Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fülfájós kisgyermekek fórum

Fülfájós kisgyermekek (beszélgetős fórum)


2011. márc. 6. 06:42

Kedves édesanya!

Kicsi koromtól egészen tinédzser koromig fülfájós voltan annak idején anyukám meleg sóval kezelte és az használt. Én álítólag érzékeny voltam a húzatra.

Én is keresztül mentem rajta nem egy kellemes.

Kíván mielőbbi gyógyulást Ágnes

2009. jún. 16. 20:09
Sziasztok.Ma voltunk a kórházban,és nem tudom eldönteni hogy felszúrták-e a kislányom fülét.Valaki aki tudja hogy történik ez irja le legyen szives!!!!!Nekünk annyi volt hogy egy tompa végű fémcsőt tett a fülébe és szivatta.Ez egy csővel egy géphez volt kötve,én a csőben láttam a tű műanyag végét,de nem tudom azt benyomta-e????Azt ki kellene lőni valahogy belőle,de csak szívás volt.És nem mondták hogy felszúrták volna,a kislány sem sírt hogy bökés lett volna.Ki volt folyva a váladék a füléből,és nem látta tőle hogy mi a baj.De rokonok most azt mondják csak akkor szivják miután felszúrták!Most meg vagyok ilyedve.De ezt meg sem mondják????????
20. Zsuzsa88 (válaszként erre: 19. - Edicske)
2009. febr. 1. 16:42
Én is mindig fülbajos voltam kiskoromban. De a gond az, hogy annak ellenére, hogy azt mondták, hogy majd kinövöm, én nem nőttem ki. Az én gondom a klórérzékenység. Amint klóros viz kerül a fülembe, még aznap begyullad, kifakad, kifolyik. Annyi a dolgom "csupán", hogy kerülöm az érintkezést, tehát nagyon ritkán megyek medencére fürdeni, akkor is agyon vigyázok, hogy ne menjen viz a fülembe, illetve még amikor 7 éves voltam, kertes családi házba költöztünk, ahol nem városi vizvezeték van, hanem saját fúrott kutunk, és igy nyugodtan moshatok hajat anélkül, hogy vigyáznom kellene. De én már soha sem fogom kinőni... :(
2009. jan. 30. 19:18
Hová kopogjam le de tavaly óta nem volt problémánk. Igaz sokat nőtt a fiam lehet ez az oka....
18. Zsuzsa88 (válaszként erre: 17. - Kostyi79)
2009. jan. 30. 19:04
Ez a grommet egy pici csövecske? Ha az, akkor ilyenem nekem is volt, mikor kicsi voltam. Arany csövecske volt, és kicsit fájt is Anyumnak, mikor magától kiesett, mert akkoriban elég rosszul álltunk anyagilag...
2008. nov. 11. 21:44

Sziasztok!

A grommetről hallottatok már? A fiamnak is sok középfülgyulladása volt, de nálunk nem szúrják fel a fület. A háziorvosunk azt mondta, ha továbbra is sokszor lesz beteg a fülével, akkor grommetet ültetnek be, és azon keresztül tud szellőzni a középfül. Beszéltem anyukával, akinek a fiának beültették, nagyon dícséri.

16. edicske (válaszként erre: 15. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 11. 16:25
:-)
15. bb630e4e9d (válaszként erre: 14. - Edicske)
2008. nov. 8. 18:13
Mára terveztük a hajvágást. (de nem jött össze). Időközben kiderült, hogy a haja csikizi a fülét és a foga miatt "üvölt". Egyszerre jön 8 foga. :-(
14. edicske (válaszként erre: 13. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 7. 11:33
Először is vágd le a haját :-)) Elég hamar elkezdődött, nekem 11 hónapos volt a fiam. Talán mostanában nincs vele gond, most 5 éves lesz (utoljára tavasszal volt)mert megnőtt, begörbült a fülkürt és jobban szűri a bacikat stb. Mikor elkeztük az ovit minden hónapban volt a fülével probléma.Többször fel is kellett szúrni.
2008. nov. 6. 12:28

Sziasztok.

A kisfiam állandóan piszkálja a fülét. Szerintem csak rálóg a haja és az csikizi. Nem merem elvinni orvoshoz, mert félek, hogy "ok" nélkül szúrják fel a fülét. Honnét tudom, hogy valóban mi a baja? Milyen az amikor tényleg fáj?

Tudtok segíteni?

12. tyúkocska (válaszként erre: 11. - 996d3b2ccc)
2008. ápr. 15. 08:10

Már kezd kilábalni a betegségből, mert másfél hete kezdődött. Akkor kapott antibiotikumot, beszedte, itthon volt, de a héten már mehet oviba, de egy kicsit még fáj a füle.

Ezért gondoltam - hogy nehogy visszaessen, meg ne legyen annyi gyógyszer - a lámpára.


Akkor kék színnel akár hozzá is érhet a füléhez?

2008. ápr. 14. 23:04

Ha friss egy napon belüli vagy igen intenzív akkor a kéket használjátok, ha nincs szín akkor min. 15cm-re legyen a fülétől - egyébként bátran hozzá is érhet, nem gond.


Ha tudod napi min. 3X 2-2 vagy 4-4 perce, de ha megy, akkor úgy, hogy

reggel 2-2perc keléskor, és induláskor újabb 2-2perc, majd

délben(vagy mikor hazaért a suliból) 2-2perc, majd egy óra múlva ismét 2-2perc,

este ugyanígy egy óra szünettel 2-2perc.


Ezek az egyórás szünettel végzett ismétlések tapasztalatom szerint iszonyat hatásosak!

10. tyúkocska (válaszként erre: 9. - 996d3b2ccc)
2008. ápr. 14. 12:11

Jó hogy írtad a bioptron lámpát!

A lányomnak is fáj a füle, és a szüleimnek van ilyen készüléke.

Vannak hozzá színek is. Melyiket, hogyan, mennyi ideig használjam?

2008. ápr. 11. 18:52

Sziasztok!

Nagybetűvel írom: BIOPTRON lámpa vagy valamilyen polarizált fény.


Kezeltünk már műtét előtt álló három hónapos babát is, mert vagy lámpa vagy műtét, a kórházban is lámpázták!


Jó rá!


A távolsággal kell ügyelni, főleg ha friss a gyulladás vagy be van lobbanva.


Csörrents meg vagy valami, és kölcsönadom az enyémet, ha meg nem veszik addig!

70/618-4642

8. edicske (válaszként erre: 7. - Gyon_gyvirág)
2008. jan. 12. 18:06

Nekem is mondták már ezt a kövirózsa dolgot, de állítólag az orr-fül-gégészek a falnak mennek ha ezt meghallják. Infralámpát most vett pár napja a férjem, várjuk a hatást.


Mindenkinek köszönöm hogy írt!


Ha valaki tud még valamit ami segít szivesen veszem!

2008. jan. 12. 17:26
Manó is fülfájós, már kétszer szúrták fel a fülét. :( Azóta minden este infralámpa, orrcseppentés-szívás, ha taknyos. Most még azt hallottam - de nem próbáltam, hogy kövi rózsa levét kell belecsepegtetni a fülecskéjükbe.
2008. jan. 11. 08:53
Azért alakul ki gyakran kicsikben, mert a fülkürt még nagyon vízszintesen megy a fülhöz, és Könnyen bejut minden a középfülbe. Aztán ez változik...3-4 éves kor körül kialakulnak az arcüregek... akkor jön az arcüreggyulladások kora.. Azt mondják mindkettőt agy Streptococcus Pneumoniae nevű baci váltja ki 90% ban. És van ellene védőoltás.
2008. jan. 11. 05:48
meleg só a fülére, vatta és sapiban alvás. ha minden kötél szakad én ezt alkalmazom
2008. jan. 10. 22:24
Az en kislanyom kicsikoraba nagyon fulfajos volt.Sokszor felszurtak a fulet es szivtak is rendszeresen.Alkalmankent panaszkodik arra is,hogy "pukkan" a fule.Sokszor meg en is hallom,szegenynek biztos nagyon rossz.
2008. jan. 10. 21:19
Ja, és persze mi is porszívóztunk, de hamar megtanulta erősen kifújni az orrát, így már nem szoktuk....
2008. jan. 10. 21:18

Nálunk a fülfájás már pici korában kezdődött. Kb. 2 éves volt, mikor nagyon megfájdult neki (már előtte is voltak gondok...). Elvittük a fülészetre, a doki bácsi látott benne valamit, de nem tudta kipiszkálni, ezért kimosták. Még akkor sem jött ki, újabb piszka és egy nagy babanyi zsírdugó jött ki a fülecskéjéből. Sajnos nem tudták megmondani, hogy mitől alakult ki, én sose piszkáltam a fülébe, nem tisztígattuk fülpiszkálóval, pont azért, hogy ne tuszkoljuk be a váladékot. Állandó "játszótársunk" volt az infralámpa. Naponta volt, hogy 10 alkalommal is lámpáztunk pár percig. 2006 nyarán elkapott egy vírust, ami ráment a fülére. Sajnos felszúrás lett a vége.

A dologhoz hozzá tarozik, hogy a szemével is sok bajunk volt, mindig csipásodott, alig másztunk ki a kötőhártya gyulladásból már másztunk is vissza. 2 éves volt, mikor meguntuk a sorozatos szemcseppezést és elvittük a megyei kórházba, ahol átmosták a könnycsatornáit. Több pici szűkületet találtak. Ezért volt a csipásodás és a fülfájás.

Ahogy nő és erősödik az immunrendszere egyre ritkábban szenvedünk ezekkel, de még egy-egy megfázáskor most is csipás és fájlalja a fülét. Mint pl. múlt héten. Gyorsan infráztuk, orrcsepp (nagyon fontos!) és hamar elmúlt. Ha nagyon sok a váladék az orrában-torkában orrfújáskor buborékol a szeme....Sajnos a járatok még mindig nem tökéletesek.


Szomorúan olvastam, hogy ti is szenvedtek a fülecskével. Röviden annyit tudok javasolni, hogy infrázzátok és orrcseppet mindenképp használjatok. Nekünk ez segít. Na meg végső esetben Nurofen és alvás.....


Remélem egy pici segítséget tudtam nyújtani!

Szia!

2007. okt. 3. 14:32

Nagyon szeretném ha írnátok a tapasztalataitokról, hogy mivel lehet rajta segíteni. Elég gyakran fáj a kisfiam füle. Most kezdtük az ovit, és nagyon sokszor hurutos, köhög és/vagy folyik az orra. Sokszor szívom az orrát és csöpögtetek is bele, de előbb utóbb a fülének is baja lesz. Az összes orvos akinél voltunk mindenki mást javasolt. Segítsetek!

Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook