Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Frontin szedése miatt, legyen még lelkiismeret furdalásom? fórum

Frontin szedése miatt, legyen még lelkiismeret furdalásom? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
90. Bless the child (válaszként erre: 88. - Epervirág2)
2019. dec. 3. 17:02

Lépj már tovább, légyszi. Ezzel curvara nem segítesz a fórumindítónak.

Az meg kizárt, hogy szóról-szóra ez az értelmetlen katyvasz van leírva a tájékóztatóban

89. Panna.33 (válaszként erre: 88. - Epervirág2)
2019. dec. 3. 17:01

És?

Kockázat és mellékhatás minden hatóanyagot tartalmazó gyógyszer esetébn van, vagy lehet.

Az orvos azért orvos, azért tanult éveken keresztül, hogy felmerje egyes betegeknél, hogy az ő állapotára mit kell adni mérlegelve az esetlegesen előforduló kockázatokat és mellékhatásokat.

Ha antibiotikumot kapsz, lehet, hogy fosni fogsz, de nem visz el Tüdő Gyuszi bácsi. Ez ugyanaz. Lehet (!!!), hogy függőség alakul ki, de nem fogod felkötni magad az első fára a lét elviselhetetlensége miatt.

88. epervirág2 (válaszként erre: 85. - Fc05b4bfbb)
2019. dec. 3. 16:49
Na akkor leirom ami a frontin beteg tájèkoztatójában van.Szóról- szóra írom le:A kezelès során hozzászszokás ègy gyógyszerfüggösèg,úgynevezett pszichès-szomatikius depedencia alakulhat ki,melynek esèlye a gyógyszer adagjának ès a kezelès időtartalmának növekedèsènek növekszik.
87. Lávli (válaszként erre: 84. - Fc05b4bfbb)
2019. dec. 3. 16:41

Pontosan.

A frontin egy mankó.

Idő kell hozzá, nem egy hét, de elviselhetőbbé teszi a közérzetet, ezáltal a beteg nagyobb rálátással, több türelemmel tudja az eredendő problémát megoldani.

Az a pláne, hogy ezt 10-ből 9 orvos el is mondja.

86. 55Judit (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 3. 16:33
Hozzá teszem, legfeljebb leírhatja mindenki a saját tapasztalatát egy bizonyos gyógyszerrel, vagy akár a kemoterápiával kapcsolatban. Bár ami nekem nem vált be, nem állíthatom hogy másnak is ártani fog, de legalább a kérdező nem marad válasz nélkül. Én magamról szoktam írni. Akár a kemóval kapcsolatban, akár a desztillált víz, vagy a tiszta só fogyasztásával kapcsolatban. de amint valaki elkezdi a körmeit aggatni mert a kákán is csomót keres, mindjárt elhallgatok, és gondoljon tovább amit akar. Én akkor sem írhatok mást, csak a tapasztalatomat. Esetleg a forrást, ahonnan a jobb lét került hozzám. :)
85. fc05b4bfbb (válaszként erre: 77. - Epervirág2)
2019. dec. 3. 16:24
Mit jelent a hosszú táv?
84. fc05b4bfbb (válaszként erre: 78. - Lávli)
2019. dec. 3. 16:23

Szia!


Frontinhoz volt szerencsém, nem kis mértékben. Mindenki mondta és minden fórum, hogy ne szedjem, mert ilyen meg ilyen bajom lesz tőle.


Én most csak magamról beszélek: ez az egész zagyva baromság. Ha elmúlik az ok, amiért szedtem, utána már egyszerűen nem lesz szükség erre sem. Tehát nem gyógyszert kell szidni, hanem az okot kell megszüntetni. Épp ennyi erővel azt kijelenthetném, hogy az orvosok a barmok, mivel felírják? Ők csak segíteni akarnak, hogy könnyebben elviselje az ember, ami körülötte zajlik.

83. ab61752c45 (válaszként erre: 67. - Miss Angel)
2019. dec. 3. 15:57
nekem is azt mondta az anyám,én nem vagyok normális.pedig sok mindent a fejéhez vághattam volna.
82. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 77. - Epervirág2)
2019. dec. 3. 15:55

Nem biztos, hogy függőség. Lehet az állapota kívánja meg,hogy emelni kell vagy a gyógyszercsere a megoldás. Így van ez bármelyik gyógyszerrel, amit huzamosabb ideig kell szedni, emelhetik a dózist, vagy csökenthetik, netán másra cserélik.

A pszichoterápia természetesen segíthet, ha van egy jó terapeuta, de addig is kell a gyógyszer, amíg nem jön rendbe. Van akinek viszont egy életen át kell szedni a gyógyszert, ezért nem szabad a frászt hozni senkire, mert nem tudhatjuk, ki az, aki a gép 'másik oldalán' várja a választ.

81. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 66. - Panna.33)
2019. dec. 3. 15:43

Nekem egy külföldön élő, nagyon rossz állapotban lévő ismerősömnek, megnézték a hormonját, és nem gyógyszert, vénás injekciót írtak fel. Aztán panaszkodott , hogy mennyire rosszul van, amikor megkapja a szurit.

Eszembe jutott Gyuri bácsi , akinek szinte mindenre van valami teája. Rákérdeztem, küldhetek-e neki? Mondta, egy pbát megér. Természetesen az injekció mellett itta, de mindig jobb és jobb lett az eredménye, pedig neki is azt mondták élete végéig kell ezt alkalmaznia (38 évesen), alényeg az orvosok ledöbbenésére teljesen rendbe jött, gyógyszer sem kell már, a teát azt issza kóraszerűen. Mitúl lett jobban? Nem tudjuk, ő azt mondja a tea hatása, de köszöni jól van. Tehát lehet a te ismerősödnek is nem egy életen át kellene szedni a gyógyszert, miközben minőségi életet élhetne.

Persze, lehet nem érzi még elég rosszul magát, még nem jött el neki az a pont, hogy tényleg igénybe vegyen gyógyszeres segítséget.

80. Lávli (válaszként erre: 79. - New(l))
2019. dec. 3. 15:43
Muzsik 😂
79. New(l) (válaszként erre: 78. - Lávli)
2019. dec. 3. 15:41
Jó kis koncok ezek, úgy hiszem, addig sem a valódi veszélyekkel foglalkozik a muzsik.
78. Lávli (válaszként erre: 75. - New(l))
2019. dec. 3. 15:37

Értelek én.

Nem tudom, honnan jön. Vagyis sejtem.

Vannak ugye ezek a netes oldalak. IS.

Ahol kitugggya kik, miért, de a befolyásolható emberekkel el tudják hitetni, hogy pl. a kemoterápia meg fog ölni, csak azért van, hogy valaki meggazdagodjon általa; a sót használják arra, hogy kiírtsák az emberiséget; az antidepresszánsok olyan súlyos (kemény, durva és még fokozható) függést okoznak, amik tönkre teszik az életedet, ha beszeded őket ... És még egy csomó ilyen baromság.

Az emberek pedig isszák ezeket a szavakat.

NA, EZT NEM TUDOM, MIERT ES HOGY LEHET EZ?!

Meg pl. vannak az ilyen fórumok is, ahol az a bunkó kötözködő paraszt, aki azt írja, hogy ne csökkentsd, ne parázz, ne e körül forogjon az életed, fogadd el, hogy betegség és szedj rá gyógyszert.

77. epervirág2 (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 3. 15:36
Nem azt irtam,hogy ne szedje hanem azt,hogy hogy hosszú távon függösèget okozhat.Ès lehet egy idő után emelni kell az adagot.Mièrt nem azt irjatok a fórum inditónak,hogy javithatna az állapotán a pszichoterápia.Persze mellè mèg kell azèrt a gyógyszer.
76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Epervirág2)
2019. dec. 3. 15:26

Ez akkora butaság. A netre mindenki írhat ki bármit. Olvastam a Frontinról, Sanaxról, de nem tudtam meg semmit attól, ki is írhatta ki. X doktor, Y klinika.

Minden gyógyszer káros, csak el kell dönteni mi a károsabb. Ha valaki eret vág magán, netán tényleg szívrohamot kap? Mert ugye amikor a szíve "rohan" nem úgy érzi, hanem tényleg gyorsan ver neki.

Így van ez a kemoterápiával, a vérnyomáscsökkentővel, asztma gyógyszer , egyszóval bármivel.

Tehát itt a fórumokon, olyan tanácsot adni, hogy szedje, vagy ne szedje valaki az orvosa által felírt gyógyszert, mert ilyen-olyan hatása van, dőreség.

Nem orvos az illető, nem ismeri a fórum kiírót, ha orvos lenne sem írhatna ilyet, mert ismeretlenül nem diagnosztizálhat.

75. New(l) (válaszként erre: 73. - Lávli)
2019. dec. 3. 15:26

Egyszerűen borzalmas, hogy még 2019-ben is itt tartunk...honnan jön ez az elbaltázott, gyökér, setét felfogás, hogy csak a testi betegség, betegség?

Komolyan kívánom az ilyen harsogó nagypofájú birkáknak, hogy tapasztalják meg, milyen amikor valaki csak "nyafog" meg "puhány" az ő szavaikkal élve.

Bocs, ezt nyilván nem neked szántam, csak a hsz-odhoz kapcsolódtam.

74. Bless the child (válaszként erre: 70. - Panna.33)
2019. dec. 3. 15:23
Pedig ennek a világát éljük. Interneten diagnosztizalunk, gyógyítunk.
73. Lávli (válaszként erre: 70. - Panna.33)
2019. dec. 3. 15:17
Én már elengedtem. Bár újra és újra beleesek abba a hibába, hogy hátha lesz, aki elgondolkodik. Mármint hogy: ne okozzon lelkiismeret furdalást, a betegség nem szégyen, hallgass az orvosra, az ő utasításait kövesd, a pszichés betegség semmivel sem félelmetesebb, mint a diabetes vagy a keringési probléma, stb stb blabla .. Fölösleges falrahányt borsó.
72. Panna.33 (válaszként erre: 67. - Miss Angel)
2019. dec. 3. 15:12
Tökéletesen igazad van!
71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Miss Angel)
2019. dec. 3. 15:11
Jó hogy ezt írod,mert már csak kapkodom itt a fejemet,egyik rémületből a másikba esem.köszönöm
70. Panna.33 (válaszként erre: 68. - Lávli)
2019. dec. 3. 15:07

Azért közös pont a hatalmas hozzáértés.

A pszichiáter/endokrinológus nyilván sokkal hülyébb, mint dr. Gugli.

Komolyan IQ-hoz kellene kötni az internet használatot. A mindentitkokpontkom meg egyéb csodaoldalak működését meg betiltani a 3,14csába.

69. New(l)
2019. dec. 3. 15:06
Mindenesetre marha jól meg lett nyugtatva szegény fórumindító. :) Úgy kell a szorongó, pánikos betegnek egy jó kis netes hajtépő szalon, mint egy falat lejárt szavatosságú Xanax. :D
68. Lávli (válaszként erre: 66. - Panna.33)
2019. dec. 3. 15:02
De ez mááás. 😊
2019. dec. 3. 15:02

Sajnos sok olyan ember van,akinek ezt,vagy hasonló gyógyszert egy életen át szednie kell,mindig megvan a háttér ,mi okozta-okozza a problémát.Ha a múltban éltél át esetleg olyan traumákat,amik kiváltották nálad a pánikbetegséget v a depreszziót,azzal már nem sok minden tehető,csak a kezelés,ritkább esetben elég a pszichoterápia,eljárogatsz pszichologushoz,nem kell gyógyszer,de ez rohadt ritka.A gyógyszer sajnos sokszor kell és ha nem szeded akkor az egész életminőséged olyannyira megromolhat,hogy szó szerint életképtelen leszel,még a mindennapi dolgaidat se tudod ellátni....ebből kiút kell,amit legtöbbször a gyógyszer jelent.Van aki bizonyos idő után el tudja hagyni,van,aki nem,mert a tünetek és a betegség,visszatérnek.

lelkiismeret furdalás?UGYAN miért kell hogy legyen? mert gond van az egészségeddel,amirol nem tehetsz??

vagy a "kedves" család és környezet tukmálja beléd,hogy neked bűntudattal kell élned,mert "gyógyszeres vagy"?

mert ez tipikus....

pont az ilyen embereket kell kerülni,ha lehet mert ezek húznak le és súlyosbítják az állapotodat,mert te bebeszéled magadnak a betegséget-tüneteket,stb,okoskodnak ,holott az égvilágon semmi fogalmuk az egészhez és sosem jártak hasonló cipőben,csak a szájuk nagy,semmi más.Ezek miatt neked ne legyen se bűntudatod,se lelkifurdalásod e semmid,mert te érzed,neked hogy jó,az egészségedre figyelj oda,ne a környezeted véleményére.És amíg nem szórakozásbol,drogként szeded a gyóygszert,addig NORMÁLIS ember vagy,mert meg akarsz gyógyulni,normális életet élni,amihez jogod van.

Jobbulást és normális,lehetőleg boldog életet kivánok!

2019. dec. 3. 15:00

Most erről a fórumról jutott eszembe egy ismerősöm, akinek megállapították, hogy pajzsmirigy alulműködése van.

Szedhetne hormonpótlást, de nem akar, mert azt mondták neki, hogy jó esellyel egész életében szednie kell. És ő ettől megijedt.

Hát agyam eldobtam. És hiába mondtam, hogy nem azért kell szednie egész életében, mert elkezdi, hanem mert erre a betegségre ez a megoldás. Azt hiszi, hogy azzal tesz jót, ha nem szedi.

65. epervirág2 (válaszként erre: 57. - Dd3e7764d1)
2019. dec. 3. 14:58
Sajnos nem èrti meg.A vèrnyomás csökkentötöl max felmegy a vèrnyomása,de efy pánik beteg más.Èn sem biztos,hogy megèrtenèm,hogy milyen ez ha nem lennèk benne.Sőt anno volt egy dokumentum film a tv- be ahol a nő nem birt kimenni az utcára semennyire,ezt nem tudtam megèrtenni ilyen hogy lehet.Aztán tavaly nekem is ez volt.Le tudtam menni max 100 mètert mentem ès mentem fel a lakásba.Hónapokig igy volt szedtem a gyógyszereket,de csökkentve ( doki csökkentette) ami ezt okozta.Felülrá szinte egèsz nap nem voltam jól.Valamennyire vissza lett emelve a gyógyszer most sem olyan jó,de valahogy tudok dolgozni.Ezt csak azèrt irtam le,hogy ilyen is van.Ès akárhogy is belèm köt sajnos ez tud fizikai függösèget okozni.A neten nem egy helyen le van írva.
2019. dec. 3. 14:57
és még azt mondják,ez nem betegség. a fizikaiból kigyógyulsz előbb-utóbb,ebből soha
63. ab61752c45 (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 3. 14:54
nekem nem olyan bajom volt.leginkább a teljes apátia,senkit se lássak,még magamat sem.senkihez se szóljak.hiába mondják,hogy menjek társaságba,ott is csak szótlanul állnék.annak meg mi értelme,meg nem is hiányzik senki.
62. dd3e7764d1 (válaszként erre: 59. - Lávli)
2019. dec. 3. 14:51
Nem gondoltam, hogy nevetni fogsz, nem ez volt a cél, hogy téged szórakoztassalak.
61. Lávli
2019. dec. 3. 14:40
Ez már siralmas.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook