


a mai naptól nincsenek nagy elvárásaim, kb. egy éve nem futottam és egy hete volt lumbágóm...


jó volna ma megállás nélkül 1 km-t futni


régen 4-5 km volt az átlagom hetente öt-hat alkalommal......

de én lassan futok, csak olyan 7-8 km/h sebességgel....

30. Vecy (válaszként erre: 29. - _anatha_)
2010. ápr. 11. 15:52
Csak milyen a jó technika? Én próbálok nem trappolni.
29. _anatha_ (válaszként erre: 28. - Vecy)
2010. ápr. 11. 13:45
Igen, pont ezért nem nagyon merek én sem füvőn futni, mert elég "bokakimenős" vagyok, gyengék az inszalagjaim. Azt mondják egyébként, hogy betonon - ha jó technikával futsz - nem feltétlenül sínyli meg az izületed.
28. Vecy (válaszként erre: 27. - _anatha_)
2010. ápr. 11. 12:50

Az utcával ráadásul az a baj, hogy a beton nem igazán tesz jót sem a térdnek, sem a bokának...

Most azt csináltam, hogy olyan útvonalom mentem, ahol tudtam a járda mellett a füvön futni. A megszokott távom 3/4-én ezt meg tudom oldani.

Nekem a vádlim akart már leszakadni a napokban, de mintha tegnap a füvön futás után feleannyira se éreztem volna a vádlimon a megerőltetést.

Csak a füvön meg mindig attól tartok, hogy rosszul lépek, és egy fűcsomóban kifordul a bokám vagy a térdem.

27. _anatha_ (válaszként erre: 20. - Vecy)
2010. ápr. 11. 09:52

Völgyben lakunk, és itt a környező kis dombokon futkározok (tam) föl-le (nem durva terep azért), az utcákon - kicsit félelmetes, ahol épp nincs kivilágítva az utca, de ha jön egy kutya, kicsit belehúzok, legalább van, mi motiváljon :)

Általában olyan fél-háromnegyed órát, nyugis tempóban. Aztán itthon megnéztem a mymap.hu-n, hogy pontosan milyen távot teljesítettem, hány kilómétert. Pulzusmérőm van, az meg minden egyebet mért, úgyhogy vezettem a kis excelt, és próbáltam magam mindig túlszárnyalni - mindig csak egy iciripicirit. Kíváncsi vagyok, most mennyit bírnék... max 1 km-t lehet ;)

26. _anatha_ (válaszként erre: 18. - Vica44)
2010. ápr. 11. 09:46
Hüly@ vagyok, nem Decathlonban vettem, hanem a Harveysban tényleg, ott vannak mindig akciósak.
25. _anatha_ (válaszként erre: 7. - 12eea710ce)
2010. ápr. 11. 09:44

Szia pinklady!

Én még nagyon rég vettem a gyógyszertárban térdvédőt, mert anno spinningen nekem is nagyon megfájdultak a térdeim. Futásnál mindig rajtam van, és nekem azóta nem fájnak. Bevált úgy néz ki.

24. _anatha_ (válaszként erre: 6. - Imo)
2010. ápr. 11. 09:42
Jó lenne, ha nem kéne addig várnom... nagyon hiányzik! De szépen fokozatosan azt hallottam, hogy már el lehetne kezdeni, szopi után, jó, kényelmes, de jól tartó melltartóban, először csak sétafika, aztán fokozni a tempót és a távot. Egyelőre mi még csak a sétánál tartunk, de egyre többet abból is :)
23. _anatha_ (válaszként erre: 5. - C3c6bfe2df)
2010. ápr. 11. 09:39

:) Nem tudom, miért feltételezem mindenkiről alapból, hogy Budapesten lakik... mellesleg én sem... :)

A földutak a legjobbak!!! Meg nem kell mások izzadtságát szagolnod :)


Nekem Nike futócipőm van - óccsó Decathlonos, de a profik a Saucony-t ajánlják, hogy az a legjobb, ha komolyan akarod csinálni. Nekem anno bevált az Adidas is, ha nem vérprofin űzi az ember, akkor szinte mindegy, csak kifejezetten futócipő legyen.


Köszi a gratot :)

22. _anatha_ (válaszként erre: 4. - A908366fdb)
2010. ápr. 11. 09:36
:) érdekes, én pont, hogy egyedül szeretek, mert ilyenkor én diktálom a tempót, ami valljuk be nem egy sprint :) Beszélgetni úgysem tudok ilyenkor, úgyhogy megy a zene a fülembe, és közben nézelődök körbe-körbe, és örülök az életnek, meg a madaraknak, meg a szép házaknak körülöttem (na itt az endorfin :) - és mosolygok ilyenkor, mint a tejbetök...
21. c3c6bfe2df (válaszként erre: 20. - Vecy)
2010. ápr. 11. 08:42
Én földúton. Bent a szántás mellett!:D
20. Vecy (válaszként erre: 11. - C3c6bfe2df)
2010. ápr. 10. 21:49

Nekem se ártana egy jó cipőt vennem. Én azon gondolkozom, hogy a közelben van egy Decathlon, ott külön vannak szedve a cuccok futáshoz. Ott kellene talán választani.


Ti min futtok? VAn lehetőségetek sportpályán, salakon, füvön, spéci futópályán futni? Nálunk sajna estére nem lehet bemenni a sportpályákra, így maradnak az utcák.

19. Vecy
2010. ápr. 10. 21:46
Sziasztok! Sose gondoltam volna, de futás függő lettem. És szeretem. Most már szeretem. Néha kicsit nyűg nekiindulni, de utána nekem is nagyon jó a közérzetem. Szintén az este futók táborába tartozok, többek közt, mert ekkor van rá annyi időm, hogy kényelmesen, annyit futok, amennyit birok.
18. Vica44
2010. ápr. 9. 22:15

10 körül vettem.

én mindig a Hervisben veszem, abból választok ami akciós

17. a908366fdb (válaszként erre: 16. - Vica44)
2010. ápr. 9. 22:10

Megkérdezhetem mennyi volt?

Mert most nálunk az adidas boltban le vannak értékelve a futócipők...valamelyiket már 6-8 ezer forintért meg lehet kapni...de ami nekem tetszik az mondjuk 12E.

Szerintem az sem olyan sok érte, mert máshol néztem, és 20E-ért láttam

16. Vica44
2010. ápr. 9. 22:08

mindkettő más.....

nem is tudom, én most aránylag elégedett vagyok az adidassal, ennek a talpa nem olyan vékony kevésbé érzem a kavicsot, az előzőnek a sarka volt kicsit jobb

15. c3c6bfe2df (válaszként erre: 14. - Vica44)
2010. ápr. 9. 22:05
Melyiket szeretted jobban?
14. Vica44
2010. ápr. 9. 22:04
Nekem is adidas van most, előtte nike volt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook