Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fullmoon01 és mások fórum

Fullmoon01 és mások (beszélgetős fórum)


2009. nov. 8. 19:16
Nem baj azért tudják csak meg kit vesznek majd vissza:)
55. Vikó 26 (válaszként erre: 53. - Gm75)
2009. nov. 8. 19:15
Én szerintem a munkahelyén nem fogod el érni,pici gyerekei vannak,valószínű otthon van velük!
2009. nov. 8. 19:14
Nem ütheted meg a bokád azért ha feljelented. Viki azt mondom te kismama létedre kíméld magad, ez esetben inkább maradj ki a feljelentésből. neked a picúrra kell koncentrálnod és vigyáznod magadra! Másoknak mondom: Azért lehet ugyanúgy feljelenteni, mert magát a csalást elkövette, tehát a törvényi tényállást megvalósította, a rendősrégi mailt elküldte, bizonyítható hogy csak azért utalta vissza a pénzt mert berezelt. De ez nem volt szándékában. Ezt sem levélben sehogy nem jelezte, hogy ezt akarta volna. Maga a csalás, mint bűncselekmény megvalósult. Nem akarok senkit rávenni aki jobbnak látja azt hogy kimarad belőle az tegye. A rendőrségek közt is különbség van . A lelkiismeretesek és jó szakemberek tudják, hogy jogod van így is feljelenteni. Akik meg lusták lebeszélnek róla. Ennyi.
53. gm75 (válaszként erre: 45. - Crystalion)
2009. nov. 8. 19:09

Sziasztok!


Én is ide találtam! Én azt tervezem, ha holnapig nem jelentkezik; már pedig nem fog, mert eddig sem füstölgött a klaviatúra a keze alatt; felhívom a munkahelyén, ha kell a munkaügyön keresztül, de beszélni fogok vele.

Küldjetek tértivevényes felszólítót neki, én sok pert úgy nyertem meg ( bár nem minden bíró fogadja el), hogy a "nem kereste" jelzéssel visszaérkezett tértivevényes felszólító levelet a bíróság kézbesítettnek tekintette.

Ha sikerül vele beszélnem beszámolok!Szeretném ha megleckéztetnénk a kicsikét, hogy legközelebb még álmába se jusson neki ilyet tenni, de még a gondolat se üssön szöget a fejébe.

2009. nov. 8. 19:08

Leírod, hogy mikor mit és mennyiért vettél tőle aztán leírod, hogy mi történ, már hogy nem küldte az árút, maj d kb a következő szöveget:


A fentiek ismeretében ezennel felszólítom XY személyt(... szám alatti lakost), hogy a jelen levél kézhezvételétől számított 5 munkanapon belül részemre fizessen meg a lent megjelölt számlaszámra x Ft-ot és annak ... időtől a teljesítés napjáig járó, érvényes jegybanki alapkamatnak megfelelő kamattal növelt összegét. Amennyiben az említett határidőig az Ön részéről a teljes összeg megfizetése nem történik meg, kénytelen leszek megtenni minden szükséges jogi lépést annak érdekében, hogy a jogos követelésemet jogi úton érvényesítsem, melynek minden költségét Önökre hárítom.


Bankszámlaszám: XY Bank xxxxxxxx-xxxxxxxx-xxxxxxxx


Amennyiben a jelen levelemben foglaltaknak nem tesznek eleget, a szükséges jogi lépések mellett, haladéktalanul kezdeményezni fogom az ügy kivizsgálását az illetékes felügyeleti szervektől, annak érdekében, hogy az Ön által tanúsított magatartás a jövőben más személyekkel ne fordulhasson elő.


Ez a levél tértivevényes küldeményként kerül kézbesítésre.

2009. nov. 8. 19:04
jó pár k and h s nem kapott pénzt..szóval sztem a fenyegetettség alapján.
2009. nov. 8. 19:04

Hát igen, én ezt abból gondolom, hogy akik írtak neki és tudja a szmlaszámát annak megígérte.Nekem írt én az első 3 becsapottban voltam, és azonnal írtam neki, mindig válaszolt, mígnem egyszer a "rendőrös"válasz jött...erre én azonnal írtam nekiés arendőrnőnek is, hogy nem lehet rendőr és ecseteltem neki miért nem..adtam 1 lehetőséget , hogy rendezze az anyagiakat, különben a munkahelye és a jóhíre is bánja.Pénteken válaszolt, miután hazaértem a rendőrségről,mert ugyebár megtette a mór a kötelességét...

A válaszom az volt az ő, visszautaltam a pénzed, hétfőn, keddenmegkapod, csak hagyjááábékén, hogy késő, mert eljelentettem.Szóval szerintem ezután nekem mégsem utalt...De már mindegy is, a lényeg, hogy karácsonya se legyen, neki sem!

49. Vikó 26 (válaszként erre: 48. - Nina83)
2009. nov. 8. 19:04

Eddig asszem azoknak utalt akik Kh-s ok mint ő!

Gondolom ez így volt neki a leggyorsabb és legegyszerűbb!

Én azt tartom egyébként a legvalósznűbbnek,hogy ez az egész nem más,mint egy kis idő nyerés,legalább ez alatt sem molesztálják gondolván!

Ennek ellenére egyébként ma is küldtem neki egy emlékeztető mailt!

De mi van ha tegyük fel utal és feljelentem?

Az törvényes?

Ezért én nem üthetem meg a bokám?

48. Nina83
2009. nov. 8. 18:47
Csak tudnám mi alapján válogat??Az nem az ő pénze hanem a mienk!!!!!!!!Ha pár embernek utal még jobba felidegesíti a többieket.Szétszedik és én nagyon fogok segiteni ebben.
2009. nov. 8. 18:43

Pont azért kérdeztem meg a rendörségen vissza kell-e vonnom a feljelentést ha visszautalja a pénzem???A válasz az volt, nem lehet visszavonni, csak jelentenem kell....

Amúgy páran szerintem megkapják apénzt, mert szépíteni akar...hogy ne kapjon olyan sokat.

46. Nina83
2009. nov. 8. 18:41
A feljelentés mellé:D
2009. nov. 8. 18:41

Na engem jogász létemre nem kell félteni. nem leszek. És nem azért mert erősködni akarok. Bárkivel megeshetett volna , hogy pl nincs meg a termék csak jó boltot akart de nem jött össze. De legalább lett volna annyira gerinces, hogy akkor ír egy levelet vagy felhív és elmondja hogy nem jött össze és bocsika de visszautalná a pénzt.Akkor nem mondok semmit. Elég normális vagyok régóta vagyok az aukciós oldalon és velem mindíg mindent meg lehetett beszélni. de ez azért több volt a soknál. Pláne hogy a kislányom látja kárát. Én most már ragaszkodom a zebrámhoz vagy annak az árához. Bár olyan jól keresnék, hogy lesza... ssam, mert zsebből vehetnék másikat, de sajnos nem tehetem meg. És még ha megtehetném is ez már elvi kérdés. Ha már pár évig tanultam a jogot igenis fellépek a jogtalansággal szemben.

Pláne hogy családok napjait, ünnepeit,karácsonyát tette tönkre. és sok sok pici manó arcáról törölte le a mosolyt:(

44. Nina83 (válaszként erre: 39. - Crystalion)
2009. nov. 8. 18:39
Szia! Mi is pontosan az a fizetési felszólitás????én is küldenék neki egyet.
2009. nov. 8. 18:38

Nem hiányzik,persze egy éves kislányom van,emellet 16 hetes kismama vagyok!

De szívesen vagyok a segítségére bárkinek,tanúként,sértettként,akárhogy!

Mondom,egyszerűen arról van,szó,hogy nem ismerem az ezek után következő lépéseket!

42. Vikó 26 (válaszként erre: 36. - Crystalion)
2009. nov. 8. 18:36

Hát azért ez egy kicsit erős hasonlat volt!

De nem értem,akkor milyen alapon jelentsem fel?

Nem a két szép szeme miatt nem jelenteném fel,egyszerűen már nem lenne rá okom!

Vagy menjek be és mondjam,ez a nő engem megpróbált át verni,de aztán mégsem,mert visza adta a pénzem?

Ha meg tudod mondani milyen indokkal tegyek ezek után feljelentést,úgy megteszem!

Én nem ismerem az erre vnatkozó szabályokat!

2009. nov. 8. 18:29
Ne csak azért várjátok a holnap reggelt, hogy meg jön-e az utalás, hanem hogy mehessetek a rendőrségre. Aki pedig feljelentést tesz, de visszakapja a pénzét ugyan értesítse erről a rendőrséget, de semmi képpen se vonja vissza a feljelentését.
2009. nov. 8. 18:24

Az előttem szólóval egyet értek én is. Azért írtam korábban én is, hogy mindenki tegyen feljelentést és ne várjatok a pénzre, mert a bűncselekményt attól még elkövette. És ha nem teszitek meg mindannyian a feljelentést, lehet mire oda kerül a dolog, hogy bíróság lesz belőle, a feljelentések összesége nem indikol, majd annyira szigorú büntetést és gondolom azt nem szeretnétek, hogy csak úgy egy ejnye-bejnyével meg némi bűnbánó arccal ezt megússza.

Igenis, ha ő ennyire gerinctelen volt veletek szemben, akkor ti is tegyetek róla, hogy ennek minél nagyobb visszhangja legyen az ügynek.

Ne várjatok hétfőig meg keddig meg nem tudom meddig, mert mi van ha megint csak ígérget és majd a végén azt mondja már pedig ő elutalta és hogy-hogy nem érkezett meg a számlátokra, ezzel is esetleg időt húzhat.

Ne legyetek kíméletesek vele szemben.

2009. nov. 8. 18:15

Én amúgy mindenképpen küldök neki egy fizetési felszólítást levélben is tértivevénnyel. És kedves fullmoon ha véletlen idetalálnál erre a fórumra is és olvasnád soraimat üzenem neked: Nyugodtan eljátszhatod, hogy nem veszed át a tértivevényes fizetési felszólításomat, mert a magyar jogban létezik a kézbesítési vélelem, így ha kétszer megpróbálták neked kézbesíteni, ha átveszed ha nem, kézbesítettnek minősül:)

Bátran ajánlom egyébként minden sértettnek aki nem kapta meg a pénzét ezen felszólítás megírását, hiszen a bíróság előtt ez is jól jön majd.

2009. nov. 8. 18:15
Nekem sem reagál a leveleimre, nagyon várom a holnapi napot, de szerintem nem fog utalni!!!!
2009. nov. 8. 18:12
Sziasztok!! Megérkeztem én is!!!
36. Crystalion (válaszként erre: 25. - Vikó 26)
2009. nov. 8. 18:06

Kedves Vikó!

Természetesen értem, hogy várni szeretnél. De ne haragudj, nem megbántani szeretnélek ezzel ne értsd félre és mást sem aki az utalásra vár. De! Ha megkapjátok a pénzt akkor miért nem jelentitek fel? Én is sértett vagyok de én ha van pénz ha nincs feljelentette. Már megbocsássatok de ez olyan mintha valaki meg akarna ölni valakit,de véletlen elvéti a lövést és nem talál. Akkor meg van bocsájtva hogy le akart lőni? Kissé fura, hiszen a csalást , lopást akkor is elkövette max kártalanított. Simán ússza meg hátha máskor is csinálja, más reggel és kész? Meg ugyebár van a BTK-ban olyan is hogy kísérlet, meklyről azt kell tudni, hogy ugyanúgy bűntetendő, mintha elkövette volna. de effektív itt magát a tényállást már elkövette. Csak kártalanított. Elhiszem hogy nem hiányzik a bírósági cécó senkinek, de ezek a szemetek pont ezért ússzák meg mindíg. Kérlek ne vedd személyeskedésnekés természetesen a te döntésed. Én csak nem értem. Remélem azért visszakapod a pénzed. És mások is, meg én is.

2009. nov. 8. 17:57

Na én is itt vagyok, ha valakinek segítség kell, csak írjon: zbieder@perfect-phone.hu


Még egy érdekesség, a hoxán regisztrált tagok között is van egy ilyen név, bár elég régen lépett be, meg a kor sem stimmel, de már nem akarok komplikálni :)


E-mail cím: fullmoon01@citromail.hu

Nem: nő

Születési év: 1985 (24 éves)

Lakóhely: Bicske


Regisztráció időpontja: 2008-11-17 13:26

Utoljára ekkor volt itt: 2009-05-08 12:12

Törzspontok száma: 0

34. Nina83 (válaszként erre: 32. - Vikó 26)
2009. nov. 8. 17:25
Ez viszont tényleg átláthatobb
33. Nina83 (válaszként erre: 30. - Marci791)
2009. nov. 8. 17:20
Igazad van csak az a baj a teszen nem hagynak minket, ezért szerintem jobban járunk egy kis keresgéléssel.Nekem nem válaszol a szuka.
2009. nov. 8. 17:19
Azért ez így átláthatóbb mint a teszen!
31. Vikó 26 (válaszként erre: 30. - Marci791)
2009. nov. 8. 17:18

Szerintem aki érdekelt a dologban és meg látja a topik címét,az rögötn tudja miről van szó és eddig is megtaláltuk egymást és mindenki tartaj 2-3 emberrel a kapcsolatot mail-ben is,így tudjuk egymást tályékoztatni a fejleményekről!

De azt tényleg nem tudjuk meg,hogy hányan tettek feljelentést már!

2009. nov. 8. 17:11
Csak az a baj itt, hogy sokan csak olvasgatnak, és nem tudják miről van szó...nem lényegtörő a fórum, keresgélni kell majd a sok üzi közt...de jó, mert ha utalt nekem,akkor megint megyek a rendörségre és a fejleményeket ide leírhatom nektek.
29. Nina83
2009. nov. 8. 17:08
Én már feljelentettem pénteken.De megírtam neki,hogy ne higgye hogy ennyivel megússza. Bár jó lenne tudni hányan jelentették már fel!
28. Vikó 26 (válaszként erre: 26. - 867f9adc74)
2009. nov. 8. 17:08
Hát főleg FP-s játékokat árult,áron alúl kis hibával!
27. Nina83
2009. nov. 8. 17:05
63:)Remélem legalább a fele bejön az ott elhangzott jókívánságoknak:D De remélem nem hiszi hogy ennyivel megússza az én gyerekeimmel senki ne packázzon és nem csak én gondolom így!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook