Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Függőség: ki miről szokott le, és hogy? fórum

Függőség: ki miről szokott le, és hogy? (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. CIVA62
2009. febr. 22. 08:24
a cigiről már 15 éve,sport van helyette:)
43. 1731424aa5 (válaszként erre: 38. - Dancingqueen)
2009. febr. 22. 06:53

Kedves Fórumozók!

Én közel hat éven keresztül ittam masszívan.

( Katt az adatlapomra!)

Ma nagyon ritkán bedobok egy koktélt vagy egy pohár ízletes bort, de nem többet és csak évente pár alkalommal.

Ez a napi fél lityó tömény + megállapíthatatlan mennyiségű "hígító" azaz bor vagy sör dózishoz képest szép eredmény.

Én sohasem tudtam egy pohárral inni.

De mindenkinél más a motiváció, hogy miért kezdi el ami egyébként tévhit, hogyha ezt elemezzük megoldódik a probléma.


Az elvonó, vagy elvonókúra gyakorlatilag egy méregtelenítési folyamat, inkább toxikológiai feladat, mint addiktológiai. Az alkohol idegméreg, a mérgezett állapot belgyógyászatilag, neurológiailag értelmezhető. A méregtelenítésnek semmi köze a felépüléshez, a rehabilitációhoz.

A magyar egészségügy jelenleg nem rendelkezik kellő számú alkalmas szakemberrel ehhez, és nincsenek erőforrásai.


Egy alkoholistára általában 2-3 másik családtag jut, akik szintén szenvednek -nem ritkán erősebben, mint maga az alkoholista-az ivás következményeitől. Statisztikai tény, hogy az alkoholbetegek felmenői között általában halmozottan fordult elő alkoholizmus.


Stephen King mondta:

"Mindenki szárazon tartott alkoholista".

És milyen igaz!


Az alkoholizmus ugyanis nem gyógyítható!!!


Ez egy lelki eredetű, összetett panasz, ezért nincs rá gyógyszer sem.

Ez egy progresszív lefolyású betegség, amely nem múlik el. Bármennyi kihagyás után rövid időn belül újra a régi módon iszik egy alkoholista, és visszajönnek a belgyógyászati következmények is.


Hogy mit lehet tenni ellene?

Ha az alkoholista tartózkodik az első pohár alkohol megivásától, nem lesz második sem, és tünetmentes maradhat élete végéig.


Valójában nincsenek is volt és jelenlegi alkoholisták. . . ez a paradoxon!

Olyan van, aki iszik is, és olyan, aki józan.

Én józan alkoholista vagyok.


Javaslat:


Ha az alkoholist felismerte, hogy beteg és elhatározza, hogy elindul a "szárazság" felé, akkor az alábbi szervezetekben kereshet menedéket:


1. A Névtelen Alkoholisták, más néven A. A. mozgalma.

Anyagilag és ideológiailag független szervezet. Nem fogad el külső támogatást, vagy beleszólást, csak alkoholista tagjai lehetnek. Ingyenes.


2. Alkohol Ellenes Klubhálózat. Más néven: AE.

Ez egy állami szervezet, döntően a Támasz nevű alkoholambulanciák mellett, némileg azok részeként működik, szerte az országban. Ingyenes.


3. Kék Kereszt, illetve más néven: RIM. (Református Iszákosmentő Misszió) Ez a legrégebbi, alkoholproblémával foglalkozó szervezet, csaknem 120 éve létezik.

Magyarországon sok helyen megtalálhatók. Specialitása, hogy Dömösön szervez kéthetes turnusokban amolyan józanító táborokat, ahol a családtagok is részt vehetnek. Nem független, a Református Egyház tartja fent. Alkoholisták családtagjai is lehetnek tagok, ingyenes.

2009. jan. 18. 20:20
A pasizásról, amióta férjhez mentem! :-)
2009. jan. 18. 20:15

a cigiről

és a hízlaló ételekről (utóbbi sokkal nehezebb)

2009. jan. 18. 10:40
cigiről még 14évesen. Drága lett a cigi és nem tudtam fizetni a zsebpénzemből.
2009. jan. 17. 11:27
Mindenkit óvva intenék a gyógyszer nélküli "száraz elvonástól". Nagyon veszélyes! Az alkohol hirtelen elvonásának rengeteg mellékhatása van delirium ami önmagában is egy életveszélyes állapot, a elvonási epilepsziás rohamokról nem is beszélve amiben szintén meg lehet halni. Függőség napi renszerességgel elfogyasztott mennyiségtől függetlenül is kialakulhat. Az elvonási tünetek minden embernél máshogy jelentkezhetnek, kérjetek segítséget ha máshol nem a háziorvosnál ilyen esetben nem kell szégyelni a dolgot higgyétek el nem ez az egyetlen eset amivel találkozik. Innen több megoldás is létezik járó-vagy fekvő betegként. Ne féljetek segítséget kérni, de tudnotok kell a beteg akarata és elszántsága nélkül valymi kevés esély van a gyógyulásra.
38. dancingqueen (válaszként erre: 37. - 1731424aa5)
2009. jan. 16. 18:47

nagyon várjuk:)köszi


Szia LAci:)

2009. jan. 16. 18:14

Oké!Összeszedem az infókat és szavakká gyúrom őket.Hamarosan közzéteszem.

Szép napot!

Váradi Laci

36. dancingqueen (válaszként erre: 32. - 1731424aa5)
2009. jan. 16. 09:56
írd lde kérlek ide,hátha többen meríthetnének belőle
2009. jan. 16. 09:40
Körömrágásról, de belőlem ezt anno a suli hozta ki,azaz idegi alapon rágtam....vége lett a sulinak és láss csodát megnőttek a körmeim...
2009. jan. 16. 09:35
Cigiről 15 hónapja.
2009. jan. 16. 09:29

Milyen az az új járható út?

Írhatsz ide nyilvánosan,hátha van még akinek szintén van ilyen problémája és segíthet neki is.

32. 1731424aa5 (válaszként erre: 30. - Szoszilvi81)
2009. jan. 15. 21:03

Nem kell gyógyszer! Pillants az adatlapomra, szívesen segítek ha gond van.Írj bátran nyilvánosan vagy privátban! Én évekig piáltam és szívesen elmondom mi a új járható út!

Váradi Laci

31. dancingqueen (válaszként erre: 30. - Szoszilvi81)
2009. jan. 15. 14:02
az a gyógyszer,amivel letettem a cigit,állítólag más függőségekre is jó. Ha érdekel,dobj rám egy privit,és leirom a nevét(nem szeretném reklámozni)
2009. jan. 15. 10:51

Sziasztok!

Nekem nincs káros szenvedélyem, de a családban van alkoholprobléma, ilyen irányban tud valaki segíteni?

29. dancingqueen (válaszként erre: 28. - D0a7a517d6)
2009. jan. 12. 13:18
komolyan?:)kitől tanultál annyira "káromkodni"?:)hogy sikerült?:)
2009. jan. 12. 13:17
A csúnya beszédről,de nagyon nehéz volt.
2009. jan. 11. 17:45

Cigiről, piáról....

Az első könnyű volt csak megutáltam egy reggel és azóta nem vettem a számba. A második keserves volt...sosem hittem volna!

2009. jan. 11. 17:25
körömrágásról, sokat kell lenni külföldön, arab országok a legjobbak! :)
25. dancingqueen (válaszként erre: 24. - Ae12cc5be5)
2009. jan. 11. 16:48
Szio!dohányzásról,egy doki által felírandó gyógyszerrel. Nem olcsó mulatság,de kb kijön egy havi cigiből egy havi adag. Másfél hónap alatt bejön az ára:)írj privit ha érdeklődsz a termék iránt, csak mert nem szeretnék reklámot nekik-márcsak azért sem,mert nem kapok jutalékot:D
24. ae12cc5be5 (válaszként erre: 23. - Dancingqueen)
2009. jan. 11. 13:47

Szia, sziasztok!


Szóval, hogyan is sikerült?

Mi volt a módszered?


Kössz: T.

23. dancingqueen (válaszként erre: 22. - Myrthil)
2009. jan. 6. 15:06
én nem rágom:))))de köszi a tippet, ha valaki ilyesmivel küzd,mindeképpen átadom:)
22. Myrthil (válaszként erre: 16. - Dancingqueen)
2009. jan. 6. 14:49

Semmi extra nem volt. Egyszerűen csak elhatároztam, hogy leszokok róla, és odafigyeltem, nehogy véletlenül is csináljam. Elég volt az, hogyha ránéztem a körmeimre, undorítónak találtam őket úgy.

Mellesleg az is segít, ha ilyenkor bekapsz egy szem cukorkát vagy rágót.

Ha jól emlékszem, pár nap múlva már nem is annyira vágytam rá!

Sok sikert neked is hozzá!

2009. jan. 6. 12:30
volt valami segédeszköz, "vagy csak akarat"?mennyire volt nehéz?azóta is "tiszták vagytok"?
2009. jan. 6. 12:26
A CIGIRÖL,ÉS A TERHESSÉGEM MIATT!
2009. jan. 6. 12:23
Cigi és terhesség miatt immár másodjára .
18. dancingqueen (válaszként erre: 17. - D2c5b75247)
2009. jan. 6. 12:17
gratula:))de,akkor ezekszerint "nem volt szenvedéses" a leszokás,mert már amúgy sem kívántad?:(az a legjobb,amikor a szevezeted mondja,hogy elég,és akkor sokkal könnyebb. Cigisek is mesélték, hogy azt érezték egyszer csak,hogy "elég",telítődött a szervezetük. Nekem sajnos nem így volt,nekem a pénztárcám alapadt:P
2009. jan. 6. 11:38
Nutelláról...évekig zabáltam nagy kanállal, mindig egy kicsit, mindig egy kicsit....Gyááááááá aztán azt vettem észre megettem az egész bödönnel, fájt is a hasam tőle...!!!..Nem lettem kövér tőle, nem is vagyok hízékony alkat...De kicsinálta gyomromat..egy idő után meg nem is kívántam, így szoktam le róla...
16. dancingqueen (válaszként erre: 14. - Myrthil)
2009. jan. 6. 11:35
megkérdezhetem,hogy hogy sikerült?:)
15. dancingqueen (válaszként erre: 13. - Katalin1962)
2009. jan. 6. 11:34
Persze,és köszönöm!azért (is) írtam,hogy gratulálok,és hogy nagyon ügyes vagyol!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook