Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Függönyvarrás esetén mennyi a reális szegési díj Ft/m? fórum

Függönyvarrás esetén mennyi a reális szegési díj Ft/m? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 24. 20:12

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tudna-e nekem segíteni valaki? Kb. 20 fellépő ruha kéne, pamut anyagból, fehér felső, piros nadrággal. Anyagot mi vinnénk. Méretek 5 évestől kb. XS-es méretig. Árajánlatot szeretnék.

2008. szept. 8. 10:55

Függönyvarrással kerestem a kenyeremet közel 3 évig.Válaszolni tudnék egy-két kérdésre:miért számolnak fel fazonárat?

Azért mert míg egy egyenes szegés kb 10 percet vesz igénybe egy 2*2,50-es függönynél/oldala 2*, teteje kétszer, mert a behuzót is felvarrjuk, és az alja 1*/, addig egy drapéria elkészítése jóval több időt vesz igénybe. Egy bogen elkészítése akár egy napot is,és az nem csak egy helyiségbe kell, igaz? Ezért nem lehet ezt a fajta munkát méterre kiszámolni. Véleményem szerint , nem olyan ördöngős dolog ey voile anyaggal dolgozni, de az sokat számit hogy van-e gyakorlatod...

Egyébként én is 100Ft/m-ért dolgozom.

19. supin
2008. márc. 11. 08:09
Ha varrást vállalnék eleve anyagtól függővé tenném az árat..Ha nem tetszik vigye máshová elvet használnám..
2008. márc. 11. 06:57

Sziasztok!

Én varrónő vagyok és itthon szoktam vállalni munkát.Függönyt is.Ahogy azt előttem is mondták nem egyzerű a függöny varrás.Van olyan anyag amivel könnyebb dolgozni és van amivel kifelyezetten nehéz.Néhány kuncsaftom nekem is azt mondja,hogy "csak" be kellene szegni.Volt olyan függönyöm aminél majdnem vért izzadtam mire megvarrtam.Mert ugye nem csavarodhat meg egyéb, annak valahogyan ki is kell néznie.Ezért nagyon fontos a vásárlásnál,hogy egyenesen legyen vágva, sajna volt,hogy még nekem kellett itthon leigazítanom,hogy be tudjam szépen szegni.Az ár kapcsán én a 100.-/métert reálisnak tartom,az egyiket könnyebb a másikat nehezebb varrni.a micimackós és hasonló anyagokat, tényleg a legjobb vékony vagy speciális tűvel varrni, mert egy nem megfeleő tű nagy kárt tud benne tenni.Az öltésnél kihúzza a szálat és hasonlók....

2008. márc. 10. 11:26

Én ahova vittem a varrónőnek a függönyt, 500 ft.ért varrt meg 2x2 m + 2,5x2,5m.

500 Ft a cipzárcsere, minden nagyon olcsó szerintem

16. Sesil (válaszként erre: 15. - Supin)
2008. febr. 8. 19:20
Hát egyetértek. Semmi pénzért nem vállalnám a függönyszegést rendszeres munkának. Nehéz vele dolgozni. A mi varrónönk aki a boltnak varr, speciális talpat meg tűt vett hozzá, arról nem beszélve hogy a karácsony előtti hajtásban már égett le varrógépmotorja a melo mennyisége miatt. A micimackós függöny alapanyaga (voila) meg különösképpen utálatos. Gyakorlatilag az összes modern alapanyaggal nehéz dolgozni. (organza pl).
15. supin
2008. febr. 8. 15:44
Én ma szegtem be az unokám szobájába a függönytmert varrni tudok és gépem is van.De legközelebb elviszem szakmabelihez mert borzasztó nehezen ment át a géptű az anyagon. A függöny micimackó mintás... Nem vállalnám semmi pénzért mégegyszer!
14. vronie
2008. febr. 8. 11:58
Nekem 2 évvel ezelőtt 100 Ft/m áron lett beszegve a függöny. A volt bolt, ahol olcsóbb lett volna, viszont a függöny vásárlásakor figyelmebevettük, hogy ha az adott boltban vásároltuk volna meg, még így is drágábbra jött volna ki a kész, komplett függöny ára, mint külön megvenni egy boltban olcsóbban, majd elvinni egy varrónőhöz.
13. bucimami (válaszként erre: 12. - Sesil)
2008. jan. 13. 19:21
Ez jó, erre nem is gondoltam.:-))
12. Sesil
2008. jan. 11. 11:18

Kedves Bucimami!

Az én varrónőm, aki kimondottan útál szegni, azt mondja, ha valakinek megéri 300 Ft/m-ért a szegés, akkor hajlandó félretenni az aktuális öltöny varrást. Viszont van aki meg úgy gondolja, ez csak egy kis szegés, és olcsón megcsinálja.

2008. jan. 10. 22:24
De jó áron varrattok!! Az Ikeában meg kedvenc varrónőmnél- pedig ő általában olcsóbban dolgozik, mint mások- 150 forint volt méterenként vagy két éve. Még szerencse, hogy az előző tulaj itt hagyta a függönyeit...:-)
10. ppippa (válaszként erre: 9. - Sesil)
2008. jan. 7. 18:37
értem
9. Sesil (válaszként erre: 7. - Ppippa)
2008. jan. 7. 18:35
A fazon ár: mutogatnak neked kész függönyökről képekett. Húzott, ráncolt, elkötős, felül v. alul fodros, vagy sötétítőnél a drapériával lehet nagyon kreatív modon eltakarni a régi karnisokat mindenféle raffinált varrási módokkal. Na erre van ahol fazonárakat számolnak fel.
2008. jan. 7. 18:33
Ezek a reális árak. Sajnos itt Pécsen van olyan hely, ahol drágábbra jön ki a varrás, mint maga a függöny ára. Én még centiben számolást nem hallottam de az is durván hangzik.
2008. jan. 7. 18:32

Köszi mindenkinek.

Most már képbe vagyok. Csak azt nemtom, hogy mit jelent a "fazon ár?

2008. jan. 7. 18:31
nekem a komplett függönyt kb 500ft ért varták meg,olyan húzottizét vartak a tetejére és a sarkaiba nehezéket hogy szép legyen az esése....nem tudom mre mennyi volt
2008. jan. 7. 18:25
Az enyémet 100 ft/méterért varrták.
4. 533bb4d1fe (válaszként erre: 3. - Sesil)
2008. jan. 7. 18:25
Nálunk(Gyöngyösön)95ft/m,de függönyboltban jóval több,centiben számolják
2008. jan. 7. 18:19
Ha nagyon durva árat mondanak a boltban ahol vásárolsz, inkább vidd el egy varrodába. Valószínűleg ott kellemesebb árat hallasz majd. Mindenképp kérdezz rá vásárlásnál hogy felszámolnak-e fazon árat a varrásnál. Ugyanis ezt sokszor megteszik.Szerintem elég visszataszító módon.
2008. jan. 7. 18:16
Hát, boltja válogatja. Én függönyboltban dolgozom Pécsen. Nálunk 80 FT/m. De ennél hallottam már jóval durvább árakat is.
2008. jan. 7. 18:13
Tudja valaki, hogy függönyvarrás esetén mennyi a reális szegési díj Ft/m?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook